www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kosarka Vesti
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 01, 2006 2:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šakota prihvatio ponudu!

Trener KK Crvena zvezda Dragan Šakota prihvatio je ponudu čelnika Košarkaškog saveza SCG i predlog Stručnog saveta da postane novi selektor.

Šakota se u sredu sastao sa vodećim ljudima našeg saveza i održao obećanje da će brzo odgovoriti na ponudu saopštenu dan ranije.

Očekuje se da će predsednik KSSCG Goran Knežević do kraja nedelje i zvanično razgovarati sa vodećim ljudima KK Crvena zvezda, kako bi i od njih dobio saglasnost.



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 07, 2006 2:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

07/02/2006 | Izvor: B92
Šakota i definitivno novi selektor!

Upravni odbor košarkaškog saveza Srbije i Crne Gore prihvatio je predlog stručnog saveta da novi selektor reprezentacije bude trener KK Crvena Zvezda Dragan Šakota.

Šakota će po povratku iz Bugarske potpisati trogodišnji ugovor, kada će se i obratiti javnosti povodom svog izbora za selektora nacionalnog tima.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 13, 2006 8:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Plave do EP preko Rumunije i Finske

Žrebom u Madridu određeni su sastavi kvalifikacionih grupa za Evropsko prvenstvo košarkašica 2007. godine u Italiji. Reprezentacija Srbije i Crne Gore će se kao nosilac takmičiti u D grupi zajedno sa Rumunijom i Finskom.

Kvalifikacione borbe vodiće se od 6. do 20. septembra 2006. godine. Plasman na Evropsko prvenstvo su već obezbedile Češka, Rusija, Španija, Litvanija, Francuska.

Na završnoj smotri najboljih reprezentacija Evrope učestvovaće prvoplasirane ekipe iz pet kvalifikacionih grupa kao i četiri drugoplasirane selekcije sa najboljim skorom.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 15, 2006 11:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šakota: "Stvaramo novu selekciju"

Beta


Novi selektor košarkaške reprezentacije SCG Dragan Šakota po prvi put od postavljanja na to mesto obratio se novinarima u „kući košarke“ u Beogradu i najavio kao svoje ciljeve povratak dobre atmosfere i podmladjivanje selekcije.

Šakota je potvrdio da je potpisao dvoipogodišnji ugovor do OI u Pekingu, i rekao da će plan i program za SP u Japanu prezentovati na sednici Stručnog saveta:

“Učestvovao sam u radu reprezentacije koja je imala mnogo uspeha, ali i u onoj koja u prethodne dve godine nije bila baš najbolja. Dakle, Uhvatio sam zlatni period, ali i poslednje neuspehe.To je moje veliko iskustvo i prednost u radu sa najboljom selekcijom.“

Šakota je povratak kulta reprezentacije apostrofirao kao možda i najvažniju stvar na startu rada sa „plavima“:

“Osnovno je vraćanje atmosfere i kulta reprezentacije. Nekada smo delili lekcije drugima iz patriotizma, a sada nama drugi dele lekcije. Mislim da će kriterijum za pozivanje i izbor igrača biti njihova želja da igraju za nacionalni tim“.


Beta


Upitan da li će putovati u SAD i razgovarati pojedinačno sa kandidatima, Šakota je odgovorio da to neće moći da učini zbog vremenskog ograničenja, ali i nagovestio plan i program rada tokom leta.

"Prema nekom okvirnom planu, okupićemo se u julu u Beogradu. Neki igrači će moći da odrade i uvodni deo u glavnom gradu ako im je šampionat u kome igraju ranije završen. Sledi odlazak u Italiju, ali nećemo imati planinski deo priprema, igraćemo turnir od 10-22.jula. Onda odlazimo u Sloveniju takodje na turnir najverovatnije 4.avgusta. Konačno, prihvatili smo i poziv za učešće na turniru u Singapuru koji se igra 7 dana pre početka šampionata. Jasno je da smo tamo želeli da igramo jer je vremenska razlika u odnosu na Japan samo jedan sat.“

Sastav stručnog štaba i širi spisak kandidata Šakota nije saopštio.

“Nadam se da razumete, jako sam kratko na ovoj funkciji i još uvek razmišljam. Što se tiče spiska, treba krenuti od domaće scene i to je dobra strana, jer sam ovde. Sve je potpuno drugačije kada ste ovde i drugačije izgleda. Treba napraviti jako širok spisak, jer će to biti osnova reprezentacije u naredne 2,5 godine. Šest meseci do početka prvenstva je jako veliki perod, zato ne treba očekivati da to bude vrlo brzo."

Kako povratiti dobru atmosferu u nacionalni tim?

“Ja sam 'starog kova' i možda je to kod mene drugačije izraženo nego kod drugih. Svi moraju da znaju da je interes reprezentacije na prvom mestu. Svi zajedno moramo da radimo na stvaranju atmosfere.“


Na pitanje da li se čuo sa Predragom Stojakovićem, Šakota je odgovorio da se sa svojim bivšim igračem čuje skoro svakodnevno, ali da o nacionalnom timu – nisu razgovarali.

“Ja sam skoro stalno sa njim u kontaktu. Medjutim, kada sam postao selektor nisam ga zvao, da neko ne bi pogrešno protumačio da od nekoga polazim. Čuo sam se sa njim onog dana kada je trejdovan u Indijanu.“

Aktuelni trener Crvene zvezde, novi posao smatra najvećim izazovom u karijeri.

“Momenat nije najprijatniji za uzimanje reprezentacije. Mi smo u jednom od najtežih trenutaka i mislim da je moj posao najdelikatniji u istoriji reprezentacije, iako je bilo još teških trenutaka. Verujem da je moguće stvoriti novu, zdravu i snažnu reprezentaciju.“

Promena će biti.

“Sigurno. Mi smo sada u fazi stvaranja. Drugi već postoje. Pogledajte naprimer Litvaniju,Španiju...sigurno možete da nabrojite 7-8 igrača koji su okosnica tih ekipa. Mi to u ovom trenutku nemamo.“

Kako će biti pozivani igrači, koji su se često žalili da ih niko ne kontaktira iz Saveza i da dosta toga saznaju od novinara?


“Za sada niko nije kontaktiran. Mi prvo moramo da odredimo kuda idemo i šta hoćemo...Imamo mlade i jako talentovane igrače. Toga je uvek bilo. Opet, trebaju nam i iskusniji, ali ne toliko njih, da ne ispadne da nema podmladjivanja. Možda je najbolje rešenje napraviti najbolji tim, njih 12 koji čine takmičarsku ekipu. Ne 12 najboljih igrača. Pogledajte primer De Migela iz Španije. Sigurno ima boljih u reprezentaciji, medjutim, on je jedan od najboljih za podizanje atmosfere, za tim, za savete mladjima...“

Ideja ulaganja u budućnost naše košarke postojala je i prošle sezone pre EP:

“Zamisao je bila da pozovemo i da se na spisku nadju Tirpković, Aleksandrov, Perović, Miličić... Ne kao kandidati za prvi tim, već kao veliki talenti koji bi boravkom sa ostalima stekli jedno veliko iskustvo. Vidite da se dosta toga promenilo, neki su postali gotovo nosioci igre svojih ekipa. Mnogo toga može da se promeni i u narednih nekoliko meseci.“

Šakota ostaje i trener Crvene zvezde. Dva posla mu neće predstavljati problem jer nema preklapanja termina:

“Dosta sam razmišljao pre preuzimanja ovog posla, ali voditi selekciju svoje zemlje daje dodatnu snagu i nove motive. Ni programi se ne poklapaju, drugačiji je i način rada. Ja se nisam umorio od rada u Crvenoj zvezdi, mislim da imam dovoljno snage i motiva za oba izazova.“

Na kraju, Šakota je obećao mnogo rada i borbu ekipe za svaku loptu, jer je to njegov posao:

“Ja znam šta je cilj, to je stvaranje ekipe za najviši plasman. Medjutim, ne bi bilo pametno u prvoj akciji postavljati previsoke ciljeve. Naravno da je cilj stvaranje dobre ekipe, dobre atmosfere uz velike ambicije. Medjutim, potrebno je i malo realnosti...Ako narod vidi da se ekipa bori i gine za svaku loptu, onda je to – to. Daćemo sve od sebe, a to je moj posao,“ rekao je Šakota na izuzetno posećenoj konferenciji za novinare u Beogradu.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 15, 2006 3:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Počinje Kup Radivoja Koraća
15.02.06. 13:55

Susretom između Atlasa i Lovćena, pobednika republičkih kupova, danas će u 17:30h u Beogradu otpočeti Kup Radivoja Koraća.

Za trofej "Žućkove levice", koji je 2005. godine osvojila ekipa Reflexa, timovi će se u "Pioniru" boriti po sledećem rasporedu takmičenja:

Sreda, 15. februar:
17:30h Kvalifikacioni meč: Atlas - Lovćen

Četvrtak, 16. februar:
17:30h 1. meč četvrtfinala: FMP - Mašinac
20:00h 2. meč četvrtfinala: Hemofarm - NIS Vojvodina

Petak, 17. februar:
17:30h 3. meč četvrtfinala: Crvena Zvezda - pobednik kvalifikacionog meča
20:00h 4. meč četvrtfinala: Partizan - Budućnost

Subota, 18. februar:
17:30h Polufinale: pobednici četvrtfinalnih mečeva 3. i 4.
20:00h Polufinale: pobednici četvrtfinalnih mečeva 1. i 2.

Nedelja, 19. februar:
18:00h Finale

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 16, 2006 2:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bojić:"I dalje GYL liga, veći ulog"

Predrag Bojić direktor KSSCG prisustvovao je u sredu sastanku visokih zvaničnika liga Slovenije,BiH i Hrvatske u Zagrebu. Razgovaralo se o dve teme: predstojećim izborima borda FIBA i Gudjerligi.

Najvažniji zaključak posle ovog sastanka je da su se svi složili da i dalje igraju Gudjerligu, ali da mora da se podigne takmičarski značaj ove regionalne lige:

"Konkretno to bi značilo dobijanje mesta u Evroligi.Sigurno je da to neće biti lako,, potreban je zajednički angažman sva četiri saveza preko FBA i ULEB-a. Takodje, svi delimo mišljenje da bi u rukovodeće organe Gudjerlige trebalo uključiti više ljudi iz država učesnica. To su ljudi koji imaju integritet, a nemaju klupske interese" rekao je Predrag Bojić.

----------

Atlas u četvrtfinalu Kupa Koraća

Košarkaši beogradskog Atlasa pobedili su cetinjski Lovćen sa 56:49 (6:12, 23:10, 9:14, 18:13) i plasirali se u četvrtfinale Kupa Radivoja Koraća. Atlas će u četvrtfinalu igrati protiv Crvene zvezde, sa kojom se u istoj fazi takmičenja sastao i prošle godine i pobedio.

Najzaslužniji za večerašnju pobedu "bankara" bili su Predrag Kosanović i Uroš Duvnjak sa po 13 poena, dok je 12 postigao Slobodan Tošić. Kosanović je imao i devet skokova, od kojih četiri u napadu.

Aleksandar Raičković je ubacio 12 poena za tim sa Cetinja, ali nije imao pravu podršku saigrača, pošto niko od ostalih košarkaša Lovćena nije zabeležio dvocifren učinak u koševima. Utakmicu u hali "Pionir" posmatralo je oko 300 gledalaca.

Završni turnir Kupa Radivoja Koraća počeće sutra kada će se u "Pioniru" sastati branilac trofeja FMP i Mašinac, a potom i Hemofarm i Vojvodina. Crvena zvezda i Atlas igraće u petak, kada i Partizan i Budućnost. Dnevne ulaznice se prodaju po cenama od 300 dinara za tribine, 500 za parter i 700 za ložu.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 20, 2006 8:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kup: Zvezda ubedljivo do trofeja


Košarkaši Crvene zvezde osvojili su trofej Kupa Radivoja Koraća posle ubedljive pobede nad Hemofarmom 80:65 (26:15, 23:18, 18:7, 13:25).

Košarkaši Dragana Šakote igrali su izvanredno u većem delu meča, o čemu najbolje svedoči podatak da su u poslednjih deset minuta ušli sa 27 poena prednosti.

Zvezda je tako stigla do petog kup trofeja u istoriji (1971, 1973, 1975, 2004, 2006). Šakota je pre odlaska u inostranstvo osvojio jedan trofej Kupa sa ekipom IMT-a - 1987. godine.

Za najboljeg igrača finalne utakmice izabran je kapiten „crveno-belih“ Goran Jeretin.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Jeretin i Milan Gurović sa po 17 poena. Za ekipu Hemofarma Rašad Rajt je dao 20, a Zlatko Bolić 13 poena.

Posle sigurne igre i pobede nad Partizanom u subotu Šakota je odbacio tvrdnje da će njegov tim biti nedovoljno motivisan u finalu. Čim je meč sa Hemofarmom počeo Zvezdini igrači su dokazali da je novi selektor SCG bio u pravu.

Već sredinom prve četvrtine Zvezda se odvojila rezultatski, ali je još veću prednost ostvarila na psihološkom planu. Uz podršku publike domaći igrači igrali su veoma atraktivno, pogađali sa distance i zakucavali.


Beta


Vrščani su, nasuprot tome, ušli u duel izuzetno nesigurno, što je najvidljivije iz procenta šuta sa penala (u jednom trenutku 5 od 15!). Najsvetlija tačka u gostujućoj postavi bio je Rajt, koji je trojkama sa desetak metara sprečio domaći tim da već na poluvreme ode sa dvadeset poena prednosti.

Za prvih šest minuta druge četvrtine Hemofarm daje samo četiri poena, a razlika konstantno raste. Hemofarm se budi tek u finišu tog perioda, kada su navijači vređali predsednika vršačkog kluba Miodraga Babića, pa je meč prekinut na dva minuta (situaciju smirili Nebojša Ilić i Dragan Šakota). Međutim, zastoj u Zvezdinoj seriji trajao je kratko.

Treća četvrtina ponovo protiče u znaku dobre odbrane Zvezde, koja za celu četvrtinu prima samo sedam poena. Gurović tek u tim trenucima prvi put promašuje iz igre, a još jedan dobar nastup imali su Amerikanci O’Benon i Henderson. Možda i važniju ulogu od Jeretina imao je Raičević, koji je zabeležio dabl-dabl, uz niz pogodaka sa distance.

Deset minuta pre kraja na semaforu je stajalo 67:40, a proslava na tribinama već je počela. Šakotin tim tada popušta, pa Hemofarm do kraja prilazi na relativno pristojnih 15 poena zaostatka. Koliko su daleko „narandžasti“ bili od preokreta govori podatak da od prve četvrtine nikad nisu spustili razliku ispod deset poena.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 20, 2006 10:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeretin: "Odužili smo se publici"


Trener košarkaša Crvene zvezde Dragan Šakota ocenio je da su njegovi igrači zaslužili trofej u Kupu Radivoja Koraća, i istakao da je ekipa tempirala formu za finale.

"Hemofarm je zasluženo došao do finala, ali mi smo imali više kvalitetnih igrača u rotaciji, što nam je pomoglo u odbrani i osvajanju trofeja. Svi su bili sjajni, i igrači i stručni štab i publika, i zasluženo smo osvojili trofej", rekao je Šakota novinarima posle meča.

Zvezda je pobedila Hemofarm 80:65 i tako osvojila peti kup u klupskoj istoriji.

"Najbolji igrač turnira za mene je bila odbrana i zato smo i dobili. Okrećemo se daljim takmičenjima. Igrači neka večeras rade šta hoće i sutra nek se malo odmore, pa onda idemo dalje", rekao je Šakota.

Trener Hemofarma Luka Pavićević istakao je da je njegov tim zasluženo došao do finala, ali da nije imao dovoljno snage da pobedi.

"Želeli smo pobedu i imali smo motiva, ali nismo imali snage da se 'potučemo' za ovaj važan trofej, a naš rival jeste. Ovo je prvo finale Hemofarma ove sezone, idemo dalje i pokušaćemo da dodjemo do još nekog", rekao je Pavićević.

Kapiten Crvene zvezde Goran Jeretin rekao je da je očekivao pobedu.

"Trebalo je stvarno da se odužimo ovoj divnoj publici. Vratilo nam se za sve povrede i loše stvari koje su nam se dešavale. Samo zdravlje da nas posluži i sigurno možemo do još nekog trofeja", rekao je posle meča Jeretin, zvanično najkorisniji igrač turnira.

Jeretin je bez oklevanja rekao da mu je ovaj trofej u Kupu draži nego onaj osvojen pre dve i po godine u Novom Sadu.

Najefikasniji igrač meča uz Jeretina bio je Milan Gurović, koji je rekao da je presrećan prvim osvojenim trofejom u Srbiji.

"Pre svega mi je drago jer sam zvezdaš. Igramo dobro i uigrano, i sada jurišamo na Jadransku ligu, a onda na plasman u Evroligu", rekao je Gurović novinarima.

Zvezdini Amerikanci Džerod Henderson i Leri O'Benon odmah su najavili pohod na titulu.

"Presrećan sam, ovo je sjajno, a titula je sledeća", rekao je nasmejani Henderson, koji je dugo ostao na terenu i nosio trofej Kupa Radivoja Koraća.

"Zaista se sjajno osećam, predivan je ambijent, dobro smo odigrali i osvojili trofej. Ako nastavimo da igramo ovako timski, sa ovakvom strašću, sve možemo da uradimo, pa i da osvojimo titulu", rekao je O'Benon.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 22, 2006 8:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Babić, patrijarh Pavle i Sveti Sava
21.02.06. 17:05

Čelnici Košarkaškog kluba Hemofarm kao da su se našli više pogođeni skandiranjem publike, nego porazom svog tima u finalu Kupa Radivoja Koraća.

Uvrede navijača upućene na račun predsednika Hemofarma, Miodraga Babića, bile su povod za saopštenje iz Vršca u kome je u pomoć pozvan i Njegova svetost patrijarh srpski gospodin Pavle, Hram Svetog Save, pa i Dositej Obradović.

Koliko sve to ima veze sa skandiranjem navijača na tribini, procenite sami iz saoptešnja KK Hemofarm koje prenosimo u celini:

Saopštenje KK hemofarm

Sa obzirom na činjenicu da ovogodišnji pobednici Kupa, KK Crvena Zvezda, kojima smo sportski čestitali na terenu i od kojih smo usmeno zatražili da se ograde od nesportskog najvijanja svojih navijača, to nisu uradili, odlučili smo da se obratimo javnosti iz mnogobrojnih razloga dole navedenih u saopštenju.

Smatramo da je uprava Crvene zvezd imala dovoljno vremena da se oglasi i ogradi od vandalskog ponašanja svojih navijača, ali je to propustila da učini, iako nas je usmeno uveravala da ne stoji iza toga. To nisu učinili ni posle dva dana. Džentlmenski smo sačekali izvinjenje za uvrede navijača njihovog kluba. Izvinjenje je izostalo iz čega se može shvatiti da podržavaju uvrede prema prvom čoveku našeg Kluba koje su došle od strane "šestog igrača" Crvene zvezde.

Sramotno je da se orkestrira na ovakav način i da se konstantno i svesno podrivaju odnosi dva kluba. To je nedopustivo za sport i time se urušavaju svi principi košarkaške igre i podrške bilo kom klubu.

Čovek koga Crvena zvezda vređa je, podsećamo, nosilac najviših priznanja iz razih oblasti stvaralaštva u ovoj zemlji (privreda, kultura, SPC, sport, zdravstvo, itd.); Hemofarm je, vođen svojim Predsednikom, godinama pomagao, kao što i sada pomaže razvoj naše države i društva. "Ljudi" koji su u nedelju uzvikivali uvrede dolaze u Hram Svetog Save na Vračaru, koji upravo Hemofarm i njegov Predsednik, zajedno sa mnogim drugima, uzdižu na pijedastal koji mu u našem narodu pripada.

Čovek koga Crvena zvezda vređa je i čovek koji je prvi rukovodilac firme koja nosi veliku odgovornost za zdravstvo Srbije i Crne Gore i pacijente naše zemlje. Osnivač je Fondacije Hemofarm koja godinama pomaže ugroženima i unesrećenima. Utemeljivač je Zadužbine Dositej Obadović i za svoj narod je otkupio i poklonio rodnu Kuću velikog Dositeja. Patriajarh Pavle je, uz odluku Svetog Sinoda, Miodraga Babića nagradio ordenom Svetog Save za zasluge narodu. Uključujući i narod na tribinama Pionira. Dobitnik je Vukove nagrade...

To je čovek koji je uzor mnogima - od studenata do poslovnih ljudi koji sa njim sarađuju. Vređanje ovog i ovakvog čoveka ujedno predstavlja udar i na ono što on predstavlja, za šta je nagrađivan, čemu stremi i svemu što jeste.

Izvinjenje je najmanje što je moglo da usledi, ali nimalo vizije šta se radi i kuda se ide izgleda da nema. Ne očekuje se da se svi "navijači" pojedinačno izvinu Miodragu Babiću, ali se to od uglednih intelektualaca koji sede u Upravi Crvene zvezde mora očekivati. Sve drugo osim izvinjenja Uprave Crvene zvezde za nas nije dovoljno.

Dokazano je da za incident od pre dve sezone u Vršcu, Hemofarm nije odgovoran i da je to u nadležnosti policije. Iako smo istrpeli sve uvrede i poniženja u vezi toga, još jednom smo slušali zli rečnik koji nam serviraju. Mi smo odslušali nemoć Crvene zvezde zbog izostanka plasmana u finale Super lige i povukli sve tužbe prema Crvenoj zvezdi i njenim čelnicima, uložili sve napore da se sve izgladi i dali sve od sebe da anuliramo probleme. Uprava Crvene Zvezde i sama zna da smo sve učinili da se strasti iz prošlosti smire. No, oni i dalje nastavljaju, bilo putem "šestog igrača", bilo samostalno, da atakuju na KK Hemofarm, te otvoreno iskazuju svoje neprijateljstvo prema našem Klubu, našim rukovodiocima i prema imenu Hemofarm. Mi to ne prihvatamo.

Ubuduće ćemo tražiti striktnu primenu propisa sa reperskusijama koje su tamo predviđene, što uključuje i odrešitije stavove glavnih sudija i delegata Saveza na svakoj konkretnoj utakmici, te ovom prilikom apelujemo i na Savez da znatno povećaju nivo regularnosti i usaglase svoje konkretne korake u datim situacijama sa propisima i ovlašćenjima koje imaju.

KK Hemofarm
Predsednik UO
Marko Milojević

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 24, 2006 9:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Juniori i kadeti dobili selektore

Košarkaški savez Srbije i Crne Gore i zvanično je imenovao trenere kadetske i juniorske selekcije. Plave juniore ove godine predvodiće Jovica Arsić, dok je briga o kadetima poverena Aleksandru Bućanu.

Jovici Arsiću koji je ranije radio u Zdravlju, Lavovima i NIS Vojvodini, asistiraće Dragan Panić, trenutno strateg B ligaša Crnokose iz Kosjerića. Pomoćnik Aleksandru Bućanu, šefu stručnog štaba Radnički Zastave, biće Nenad Ćirković.

Direktor mlađih reprezentativnih selekcija Žarko Varajić, objasnio je zašto je odluka o treneru mlade reprezentacije prolongirana.

"Kao što je poznato, zbog obaveza igrača u klubovima mlada reprezentacija neće moći da se okupi pre početka juna. Iz tog razloga nismo žurili, prioritet su nam bili treneri juniorske i kadetske reprezentacije. Sačekaćemo da selektor A tima Dragan Šakota oformi stručni štab, pa u dogovoru sa njim, kao što je bila odluka Stručnog saveta, odredimo trenera reprezentacije do 20 godina," objasnio je Varajić.

Plan i program rada plavog podmlatka je već određen, prema rečima Varajića ne bi trebalo da pretrpi značajnije izmene.

"Kadeti već sutra putuju na turnir u Tursku, gde će osim sa selekcijom domaćina odmeriti snage sa Italijom i juniorskim timom Irana. Naredne mini-pripreme zakazane su od 23. aprila do 2. maja kada će na pravi način biti iskorišćen školski raspust i pauza u prvenstvu. Tokom maja planirali smo pet-šest vikend okupljanja, treniraćemo u beogradskoj dvorani „Šumice”, dok ćemo sa završnim priprema za Evropsko prvenstvo u Madridu, od 11. do 20. avgusta, početi 15. juna," rekao je Varajić i potom dodao:

"Prvu fazu visinskih priprema sprovešćemo u Kolašinu, potom ćemo se preseliti u Novi Bečej gde ćemo dalje brusiti formu i odigrati nekoliko utakmica."

Žreb za evropska prvenstva svih mlađih reprezentativnih kategorija u obe konkurencije na programu je 25. februara u Krakovu. Prvo veliko takmičenje ove sezone očekuje juniore, koji će učestvovati na nezvaničnom Svetskom prvenstvu u Manhajmu od 15. do 22. aprila.

"Reprezentaciji do 18 godina predstoje veliki izazovi. Pripreme za operaciju Manhajm počinju 3. aprila u Novom Bečeju. U gradu na Tisi naša selekcija odigraće prijateljske utakmice sa juniorima Hemofarma i Vojvodine. Tokom maja predviđena su dva vikend okupljanja, završne pripreme za Evropsko prvenstvo u Amalaidi startovaće 1. juna. Juniori će imati više od mesec i po dana kvalitetnog rada, šampionat Starog kontinenta u Grčkoj startuje 18. jula."

Nezaobilazna tema bila je i mlada reprezentacija.
"Smatram da poseduje odličnu bazu. Čak osmorica momaka koji su minule godine u Čehovu osvojilo bronzu imaju pravo igranja i ove sezone. To su Maraš, Bakić, Veličković, Tripković, PekovićTadija Dragićević, Golubović, Rakić, kada im se priključe zlatni juniori Labović, Mijatović, Teodosić, Tepić, Paunić... bez svake sumnje imaćemo respektabilnu selekciju. Bićemo spremni da napadnemo najviši plasman, dobićemo odličnu osnovu i kostur tima za narednu sezonu."

Posle godinu dana pauze naša selekcija do 20 godina će ponovo učestvovati na turniru u Dalasu koji važi za nezvanično svetsko prvenstvo mladih.
"Gostovanje u Americi, od 19. do 25. juna biće odlična provera za ono što nas očekuje na Evropskom prvenstvu u Izmiru od 14. do 23. jula. Mladi reprezentativci će se okupiti početkom juna, ali datum još nije preciziran,"zaključio je Varajić.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 24, 2006 9:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

EL: Rakočević srušio prvaka Evrope!


Šokantno košarkaško veče desilo se u četvrtak u Evropi. Izgubio je prvak kontinenta - ekipa Makabija, a grčki Pao se, kada je to malo ko očekivao, "spotakao" na gostovanju u "Domu Dražena Petrovića" u Zagrebu. Ekipa Barselone savladala je Žalgiris u gostima 86:85.

Najveće iznenađenje drugog dana takmičenja u drugoj fazi Evrolige ipak je napravila Cibona. Iako su u TOP16 ušli kao "laki luzeri" košarkaši iz Zagreba u 1. kolu grupe G pobedili su jednog od favorita za osvajanje titule prvaka, grčki Panatinaikos 72:70. "Cibosi" su do pobede došli u neizvesnoj završnici, a Grci su devet sekundi pre kraja imali loptu i priliku da trojkom izbore pobedu. Prethodnu je trojku ubacio Pen, a slobodno bacanje Kus. Za pobedu domaćih svakako je najzaslužniji "Skuni" Pen, koji je ubacio 23 poena, uz sedam skokova i tri asistencije, a pratio ga je Kus sa 13. Tim Željka Obradovića predvodili su Jaka Laković sa 18, Hadživretas sa 14 i Spanulis sa 13 poena.

Šest bivših prvaka Evrope igralo je ove večeri međusobne mečeve, a u jednom od tih dvoboja, pobedu Barseloni doneo je Huan Karlos Navaro svojom najboljom partijom ove sezone sa 32 poena. Real Madrid je prosto eksplodirao i pobedio Makani 90:75 u grupi E, a najzapaženiji bio je Igor Rakočević sa 18 poena (2/4 za 2 poena, 3/7 za tri uz po 6 skokova i asistencija).

U drugom meču E grupe Klimamio je u Bolonji ubedljivo savladao Ulker 87:69 za svoju 23. uzastopnu pobedu na domaćem terenu u EL. Najzaslužniji ovoga puta bio je Marko Belineli sa 16 poena.

U jedinom meču u grupu F, Taukeramika je u gostima savladala Bamberg 77:72. Bio je to prvi meč nekog nemačkog kluba u TOP16, a slavlje im je "pokvario" Luis Skola sa 36 poena, rekordom karijere u EL.

Rezultati:
Grupa D: Žalgiris – Barselona 85:86
Grupa E: Real Madrid - Makabi 90:75, Klimamio - Ulker 87:69
Grupa F: Bamberg - Taukeramika 72:77
Grupa G: Cibona - Panatinaikos 72:70

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 24, 2006 3:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kraj "trejdova" - bez "blokbastera"

Noćas je završen i ovogodišnji rok za razmenu igrača u ligi, koji je protekao neuobičajno mirno. Najveću razmenu obavila su 4 kluba: Denver, Sijetl, Portland i Sakramento ali među 9 igrača nije bilo najvećih zvezda NBA lige. Ključna figura u trejdu u kome možda neki neće zaigrati ni minut za svoje nove klubove je Erl Vatson koji se vratio u Sonikse iz Denvera. U Sijetl odlaze Bajron Rasel i budući pik iz druge runde drafta koji poseduju Nagetsi.

Džordž Karl je hteo da promeša karte u ekipi koja ne funkcioniše najbolje. Dobio je Evansa iz Sijetla i problematičnog Rubena Patersona. U paketu je bio i Čarls Smit, takođe iz Blejzersa.


Ekipa Portlanda koja je konačno odstranila sve igrače koji su nekada igrali u najproblematičnijoj ekipi lige dobila je Brajana Skinera iz Sakramenta i Vošona Lenarda. Konačno Kingsi su dobili Vitalija Potapenka iz Sijetla i Sergeja Monju koji je igrao za Portland...

Takođe nije razmenjen ni jedan od igrača iz SCG...

Posle ovog samo po broju igrača i klubova “blokbastera”, obavljeno je još nekoliko manjih razmena...

Nju Džersi – Nju Orlins (Mark Džekson i Linton Džonson za Boštjana Nahbara)
Klivlend – Sijetl (Majk Vilks – Ronald Marej + 500 hiljada dolara)
Majami – Hjuston (Džerald Fič u zamenu za Dereka Andersona)

Ekipa Njujorka zaustavila se na dovođenju Stiva Frensisa, a od mogućih najava da će klubove menjati Pirs, Odom, Jarić, pa čak i Ajverson i Garnet nije bilo ništa.

Prve ocene govore da ovakav završetak perioda za razmenu igrača pokazuje novi trend u ligi, u kojoj su generalni menadžeri oprezniji nego ikada, i kada se mnogi potezi vuku unapred i zbog “seleri kepa”. Jedini kojima je stalo do uspeha bez obzira na troškove su Njujork Niksi koji će sledeće sezone na plate igrača sa ovim timom (svi imaju višegodišnje ugovore) potrošiti “svemirskih” 130 miliona dolara. A priče o letnjim trejdovima su već počele, i to pogađate, od Niksa koji se navodno spremaju za dovođenje Kevina Garneta...

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Kosarka Vesti Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  sledeća
Strana 2 od 23

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon