www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Osnovci masovno beže iz škole!
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Shiseido
N-SNG-J06
<b>N-SNG-J06</b>





Datum registracije: 26 Apr 2007
Poruke: 10229

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 10:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crnibiser, svaka čast za referat! Very Happy

Citat:
Tužno je prebacivati krivicu na roditelje ili, pak, na učitelje/nastavnike.

Još tužnije bi bilo reći da dete izostaje iz škole, jer mu nastavnik nije interesantan ili je gradivo dosadno! Confused Ni meni se nije učilo dosta toga, pa sam morala. Majka je uvek bila tu da mi pomogne i kad mi se ne uči, uvek je našla način da me motiviše da nastavim...nije me pustila da se sama snalazim, što verovatno ne bih ni mogla sa toliko godina... Znalo se šta sledi kad dođem iz škole...redovna mamina pitanja o onome šta se radilo u školi, zatim pregledavanje svezaka, radnih listova i udžbenika (morala je sa više strana da "udari" jer sam baš volela da zabušavam Mr. Green ). Nije mi baš bilo lako s njom, ali izdržah! Laughing Stvorila sam radnu naviku, prvo učenje pa sve ostalo, znala sam da u školu moram da odem, pa makar dobila sve jedinice tog dana Shocked ...e to je bio šok kad sam čula i rekla joj da nije u redu da me tako muči Embarassed ...ali to "mučenje" se itekako isplatilo! Very Happy

Zato smatram, i slažem se sa biser, da su u ovakvim slučajevima roditelji glavni krivci! Oni su tu da im stvore radnu naviku, da im posvete potrebnu pažnju, a ne da ih podstiču da izostaju iz škole!

Međutim, danas se roditelji ponašaju kao da se ne radi o njihovoj deci, totalno su nezainteresovani! Ne kažem da su svi takvi, daleko od toga, ali nažalost ima ih i to dosta. Nisu ni nastavnici bezgrešni, ali to nije razlog da se učenicima da zeleno svetlo za bežanje iz škole.



_________________
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 15, 2007 8:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Shiseido

sta da ti kazem moram da napisem referat kada odgovaram u jednom postu 3 osobama na nekoliko pitanja Mr. Green

A o ovoj temi se uvijek ima pisati i diskutovati na veliko i siroko i treba da diskutujemo i da jedni drugima pomazemo kako da djeci bude bolje , kako mu prici i pomoci u svakom slucaju.

I kao sto kazes djeci treba od malih noga stvoriti radnu naviku da trebaju da rade domace zadatke , da idu u skolu i uce u njoj , jer to jeste mucenje za djecu od starne roditelja , ali kao sto i sama znas na kraju je to samo dobro za djecu i isplati se..


Roditelji su ti koji su zakazali..a narocito majke koje sve vise na zalost moraju da trce da rade ( a poneke moraju svaku spansku sapunicu da pregleda da joj ne bi sta promaklo) i sve manje imaju vremena za djecu...

Ali bice bolje jednog dana...barem nje se nadati Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 15, 2007 8:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste da igraju učitelji veliku ulogu, al je ta uloga naspram uloge roditelja neznatna. Pa miša mu, zar nije npr. crnibiser dobar primjer ovdje (bez nekoga velikog ulizivanja - nema potrebe), djevojka ljepo kaže, ide u školu sa djecom, dolazi po njih, brine o zadaćama i tako to, i njena djeca ne izostaju sa časova, ne prave probleme (bar ne one velike) i šta dalje da se prića...?

crnibiser je napisao/la sledeće:

Roditelji su ti koji su zakazali..a narocito majke koje sve vise na zalost moraju da trce da rade ( a poneke moraju svaku spansku sapunicu da pregleda da joj ne bi sta promaklo) i sve manje imaju vremena za djecu...

Ali bice bolje jednog dana...barem nje se nadati Mr. Green


Baš na žalost roditelji su zakazali, jedino u ovoj izjavi, da dodam i očeve, ne možemo očekivati da samo majke brinu o tome. Otac bi takođe morao mnogo više, nego što to trenutno radi, posvjetiti svoje vrijeme suuzgoju svoje djece, nije pravedno da samo mater snosi svu krivnju...

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
nadalina68
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 56

Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 623
Mesto: Bgd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 27, 2007 8:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve je ovde lepo receno,i slazem se da roditelji imaju velike krivice bas kao i ja sto priznajem nazalost...Ali molim vas ima cudo i od profesora nastavnika ucitelja eto kao zmam jer su mi deca dosla do srednje skole pa naravno da ima svega i svacega i u osnovnoj skoli i kada cujem to vi roditelji ste krivi za postupke svoje dece ok ali kako to kod jednog nastavnika prave cirkus od casa a kod drugog ono sto se kaze samo se muva cuje ,i o cemu mi pricamo mislim da je to ipak do nastavnika i kako se postave prema deci ipak su i oni licnosti...licno samm ja dozivela u srednjoj skoli da nam je profesor rekao bando jedna mislim izvinite ali nasli smo se povredjeni a danas mislim da toga ima sve vise,evo upravo sada je strajk prsvetara mislim sta reci lep primer kada si ne zadovoljan obustavi rad sto ce reci bojkotuj imaju deca sta da vide hm hm hm...opet nemojte pogresno shvatiti da isuvise branim decu ali i oni su mali ljudi pa ako se zna da cas pocinje tada i tada onda treba i nastavnici da se pojave na vreme a ne ono kasne po 5-7 min ne razumem i oni nemaju sankcije ukoliko ucenik zakasni to je neopravdani pa 24 neopravdanih iskljucenje iz skole mozda sam sada malo preuvelicala ali sustana je ta ili dajte dok su deca isla u osnovnu skolu nastavnik im je 3 puta dosao pripit na cas pa ih cak slao i da idu u prodavnicu po pice za posle casa ,bilo je tu jos mnogo sto sta ali da ne davim svaka cast izuzecim ali takvih je malo zato da li smo se zapitali i kome saljemo decu na ucenje i kakve im oni primere daju,tema je stvarno da moze puno da se komentarise u principu se slazem da se sve iznosi iz kuce ali deca su cudo i naravno da ce pokusati da prodju na ovaj ili onaj nacin tamo gde mogu ispipavaju teren pa ako je proslo proslo je....... itako bi ja mogla do sutra da pisem ali to je to

_________________
vera,ljubav,nada
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 27, 2007 11:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@nadalina ocito nisi jasno citala postove ispred...niko nije rekao da su samo i jedini krvici tome roditelji--

ali prvenstveno su krivi roditelji , jer se kultura nosi iz kuce i djete se odgaja od bebe a ne kad pstane covjek kao i zeljezo koje se kuje dok je vrelo kad se ohladi dzabe ti ga je lupati

naravno da su krivi i nastavnici ali i kompletno drutvo..

ali roditelj je taj koji mora vise posvetiti paznje tomu sta mu dijete radi

ja se svakodnevno svadjam s pojedincima kako dijetetu od 7 godina nije mjesto po internetu pa mi kazu da sam ja zasotala da danasnja djeca treba sto ranije da se upoznaju sa tehnologijom

ja jesam zaostala i neka sam..ali dokle god mogu uticati na to kakva ce mi djeca biti ja cu da utjecem..jer nastavnici ce lako dati 2 i pustiti ti dijete u dalji razreed..ali ako ti dijete ostane bez onoga glavnog predmeta kucnog odgoja...dzaba mu 10000 diploma


A ti prosvjetari strajkuju jer im se tako da...treba njima jednom poceti dijeliti otkaze svima koji strajkuju pa ces vidjeti kad ce opet krenuti u strajk Mr. Green
znaci roditelj
pa nastavnic
pa drugo osoblje skole
pa drustvo
pa organizacije i ministarstva prosvjete

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
nadalina68
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 56

Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 623
Mesto: Bgd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 28, 2007 2:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Surprised) ....,da u potpunosti se slazem sa tobom crni biser upravo je takvo moje misljenje,ali nisam mogla da verujem na opasku supruga da shvatim da su mi deca jedno u kuci i kada su pored mene a drugo na ulici skoli gde mene nema,sto se ispostavilo da jeste tako,sve zavisi i od deteta naravno niko od roditelja ne uci dete da bude nevaspitano evo mog primera kroz osnovnu skolu bas bas imala problem sa oba sina stigla sam cak i do direktora skole dok sada na srecu to se okrenulo u srednjoj valjda stariji i zreliji sagledaju i oni drugacije stvari,sta znam ili mozda svako mora da prodje neku minus fazu neko se otrgne a neko dete i ostane sa one strane nazalost ...ipak je ovo tema za raspravu no pre mnogo god dok su mi deca bila bebironi slusala sam jednog pedijatra i odusevila me je recenica...bila je neka kontakt radio emisija te je jedna majka postavila pitanje:"dete mi je prohodalo kada da pocnem sa vaspitanjem?"na sta je dobila odgovor sledece sadrzine
:"JOS JUCE JE BILO KASNO"!!! hah ziva istina tako da se u potpunosti slazem sa tobom cni biser...

_________________
vera,ljubav,nada
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 28, 2007 8:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja kao ucenik nikad nisam bezao sa casova ni u osnovnoj ni u srednjoj jer nisam video poentu da idem na cas ako cu sa njega da pobegnem .. znaci isao sam na cas a ako je cas bio dosadan gledao sam da mi barem nekako bude interesantan time sto sam razmisljao o necemu drugom ..

Sad cu ja da vam dam jedan licni primer sto se tice bezanja sa casova .. Imao sam cas marketinga na koledzu ...

Pre nego sto kazem nesto vise da kazem da ne vidim razliku izmedju osnovaca, srednjoskolaca i djaka na fakultetu jer smo svi, u neku ruku, djaci i svi zavisimo od te nastave na koju bih trebali da idemo

...taj cas je bio toliko dosadan a nastavnik je bio jos gori .. dakle covek nije znao sta ce drugo da radi nego je prosto receno citao knjigu i kao ko bajagi nam davao lekcije Rolling Eyes ... glupost .. Taj isti nastavnik je bio i prvi nastavnik koji je mene video da prosto izadjem sa njegovog casa na sred casa jer jednostavno nisam vise mogao da ga istrpim ..
Mojim roditeljima niti sam rekao zato nisam sam bodrio da nesto uradim povodom toga jer smatram da je to moja licna odluka da li cu da idem na cas ili ne ..

Upravo radi toga sam i rekao da roditelje nema zasta da krivimo jer roditelj kao roditelj je taj koji se brine o detetu .. radi .. i gleda da donese hleb, hranu i ostalo u kucu ..

@crnibiser .. Veoma si mi draga ali se totalno ne slazem s tobom da roditelj treba da ide u skolu i da proverava dete .. zbog cega? Daj ljudi pa necu ja da budem neki babysitter svom detetu u skoli .. moje dete ako oce da ide u skolu ono ce ici i bez mog dolazenja u skolu .. meni roditelji nikad nisu bili u skoli niti su trebali da idu zato sto sam ja, kao osoba, znao da mi bez skole nema nista i morao sam da idem u skolu dok su propalice kojima su roditelji dolazili vise nego oni u skoli i dalje bezali iz skole i bili suspendovani i sve .. ali .. sta to vredi ..

Ljudi da se razumemo .. zivimo u 21-om veku .. ne zivimo u veku gde je bilo sramota ako ne odvedes dete u skolu ili pak da ucitelj ne vidi tvoje roditelje ..

Dosta ucitelja jedva ceka da ode kuci posle radnog dana i bas im je stalo da slusa o nekom djaku za koga roditelji uopste i ne znaju kakav/kakva je u skoli .. Isto tako dosta roditelja dolazenjem samo daju vise paznje detetu sto, u dosta slucaja, prouzrokuje samo jos vece iritiranje i ljutnju kod deteta i jos goru situaciju dolazenja na casove ..

Najbolji nacin, po meni, je da se detetu pusti da oseti na sebi kako je kad se ne ide u skolu i kad vidi da njegovo/njeno drustvo dobija dosta vecu platu nego on/ona .. verujte mi .. isto to dete ce samo otici nazad u skolu i videti gde je sta propusteno. Wink

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 28, 2007 9:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dragi moj Bojane drag si ti meni i srcem i dusom...ali da tebi kazer nesto crnibiser---


Zivi ti koliko hoces u 21. vijeku koji po mome misljenju nista nije dobroga donio koliko te volja i cini sa svojim zivoptom sta te volja...zovi ti mene kako hoces pa i zaostalom...ali ja ipak i dalje ostajem pri tvrdnji da roditelji moraju da nadgledaju djecu i da uticu na njih koliko god mogu i dokle god mogu....

a iskreno nekada su nastavnici bili pravi pedagozi /cast pojedincima i danas kojih je jako malo/ , a ovi ostali danasnji boli njih uvo za djake...njima je bitno da se tamo vodi da su odrzali sat i da naplate platu...a sta ce i kakva ta djeca biti i sta ce i koliko nauciti to im je najmanje vazno Mr. Green


Ja cu i dalje biti zaostala ali cu i dalje voditi svoju djecu u skolu i nadgledati im zadacu i tjerati ih da nauce lekciju i provjeriti da li su u skoli ili oko skole...pa ti mene vala nazovi kako ti volja Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 28, 2007 9:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja ću bit zaostala ako treba. Ne kažem da ću stajati u dvorištu svo vrijeme njihovih časova, ali me uopće neće bit sramota da brinem za svoje djete kad već to nastavnici ne mogu/neće/ne uspjevaju postići ( tko to zna ). Bolje i to, nego da se šeta u miniću i golih nogu i leđa za vrijeme časova i u po bijela dan kao dotičnih 200 000 cura u ovom gradu misleći da je to nešto interesantno a zapravo izgledajući kao napuštena djeca. Wink
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 28, 2007 9:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Anđela ne kazem ni ja da ću 24 sata stajati ispred vrata od učionice im niti da ću stalno biti u dvorištu...mada ako bude potrebno i to ću dok se nastali problemi ne riješe ako bude potrebno..ali da ću pratiti njihov rad i odrastanje naravno da hocu koliko god to bude trebalo Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 28, 2007 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jao vas dve ..ko je uopste rekao da ste vas dve zaostale Question.. ja samo kazem da to vise nije to i da se drugacije gleda skolovanje sto je biser upravo i potvrdila time sto je rekla da dosta nastavnika samo gleda da dobije platu i da ode kuci ..

A sto se tice " fine dece " kao da ste vas dve u vase doba bile ..
1. " fine titove pionirke " i kao da u vasim generacijama nije bilo bezanja u parkovima dok je Vajta pevao ( crnibiser )
2. " slobina dobra deca " pa smo svi bili u skoli i nismo bezali po wc-ovima .. to je sve bilo u proslom veku ( Boze ... osecam se starim.. kad ovo kazem .. Rolling Eyes ) ( Andjela )

.. ali nas je bilo .. i bice .. uvek onih koji su i bez roditeljske kontrole uspeli da izadjemo na pravi put i da znamo sta hocemo ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 01, 2007 2:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@boky lijepo moje majusno...u tom pogledu sam bila fina Titova pionirka i ja se toga ne stidim i nisam nikad pobjegla s casa..nije da nisam htjela vec nisam SMJELA jer bi me mater i otac ubili ko vola u kupusu...dakle opet sve u svemu najvise krivice je do roditelja hehehe

Mene otac nikad nije osamario ali sam ga se bojala ko đavo ksrta Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Osnovci masovno beže iz škole! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon