www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

problem za poznavaoce
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
Sale_VD
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 29 Mar 2005
Poruke: 335

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 03, 2005 8:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

malo je to cudno da kod njih radi dobro a da kod tebe nece idi ti odnesi njim kopm i budi tu dok ga oni testiraju i ako stvarno radi onda ne znam ali ako ne radi neka ti zamene ono u cemu je problem

 
Bogili
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 05 Okt 2004
Poruke: 29
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 04, 2005 8:35 am    Naslov poruke: re: Na vrh strane Na dno strane

momci, hvala na savetima i izvinjavam se sto vam ne odhgovaram ceo vikend. Naime, komp mi je bio u servisu do danas a nisam imao vremena da vam se javim sa posla.

dakle:
memorija nije sigurno jer sam stavljao nove Kingmax-ove module od po 512MB (2 komada). Cak ni sa giga rama nije mi pichio nesto znacajno brze. i dalje se sporo dizao itd.

combo i hdd ne mogu da budu na istom IDE kanalu jer je hdd SATA!
temperatura procesora nije problem, jer Thermaltake Sonic Tower hladi jako dobro (40-45C).

komp je radio dobro skoro 6 meseci i onda je odjednom poceo da me za...ebava.

to je sto se tice informacija i nejasnoca

kazem, bio mi je komp na servisu ceo vikend jer u petak nisam mogao ni da podignem windows. posto mi je otkacen floppy javi mi to na pocetku i kaze da pritisnem F1 da nastavim. to je radilo normalno do petka kada mi je jednostavno blokirao sve na prvom prozoru u biosu. trazi F1 ali ne reaguje. tako stoji desetak minuta i sam se ugasi. dva puta sam uspeo da prodjem taj prozor i udjem u bios, ali tu mi se blokira bios. jednom je cak od one plave boje bios postao roze i sam se ugasio.
elem, odnesem ja to sve u servis (jer je jos pod garancijom), i to u jednu od jacih firmi u bg-u (ne bi da ih pljujem jer imam dilerski odnos sa njima). yovem ih juce i oni kazu da im je sve radilo bez problema, normalno se dize sistem, uradjeni svi testovi (PRIME za prozesor, mem test i sl.) ni jedan nije ni secnuo, a kamoli zablokirao. danas mi stize komp kuci i mislim da cu poludeti.

da li mozda ima veze sa uticnicomza struju kod mene kuci?
to je jedino sto mi pada na pamet

_________________
dosta su to radili ludi, sad je dosao red na zbunjene
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 04, 2005 10:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gremlini, gremlini Mr. Green Mr. Green

pa sachekaj da ti stigne komp i onda vidi kako ce sad da radi. mozda u servisu nisu zeleli da ti kazu da su neshto menjali a ipak jesu. a ovo da bios postane roze nisam nikad video tako da ta plocha bash i nije u najboljem stanju.

koje napajanje imash?

_________________
El Niño
 
Bogili
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 05 Okt 2004
Poruke: 29
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 04, 2005 10:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imam kuciste aurora sa nekim napajanjem od 400W. nista brendirano. average sh...t

_________________
dosta su to radili ludi, sad je dosao red na zbunjene
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 04, 2005 6:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a el ti stigo komp iz servisa? zeza josh uvek???

_________________
El Niño
 
Bogili
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 05 Okt 2004
Poruke: 29
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 8:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam stigao juce da ga pokupim, pa cu to uraditi danas.

ali, setio sam se drugara koji ima slicnu konfiguraciju pa cu da ga iscimam danas da menjamo i testiramo deo po deo.

_________________
dosta su to radili ludi, sad je dosao red na zbunjene
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 2:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa probaj prvo da li ce sad da radi... a ako ne onda uzmi od ortaka neki pata disk za pochetak i probaj sa samo jednim 256mb modulom(nebitno shto ni sad ne radi u dualchanelu). i da proveri ram memtestom(ili goldmem-om).

_________________
El Niño
 
Bogili
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 05 Okt 2004
Poruke: 29
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 2:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

memorija je radila u dual ch., a ovi iz servisa kazu da su sve testirali memtestom.
a i ja sam probao sa drugom memorijom pre odnosenja u servis. probacu sa pata diskom pa ti pisem sta je bilo

_________________
dosta su to radili ludi, sad je dosao red na zbunjene
 
n_i_n_a_k
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Okt 2005
Poruke: 37

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 3:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovo me podseca na tetku mog druga koja je tvrdila da mu komp ne radi jer se zapusio kabl za struju Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

salu na stranu, ja sam davno imala slican (nikako isti) problem. tacnije, win se podizao 5 min, pa 10, pa 15, pa tamo neki put nekih pola h, pa sledeci put nisam ni htela da cekam Very Happy
sve je krenulo od update-a za bios koji se prekinuo sam od sebe, pa mi je na kraju komp totalno umro. nije ni reagovao na power dugme. muke su trajale danima... dok nisam saznala na intelovom sajtu da imam bios recovery Very Happy sta da ti kazem, probaj i ti (ako imas). mada mi nije jasno zasto mi se sistem uopste podizao (u pocetku) kad je BIOS zapravo BASIC input/output system... i ako to ne radi, cao... ne znam... u svakom slucaju komentar ne skodi. a cim ne skodi znaci da koristi Laughing
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 3:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aaa teshko da je meorija na s754 polchi radila u dual chanelu Mr. Green Mr. Green

@n_i_n_a_k pa kako si onda fleshovala novi bios kad komp nije hteo da se upali?

_________________
El Niño
 
Bogili
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 05 Okt 2004
Poruke: 29
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 3:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PA PLOCA I NIJE S754 NEGO SOCKET A

VIA MSI K8T880 DELTA

_________________
dosta su to radili ludi, sad je dosao red na zbunjene
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 3:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

auuuu sory ja prebacio sve semprone na s754. Embarassed Embarassed

_________________
El Niño
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> problem za poznavaoce Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 2 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon