www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Koliko Vam je vazno....
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
zchikita
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Nov 2003
Poruke: 10

PorukaPostavljena: Čet Maj 26, 2005 5:16 am    Naslov poruke: Koliko Vam je vazno.... Na vrh strane Na dno strane

Koliko vam je vazno da odrzite vasu kulturu i obicaje i da li uvek tezite za nasim drustvom ili vam je svejedno??

 
veckson
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 51

Datum registracije: 22 Apr 2005
Poruke: 417
Mesto: HEll...AINT A BAD PLACE TO BE

sweden.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 26, 2005 5:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa, smatram da treba (mora) da se odrzi nasa kultura i nasi obicaji. Zivim u Svedskoj i prilagodio sam se na ovaj sistem zivota pa cijelih 90%. To ne znaci da treba da zanemarim nase obicaje.
Imam jednostavno pravilo koga se pridrzavam bez daljnjeg:
U svom stanu balkanac, na ulici "svedjanin" Confused .
Nazaolst mora ovako, ali sta se mora nije ni tesko Rolling Eyes

Citat:

...da li uvek tezite za nasim drustvom ili vam je svejedno??


Pa sto se drustva tice, nije mi bas mnogo bitno ko je ko i ko je sta. Vazno mi je da su ljudski odnosi korektni (i konkretni), a ako neko nevalja, ko god da je u pitanju , da mi je iz oka ispao necu da se druzim sa takvim ljudima.
Kratko i jasno Twisted Evil 8)

_________________
If there is life after death, then there is no death... And if death does not exist- we do not live.
 
piksla
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Jun 2004
Poruke: 7

PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 4:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rodjena sam u nemackoj ovde zivim ..... i mogu da kazem da je sve teze i teze ocuvati nasu kuluturu.... a to je mnog vazno ... jer je to jedino sto nas drzi zajedno.... nesto zajednicko ... polako se zaboravlja i to je zalosno
 
Dr Love
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 12 Mar 2005
Poruke: 11
Mesto: Stuttgart / Pozarevac

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 12:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kultura se odrzava sama od sebe.. Ako je ne odrzavamo dok smo mladi pocecemo to pre ili kasnije..

_________________
Love Peace Unity Harmony & Sex
 
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 1:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Narod bez svojih obicaja i kulture , prestaje da postoji kao takav . Sit sam ovih sadasnjih poltrona od politicara , koji sve aminuju sto im drugi kaze . Unistili su sve ono sto je ovaj narod krasilo , a to je : prostodusnost , druzeljubivost , gostoprimstvo , ma imali smo veliko srce u kome je imalo mesta za svakoga , i to su nam unistili ovi IDIOTI .

_________________
Ako kazes neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja.
 
sunce3007
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 740

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 1:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vrlo vazno... poludela bi ovde bez nasih!!! i bas me briga iz kog dela bifse YU su... samo da su nasi

_________________
 
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 2:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tek kad se covek odvoji od rodne grude , vidi koliko ga srce vuce k` njoj . Po prirodi posla kojim se bavim , mnogo vremena sam proveo radeci na terenu u zemlji i inostranstvu , i dobro znam sta je to nostalgija . Laughing Laughing Laughing

_________________
Ako kazes neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja.
 
karswe
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 20

sweden.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 3:33 pm    Naslov poruke: Re: Koliko Vam je vazno.... Na vrh strane Na dno strane

zchikita je napisao/la sledeće:
Koliko vam je vazno da odrzite vasu kulturu i obicaje i da li uvek tezite za nasim drustvom ili vam je svejedno??


Po meni je sasvim "normalno" da zadrzim sopstvenu kulturu, ali i da se prilagodim onoj u kojoj zivim.

Mislim da je vrlo vazno ne izgubiti sopstveni identitet. To se, prvenstveno, odnosi na jezik.
U drustvu zemljaka pricamo iskljucivo nasim jezikom, u drustvu Svedjana svedski. Kada je drustvo mesano prica se svedskim jezikom, a radi toga sto je vrlo ruzno ukoliko prisutni ne razumeju o cemu pricamo.

U kuci je mesavina nase i ovdasnje kulture, a na poslu i u druzenju sa starosedeocima pridrzavam se njihove. Onima koji su zainteresovani prenosim deo nase kulture.

Sasvim mi je svejedno da li su moji prijatelji neke druge nacionalnosti.
 
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 4:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nasi pra-pra preci su nam ostavili u nasledje sve to , i dodje neki bezboznik i jednostavno sve to izbrise kao gumicom . Slazem se da se treba prilagodjavati obicajima tamo gde zivis , ali ja i nisam pricao o tome . Ja sam govorio o ovima nasima ovde , kako su sve prodali , pa i nase lepe obicaje i veru . Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
Ako kazes neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja.
 
tanja.jans
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 26 Maj 2005
Poruke: 10
Mesto: Mladenovac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 4:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sigurno da je jako vazno da se sacuvaju kultura i obicaji
 
sweetmarko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 16
Mesto: Ljubljana

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 5:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najvažnije je nama da to održimo koji živimo u inostranstvu da znaju in naša deca o kulturi i o občajima ali to se polako gubi jer se prihvataju druge kulture i običaji.A to je največa greška!!!

_________________
MArko
 
KarlMarks
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 8:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Treba se covek privikavati na sredino koju zivi i na njene obicaju, ako ti zivis u proslosti onda samo mucis i sebe i druge.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Koliko Vam je vazno.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon