www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Dva pitanja, za one koji su otisli iz YU
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
ramovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 17 Nov 2004
Poruke: 4

luxembourg.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 03, 2004 11:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crnooka svaka cast za ovo pitanje.Ija zelim na njega da odgovorim,otisao sam pre 16 godina sto bi se reklo za boljim zivotom,zao mi je sto vidim da neki ne zele da se vrate nazad sigurno necu ostavit i trosit sto sam mukom stekao ovde nego cu se vratiti u nasu zemlju jer nema bolje zemlje od nase samo malo da se politicari uozbilje i sve ce biti super.Kakvo ti je ovde uzivanje kada je sve isprogramirano treba ti samo pidzama i radna uniforma.

 
rujni
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 55

Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 403

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 03, 2004 11:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gazda_djole je napisao/la sledeće:
Otisao sam '93 .... Jel' treba da navodim razloge ?
Vraticu se , al' juce ! Tesko je kad se navikne na bolje ! Necu da bude ono kao sto nas narod kaze "s konja na magarca" !


poštivam to što si otišao 93,
ja nisam .....

možda bi bilo bolje da jesam
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 03, 2004 11:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ramovic je napisao/la sledeće:
....jer nema bolje zemlje od nase samo malo da se politicari uozbilje i sve ce biti super.Kakvo ti je ovde uzivanje kada je sve isprogramirano treba ti samo pidzama i radna uniforma.


Oh, ja nisam otišla, za sad ne za uvek, ali imam što šta da kažem....ako smem?Hvala Very Happy

Zemlja nam je stvarno lepa, i plodna, i bogata, i sve ima....no, kako nikad nije bez "ali", i ovde ga ima....
....ali
ne valja politika, nestabilna je ekonomija, bezbednost je niska, zdravstveno osiguranje loše organizovano, radnih mesta sve manje.....
A što se tiče programiranja....i ovde je, za one koji su se pošteno školovali i sad pošteno rade, nemaju tate ratne profitere, niti neznane ujake iz Amerike koji iznenada umru a ostave milijarde (pričam u dolarima)...i za njih ovde treba samo radna uniforma i pidžama....
Iz svoje kože....sa 25 lekar, prosečna ocena 9,43, sa 32 specijalista, sada upisala i drugu specijalizaciju, preko Ujednjenih nacija...Plata tek nešto preko 300 evra, sa dežurstvima...stambeno pitanje rešeno tako što živim u roditeljskom stanu...vozim maleni auto star ravno 15 godina....jedva uspem 2 puta godinje na po 7 dana odmora, na 10 mesečnih rata...povremeno radim i drugi posao (u srednjoj medicinskoj školi kao honorarni profesor)....i sad?
Imam li kakve satisfakcije što živim u "zemlji koja je lepa"???? Shocked
Hvala na pažnji....vidimo se preko grane....

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!


Poslednja prepravka: vecadok on Sre Apr 27, 2005 9:58 pm; ukupno izmenjena 2 puta
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 05, 2004 10:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam otiso pre 28 godina jer su me roditelji odveli i nisu ni pitali a i da jesu kao da bi vredelo da kazem necu, aj cu da ostanem ovde Confused

Znaci odgovor an 1 je to da su me roditelji odveli.

A sad po d 2:

DA, vratio bih se SAD da mogu, ali mene vezu ovde druge obaveze, a to su moja deca. Sinovi mi idu u cetvrti i sedmi razred. Kad bih se ja sad vratio dole, njih bi morao da vratim 2-3 godine unazad, a s tim bih im unisitio sve. Skole u nemackoj nisu ni za onu stvar, ali sta da radim sad. Ja ih ne mogu vracati dole i upisivati u nasu skolu i zato moram da sedim ovde i da gledam posla do oni ne stanu na noge.

Jeste, znam... sad ce neki da kazu da sam lud i blesav i sta znam sta sve i da ja samo tako pricam i da je meni samo lepo kad ja dodjem dole sa nemackom platom i imam pun dzep para (eh kad bi znali...) i da je meni samo tad lep dole itd itd itd.... znam sve te komentare koji ce slediti na ovo sto sam do sad napisao.
Mogu rei da je moguce da je tako, da jue moguce da je meni samo lepo kad dodjem dole i obidjem familiju i nista ne radi m po ceo dan nego spavam do kad ocu ustanem, kafa, komsiluk, kafa, rakija, pivo kafane, vecernji izlazak sa zenom po nekad i sa decom i sa zenom i sa dev... ok necemo sad Smile....
Moguce je, naravno..... mozda bih se i pokajao... ali kao sto rece CIVIJAS, nostalgija me ubi... UBI.... i nigde se na svetu ne osecam lepse nego kod svoje kuce........ recicete da lupam, ali da mi neko ponudi da sedim ovde i NISTA ne radim ili da idem dole da radim negde u fabrici ili sta znam... JA bih otiso dole da mi nije dece........

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
Crnooka bg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 28 Okt 2004
Poruke: 22

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 05, 2004 11:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Car Dusan-Silni je napisao/la sledeće:
Ja sam otiso pre 28 godina jer su me roditelji odveli i nisu ni pitali a i da jesu kao da bi vredelo da kazem necu, aj cu da ostanem ovde Confused

Znaci odgovor an 1 je to da su me roditelji odveli.

A sad po d 2:

DA, vratio bih se SAD da mogu, ali mene vezu ovde druge obaveze, a to su moja deca. Sinovi mi idu u cetvrti i sedmi razred. Kad bih se ja sad vratio dole, njih bi morao da vratim 2-3 godine unazad, a s tim bih im unisitio sve. Skole u nemackoj nisu ni za onu stvar, ali sta da radim sad. Ja ih ne mogu vracati dole i upisivati u nasu skolu i zato moram da sedim ovde i da gledam posla do oni ne stanu na noge.

Jeste, znam... sad ce neki da kazu da sam lud i blesav i sta znam sta sve i da ja samo tako pricam i da je meni samo lepo kad ja dodjem dole sa nemackom platom i imam pun dzep para (eh kad bi znali...) i da je meni samo tad lep dole itd itd itd.... znam sve te komentare koji ce slediti na ovo sto sam do sad napisao.
Mogu rei da je moguce da je tako, da jue moguce da je meni samo lepo kad dodjem dole i obidjem familiju i nista ne radi m po ceo dan nego spavam do kad ocu ustanem, kafa, komsiluk, kafa, rakija, pivo kafane, vecernji izlazak sa zenom po nekad i sa decom i sa zenom i sa dev... ok necemo sad Smile....
Moguce je, naravno..... mozda bih se i pokajao... ali kao sto rece CIVIJAS, nostalgija me ubi... UBI.... i nigde se na svetu ne osecam lepse nego kod svoje kuce........ recicete da lupam, ali da mi neko ponudi da sedim ovde i NISTA ne radim ili da idem dole da radim negde u fabrici ili sta znam... JA bih otiso dole da mi nije dece........


Razumem;)
 
Crnooka bg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 28 Okt 2004
Poruke: 22

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 05, 2004 11:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ramovic je napisao/la sledeće:
Crnooka svaka cast za ovo pitanje.Ija zelim na njega da odgovorim,otisao sam pre 16 godina sto bi se reklo za boljim zivotom,zao mi je sto vidim da neki ne zele da se vrate nazad sigurno necu ostavit i trosit sto sam mukom stekao ovde nego cu se vratiti u nasu zemlju jer nema bolje zemlje od nase samo malo da se politicari uozbilje i sve ce biti super.Kakvo ti je ovde uzivanje kada je sve isprogramirano treba ti samo pidzama i radna uniforma.


Verujem da ce sve biti ok, da ce se nasa zemlja izvuci;)
 
technozi_girl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 28 Nov 2004
Poruke: 33
Mesto: Austrija/Novi Sad

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 06, 2004 5:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni su napocetku prve tri god bile katastrofa sad mi se svidja Laughing


kad tad ce se navici Wink

_________________
Wenn du glcklich bist, bin ich es auch. Wenn du lachst, lach ich auch. Wenn du traurig bist, bin ich es auch! Und wenn du geil bist, ruf mich an!!
 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 13, 2004 10:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

1- Otisla sam kada sam napunila 9 godina, zato sto mi je otac pogino a majka je zivela u Francusku, onda sam dosla i ja Crying or Very sad
2- Da, bez razmisljenja, vraticu se i ovako za 3 ili 4 godine .... Wink
 
technozi_girl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 28 Nov 2004
Poruke: 33
Mesto: Austrija/Novi Sad

austria.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 19, 2004 1:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma svi nasi kazu vrati cu se vraticu 100%
a posle dvadeset godina boravka u Dijaspori
hmm jako ali pazi jako retko ko se vrati

_________________
Wenn du glcklich bist, bin ich es auch. Wenn du lachst, lach ich auch. Wenn du traurig bist, bin ich es auch! Und wenn du geil bist, ruf mich an!!
 
Mala_Zvezdica
Interceptorov Kikiriki
Interceptorov Kikiriki



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2003
Poruke: 5243
Mesto: Frankfurt - Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 19, 2004 1:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa ovako dajem ti pravo technozi_girl
moji su dosli ovako kao da zarade malo, evo sede
ovde vec 30 i kusur godina, ja sam se ovde rodila!
stari uvek kaze da se odviko od tog zivota u jugi, znaci
moze da ode na mesec ili dva ali i onda se vec smori od zivota,
kad smo na odmoru dole, on kuka vec posle tri nedelje da mu je dosadno i da hoce da se vrati kuci. medjutim ja i mama, auuu zivot bih dale samo da smo dole!!!!

_________________


Suze su coveku najbolji drug,
kada te svi napuste, one se uvek pojave!
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 19, 2004 2:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa obicno tako i biva,odu ljudi da zarade malo pa d ase vrate kuci,a vrate se kad odu u penziju Laughing

_________________
 
Mala_Zvezdica
Interceptorov Kikiriki
Interceptorov Kikiriki



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2003
Poruke: 5243
Mesto: Frankfurt - Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 19, 2004 2:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ima i dosta njih koji se cak ni onda ne vrate!
da ide po mom caltu, on bih ostao ovde!

_________________


Suze su coveku najbolji drug,
kada te svi napuste, one se uvek pojave!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Dva pitanja, za one koji su otisli iz YU Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  sledeća
Strana 2 od 20

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon