www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kad netko uzima riječi i priče...? Zašto?
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 28, 2007 9:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hehe veruj mi imala sam i ja to sa jednom mojom drugaricom..
jedno vece sam opukla plitke pantalone i kratku majicu da mi se pupak video.. sve vreme je bujila meni u stomak, pa cak i kada smo razgovarale.. ja sam usput otisla u kupatilo i kada sam se vracala nazad, (ona je bila meni ledjima okrenuta) uhvatila sam je bas onda kada je komentarisala kako sam odvratno obucena.. sutradan (posto je ono bio petak) sam je videla kako seta u gradu u skroz identicnim pantalonama i majici Rolling Eyes Rolling Eyes



_________________
 
Nuklearna_baklava
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 06 Jan 2008
Poruke: 60
Mesto: kosovksa mitrovica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 10, 2008 10:01 pm    Naslov poruke: Re: Kad netko uzima riječi i priče...? Zašto? Na vrh strane Na dno strane

Anđela je napisao/la sledeće:
Postoji jedna osoba u mojoj okolini sa kojom se ne družim baš blisko, ali eto dogodi se da se sretnemo u toku dana, zajedno sa ekipom popijem kavu i tak.
Uopće ne znam dobro curu, kontam da živi ovdje u Bg, studira, ima momka, ovak deluje super, opuštena, ali se veoma često dogodi da kad ja kažem na primjer:

JA: Kako me cijeli dan boli glava...
ONA: Jao, i mene isto baš od jutros


Ili

JA: Posvađala sam se sa mojima danas
ONA: I ja isto, daj zamisli i ... ( bla,bla,bla moja priča ode u nepovrat)


Ili,
ja jedan dan ispričam svoj problem, zbog nečega sam tužna i već sutradan kad odem sa prijateljima negdje na piće znajući da će mi pomoći, ona dođe i počne pričati o sebi i svom problemu koji je identičan mojem, svih 2 i po sata pri tom noseći istu majicu kao ja jučer, identičnu..

Kratko rečeno, ide mi na onu stvar. I kaj ja da radim.
Ajde da se to dogodilo par puta. To se događa doslovce već par mjeseci, kao da gledam sebe i od nje ne mogu doći do riječi. Rolling Eyes


mislim da bi trebalo da sednes sa njom i da popricas o tome,riba te verovatno zbog necega "gotivi" u suprotonom te ne bi kopirala ili bi te time sto te imitira ismejavala! jednostavno joj reci sta mislis o tome ako se naljuti,sta ces,ostavi je malo da razmisli,mozda se izvini a mozda i ti njoj u svakom slucaju shvatice poentu! Shocked

_________________
здраво кензо !!!
 
_NataLia_
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 11 Dec 2008
Poruke: 646
Mesto: Beč/Zg/Ri

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 12, 2008 1:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imala sam ovakav problem s mojom najboljom prijateljicom.
Ja i ona smo još od davnih dana bile odlične, pa i sad smo mogla bih reć.
I tako neki period se nismo čule, i kao odem na fax, vidim nju. Rekoh kaj ti radiš ovde, ona će evo došla ja i cimerica malo. Mislim se što će ti cimerica ovdje? Kasnije mi je ispričala da je cimerica u svemu kopira.
Odjeća, način govora, mimike... katastrofalno.
Sve dok ja jednog dana nisam otišla na kavu s njima dvjema i naglas komentirala kao " E Majo, extra ti je ta majica, jel to možda od Ilene?" (Maja cimerica; Ilena frendica moja)
Maja ostala u šoku. Odgovara- " Ne, ovo je moja". Upitah- " Pa šta imate dvije iste majice"?.. Maja se posramila.
Malo kasnije vidim da čim Ilena pomakne kosu, Maja je pomakne.
Rekoh- Majo, al imaš bube na kosi pa stalno mičeš i češeš kosu? Maja se digla i otišla hahahha.

Jednostavno, ne volim kopiranja.
Treba svaka osoba da ima svoj stil, i to je to.
Jer kopije.. su samo loše kopije onog stvarnog originala.
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 04, 2009 7:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmmm......da mozda ona ne zeli da budete bas dobre frendice?aal' ne znam.
Ja imam takav Osecaj. Jer ako govori i radi iste stvari kao ti, mozda zeli da ti se priblizi, pa ne zna kako, pa mozda misli da ces je 'zavoleti' ako budete 'iste'
Nisam pametna. Shocked ne znam ni ja sta bih radila Shocked

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 07, 2009 4:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moj savjet ti je da je izbjegavaš,poznajem dosta ljudi sa sličnim karakterom.
ustvari ti ljudi nemaju svoj karakter,svoju priču ili svoj život.
možda griješim ali ta osoba je opasno ljubomorna na tebe.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
¤ Idealno_losha ¤
OriginaL ღ
<b>OriginaL ღ</b>





Datum registracije: 01 Feb 2009
Poruke: 3416

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 26, 2009 10:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A šta je s npr s osobama koje pokušavaju da budu kao vi, da imaju stvari kao šta imate vi?
Koji vas kopiraju u svemu mogućem što može postojat?
Npr, banalni primjer- vi slušate određenu pjesmu, pjevača, dugo vrimena.. a ta osoba nikad u životu čula nije za tog izvođača ni tu pjesmu i najednom vidite da ta osoba sluša tu pjesmu, a nije imala odakle da je zna opće? Rolling Eyes Surprised ..
Sljedeći dan primjetite da ona zapravo ima cijeli spisak pjesama koje vi obožavate, a do tog dana ti su joj izvođači bili nepoznati Idea Rolling Eyes .. i štorija se nastavlja i nastavlja ....


Drugi banalni primjer..
Ja obožavam crno bijelu kombinaciju odjeće..
i ova poznanica s kojom sam izlazila pa prekinila kontakt pa se opet nekako sprijateljila .. počela da se oblači isto ko ja.. znači crno bijela kombinacija, dokle je došla, govori činjenica da je koristila istu (Brilliance) nijasnu boje kose koju ja koristim, kupila je štikle skoro pa identičnim mojima i da.. kupila je mobitel koji ja imam... Rolling Eyes Rolling Eyes

Lako za priče i to ..
Šta je to onda kad svatite da vas kopiraju? I ne ovo nije šala Rolling Eyes ..
Šta je to onda kad svatite da se svaki vaš pokret kopira i pravi kao svoj ili interpretira na sličan način, i onda kad to kažete toj osobi ona kaže da nije i pravi se glupa Rolling Eyes ...

Imala san prilike kad san direktno rekla toj osobi da prekine s time da bi se ova zatim zablenula kako ona nije...već kako to biva, i tek kasnije mi je priznala kao da je to radila i da neće više ..da bi se to prestalo par dana, i onda se nastavilo..


Mislin šta to potiče nekoga da želi da kopira drugu osobu? Zar nema neki svoj pečat, obilježje, način, .....??
Zašto bi neko želio opće imati nešto što već netko drugi ima/koristi/voli?
Mislin, čemu poanta da su svi isti?
Zar nije lipo kad smo svi jedinstveni na svoj način?
Čemu potreba za kopiranjem tuđeg?

Pa radije ću da je moje "lošije", nego da kopiran drugog i bude bolje ..jer to nije moje .. to je tuđe, i obična loša kopija... Rolling Eyes Rolling Eyes

Stvarno ne shvaćam osobe koje to rade ..pitan se zar ne znaju da su preočite??
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 03, 2009 3:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa sad,možda je nekada neko i kopirao moj način života,i sam moj pogled na život...
Jer sam i ja od nekoga naučio da tako živim...Imao sam više puteva pred sobom,
više kvalitetnih muzičkih pravaca,poznavao sam više ljudi koji su živjeli malo slobodnije od drugih.
Imao mogućnost izbora,što danas mnogi mladi nemaju...Takođe i ja sam prve stihove
Azre,Atomaca, Jagoda, Dugmeta,čuo od starije raje.
Dok sam kao klinac krišom pokušavao da shvatim,kakava je to ljepota sjediti na klupi u društvu
od dvadesetak ljudi ,koji uz gitaru i pokoju flašu vina,stvaraju divan pogled i divan zvuk sa te gitare.
Pa me je to natjeralo da kupim tada ploču od azre,bijelog dugmeta itd...
Niko saaam, ne provali muziku,uvijek je bilo da neko od nekoga čuje dobru stvar...
Pa tako je i neko nekada kada je došlo moje vrijeme,nešto vidjeo od mene.

Ljudi koji se intezivno druže, druže se zbog toga što imaju slična shvatanja,slične poglede na život.
Na isti fazon se oblače,istu muziku slušaju,to je sasvim normalno...
Ali sad kad ja sjednem da popijem nešto ,pa neko pije isto piće a znam da ga ne voli,da neko
dva dana pre toga je pričao kako ne shvata ljude koji nose bijele starke,pa kada ja kupim te starke...
Onda sutradan ih vidim na njemu,hm,pa nikada nisam volio te ljude...
To bijaše tako davno,da kada se sad toga sjetim stvarno ne znam koji je klinac bio tim likovima,sad su oni uredni ljudi sa porodicama sa nekima se i viđam povremeno...Dakle dosta stvari koje nam se čine čudne u mladosti,ne izgledaju tako kada se malo uđe u godine,,,...
Tako da ne mora da znači, da je osoba koja se obuče kao ti ili čuje neku muziku koju ti slušaš
loša,ili da želi da tebe imitira,nego jednostavno misle da imaš tiii više stila.
Da su njihovi pogledi kratki dok ti vidiš daleko,pa žele da na taj način prošire svoje vidike...
Pa šta reći za devedesete godine,mislim 89 ,90,91,92, kada je omladina jednolično bila obučena,
Leviske,nike, reebok bijele, one kožne ili starke,fajerke crne ,zelene i crvene,majorke i koledžice...
Kada je cijela juga slušala Zabranjeno Pušenje,Jabuku,Plavi Orkestar Ekv...
Tada se hladno moglo nazvati da smo svi bili kopije,jer smo jedni druge kopirali...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
panta_rei
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Maj 2009
Poruke: 68

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 29, 2009 10:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uh to mi se cesto desava,kad pocnem da pricam a sagovornik tek tako me prekine i nastavi svoju pricu koje se bas tad sjetio..i to bez pardona. Rolling Eyes
jako nekulturno,..e onda ja kazem da zurim i takve osobe u luku zaobilazim.
Ili desilo mi se da komsinica mi hvali moje dvoriste i cvece,i kaze kako je bas vidjela isto takvu "japansku ruzu" obradjenu u kuglu..i kaze videla je to u susjednom gradu.Za minut stize druga komsinica i takodje hvali japansku ruzu punu cveca,i kaze kako je stigla juce iz Bg i da je videla ruzu obradjenu u kuglu i da je predivna.. ova prva komsinica se samo zacrvenila i otisla ..ocito se pronasla u kradji price... Wink
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Kad netko uzima riječi i priče...? Zašto? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon