www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Moka Slavnic SELEKTOR SRB
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  

Da le treba zameniti sakotu?
da
50%
 50%  [ 1 ]
ne
50%
 50%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 2

Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 08, 2006 8:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šakota i definitivno novi selektor!

Izvršni odbor Košarkaškog saveza Srbije i Crne Gore prihvatio je predlog stručnog saveta da novi selektor reprezentacije bude trener KK Crvena Zvezda Dragan Šakota.

Šakota će po povratku iz Bugarske potpisati trogodišnji ugovor, kada će se i obratiti javnosti povodom svog izbora za selektora nacionalnog tima.

Novi selektor će ostati profesionalno angažovan u Crvenoj zvezdi, a u savezu će raditi honorarno.

Predsednik IO KSSCG Goran Knežević rekao je okupljenim novinarima da je ideja da Šakota predvodi tim do Olimpijskih igara u Pekingu, a u slučaju da se "plavi" ne plasiraju u Peking, moguće je da će ugovor sa Šakotom biti rasjkinut i ranije.



_________________
I C E M A N
 
Kengur77
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 31 Avg 2005
Poruke: 70

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 09, 2006 1:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nowiman je napisao/la sledeće:
nadamo se bolje!!! kolko vidim u zvezdi je nesto uradio ... ima mnogo dobrih igraca kod nas i ne vidim zasto ne bi uspeo da poboljsa nasu igru.


A sta je to u Zvezdi veliko uradio? Question
 
vladeling
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 45

Datum registracije: 25 Dec 2005
Poruke: 4728
Mesto: Lazarevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 10, 2006 1:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da nije dobro resenje Sakota, jer nam je trebao covek koji nije angazovan ni u jednom klubu! Mislim da je Slavnic bio bolje resenje ako se bira izmedju ove dvojice! A sto se tice relacije Jaric-Rakocevic, to ne treba pomirivati jer je to ne moguce,znaci-Jaric nema mesta u reprezentaciji s'obzirom na ponasanje na proslom prvenstvu!

_________________
Ne mogu lepo da zaboravim tek tako, da svoje sutra pišem kao prošlo vreme...




 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 15, 2006 11:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šakota: "Stvaramo novu selekciju"

Beta


Novi selektor košarkaške reprezentacije SCG Dragan Šakota po prvi put od postavljanja na to mesto obratio se novinarima u „kući košarke“ u Beogradu i najavio kao svoje ciljeve povratak dobre atmosfere i podmladjivanje selekcije.

Šakota je potvrdio da je potpisao dvoipogodišnji ugovor do OI u Pekingu, i rekao da će plan i program za SP u Japanu prezentovati na sednici Stručnog saveta:

“Učestvovao sam u radu reprezentacije koja je imala mnogo uspeha, ali i u onoj koja u prethodne dve godine nije bila baš najbolja. Dakle, Uhvatio sam zlatni period, ali i poslednje neuspehe.To je moje veliko iskustvo i prednost u radu sa najboljom selekcijom.“

Šakota je povratak kulta reprezentacije apostrofirao kao možda i najvažniju stvar na startu rada sa „plavima“:

“Osnovno je vraćanje atmosfere i kulta reprezentacije. Nekada smo delili lekcije drugima iz patriotizma, a sada nama drugi dele lekcije. Mislim da će kriterijum za pozivanje i izbor igrača biti njihova želja da igraju za nacionalni tim“.


Beta


Upitan da li će putovati u SAD i razgovarati pojedinačno sa kandidatima, Šakota je odgovorio da to neće moći da učini zbog vremenskog ograničenja, ali i nagovestio plan i program rada tokom leta.

"Prema nekom okvirnom planu, okupićemo se u julu u Beogradu. Neki igrači će moći da odrade i uvodni deo u glavnom gradu ako im je šampionat u kome igraju ranije završen. Sledi odlazak u Italiju, ali nećemo imati planinski deo priprema, igraćemo turnir od 10-22.jula. Onda odlazimo u Sloveniju takodje na turnir najverovatnije 4.avgusta. Konačno, prihvatili smo i poziv za učešće na turniru u Singapuru koji se igra 7 dana pre početka šampionata. Jasno je da smo tamo želeli da igramo jer je vremenska razlika u odnosu na Japan samo jedan sat.“

Sastav stručnog štaba i širi spisak kandidata Šakota nije saopštio.

“Nadam se da razumete, jako sam kratko na ovoj funkciji i još uvek razmišljam. Što se tiče spiska, treba krenuti od domaće scene i to je dobra strana, jer sam ovde. Sve je potpuno drugačije kada ste ovde i drugačije izgleda. Treba napraviti jako širok spisak, jer će to biti osnova reprezentacije u naredne 2,5 godine. Šest meseci do početka prvenstva je jako veliki perod, zato ne treba očekivati da to bude vrlo brzo."

Kako povratiti dobru atmosferu u nacionalni tim?

“Ja sam 'starog kova' i možda je to kod mene drugačije izraženo nego kod drugih. Svi moraju da znaju da je interes reprezentacije na prvom mestu. Svi zajedno moramo da radimo na stvaranju atmosfere.“


Na pitanje da li se čuo sa Predragom Stojakovićem, Šakota je odgovorio da se sa svojim bivšim igračem čuje skoro svakodnevno, ali da o nacionalnom timu – nisu razgovarali.

“Ja sam skoro stalno sa njim u kontaktu. Medjutim, kada sam postao selektor nisam ga zvao, da neko ne bi pogrešno protumačio da od nekoga polazim. Čuo sam se sa njim onog dana kada je trejdovan u Indijanu.“

Aktuelni trener Crvene zvezde, novi posao smatra najvećim izazovom u karijeri.

“Momenat nije najprijatniji za uzimanje reprezentacije. Mi smo u jednom od najtežih trenutaka i mislim da je moj posao najdelikatniji u istoriji reprezentacije, iako je bilo još teških trenutaka. Verujem da je moguće stvoriti novu, zdravu i snažnu reprezentaciju.“

Promena će biti.

“Sigurno. Mi smo sada u fazi stvaranja. Drugi već postoje. Pogledajte naprimer Litvaniju,Španiju...sigurno možete da nabrojite 7-8 igrača koji su okosnica tih ekipa. Mi to u ovom trenutku nemamo.“

Kako će biti pozivani igrači, koji su se često žalili da ih niko ne kontaktira iz Saveza i da dosta toga saznaju od novinara?


“Za sada niko nije kontaktiran. Mi prvo moramo da odredimo kuda idemo i šta hoćemo...Imamo mlade i jako talentovane igrače. Toga je uvek bilo. Opet, trebaju nam i iskusniji, ali ne toliko njih, da ne ispadne da nema podmladjivanja. Možda je najbolje rešenje napraviti najbolji tim, njih 12 koji čine takmičarsku ekipu. Ne 12 najboljih igrača. Pogledajte primer De Migela iz Španije. Sigurno ima boljih u reprezentaciji, medjutim, on je jedan od najboljih za podizanje atmosfere, za tim, za savete mladjima...“

Ideja ulaganja u budućnost naše košarke postojala je i prošle sezone pre EP:

“Zamisao je bila da pozovemo i da se na spisku nadju Tirpković, Aleksandrov, Perović, Miličić... Ne kao kandidati za prvi tim, već kao veliki talenti koji bi boravkom sa ostalima stekli jedno veliko iskustvo. Vidite da se dosta toga promenilo, neki su postali gotovo nosioci igre svojih ekipa. Mnogo toga može da se promeni i u narednih nekoliko meseci.“

Šakota ostaje i trener Crvene zvezde. Dva posla mu neće predstavljati problem jer nema preklapanja termina:

“Dosta sam razmišljao pre preuzimanja ovog posla, ali voditi selekciju svoje zemlje daje dodatnu snagu i nove motive. Ni programi se ne poklapaju, drugačiji je i način rada. Ja se nisam umorio od rada u Crvenoj zvezdi, mislim da imam dovoljno snage i motiva za oba izazova.“

Na kraju, Šakota je obećao mnogo rada i borbu ekipe za svaku loptu, jer je to njegov posao:

“Ja znam šta je cilj, to je stvaranje ekipe za najviši plasman. Medjutim, ne bi bilo pametno u prvoj akciji postavljati previsoke ciljeve. Naravno da je cilj stvaranje dobre ekipe, dobre atmosfere uz velike ambicije. Medjutim, potrebno je i malo realnosti...Ako narod vidi da se ekipa bori i gine za svaku loptu, onda je to – to. Daćemo sve od sebe, a to je moj posao,“ rekao je Šakota na izuzetno posećenoj konferenciji za novinare u Beogradu.

_________________
I C E M A N
 
vedrancar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 27 Nov 2005
Poruke: 66
Mesto: SUBOTICA

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 15, 2006 4:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odlicno Resenje i nadama se medalji na Svetskom prvenstvu

_________________
RADIKALNO BOLJE
 
mnedic2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 03 Jul 2005
Poruke: 114
Mesto: Paris

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 15, 2006 11:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Veliki promasaj.Samo pešić moze od vase ekipe je znao da izvuce maksimum

_________________
Prc man
 
BORIS_88
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 17 Feb 2006
Poruke: 82
Mesto: PODGORICA

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 17, 2006 5:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gore nam ne moze biti sa Sakotom, jer smo trenutno na njnize grane, ocekujem ipak da cemo u japanu uraditi nesto dobro.
 
magla 68
~Sremački bećarac~
~Sremački bećarac~





Datum registracije: 26 Nov 2005
Poruke: 4150
Mesto: Sremački BIRCUZ

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 22, 2006 4:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrlo rizična odluka našeg saveza bojim se daćemo da prođemo kao u Novom Sadu
Šakota nema autoriteta prema igračima i čvrst stav kao Pešić to se nestvara danima već godinama.Stvarno neznam na šta će naša košarka od toga dobiti jedino otići u još
vaći ponor no daj bože da nije tako. Confused
 
M@RCHELLO
MUSIC WIZZARD
MUSIC WIZZARD



Godine: 37

Datum registracije: 30 Dec 2005
Poruke: 3300
Mesto: Odzaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 22, 2006 5:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mnedic2 je napisao/la sledeće:
Veliki promasaj.Samo pešić moze od vase ekipe je znao da izvuce maksimum


Ovo pre svega nije tacno...pesic je imao vec formiranu ekipu i uopste mu nije bilo tesko da osvoji ove dve medalje...pesic je u ovom trenutku ispao jako lukav i nije hteo da preuzme reprezentaciju koja je u problemima.........
Sakoti je ovo stvarno hrabar potez...videcemo sta ce biti........

_________________


Love don't let me go
 
BORIS_88
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 17 Feb 2006
Poruke: 82
Mesto: PODGORICA

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 23, 2006 6:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odlican trener, pokazao je to i na zavrsnom turniru Kupa Radivoja Koraca.
 
KristinaNS
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 38

Datum registracije: 16 Feb 2005
Poruke: 4683
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 25, 2006 4:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nervira me sto je zvezdin trener,ali dobro.... U dobrim je odnosima sa stojakovicem pa ocekujem da ce ga vratiti u reprezentaciju sto me raduje

_________________
Ako treba da ogulim kolena da ti priznam kolko sam te volela,ja cu prva...
Na kraj sveta da ti nosim kofere da ih skupljam ako ti se otvore,ja cu prva...
Svako pismo krvlju da ti napise da na tvoje prevare sva mirisem,samo reci idem prva...
 
piri83
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 31 Jan 2006
Poruke: 4
Mesto: Nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 27, 2006 2:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da se ja pitam niko iz Zvezde i Partizana ne bi bio trener.
Shocked
Samo neko sa strane, a mislim zna se i zasto.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Moka Slavnic SELEKTOR SRB Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 2 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon