www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Priče iz zavičaja
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
serpentiner
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de

Godine: 55

Datum registracije: 16 Jan 2019
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 28, 2019 11:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U POTRAZA ZA BLAGOM prvi deo

Ulični prodavac novina izvikuje naslove. Jedan, češće od ostalih: "JUČE U ZORU POČELE SU BORBE NA CELOJ POLJSKO-NEMAČKOJ GRANICI" ! Jedna žena je zastala pred izlogom. Jedna devojčica je produžila dalje. Sada je uspaničena. Vidi krajičak maminog kaputa u gomili ljudi. Trči za njom. Dugo se probija. Konačno je stiže. Hvata za ruku. Nepoznata žena se okreće. - Oprostite! Trči nazad. Pokušava da se vrati do mesta gde je poslednji put videla majku. Seća se da je pominjala kupovinu čaja. Prolazi pored male prodavnice. Iznad vrata natpis: "Lekovito bilje i čajevi". Ulazi unutra. U prostoriji nema nikoga. Pult, na njemu kasa. Dve male fotelje i stočić. Mirisi raznog bilja. Iza zavese se čuje zveckanje porcelanske šoljice. - Sedi Estera! Sad ću ja! Pojavljuje se starija žena. - Da li je moja mama dolazila ovde? - Sedi. Popićemo čaj. Tvoja mama nije dolazila. Stići će uskoro. Dete je gleda, užasnuto. - Da li ste vi prodavačica? Kako znate moje ime? Kako znate da će mama doći? - Jesam prodavačica. I vlasnica sam ove male prodavnice. Ali sam i gatara.Znaš li šta je ovo? - Staklena kugla? - Kristalna. Stavi ruke na nju. Hajde, ne plaši se. Mama će uskoro stići.

Napomena: Nemačka je bez formalne objave rata 1.septembra 1939. napala Poljsku.

http://priceotecama.blogger.ba/arhiva/2019/02/28/4138089

serpentiner
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 09, 2019 3:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Poštovani čitaoci, ovaj post je namenjen VAŠIM KOMENTARIMA. Trenutno je u pripremi ZBIRKA PRIČA O TEČAMA. Molimo vas da nam pomognete u IZBORU priča. Zanima nas vaše mišljenje o pričama ili temama, za koje smatrate da trebaju da budu SASTAVNI DEO ZBIRKE. Svaki komentar je dobrodošao i na njemu smo unapred ZAHVALNI. Pišite nam: koja je vaša OMILJENA priča, koja TEMA vas zanima, za koje priče bi voleli da pročitate NASTAVAK, koje priče vam se NAJMANJE sviđaju ... HVALA! Smile

http://priceotecama.blogger.ba/arhiva/2019/03/09/4139439

serpentiner
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 12, 2019 7:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Negde u Italiji. U prodavnici voća stoji lubenica. Na njoj nalepnica. Fruit sticker. Prodavac ne zna engleski. Njih dve ne znaju italijanski. Pokušavaju da mu objasne da ne žele lubenicu. Žele da skinu nalepnicu.Za kolekciju. Ne razume. -Kolekšn! Stiker! Vi nid onli stiker! Ne pomaže.- Bože, kako je nerazuman. Jasno je da nam treba samo nalepnica. - Ma, šta se mi tu natežemo s njim! Skida nalepnicu. -Jel ti sad jasno? Onli stiker! Odlaze. Njemu i dalje ništa nije jasno. A nije ni važno.

http://priceotecama.blogger.ba/

serpentiner
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 14, 2019 6:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

SEDAMDESETE. Fiziku nam predaje opasnica. Em težak predmet, em ona ne toleriše gluposti. U učionici tišina. Radimo kontrolni. Podignuta ruka. Momak koji je prethodne godine ponavljao razred. Pao iz fizike. I još par predmeta. - Izvoli. -Profesorice, ovo su suviše teški zadaci. Jesu li sa opštinskog takmičenja? -Ne, zlato moje, sa balkanijade su. Zar ih nisi prepoznao? DEVEDESETE. Predajem u pomenutoj učionici. Mnoge stvari su se promenile. Jedna nije. Fiziku i dalje niko ne voli. U tome prednjače devojčice. Tako bar mislim. Listam dnevnik. Gledam ko još nema ocenu. Una. Ko to beše? Aha. Devojčurak sa pletenicama. Sedi u zadnjoj klupi. Ne progovara celo tromesečje. Ne očekujem sa te strane neki blistav nastup. Prozivam je. Dajem lakši zadatak. Uzima kredu. Piše rešenje. Napamet. -Prijatno si me iznenadila. Probaj da rešiš sledeći. Malo teži. Kreda pršti po tabli. Gotovo. -Ulepšala si mi dan! Ajd sad sledeći. Zadatak koji ima začkoljicu. Treba se dosetiti rešenja. Rešava i to. - Ako rešiš i ovaj, svaka ti čast. Crtam dijagram. Karnoov ciklus. Za ovo već treba malo dublje poznavanje materije. -Profesore imate li vi dušu? Valjda je već zaslužila peticu? -Odavno. Hoću samo da i vi vidite rešenje. Ako ga nađe. Tišina. Razmišlja. Vrti pletenicu. Ispisuje jednačine. Vidim da je na dobrom putu. - Ne moraš dalje. Idi na mesto. - Niste joj upisali peticu. -Upisaću. Što se ocene tiče, ne mora više da dolazi na časove, do kraja godine. Devojčurak sa pletenicama danas predaje kvantnu fiziku na jednom evropskom univerzitetu. Kažu da je mnogo opasna profesorica. I mnogo dobar predavač.

http://priceotecama.blogger.ba/arhiva/?start=99

Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Priče iz zavičaja Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma

- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon