www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ako je Bog nas Stvoritelj tko ili sto je stvorilo boga????
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
cimlia
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 61

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 22, 2007 3:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pitanje je zbunjujuče a je želim,da ostanem sabran

 
đavolče
little sexy devil
little sexy devil



Godine: 35

Datum registracije: 11 Maj 2006
Poruke: 9383
Mesto: pakao

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 28, 2007 8:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

boga je stvorila samo covekova masta,tek da bi eto u nesto verovali,kome bi se molili kad bi imali neke probleme,molili bi se u zabludi da bi im pomogao,najlakse je bezati od stvarnosti.i traziti od nekog svetog pomoc!

_________________
 
dim@
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Jan 2007
Poruke: 5

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 28, 2007 11:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po mom misljenju,bog je nesto sto je covek zamislio kao nesto sto bi bilo iznad coveka!!!a rec "bog"neznam odakle im je l' na svakom jezku znaci drugacije!!! Shocked
 
kravalol
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Jan 2007
Poruke: 25

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 29, 2007 2:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rekurzivan odgovor Very Happy

hah
ko je stvorio svu materiju u svemiru?
odakle to sve tu?
pa to su pitanja na koja ne mogu najveci naucnici da odgovore a kamoli mi...
glupo je pricati o Bogu i traziti dokaze o njegovom postojanju. gubi se smisao vere
 
SmashingPumpkin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 30 Jan 2007
Poruke: 76
Mesto: Kula nazalost...nemam knjizaru!!

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 31, 2007 11:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zamisliteeto npr da stvarno postoji neko ko je stvorio boga.I da je taj neko covecanstvo.I zar onda boziji stvoritelj nije mocniji od samoga boga?Jer ljudi deluju,bog...ne znam sta radi ali ne vidim da deluje...ljudi istrazuju,a bog...on sve zna...onda ja postavljam pitanje:sta ce nam bog kada sve mozemo sami da uradimo?

_________________
Riot Grrrl!
Rebel Girl!
Feminizam!
Revolution!
 
dekija85
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 672
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 07, 2007 12:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

niko jer je on jedini tvorac koji je stvorio citav univerzum

_________________
NO REMORSE NO REGRET
 
Trfac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 04 Feb 2007
Poruke: 85

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 07, 2007 2:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ljudi ne znaju mnogo jednostavnije odgovore a kamoli da mogu i naslutiti odgovor na to pitanje.
kako vec znamo da je Einstain koristio oko 10% potencijala svog mozga sto se smatra najvise u historiji sta mislite sta bi mogao postici sa 100% upotrebom svog mozga...
 
[DeNoM]
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 09 Feb 2007
Poruke: 20

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 09, 2007 1:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To sam se i ja zapitao mnogo puta ali uvijek zavrsi isto .... potpuna praznina.
Odgovor na to pitanje je nedokuciv.
 
iiivan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 06 Feb 2007
Poruke: 136
Mesto: Beograd

saudiarabia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 10, 2007 12:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

neki kazu da je covek stvorio boga iz straha, a postoji i prica da su bogovi medju sobom pricali i rekli da oni postoje samo dok ljudi veruju u njih
 
[DeNoM]
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 09 Feb 2007
Poruke: 20

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 11, 2007 12:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To da je covjek stvorio Boga ( umislio/izmislio ) i da ce Bog/Bogovi postojati dok covjek vjeruje je samo rasprava o tome kako je covjek dosao na ideju o Bogu/Bogovima i sta nam zapravo znaci Stvoritelj.
Pravo pitanje je : "Ako je Bog stvorio nas, ko je stvorio Njega ?"
....
Zasto neki tvrde da je stvorio sam Sebe ?
Zasto neki tvrde da je postao iz velikog nistavila ?
Koliko to ima smisla ?
....
Normalno je da ne znate pravi odgovor ali ipak imate neka svoja uvjerenja .... Koja ? Sta vam zvuci najlogicnije ?

_________________
Jučer sam bio hrabar, htio sam promijeniti svijet
Danas ću biti pametan, promijenit ću sebe....
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 12, 2007 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bolji naziv za temu je "Ako je covek stvorio boga ko je stvorio coveka?"

Sta ce se desiti sa covecanstvom ako se utvrdi da je covek stvorio boga?
Da li ce obican covek da se zabrine zbog toga sto boga nema ili zbog toga sto nece znati ko je coveka stvorio?
 
[DeNoM]
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 09 Feb 2007
Poruke: 20

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 13, 2007 12:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ivanpkv je napisao/la sledeće:
Sta ce se desiti sa covecanstvom ako se utvrdi da je covek stvorio boga?

Ne moze se to utvrditi.
Ali, kad bi moglo, vjerovatno bi nastao kaos na svijetu jer bi to mnogi shvatili kao "nema Boga, nema kazne ni nagrade."

_________________
Jučer sam bio hrabar, htio sam promijeniti svijet
Danas ću biti pametan, promijenit ću sebe....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ako je Bog nas Stvoritelj tko ili sto je stvorilo boga???? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 2 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon