www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sta je Materazzi rekao Zidane-u?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
markan_bbb
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 02 Jul 2006
Poruke: 100

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 10, 2006 11:19 pm    Naslov poruke: as Na vrh strane Na dno strane

ma kad njjih ddojica izađu u javnost, svaki sa svojom pričom, bit će totalno različite i suprotne, a istina je negdje u sredini, ali šta god da mu je materazzi, takav profesionalac kao što je zidane ne smije tako reagirati, a i na kraju po meni on nije br. 1 svjetskog prvenstva u Njemačkoj

 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 10, 2006 11:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nema opravdanja to shto je uradio.koliko god da ga volim , a onog pederchica ne...ipak je on profi i .....shta god da mu je rekao ,on je ostavio drugove na cedilu, da reshi potpuno ne bitne probleme povredjene sujete...to od njega nisam ochekivao.tuzno..jbg

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 10, 2006 11:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

semir_86 je napisao/la sledeće:
pa i proglasen je za nejbojleg igraca.
mozda mu je rekao da je terorista-ovo kaze silvija Razz

Da, to sam bas veceras cuo...Ako ostavimo po strani ono sto se desilo, Zidane je ipak profesionalac u ovom sportu i mozda je u redu to sto je proglasen za najboljeg igraca ovog SP.Misljenja su razlicita povodom toga ali sta da se radi...

_________________
Master
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 11, 2006 8:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

10/07/2006 | Izvor: B92
Materaci: "Šta je to terorista?"

Italijanski fudbalski reprezentativac Marko Materaci negirao je da je nazvao Zinedina Zidana "prljavim teroristom", u finalu Svetskog prvenstva, pre nego što ga je kapiten Francuske udario glavom u grudi.

"To apsolutno nije tačno. Nisam ga nazvao teroristom. Ja sam ignorant. Čak i ne znam šta ta reč znači", rekao je Materaci italijanskoj agenciji Ansa pošto je reprezentacija Italije doputovala u Rim iz Nemačke.

U finalu SP Italija je pobedila Francusku posle boljeg izvođenja penala, a Zidan je u poslednjoj utakmici u karijeri dobio crveni karton.

Dan posle finala i dalje traje rasprava o rečima koje je Materaci uputio francuskom kapitenu, a neke nevladine antirasističke organizacije optužile su Italijana da ga je vređao na rasnoj osnovi, nazivajući ga teroristom zbog alžirskog porekla.

„Prema dobro obaveštenim izvorima iz sveta fudbala, čini se da je italijaski fudbaler Marko Materaci nazavao Zidana 'prljavim teroristom", navodi se u saopštenju grupe SOS rasizam.

Ta grupa smatra da FIFA mora da preduzme korake kako bi sprečila pojavu rasizma. Oni nisu komentarisali Zidanovu reakciju, niti apelovali na fer-plej.

Ni Zidan, ni Materaci nisu javno govorili o tome šta se dogodilo pre incidenta. Zidanov menadžer najavio je da će njegov klijent o tome pričati narednih dana.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 11, 2006 8:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

10/07/2006 | Izvor: B92, Beta, AFP
Brazilci "skinuli" reči Materacija

Brazilski specijaliti za čitanje sa usana procenili su da je italijanski fudbaler Marko Materaci uvredio Zinedina Zidana nazvavši njegovu sestru prostitutkom, prenela je francuska agencija AFP.

U drugom produžetku finala Svetskog prvenstva, pri rezultatu 1:1, Zidan je glavom udario Materacija, nakon što mu je Italijan nešto dobacio. Zbog toga je najbolji francuski fudbaler dobio crveni karton, ali ostalo je nejasno šta ga je toliko isprovociralo.

U priču su se uključili i specijalisti za čitanje sa usana, koji su u emisiji brazilske televizije "Globo" rekli da je udarcu Zidana prethodilo koškanje dvojice fudbalera kada je italijanski fudbaler povukao Zidana za dres i, kako oni tvrde, dobacio dva puta francuskom igraču da mu je sestra "prostitutka".

Brazilski stručnjaci tvrde da je Materaci zatim uputio još jednu psovku Zidanu ali nisu uspeli da otkriju koju.

Zidanova strana priče biće poznata za nekoliko dana, kada će se on obratiti javnosti, izjavio je njegov agent za BBC, dodajući da zna samo da je Materaci rekao nešto veoma ozbiljno.

Francuski plejmejer, koji je u finalu završio igračku karijeru, a njegov agent potvrdio je da on veoma žali zbog svog postupka.

Zidan je, uprkos incidentu, proglašen za najboljeg igrača Mundijala u Nemačkoj. Francusku je doveo do finala i bio njen najbolji igrač na turniru.

Zidan je u meču sa Italijom napravio treći teški incident u karijeri. On je 1998. brutalno zgazio reprezentativca Saudijske Arabije u prvoj fazi takmičenja. Kažnjen je sa dva meča suspenzije, a po povratku odlučujuće je doprineo da Francuska osvoji titulu prvaka sveta.

Zidan je tada tvrdio da je naučio lekciju, ali je tri godine kasnije glavom udario fudbalera Hamburgera Johena Kinca, u meču Lige šampiona. Za taj prestup dobio je pet mečeva neigranja.

_________________
I C E M A N
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 11, 2006 8:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najgore mi je u svemu tome sto ce Materazzi proci nekaznjeno. A ne bi trebao...

A ovo:

Sascha336 je napisao/la sledeće:
10/07/2006 | Izvor: B92
Materaci: "Šta je to terorista?"
"To apsolutno nije tačno. Nisam ga nazvao teroristom. Ja sam ignorant. Čak i ne znam šta ta reč znači", rekao je Materaci italijanskoj agenciji Ansa pošto je reprezentacija Italije doputovala u Rim iz Nemačke.


Materazzi se sad malo pa pravi glup... Kao, ne zna on sta znaci rijec "terorist"??? Pa gdje taj zivi??? Ne znam tko moze ovome da vjeruje...

Preparavo Velja25, obrisao sam ti drugi deo posta posto nema veze sa temom.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
sale44
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 13 Dec 2005
Poruke: 3
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 11, 2006 9:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Materazzi jednostavno nema karaktera i naravno da je obican sljam kao covek a i kao fudbaler.To jednostavno Canavaro,Pirlo,Totti NIKAD ne bi uradili.Ti zadaci se poveruju najvecem sljamu u timu i nije strasno ako se takav igrac istera iz igre.
A Zidan je pokazao da je NAJBOLJI...i pored svega.
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 11, 2006 10:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste Zidan i prije imao sličnih ispada ali mislim da je ovaj put Materazi zaista rekao nešto jako ozbiljno da je ovaj ovako odreagovo u finalu svjetskog prvenstva pred toliko ljudi...

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
tiptopi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 09 Jul 2006
Poruke: 12
Mesto: Čakovec

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 11, 2006 10:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

....bez obzira na ovaj incident zidane je jos jednom pokazao kako je doista jedan od najboljih i to kad nitko nije ocekivao...bravo zizou
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 11, 2006 11:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

11/07/2006 | Izvor: B92, Beta
"Arogantni ZiZu" i čitanje sa usana

Kapiten francuske fudbalske reprezentacije Zinedin Zidan bio je "super arogantan" i "ja sam ga uvredio" na kraju finalne utakmice na SP u Nemačkoj, priznao je italijanski reprezentativac Marko Materaci, kako piše specijalizovani sportski list "Gazeta delo sport".

"Držao sam njegovu majicu samo nekoliko sekundi, a onda se on okrenuo prema meni i, gledajući me sa visine, rekao mi sa podsmehom: ako stvarno hoćeš moju majicu, daću ti je kasnije. Na to sam mu, istina je, uzvratio uvredom", rekao je Materaci, kako piše list.

Na pitanje da li je u uvredi Materaci pomenuo Zidanovu sestru, Materaci je rekao da je to bila "uvreda koju čujemo na desetine puta i koja nam često izleti na terenu".

Prema nekim spekulacijama, Materaci je u poslednjim minutima produžetaka finalne utakmice Zidana nazvao "prljavim teroristom", što je italijanski fudbaler negirao.


S druge strane, britanski listovi pišu da je Marko Materaci kapitenu francuske reprezentacije Zinedinu Zidanu navodno rekao da je "sin terorističke BiiiiP" što je izazvalo popularnog Zizua da glavom snažno udari Italijana u finalu Mundijala.

Konsultujući se sa više stručnjaka za čitanje sa usana, "Tajms", "San" i najtiražniji "Dejli mejl" došli su svi do istog zaključka - u trenutku kada se Zidan udaljavao, Materaci mu je doviknuo: "Svi znamo da si sin terorističke BiiiiP".

U "dešifrovanju" Materacijeve izjave, "Tajms" je u pomoć pozvao britanskog stručnjaka za čitanje sa usana Džesiku Riz, koja, kako piše list, često saradjuje sa pravosudnim organima u Velikoj Britaniji.

I "Dejli miror" je došao do istog zaključka na osnovu integralne verzije razgovora Zidana i Materacija koji je objavljen na jednom italijanskom internet sajtu. Izveštači "Dejli ekspresa" prenose Materacijevu uvredljivu izjavu pozivajući se na dobro obaveštene izvore bliske francuskoj fudbalskoj reprezentaciji.

_________________
I C E M A N
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 11, 2006 11:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sto god da je rekao, psotojali su i drugi nacini da se ovakva uvreda uzvrati...Nije smeo igrac kao sto je Zidan to sebi da dozvoli.ipak njegova velicina kao igraca nimalo nije umanjena ovakvim ispadom...

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 11, 2006 5:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sale44 je napisao/la sledeće:
Materazzi jednostavno nema karaktera i naravno da je obican sljam kao covek a i kao fudbaler.To jednostavno Canavaro,Pirlo,Totti NIKAD ne bi uradili.Ti zadaci se poveruju najvecem sljamu u timu i nije strasno ako se takav igrac istera iz igre.
A Zidan je pokazao da je NAJBOLJI...i pored svega.

A ti si ga cuo sta je rekao pa mozes da ga nazivas sljamom?Jos kazes da se takvi "zadaci" poveruju najvecem sljamu!?Kakav je to zadatak?Ko daje taj zadatak?Sta to lupetas...?
Kanavaro i Pirlo to sigurno ne bi uradili ali Toti bi, siguran sam.On je najveca ciganstura i nevidjeni seljak u italijanskom fudbalu, mozda i u svetskom...Imao je i on nekoliko slicnih ispada, samo sto su njegovi bili najodvratniji i najruzniji (voli da pljune protivnickog igraca kao pravi cigan).

_________________
Master
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Sta je Materazzi rekao Zidane-u? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 2 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon