www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Formula 1
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 10, 2007 8:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rozberg još dve godine u Vilijamsu
Nemački vozač Niko Rozberg produžio je ugovor sa ekipom Vilijamsa na još dve godine, i tako okončao spekulacije da će preći u MekLaren kao zamena za Fernanda Alonsa. Portparol Vilijamsa potvrdio je da će ugovor Rozberga trajati do 2009. godine.

“Oduševljen sam što ću provesti još dve godine u Vilijamsu. Oni su mi ponudili dobre uslove, i odlučio sam da pristanem”, rekao je 22-godišnji Rozberg, koji će sledeće sezone skoro sigurno imati prednost u odnosu na timskog kolegu Kazukija Nakadžimu. Japanac je debitovao za Vilijams u finišu prošle sezone, kada je zamenio Aleksandra Vurca, a prošlog meseca potvrđen je kao drugi vozač Vilijamsa.

“Sada sam prvi vozač u veoma dobroj ekipi. Naravno da sam mogao da zamislim sebe kako vozim za MekLaren u 2008. godini, ali isto tako sam mogao da da se zamislim i u Ferariju. Svaki mladi vozač želi da bude u pobedničkom bolidu, i da pobeđuje u trkama. Ja sam takođe takav. Ja vozim zbog uspeha. Ali, osećam da treba da budem strpljiv. Postoji samo nekoliko izuzetaka kao što je Luis Hamilton koji mogu da imaju uspeh na startu karijere. Mika Hakinen je morao da čeka šest godina na prvu pobedu”, rekao je Rozberg, sin nekadašnjeg šampiona Formule 1 Kekea Rozberga, koji je, za razliku od mladog Nika, vozio pod zastavom rodne Finske.

MekLaren još nije objavio ko će biti zamena dvostrukom šampionu Fernandu Alonsu, koji je napustio ekipu prošlog meseca, i koji će verovatno ponovo voziti u Renou.

Niko Rozberg je prošle sezone osvojio 20 bodova, i završio na 9. mestu u konačnom plasmanu, dok je Vilijams zauzeo četvrtu poziciju u poretku konstruktora, sa 33 boda.


 
dakicc
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 08 Dec 2007
Poruke: 1
Mesto: Sabac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 13, 2007 3:19 pm    Naslov poruke: Kimi 2008 Na vrh strane Na dno strane

Da li postoji mogucnos osvajanja titule u 2008 Kimija Raikkonena
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 14, 2007 8:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

13. decembar 2007. | Izvor: B92, eurosport
Meklaren: De la Rosa ili... ?

ReutersŠpanski vozač Formule 1 Pedro de la Rosa jedan je od kandidata za drugo mesto u timu Meklarena za šampionat 2008. De la Rosa je u četvrtak u Madridu izjavio da su u trci za tu poziciju ostala dva vozača, ali nije hteo da kaže ime svog konkurenta. "U trci su ostala dva vozača i pretpostavljam da će se brzo, u roku od nedelju dana znati ko će biti drugi vozač Meklarena", rekao je de la Rosa.

Mediji smatraju da je njegov konkurent Finac Heiki Kovalajnen, koji nije uspeo da zadrži mesto u timu Renoa, za koji je vozio ove godine.

Glavni operativac engleskog tima Martin Vitmarš nedavno je pomenuo da je u trci i Gari Pafet, drugi test vozač Meklarena iz ove sezone i DTM šampion iz 2005.

De la Rosa nije hteo da procenjuje svoje šanse da se nađe u timu za sledeću sezonu.

"Ne znam i ne želim da budem preterano optimističan, da se ne bih razočarao. Nekada je bilo mnogo ponuda, sada ih više nema toliko. Sve ćemo znati za nedelju dana", kaže De la Rosa. "Prošle godine, dok je tu bio Fernando Alonso, nisam se ni nadao, teško je zamisliti dva španska vozača u Meklarenu, sada je sasvim drugačije".

Alonso je odmah po završetku sezone napustio Meklaren, posle niza sukoba tokom jedine sezone u tom timu.

De la Rosa, koji će pre početka nove sezone napuniti 37 godina, vozio je između 1999. i 2006. 72 trke za Erouz, Jaguar i Meklaren, u čijem test timu je od 2005. Najveći uspeh ostvario je 2006. na trci za Veliku nagadu Mađarske, na kojoj je osvojio drugo mesto.

Prvi vozač britanske ekipe ostaje domaći vozač Luis Hamilton.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 14, 2007 8:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

13. decembar 2007. | Izvor: B92, eurosport | Nina Kolundžija
MekLarenovo izvinjenje

ReutersČelnici ekipe Formule 1 MekLarena priznali su u četvrtak da su podaci o Ferariju ušli dublje u britansku ekipu nego što se ranije mislilo i javno su se izvinili što je Svetska automobilska asocijacija (FIA) morala da preduzme istragu u vezi sa tim. MekLaren je kažnjen sa 100 miliona dolara i oduzimanjem bodova u konkurenciji konstruktora u septembru zbog ’’šijunske’’ afere odnosno posedovanja poverljivih tehničkih informacija o Ferariju.

’’MekLaren se veoma kaje jer njegova istraga nije identifikovala ovaj materijal. Pisali smo Svetskom sutomobilskom savetu da se izvinimo zbog toga’’, piše u zvaničnom saopštenju britanske ekipe čiji su čelnici prihvatili da plate troškove istrage FIA-e.

Tim je takođe rekao da situacija mogla da se izbegne da su Ferari i FIA odmah bili informisani o tome da MekLaren poseduje podatke o konkurentskoj ekipi

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 17, 2007 10:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

F1: Kovalainen u Meklarenu!
Petak, 14. decembar 2007. 18:29

Finac Heiki Kovalainen voziće naredne sezone za ekipu Meklaren Mercedes, umesto dvostrukog prvaka sveta Fernanda Alonsa, koji se po završetku šampionata vratio u Reno.

Prvi vozač Meklarena biće Britanac Luis Hamilton, a test vozač će ostati iskusni Španac Pedro de la Rosa.

"Imali smo više opcija i, kao i uvek, želeli smo da imamo vozače što spremnije da se bore za najviši plasman. Mislimo da će Luis i Heiki biti ubitačna kombinacija. Obojica su se odlično pokazala u debitantskim sezonama i očekujemo da će oni motivisati jedan drugog na što bolje rezultate, ali da će istovremeno dobro funkcionisati, kako na stazi, tako i van nje", rekao je izvršni direktor Meklarena Martin Vitmarš.

Kovalainen je 2007. godine vozio za Reno. Sezonu je završio na sedmom mestu, a više puta se žalio da su mu bolji plasmani izmicali zbog nedovoljno dobro pripremljenog bolida.

"Izuzetno mi je drago što sam postao član ekipe kakva je Meklaren. Impresioniran sam posvećenošću pobedama, koja je očigledna u celoj organizaciji. Kao Fincu, velika mi je čast da zauzmem mesto koje je nekada pripadalo Miki Hakinenu i Kimiju Raikonenu", rekao je Kovalainen.

On je dodao da sa Hamiltonom do sada nije proveo puno vremena, ali da je siguran kako će njihovo partnerstvo biti dobro i uspešno.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 19, 2007 10:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

18. decembar 2007. | Izvor: B92, BBC | A K
Meklaren okončao špijunsku aferu
Meklaren je oslobođen svih istraga i pritisaka povodom trkanja sledeće sezone u F1 šampionatu nakon što je špijunska afera sa Ferarijem od ove godine okončana. Iako je Ferari optuživao Meklaren da je, nakon posedovanja poverljivih dokumenata italijanskog tima, ukrao i ideje za novi bolid, FIA je prekunula istragu oko autentičnosti Meklarenovog vozila za 2008, nakon što se britanski tim javno izvinio prošle nedelje.

Maklarenovi zvaničnici su priznali da su dokumenta i informacije iz Ferarija bili zastupljeniji u njihovom timu nego što se to na prvi pogled sumnjalo.

Odluka FIA-e donesena je nakon što je objavljeno da će Meklaren zaustaviti svako unapređenje bolida koje potiče od informacija iz Ferarija.

Tim Meklarena je kežnjen sa 50 miliona funti i oduzimanjem poena u Septembru nakon što je dokazano da su posedovali 780 strana poverljive dokumentacije Ferarija. Ipak, tek prošle nedelje je izdato saopštenje u kojem se navodi da je informacije u britanskom timu znalo više ljudi od dizajnera Majka Koulena i vozača Fernanda Alonsa i Pedra de la Rose.

Nakon priznanja i izvinjenja Meklarena, predsednik FIA-e Maks Mozli zamolio je nadzorno telo da razmotri ukidanje saslušanja zakazanog za 14. februar, i da, ''u najboljem interesu sporta'', smatra ovaj slučaj zaključenim.

Njegova molba je prihvaćena od strane Svetskog motosport saveza, što znači da će Meklaren sledeće sezone moći da se takmiči bez ikakvih ograničenja i kazni

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 07, 2008 3:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

7. januar 2008. | Izvor: B92
Predstavljen novi Meklaren

Foto: ReutersEkipa Meklaren Mercedesa predstavila je u Štutgartu model za novu Formula 1 sezonu. Novi Meklaren, MP4-23, je na prvi pogled identičan prošlogodišnjem modelu, zbog kojeg je britanski tim, posle optužbi za špijunažu, drakonski kažnjen oduzimanjem svih bodova u konkurenciji konstruktora i novčano, sa 100 miliona dolara, ali rukovodstvo tima ističe da će do početka sezone, koji je zakazan za mart, spoljašnji izgled biti 'izmenjen i unapređen'.

Novi model je "evolucija prošlogodišnjeg", ističu u Meklarenu, u kojem će pored Luisa Hamiltona, od ove sezone voziti i Finac Heiki Kovalainen, dosadašnji član Renoa, koji je zamenio Fernanda Alonsa. Hamilton i Kovalainen pokušaće da osvoje prvu titulu za Meklaren još od 1999. godine.

Novi Meklaren prvi put će biti testiran u sredu na španskoj stazi u Herezu, kada će u njega sesti Kovalainen i test-vozač Pedro de la Rosa, a na red zatim dolazi i Hamilton, koji će ga testirati u četvrtak.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 07, 2008 3:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

7. januar 2008. | Izvor: B92
Hamiltonu 138 miliona za 5 sezona!
Britanski vozač Luis Hamilton blizu je potpisivanja novog ugovora sa Meklaren Mercedes timom. Mladi Britanac trebalo bi da potpiše ugovor do 2012. godine, vredan spektakularnih 138 miliona dolara, prenose britanski mediji.

Hamilton, koji je već u debitantskoj sezoni došao na korak od osvajanja šampionske titule, zarađivaće 27 miliona dolara po sezoni, u narednih 5 godina, što je neverovatna povišica u odnosu na sumu od 700,000 dolara, koliko je dobio za prvu sezonu u Formuli 1.

Pored toga, Hamiltona očekuje bonus od 6 miliona dolara ukoliko Meklarenu donese titulu, prvu od 1999. godine, kada je Mika Hakinen vladao F1 šampionatom.

"Uvek sam govorio da ću biti srećan ako ostanem u Meklarenu do kraja karijere. Naravno, ukoliko me žele. Imam odličan odnos sa celokupnom ekipom, koji je samo ojačao prethodne sezone, s obzirom na sve teške trenutke kroz koje smo prošli", rekao je Hamilton.

_________________
I C E M A N
 
yugo23
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 04 Jun 2004
Poruke: 6

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 09, 2008 11:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane



Cool

_________________

WWW.INTER-SERBIA.NET
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 17, 2008 12:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Miloš Pavlović korak bliže Formuli 1
Sreda, 16. januar 2008. 21:37

Srpski vozač Miloš Pavlović u predstojećoj sezoni će se takmičiti u glavnoj i azijskoj seriji GP2 šampionata, koji većini vozača predstavlja poslednju stepenicu na putu ka Formuli 1.

Poslednja tri prvaka ovog takmičenja, Niko Rozberg, Luis Hamilton i Timo Glok danas su svi članovi "najbržeg svetskog cirkusa".

Dvadesetpetogodišnji Pavlović potpisao je ugovor sa španskom ekipom BCN Competicion, čije je sedište u Barseloni, a klupski drug biće mu Turčin Džejson Tahinči.

Pavlović će tako postati prvi Srbin u istoriji GP2 šampionata. On je 2007. zauzeo treće mesto u Formuli Reno, a imao je priliku da se upozna sa nekolicinom evropskih staza, na kojima će se takmičiti i 2008.

Nekadašnji osvajač Svetskog kupa u karting vožnji prvi put će sesti u bolid novog tima već u subotu u Dubaiju, gde će 26. januara biti održana i prva trka nove sezone, što se tiče azijske serije.

Ukoliko ispuni očekivanja, Pavlović će dobiti šansu i u glavnom GP2 prvenstvu. Početak tog takmičenja zakazan je za kraj aprila.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 20, 2008 4:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tata Hamilton: Luisova laž, moja ideja
Utorak, 19. februar 2008. 20:12

Otac Luisa Hamiltona, Entoni, priznao je da "Dejli Miroru" da su lažni izgovori povodom njihove selidbe u Švajcarsku bili njegova ideja.

Hamilton senior tvrdi da je on nagovorio sina da kao razlog za promenu rezidencije, odnosno selidbu iz Londona, navede preveliku medijsku pažnju koju vozač Meklarena izaziva u Engleskoj, ali ne i izuzetno nepogodnu poreske uslove za bogataše na Ostrvu.

Sve to, naravno, prekaljena engleska žuta štampa nije progutala i što su Hamiltonovi više tvrdili da su pobegli zbog mirnog života u Švajcarskoj, to su ih novinari više ismevali. Opšte je poznato da veliki broj vozača Formule 1 za rezidencije bira neke od švajcarskih gradova, zbog niske stope oporezivanja zarada u toj zemlji.

"Ako zbog nečega žalim, to je način na koji smo otišli u Švajcarsku. To je bila moja ideja", stao je Entoni u odbranu sina, prvog tamnoputog vozača u istoriji Formule 1.

Posle prošle, debitantske sezone, u kojoj po ugovoru sa Meklarenom nije zaradjivao "ni" milion evra, Luis Hamilton je krajem 2007. godine potpisao novi ugovor, po kojem će u narednih pet godina inkasirati 35 miliona funti.

"Uvek sma govorio Luisu da bi, ako ikada krene da zaradjuje ozbiljan novac, trebalo da se odseli iz Engleske. Njegova karijera bi mogla da bude vrlo kratka, to se nikada ne zna, tako da on mora da vodi računa o svemu", pravdao se Hamilton senior.

(Mondo)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 21, 2008 1:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

21. februar 2008. | Izvor: B92, Beta
Alonso: "Reno je daleko od vodećih"

AFPVozač ekipe Reno Fernando Alonso izjavio je da njegov tim još uvek nema bolid koji je konkurentan vodećim ekipama. "Pitate me gde se Reno nalazi trenutno? Mnogo smo daleko od najboljih timova. Mislim da u ovom trenutku naš bolid nije konkurentan Ferariju, Meklarenu i BMW-u", rekao je Alonso španskoj agenciji EFE.

Tri nedelje pre početka nove sezone u Formuli jedan, Alonso je rekao da je Ferari najveći favorit za osvajanje titule.

"Ferari ima najviše šansi da stigne do trofeja, a mi pripadamo grupi ekipa kao što su Vilijams i Red Bul. Mislim i da BMW ima odlične bolide, a do sada su imali veoma dobre rezultate na testiranjima", naveo je Alonso.

Sezona u Formuli jedan počinje 16. marta trkom za Veliku nagradu Australije na stazi Albert park u Melburnu.

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Formula 1 Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  sledeća
Strana 2 od 11

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon