www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Benzin ili Diesel
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Arhiva - Auto-moto svet ~
::  
Autor Poruka
DJ-KOmar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 05 Jan 2006
Poruke: 175
Mesto: Zagreb/Odzak

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 06, 2006 12:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma nema tog disela koji ce me navest da ga vozim , ja sam ljubitelj benzina i 4-ro cilindrasa a jos ako dodam da je rijec o hondi , jasno je da volim zivot iznad 6000rpm i da nevolim turbo Smile

Dizel za obitelj, a Benzinac za dusu i gust

nedd1ch je napisao/la sledeće:
To za turbinu sa varijabilnom [promenjivom] geometrijom ubrizgavanja je resheno upotrebom keramike i nekih legura na bazi azbesta kod benzinaca


Upotrebom varijabilne geometrije lamela turbine , se rjesava problem loseg odaziva turbine zbog promjenjive brzine strujanja i kuta udara ispusnih plinova na lopatice turbine, a upotrebom laksih materijala lopatica tubine kao i upotreba lezaja u turbina omogucuje se turbini da se prije zavrti....

Sto se tice te turbine nju priznajem samo na dizel motorima, a kod benzinaca ne dolazi u obzir. tubo na benzinca samo ukoliko je rijec o autu namjenjenom gradskoj voznji mala zapremnina punono okretnog momenta u malim okretajma i u drag utrkama kad se trazi snaga na 402 metra, a za kruzne utrke i trkace staze N/A motor rulz! jer ima sjajan odaziv na gas i zivcan je

Edit by Jugovic:
Spojio sam ti poruke.


 
Cute Blondie
* Belphegor's bitch *
* Belphegor's bitch *



Godine: 43

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 2193
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 06, 2006 1:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja vozim jedan rover benzinac i jedan rover dizel.Licno sam za benzince zbog brzine i performansi ali dizel je mnogo ekonomicniji.Moj benzinac od 1,4 cini mi se kosta kad ga tankujem ko i dizelas od 2,0. A velika je razlika u snazi i kubikazi. Ipak cini mi se da su dizelasi iz generacije u generaciju sve bolji i da je razlika od benzinaca sve manja. Kad se uskoro usavrse dizel motori nece ni biti razlike... Wink

_________________
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 06, 2006 1:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tice performanse mozes uporediti dizela sa benzincem. Ali samo ako je dizel sa turbinom a benzinac bez. Dizel nece nikad moci da postigne tu snagu, i sa tim performanse, koje moze benzinac sa turbinom.

_________________
 
M@RCHELLO
MUSIC WIZZARD
MUSIC WIZZARD



Godine: 37

Datum registracije: 30 Dec 2005
Poruke: 3300
Mesto: Odzaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 06, 2006 1:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada vec polemisemo o pitanju benzin/dizel moje misljenje je da dizel nikada nece dostici i benzince...nemam nameru da uzimam auto koji trosi dizel...........mi smo ipak Balkanci............ovde 90% ljudi voze benzince

_________________


Love don't let me go
 
Beat_93
Dance Šmeker
Dance Šmeker





Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 4215
Mesto: Loznica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 06, 2006 9:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni je mnogo bolji diesel, manje trosi, lepse vuce...
 
Proja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 112
Mesto: Karaburma

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 07, 2006 4:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kazu da se dizelasi cesto kvare,tako da ne znaci puno to sto manje trose

_________________
Ja sam demokrata i mislim da sam najpametniji na svetu zato sto sam student,mrzim Acu i Nesu,zato sto se plasim njih !!!!
 
micko189
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Nov 2005
Poruke: 21

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 07, 2006 6:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskoriscenje energije kod dizel motora je 48%, dok je kod motora na benzin 28%, otud i razlika u potrosnji
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 07, 2006 7:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Proja je napisao/la sledeće:
kazu da se dizelasi cesto kvare,tako da ne znaci puno to sto manje trose


U danasnje vreme se nijedan auto ne kvari vise. Ali kad bi se kvario onda bi to bio benzinac...

_________________
 
peca1989
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 26 Jan 2005
Poruke: 199
Mesto: ***SRBIJA***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 07, 2006 7:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da je lepshe voziti se u benzincu,ali ne svakom,nekad je lepshe chuti i diesel motor...moja kola su trenutno benzinac....i troshi oko 15 litara po gradu,i to ga vozim na ekonomik a ne na sport...
 
zemir
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 29 Mar 2005
Poruke: 47

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 07, 2006 8:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ipak je benzinac benzinac
kad samo cujem onaj traktor od disela najezim se
disel ako je malo starji ima i problema s paljenjem i s vodenom pumpom
koja uopste nije jeftina,
 
CAMO_PEJB
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 20 Maj 2005
Poruke: 495

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 07, 2006 8:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bez obzira na sve te predrasude prema dizelasima ja glasam za njih. Moja keva je do pre godinu dana imala Astru druge generacije 1.7 TD, to je bila azdaja od auta, a trosila je oko 7-8 litara pri sportskoj voznji. Uzevsi u obzir ovu skupocu benzina i namenu automobila u mojim rukam ja se odlucujem za neki turbo dizel od oko 2 litre (ne stariji od 5 godina) i ludilo 8)
 
zemir
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 29 Mar 2005
Poruke: 47

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 07, 2006 8:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dobro si reko ne straiji od 5 godina,
ZASTO?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Arhiva - Auto-moto svet ~ -> Benzin ili Diesel Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  sledeća
Strana 2 od 21

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon