www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zasto vani studirati?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~
::  
Autor Poruka
bhdba
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Jun 2006
Poruke: 71
Mesto: Tuzla

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 7:16 am    Naslov poruke: Zasto vani studirati? Na vrh strane Na dno strane

A zasto ne.

Dosta omladine koja zavrsava srednju skolu kod nas pocinje ozbiljno da razmislja da ide vani da studira. Mislim jedina dobra stvar sto ide vani je sto ce dobit dobro skolovanje, al jel iko od omladine razmisljao sta sem sto to dobija sta gubi?

da nabrojim par?

Ako se razmislja vratiti, dobijat ce istu platu kao da je i ovdje studirao/la, prijatelje odozdo, al i odzgo gubi, nisi na svome, dostaaaa novca... itd itd.


Ja nesto i nisam protiv da nas kadar ide vani da daje strancima svoje znanje, pare itd..


 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 2:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zbog iskustva, putovanja, drugih ljudi. Ali ipak ce tamo da ti nedostaje domaca sarma. Very Happy
 
đavolče
little sexy devil
little sexy devil



Godine: 35

Datum registracije: 11 Maj 2006
Poruke: 9383
Mesto: pakao

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa naravno da bi mnogi otišli nagde drugde da studiraju kad se stiče više iskustva,više se putuje,a i kad se završe studije ne mora da rezmišlja gde će naći posao sigurno ima gde da se zaposli tamo a i veće su plate!!!!
 
vedran21
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 28 Nov 2006
Poruke: 39
Mesto: LABIN

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 6:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vani studirati!!! zato sto su vani priznatiji studiji nego u nas, kada vani zavrsis studij odma te gledaju drukcije

_________________
svi za jednog, jedan za sve KLOŠARI LABIN
 
nenaantena
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 12 Dec 2005
Poruke: 2649
Mesto: tamo gde zivot traje ..............

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 08, 2006 2:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zbog upoznavanja drugih zemalja, nacina studiranja, ucenja neceg novog sto kod nas ne moze i naravno priznatijih diploma
 
portoroz
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 20 Okt 2006
Poruke: 41
Mesto: orlic_dusan@yahoo.com

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 10, 2006 7:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja studiram u portorozu pomorski fakultet jer kod nas u srbiji nepostoji takav fkultet tj. postoji u crnoj gori u kotoru ali nisu opremljeni kabineti kao u sloveniji. Alo ljudi ovde suucionice vemirski opremljene 8) vezite se polecemo Wink

_________________
Dusan_Bg
 
bal pod maskama
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 09 Okt 2006
Poruke: 77

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 12:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja bas zelim da odem vani......bar cu imati posao a ovde mozes da zavrsis i 3 fakulteta pa da nemas posao................a i plate su vece......

_________________
CLEAR YOUR MIND
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 1:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vedran21 je napisao/la sledeće:
vani studirati!!! zato sto su vani priznatiji studiji nego u nas, kada vani zavrsis studij odma te gledaju drukcije




SLazhen se..Smile Ljudi su cijenjeni kad zavrshe fakuLtet u inozemstvu...iako..nashe shkole i fakuLteti su puno tezhi nego oni u inozemstvu!
 
Amariko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Avg 2006
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 27, 2006 12:19 am    Naslov poruke: .. Na vrh strane Na dno strane

zbog ucenja novog jezika, kulture, ljudi, rade trenutne situacije u drzavi, radi toga sto niko ne cijeni mlade i perspektivne ljude, niko ih ne podrzava, ne omogucuje im adekvatno skolovanje, zbog ne pravde, zasto ne pokusati negdje drugo, gdje je sistem dobro uredjen i gdje ce neko ko hoce da radi, moci da radi, student da studira itd.
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 27, 2006 12:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nikad svojevoljno ne bih otisla da studiram u inostranstvo. Prvi razlog je sto provereno ZNAM da tamo necu nauciti nista bolje, vise i korisnije nego i ovde na domacem fakultetu, kad je rec o mojoj struci (matematika i informatika). Imam par prijatelja koji su se rasuli po slicnim fakultetima u svetu, i garantujem da nisu time dobili nista vise nego bilo koji domaci student (oni ambiciozniji su se cak vratili u Bg da nastave ovde studiranje).
Sto se plate tice..to je diskutabilno pitanje..Jeste da imaju vece plate, ali i veci je i standard zemlje u kojoj studiraju, pa se manje vise vrtimo u krug.
Jos jedan ogroman razlog zbog kojeg ne bih otisla je sto na 4-5 godina ostavljas sve sto do sada imas ovde, familiju, prijatelje, i nikad i niko ne moze da ti nadoknadi sve one trenutke i dogadjaje koje si propustio za to vreme uz svoje drage ljude.

Jedini ogroman plus koje ja vidim je jezik koji ce se na taj nacin usavrsiti. Ali ako je to jedino...za to postoje i drugi nacini.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Shejtanica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 06 Jun 2005
Poruke: 62

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 28, 2006 5:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kad zavrsim faks,ako dobijem priliku za dobar pristojan posao,OK...ostajem ovdje...cim dobijem ponudu ili nadjem si neki bolji posao bilo gdje,normalno da cu da prihvatim.......mislim da je patriotizam pogresno protumacen u ovim krajevima ex yu...svi smatraju da ako si pravi patriota u srcu da neces napustiti svoju zemlju kako god da bude.....ali je li moja zemlja gledala na mene kad mi je trebao dobar posao,ili kad je bio rat???nije.....iskreno,volim svoju zemlju,ona je meni divna i najljepsa i sve to,ali sam na kraju ja sebi na prvom mjestu.....

peace

_________________
 
Srednjoskolka
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 36

Datum registracije: 16 Sep 2005
Poruke: 1217
Mesto: CRNA GORA

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 04, 2007 10:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam maturant i upravo razmisljam o tome,da li da idem u Njemacku na studije ili ostanem dolje i pasem travu jer necu moci da nadjem posao...

Zasto sudirati vani-hm,zato sto imas vise sanse za sve...ali domovina je domovina i nosicu je u srcu

_________________
Sveca,pri kojoj je citala knjigu punu iznenadjenja,obmana,jada i zla,planu jasnijom no igda dotla svetloscu,osvetli joj sve sto je pre bilo u mraku,poce puckerati i gasiti se i zauvek se ugasi...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> Zasto vani studirati? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon