www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Omiljeni Citati!!!
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 20, 2017 2:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Leto je. U ovo vreme napuštaš junačku jednoličnost svakodnevnog života. U pulsirajućoj vrelini stišavaju se sela, varoši, i možda ćeš osetiti njihove posebne crte. Kuća, selo, "varoš je kopija uveličane žene" (Mumford). Kakve su naše žene? Nikada ih ne pogledamo, u nepoznatim selima, varošima, trčimo nepoznatim ženama. I u pakao idemo automobilom. Ležimo na suncu kao nagrada za preplaćenu godinu. Dani opet čile, a da nismo preskočili preko ivandanjske vatre.Postoji granica posle koje nema dalje, posle koje više nećeš stići – to je leto. Istupiti se ne može. U životu ne boli ono što je loše. U životu boli ono što je dobro i nema ga. Gde je, što ga nema? Tada ti se čini kao da si sebe izgubio. Kada bi bio dobro, ne bi sa sažaljenjem mogao misliti na to s kim živiš. Šta je dobro? Nema o tome znanja i poznavanja, niko ne zna. Kada poznaješ još ne znaš, kada znaš već ne poznaješ, takvo je dobro. Svakome drugačije. Zajedničko dobro ne postoji. Šta ćeš mi reći, šta se dogodilo ovoga leta? Naučio si da letiš, već umeš da po vodi hodaš, umeš da ispružiš ruku? Konačno živiš? Ti si onaj kome je i leti zima, mada uopšte nisi bolestan, samo ti je zima. Nemoj otputovati! Jednom ćeš možda zapaziti selo, varoš, ženu kada grane onaj dan za koji se svesno budimo svom svojom snagom. Leto nije avantura, leto je mesto solarnog principa, tada ti je najbliže. "

Lajoš Kesegi, "Leto"



_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 20, 2017 2:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Ali krijte kao blago svako istinito osećanje; ne dajte ni da ga naslute, jer ćete propasti. Nećete više biti dželat, već ćete postati žrtva. Ako ikoga zavolite, čuvajte dobro svoju tajnu. Nemojte je odati dok dobro ne proverite kome ćete otvoriti svoje srce. Da biste unapred sačuvali tu ljubav koja još ne postoji, naučite se da budete nepoverljivi prema svetu."

Onore de Balzak (Čiča Gorio)

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 20, 2017 2:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Sva iskusenja, sva ispastanja i sve patnje u zivotu mogu se meriti
snagom i duzinom nesanica koje ih prate. Jer dan nije njihovo pravo
podrucje. Dan je samo bela hartija na kojoj se sve belezi i ispisuje,
a racun se placa nocu, na velikim, mracnim i vrelim poljima nesanice.
Ali tu se i sve resava i brise, konacno i nepovratno. Svaka preboljena
patnja nestaje tu kao reka ponornica, ili sagori bez traga i spomena."

Jelena zena koje nema

Ivo Andric

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 21, 2017 11:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Uvek je vodila ljubav kao da joj je poslednji put, tako je sve radila, tako je živela; ali nama ovo zaista jeste, mada nijedno od nas to ne zna, poslednji put. Poslednji put za ove grudi. Grudi Helene Trojanske bile su tako zadivljujuće da kada ih je, po padu Troje, prinela mužu, Menelaj nije bio u stanju da joj naudi. Neodlučna ruka je ispustila mač. Ovo je žena koju volim i ovo su njene grudi. Bezbroj puta premotavam ovu traku u svojoj glavi. Jesi li pokazala zemljotresu svoje grudi, Vina, jesi li ih prinela bogu oluje, zašto nisi, da jesi, možda bi, ma sigurno bi, preživela.

Ovo su grudi žene koju volim. Stavljam nos izmedju njih i udišem njihov oštar miris, njihovu zrelost. Stavljam svoj ud medju njih i osećam dodir njihove punoće."

"Tlo pod njenim nogama", Salmon Ruždi

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 21, 2017 11:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

..Živim sa prašinom na srcu. Drugačije bih to teško opisao. Bilo je žena pre tebe, nekoliko njih, a ni jedna posle. Nisam se svesno obavezao na celibat, jednostavno nisam zainteresovanan.
Za maglovitih jutra ili poslepodneva, kad se sunce na severozapadu odbija od mora, pokušavam da predvidim gde si ti upravo u svom životu i šta radiš dok mislim na tebe. Ništa zamršeno - odlaziš u svoj vrt, sediš na ljuljašci, na prednjoj verandi, stojiš kod sudopere i tome slično.
Sećam se svega. Tvog mirisa sa ukusom leta. Dodira tvog tela o moje, tvog šaptanja dok sam te ljubio.
Robert Penn Warren jedanput je upotrebio frazu: 'Svet koji izgleda kao da ga je sam Bog napustio!'
Nije loše, prilično blisko onome kako ja ponekad osećam, ali ne mogu uvek podneti takav život. Kad takvi osećaji postanu prejaki natovarim Harrya i odem na nekoliko dana na put auto-cestom.
Ne volim žaliti sam sebe. Strano mi je to. Uglavnom se tako i ne osećam. Zahvalan sam što sam te uopšte i našao. Mogli smo projuriti jedno pokraj drugog kao dva zrnca svemirske prašine...
Bog, svemir ili kako odlučiti nazvati te velike sastave harmonije i reda , ne priznaju zemaljsko vreme. Za svemir se 4 dana ne razlikuju nimalo od 4 milijarde svetlosnih godina. Nastojim to uvijek imati na umu !!!!
Ipak samo sam čovek, a sva ta filozofska racionaliziranja koja se mogu smisliti ,ne sprečavaju me da te želim svakog dana, svakog trenutka, kao što ne mogu sprečiti ni nemilosrdni vapaj vremena, vremena koje ne mogu provesti s tobom. U svojoj glavi,volim te duboko i beskrajno.
I uvek ću te voleti...

'Mostovi okruga Madison'
Robert Jams Waller

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2017 12:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

..tuga, stišana za kratko vreme, javlja se ponovo i s još većom snagom rastrzava mu grudi. Njegove oči uznemireno i mučenički lutaju po gomili na obe ulične strane; neće li se između hiljade ljudi naći bar jedan jedini koji bi hteo da čuje za njegov bol. Ali gomile idu i prolaze, ne zapažaju ni njega ni njegovu tugu...Tugu golemu, beskrajnu... Da mu grudi prsnu, pa da je izliju, ceo svet bi poplavila, pa opet se ne bi mogli videti ni dogledati. Umela je tako da se smesti u ništavnu ljusku da se ni na belom danu ne bi mogla sagledati...

Tuga - Anton Pavlovič Čehov

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 17, 2017 1:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vratiću se onamo gdje mi vjetar jasno povjerava svoju legendu i naći izgubljenu mandolinu koja pokreće slijepe ruke na vjetru! Preći ću ponovo svoj osmjeh.Razgovaraću sa svojim riječima.Vratit će moje oči svoje galebove i rodit će se zvijezda u mom pepelu...

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 17, 2017 1:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mali Princ

„Čovjek samo srcem dobro vidi. Suština se očima ne da sagledati.“

„Ono što krasi pustinju, reče mali princ, to je što se u njoj negdje skriva bunar…“
„Da, rekoh malom princu, bilo da je u pitanju kuća, zvijezde ili pustinja, ono što čini njihovu ljepotu nevidljivo je!“

„To je kao sa cvijetom. Ako voliš jedan cvijet koji se nalazi na nekoj planeti, prijatno je noću gledati u nebo. Na svim zvijezdama cvjeta cvijeće.“

On se i dalje smijao.
- A kada se utješiš (čovjek se uvijek utješi) biće ti milo što si se sa mnom upoznao. Ostat ćeš mi uvijek prijatelj. Poželjet ćeš da se smiješ sa mnom. Otvorit ćeš ponekad prozor, onako iz zadovoljstva… I tvoji prijatelji biće iznenađeni kad te vide da se smiješ gledajući u nebo. A ti ćeš im tada reći: Da, zvijezde me uvijek nasmijavaju! A oni će pomisliti da si lud. Vala sam ti podvalio…
On se i dalje smijao…
- To će biti kao da sam ti dao, umjesto zvijezda, šaku praporaca koji umiju da se smiju…“

„..oči su slijepe. Treba tražiti srcem.“

„Čovjeku nikad nije po volji, ma gdje bio.“

„Govor je izvor svih nesporazuma.“

„Mnogo je teže suditi sebi samome nego drugima. Ako uspiješ sebi do

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 17, 2017 1:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Biti srećan

Kad sam imao 5 godina majka mi je stalno ponavljala da je najvažnija stvar u životu biti srećan.
Kada sam krenuo u školu, svi su nas pitali, šta želimo da postanemo kada porastemo.
Ja sam im odgovorio: – Srećan!
Onda su mi oni rekli: – Ti nisi razumio pitanje.
A ja sam njima uzvratio: – Ne! Vi niste razumjeli život!
Ana Gavalda – ‚‚35 kilograma nade”

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 20, 2017 4:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako objašnjavate to da su neki ljudi puni samopouzdanja?

– Zapitajte se tko su ti ljudi koji su sigurni u sebe, vječito vedri i mirni. Takvi su samo ljudi bez vizije, prosti ljudi i djeca. Očajanje je cijena koju čovjek plaća za svoju samosvjesnost.



Inteligentan čovjek nije uvijek siguran u ono što radi i što govori. Pametni ljudi se uvijek preispituju.
Samo ranjeni iscjelitelj može zaista liječiti. Svaka osoba mora odlučiti koliko istine može podnijeti.
S velike visine svaka tragedija izgleda manje tragično.
Život je iskra svjetlosti između dvije praznine: tame prije rođenja i tame smrti.
Ne rađajte djecu dok ne budete spremni biti stvaraoci i stvarati stvaraoce. Pogrešno je rađati djecu iz potrebe, koristiti dijete za ispunjavanje usamljenosti, proizvoditi kopije sebe kako bismo sebi osigurali svrhu. Pogrešno je tražiti besmrtnost sijući svoje sjeme u budućnost, kao da će ono zadržati vašu svijest.



Čovjekov duh satkan je od njegovih izbora. Secirajte dublje svoje motive. Naći ćete da nitko nikada nije učinio ništa uzvišeno za drugoga. Svi postupci su usmjereni ka sebi, sve usluge sebi, sva ljubav je ljubav prema sebi… Zaronite dublje i shvatit ćete da ne volite njih: ono što volite su prijatni osjećaji koje takva ljubav stvara u vama!
Ja maštam o ljubavi koja je nešto više od želje dvoje ljudi da jedno drugo posjeduju.
Kada osobu koja posjeduje rijetke talente tjerate da radi posao koji je tek koristan, to je kao da skupocjenu i delikatno ukrašenu vazu koristite kao kuhinjski lonac.
IRVIN D YALOM

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 23, 2017 2:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Oproštajno pismo". - GABRIJEL GARSIJA MARKES



Kada bi Bog za trenutak zaboravio da sam ja samo krpena marioneta, i podario mi komadić života, moguće je da ja ne bih kazao sve što mislim, ali nesumnjivo bih mislio sve što kažem. Stvari bih cenio, ne po onome što vrede, već po onome što znače. Spavao bih manje, sanjao više, shvatio sam da svaki minut koji provedemo zatvorenih očiju gubimo šezdeset sekundi svetlosti. Hodao bih kada drugi zastanu, budio se dok ostali spavaju. Slušao bih druge kada govore, i kako bih uživao u sladoledu od čokolade.

Kada bi mi Bog poklonio komadić života, oblačio bih se jednostavno, izlagao potrbuške suncu, ostavljajući otvorenim ne samo telo već i dušu. Bože moj, kada bih imao srce, ispisivao bih svoju mržnju na ledu, i čekao da izgreje sunce. Slikao bih Van Gogovim snom, na zvezdama jednu Benedetijevu poemu, a Seratovu pesmu bih poklanjao kao serenadu u času tkanja. Zalivao bih ruže suzama, da bih osetio bol od njihovih bodlji, i strastveni poljubac njihovih latica...Bože moj kad bih imao jedan komadić života...

Ne bih pustio da prođe ni jedan dan, a da ne kažem ljudima koje volim da ih volim. Uveravao bih svaku ženu i svakog muškarca da su mi najbliži i živeo bih zaljubljen u ljubav. Dokazivao bih ljudima koliko greše kada misle da prestaju da se zaljubljuju kada ostare, a ne znaju da su ostarili kad prestanu da se zaljubljuju. Deci bih darovao krila, ali bih im prepustio da sama nauče da lete. Stare bih poučavao da smrt ne dolazi sa starošću, već sa zaboravom. Toliko sam stvari naučio od vas, ljudi...

Naučio sam da čitav svet želi da živi na vrhu planine, a da ne zna da je istinska sreća u načinu savladavanja litica. Shvatio sam da kada tek rođeno dete stegne svojom malom šakom, po prvi put prst svoga oca da ga je uhvatilo zauvek. Naučio sam da čovek ima pravo da gleda drugoga odozgo jedino kad treba da mu pomogne da se uspravi. Toliko sam toga mogao da naučim od vas, premda mi to neće biti od veće koristi, jer kada me budu spakovali u onaj sanduk, ja ću na žalost početi da umirem..."

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 24, 2017 12:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

O životu

“Bez obzira što tražite, to neće doći u obliku koji ste očekivali.” — “Kafka na žalu”

“Život nije kao voda. Stvari u životu ne moraju teći najkraćim mogućim putem.” — “1Q84”

“Čak i ako bismo se mogli vratiti natrag, vjerojatno nikada ne bismo završili tamo gdje smo počeli.” — “1Q84”

“Ali, tko može reći što je najbolje? Zato trebate zgrabiti bilo koju priliku za sreću, gdje god ju pronađete i ne brinuti o drugim ljudima previše. Moje iskustvo mi govori da dobijemo ne više od dvije ili tri takve šanse u životu, a ako ih propustimo, žalit ćemo do kraja života.” — “Norveška šuma”

“Ono što mi zovemo sadašnjošću oblikovano je pomoću akumulacije prošlosti.” — “1Q84”
Haruki Murakamija

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Omiljeni Citati!!! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  sledeća
Strana 47 od 51

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon