www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Omiljeni Citati!!!
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 47, 48, 49, 50, 51  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 22, 2018 10:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

''Demijan'', Herman Hese

Cesto sam se igrao slikama buducnosti,cesto sam sanjao o ulogama koje bi mi mogle biti dodeljene, kao pesniku mozda,ili proroku, ili kao slikaru, ili ma na koji drugi nacin. Sve je to bilo nistavno. Ja nisam postojao da bih pisao pesme, da bih drzao propovedi, da bih slikao; ni ja, niti iko drugi nije postojao toga radi. To je sve proizilazilo samo uzgred. Pravi poziv za svakoga bilo je samo jedno: DOCI DO SEBE SAMOGA. Bilo da on okonca kao pesnik ili kao umobolnik, kao prorok ili kao zlocinac, to nije bila njegova stvar, to je na kraju krajeva bilo bez znacaja.
Njegova stvar je bila da iznadje svoju vlastitu sudbinu, a ne makar kakvu i da je u sebi prozivi, potpunu i nesalomljenu. Sve ostalo je bilo polovno, bio je pokusaj da se izmakne, bilo je bekstvo natrag u ono sto je bilo idealno za gomilu, bilo je prilagodjavanje i strah od vlastitog unutrasnjeg bica.
Ja sam bio hitac prirode, hitac u neizvesno, mozda radi neceg novog, mozda ni radi cega, a moj poziv bilo je jedino to da taj hitac iz pradubine pustim da dejstvuje, da osetim u sebi njegovu volju i da ga nacinim potpuno svojim. Jedino to!



_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 22, 2018 10:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gogolj


"Ona lezase kao ziva: celo divno, nezno, kao sneg, kao srebro, cinilo se da misli; obrve- noc usred suncanog dana, tanke, ravne gordeljivo su se izvijale nad zatvorenim ocima, a trepavice strelama padahu na obraze razbuktale zarom potajnih zelja; usta rubini, spremni da se osmehnu smehom blazenstva, potopom radosti...Ali u njima, bas, u tim bas crtama, on vide jos nesto sto ga probode stravom. Osecao je da mu dusa pocinje nekako bolno da se uzmecuje, kao kad bi neko, usred vihora veselja i medju gomilom sto se usplahireno zakovitlala vrtlogom, pesmu zapevao mrtvacku. Rubini usta njenih, cinilo mu se, krvlju su se lepili za samo srce njegovo. Odjednom nesto strahovito poznato pokaza se na njenom licu. 'Vestica!'- ciknu on glasom ne vise svojim, oci okrete u stranu, poblede sav, i stade citati svoje molitve. To bese ona ista vestica koju je on ubio!"

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 02, 2018 5:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Evropa nas nеćе primiti na svoju kartu ako i daljе budеmo srkali čorbu i žvakali čačkalicе poslе jеla; druga stvar, nеma nam odlaska na spavanjе, u Evropi, ako prе toga nе opеrеmo nogе.
Moramo, takođе, i da ostavimo pušеnjе (jеr jе tamo, uglavnom, zabranjеno). Istina, umеsto pušеnja, kojе jе strašno štеtno po zdravljе, moraćеmo, kao i ostali Evropljani, da prеđеmo na šmrkanjе kokaina i fiksanjе hеroinom."
Momo Kapor

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ta žena se zvala Nepomućena, nezaboravna Radost života,ali to je u jeziku kojim je moja duša govorila s njom, bila jedna jedina zvonka riječ.S tom ženom sam urekao sastanak usred grada, u po bijela dana. Ja sam došao.Ona nije došla.Čekao sam je najprije strpljivo i veselo,a onda sve nemirnije i teže.Sati su prolazili, a ja sam kao uklet šetao na uglu gdje me je ročila nevjerna žena...

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Ja volim hrabre ljude, samo gdje su? U nekoliko godina jedan ako se nađe malo kočoperniji. Jedan među tolikima. Pa pljuneš na svijet!"

(Derviš i smrt)

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Njegoš:

"Ne bojim se od vražjeg kota, neka ga je ka na gori lista, no se bojim od zla domaćega."

(P. P. Njegoš, Gorski vijenac, stih 528-530).

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Duša je čudna stvar: ne zna se gdje je, ali svi znaju kako boli. ( Meša Selimović)

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Miroslav Mika Antic
Pa ako se i okliznes, nekada, u zivotu, ne gledaj to kao pad u sunovrat nego kao pad uvis.

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Od straha su ljudi zli i surovi i podli, od straha su darežljivi, čak i dobri.A onaj koji nema nikog da se boji taj preza pred strahom kog mu rađa njegova bolesna mašta, jer strah je kao zaraza koja ispunja sve mozgove.Kad bih mogao zaviriti u unutrinu ovom čovjeku koji je određen da me muči, mislim da bih našao malu, bijednu dušu, izmučenu obzirima i strahom pred propustima i ukorima.Žao mi ga je i ta me samilost boli.

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...Da sam drukčiji, da zivot nosim kao tegobu, da sam ogorcen, poceo bih da se gubim, da pijem, da mrzim, postao bih nezadovoljnik koji se okrece protiv cijelog svijeta. A ne mogu to. Uprkos svemu, zivim kao i drugi ljudi, koji su bez moga biljega, veseo i tuzan zbog obicnih stvari, veseo zbog dobrih ljudi koji su pomalo zli, tuzan zbog zlih ljudi koji su rijetko dobri...

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Vjeruj u sebe. Ne odustaj i ne popuštaj. Čvrsto se drži svojih snova. Ignoriši one koji te pokušavaju obeshrabriti. Voli prvo sebe, jer ne možeš pomoći drugima ako prvo ne voliš sebe. Otvori oči i gledaj stvari kakve su one zaista. Pokušavaj, nije važno koliko teško izgleda. Biće bolje. Razmotri stvari iz svakog ugla. Upoznaj sebe, jer to je najbolji način da upoznaš druge. I nikada nemoj prestati da se nadaš."

(Ostrvo)

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2018 3:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meša Selimović
"Čudan svijet, ogovara te a voli, ljubi te u obraz a mrzi te, ismijava plemenita djela a pamti ih kroz mnoge pasove, živi inadom i sevapom i ne znaš šta nadjača i kada."

(Derviš i smrt)

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Omiljeni Citati!!! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 47, 48, 49, 50, 51  sledeća
Strana 48 od 51

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon