www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

"ZVEZDA je zivot, ostalo su sitnice..."
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Fudbal ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 30, 2009 8:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šteta oko 10 miliona dinara
Nedelja, 29. novembar 2009. 19:01

Fudbalski klub Crvena zvezda saopštio je da bi šteta koju su navijači Partizana napravili na južnoj tribini tokom 137. večitog derbija odigranog u subotu (1:2) mogla da dostigne i deset miliona dinara.

To je prva, nezvanična procena, objavljena na sajtu kluba.

Tačan iznos trebalo bi da bude poznat kada istražni organi MUP-a završe sa procenom štete, koja je počela u nedelju, dan posle utakmice.

Najvatreniji navijači Partizana lomili su i potom palili stolice na jugu, a u gašenju su vatrogasci morali da koriste i šmrkove.

Zvezda je saopštila da je uništeno oko 5.000 stolica, od kojih svaka košta 25 evra.

Paljenje protivničkog stadiona nije ništa novo u duelima Crvene zvezde i Partizana. Na 136. derbiju odigranom 8. aprila ove godine, Delije su zapalile veliki broj stolica na severnoj tribini, posle pobede Partizana od 2:0, a požar je zahvatio i službene prostorije kluba.

(MONDO



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 10, 2009 8:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ALEKSANDAR JANKOVIĆ NE PREGOVARA SA ZVEZDOM
Janković za MONDO: Ne radim Pižonu iza leđa!


09. decembar 2009. 17:57 > 18:47

"Crvena zvezda ima trenera i to je legenda, čovek uz kojeg sam ja odrastao. I da nije Zvezda u pitanju i da to nije Vladimir Petrović Pižon, ne bih se bavio time, da nekome radim iza leđa i pregovaram", poručio je Aleksandar Janković za MONDO.
ALEKSANDAR JANKOVIĆ NE PREGOVARA SA ZVEZDOM

Čovek, koji je Crvenoj zvezdi doneo nikad zabeleženi skor pred kraj jesenjeg dela prvenstva, od 12 pobeda i jednog remija i poraza u 14 kola, uz plasman u polufinale Kupa i časnu eliminaciju iz Evrope od, u tom trenutku, boljeg tima, doveden je pred - otkaz!

Dok još nije sasvim jasno ko je i zbog čega doveo u pitanje ostanak Vladimira Petrovića Pižona na mestu trenera crveno-belih, iz kluba su sa svih strana stigle glasne reči podrške četvrtoj Zvezdinoj Zvezdi. Prvo se, posle meča sa BSK Borčom oglasio predsednik Vladan Lukić, a onda i sportski direktor Ivan Adžić, kapiten Nikola Lazetić, zamenik kapitena Slavoljub Đorđević...

Njihova složna uveravanja da se radi samo "o pokušaju da se destabilizuje klub", nisu isekla neminovne rasprave o tome - ako će već Pižon biti otpušten - ko će doći umesto njega?

I nekako logično - "izbor" je pao na bivšeg trenera Crvene zvezde, jednog od retkih koji je posle odlaska iz kluba ostao omiljen među navijačima, Aleksandra Jankovića.

Te glasine mnogo su zasmetale Jankoviću, koji je ove jeseni dobio otkaz u belgijskom Lokerenu zbog loših rezultata ove sezone i trenutno je bez posla.

On je u razgovoru za MONDO želeo da svima poruči da ga više ni u ludilu ne pominju kao potencijalnog naslednika, kako kaže, legende kluba!

"Novine su prvo objavile da sam kandidat za funkciju direktora Omladinske škole Crvene zvezde. Ne znam zbog čega, valjda se neko u klubu pokačio sa Petrom Krivokućom, pa sam ja izvučen kao pogodan za zamenika. A, onda, nije prošlo mnogo do trenutka kada sam dobio poziv da prokomentarišem 'spekulacije' oko toga da sam navodno kandidat za mesto trenera prvog tima...", objasnio je Janković potrebu da za naš sajt jednom i poslednji put demantuje i jednu i drugu priču.

"Hoću jasno i glasno da demantujem i prvo i drugo!", nadovezao se Janković, a onda nastavio:

"Znam vrlo dobro, iz sopstvenog iskustva, kako to izgleda kada svakog jutra čitaš po novinama ko će da te nasledi na klupi. To je jako ružan osećaj", prisetio se Beograđanin situacije kada je pred kraj sezone 2007/08 u jeku trke sa Partizanom za prvenstvo i Kup svakodnevno slušao priče o tome da je uveliko smenjen i da će Zvezda na kraju sezone svakako dovesti novog trenera, što se na kraju i dogodilo.

"Zato je bitno da svi znaju da ne želim da učestvujem u tome!"
"Igrači ne poštuju trenera, kojeg teraju"

Crveno-beli su nadoknadili šest bodova manjka u odnosu na Partizan u prolećnom delu prvenstva, ali kako je Janković od Milorada Kosanovića 9. novembra 2007. godine nasledio "minus 7", klub je ostao prvo bez Kupa, a potom i bez titule u poslednjem kolu.

"Da, jurio sam ih do kraja... Imali smo sedam bodova zaostatka te zime, a onda smo došli na bod i igrali taj derbi na JNA. Poveli smo i onda su oni izjednačili...", rekao je Janković i ujeo se za jezik da ne prokomentariše ništa više, a verovatno je mislio i na polufinale Kupa.

Jankovića je zamenio Zdenjek Zeman, uprkos glasnom protivljenju navijača i zbog osećaja, koji se vraćao svakog jutra kada bi čitao novine, ovog decembra ne želi da bude "nečiji" instrument za rešavanje problema.

Naročito što je reč o njegovoj Crvenoj zvezdi i Pižonu.

"Crvena zvezda ima trenera i to je legenda, čovek uz kojeg sam ja odrastao. I da nije Zvezda u pitanju i da to nije Vladimir Petrović Pižon, ne bih se bavio time, da nekome radim iza leđa i pregovaram, jer ponavljam da dobro znam kako to izgleda".

Janković je naglasio da u takvim situacijama nije samo neprijatnost nešto što smeta treneru "kojeg smenjuju", već i suočavanje sa ekipom.

"Ne čita to samo trener kojem 'rade o glavi', nego i 25 igrača uzme novine u ruke... I onda ti uđeš u svlačionicu pred njih i pokušavaš da nametneš autoritet, a samo je pitanje vremena kada će ti neko od njih reći: 'E, pali, ti sutra ideš odavde...' Nikada ne znaš kakav je mentalni sklop nekog pojedinca u ekipi u takvim okolnostima".

Bitno je i da trener oseti da je podrška iskrena?

"Ako neko zna kako izgleda kada ti svi u klubu daju podršku, a ti čitaš o imenima svojih naslednika to sam ja i ne želim da se u ovom slučaju neko koristi mojim imenom da rešava bilo kakve razmirice, ako ih ima. Nisam od onih 'poštenih' trenera koji, kada ih dovedu u situaciju da nekoga mogu da naslede, oni kažu 'Zvezda ima trenera, ali ja sam Zvezdin vojnik i spreman sam da pomognem'. Šta to znači? Pozovite me i pristaću? Takvu 'podršku' sigurno neću pružiti Petroviću".

Da li je podrška koju ste dobijali od Uprave, u vreme kada ste samostalno vodili tim (9. novembar 2007. - 11. jun 2008), bila iskrena?

"Ne ulazim u to da li je bila iskrena, ali je bila javna".

Da li ste se sreli sa Pižonom od kada vas pominju kao njegovog naslednika?

"Nismo se sreli, tek sam pre deset dana stigao iz Belgije".
"Cenim što me je Mićović napadao javno"

Odlazite li na stadion? U kakvim ste odnosima sa novom Upravom?

"Ja sam sa svima OK. Čak i sa (Dragim) Mićovićem, jer cenim to što je bio javno protiv mene. Nije me tapšao po ramenu i namigivao, a u isto vreme tražio novog trenera" i dodao da ga u narednom periodu zanima uloga trenera, pa kao takav ne može da konkuriše ni Pižonu, pa ni Krivokući:

"Nisam kandidat za šefa Omladinske škole, niti me zanima funkcija direktora u dogledno vreme".

Kako gledate na period od aprila do oktobra ove godine, koji ste proveli u Lokerenu?

"Bilo je to veliko iskustvo za mene, jer sam radio u potpuno drugačiji okolnostima od onih u Crvenoj zvezdi. Drugi svet, drugi mentalitet, druge ambicije... Sve to je dragoceno iskustvo za mene".

Janković je objasnio da se u Belgiji skoro svi bore za opstanak, osim velike trojke.

"U Belgiji postoje tri veličine (Anderleht, Briž, Standard, prim. aut), koje dobijaju sve mečeve... Svi ostali, pa i Lokeren, moraju da pružaju maksimum svakog vikenda kako bi opstali i nekoga pobedili. Takođe, svi ostali timovi spadaju u pet odsto kvaliteta, organizacije, budžeta. Sa dve, tri pobede možeš da skočiš i osam mesta na tabeli".

"U takvoj situaciji, mi smo počeli nesigurno, izgubili samopouzdanje posle nekih golova koje smo primili u periodu posle 80. minuta i koji su nas koštali bodova. Trebalo je nešto da se promeni, a trener je uvek prvi na udaru. Uz sve to, klub prolazi kroz turbulentan period, jer je predsednik, alfa i omega u klubu, ušao u 80. godinu i planira da se povuče, pa su se stvorile struje u borbi za prevlast".

Sada je svima jasno da se Janković neće vratiti u Zvezdu, a gde će otići?

"Ne žurim, ponuda ima, ali neću izabrati tek tako..."

Neposredno nakon što je bio promovisan u šefa stručnog štaba Crvene zvezde, Janković je 17. decembra 2007. godine bio gost redakcije MONDO. Pročitajte šta je tada "Srpski Murinjo" ispričao o sebi.

(N. Janković, MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 14, 2009 9:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rambo se vraća u Zvezdu!
13. decembar 2009. | 22:30 | Izvor: Sportske.net, večernje novosti

Najbolji vezista Brazila Dejan Rambo Petković odlučio je da karijeru završi u Zvezdi! To je dan posle osvajanja jesenje titule i pobede nad Spartakom, kojoj je prisustvovao Petković, potvrdio savetnik predsednika crveno-belih Miodrag Antonijević.
ramboOn nije mogao da precizira da li će Petković već ove zime obući crveno-beli dres, ili na leto, ali nije želeo da krije da je dogovor sa Rambom već postignut.

''Dejan Rambo Petković će pojačati Zvezdu! Nema razloga da bilo šta krijemo. Direktor Adžić i ja smo pričali sa njim i on nam je potvrdio rešenost da karijeru završi u Zvezdi. Da li će doći već na zimu, ili na leto zavisi od njegovih obaveza i obećanja datih Flamengu'', izjavio je Antonijević.

Kada su u pitanju odlasci pojedinih prvotimaca u zimskom prelaznom roku, Antonijević je naglasio da neće biti rasprodaje.

''Zadržaćemo kostur ekipe. Možda odu Ninkov, Perović i Bogdanović, ali ne po svaku cenu. U svakom slučaju, definitavan odgovor po tom pitanju daće direktor Adžić. Nama je najvažnije da zadržimo ovaj trend vraćanja Zvezde ka evropskim visinama. Puno nam je srce zbog jesenje titule i zato što smo pokazali da nismo davali prazna obećanja u predizbornoj kampanji. Rekli smo da ćemo biti uspešniji od Partizana i tu smo im lekciju očitali'', poručuje raspoloženi Antonijević.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 14, 2009 9:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zvezdin januarski spisak želja - Mugoša prvi pik?
14. decembar 2009. | 09:16 | Izvor: Sportske.net

Prioriteti ofanzivni vezista i levi bek. Mugoša iz čačanskog Borca prva želja, većina ostalih sa spiska zavise od odlazaka sa Marakane. Rambov povratak nerealan, vrhunski Brazilci preskupi.
Mugosa velikaZvezda je oformila listu potencijalnih pojačanja, ali će neki konkretni koraci biti preduzeti tek kad bude izvršena analiza sezone. Ipak, spisak postoji, još odranije je direktor Adžić rekao da se prate igrači po Srbiji i da će, zavisno i od odlazaka, i od finansijskih sredstava zavisiti njihovo angažovanje.

Prvi na listi je Marko Mugoša iz čačanskog Borca. Odigrao je odličnu jesen, Zvezdi je potreban takav tip igrača i može se reći da će ovaj Crnogorac biti i prvi pik tokom januara.

Bojan Đorđević iz Novog Pazara, zavisi od Pavla Ninkova. Ako Zvezda proda jednog od najboljih igrača, transfer je izvestan.

Zvezda bi mogla da vrati još jedno svoje dete, u pitanju je Milan Jeremić koji je čak bio i jedan kratak period u redovima Benfike, ali je veći deo svoje seniorske karijere proveo u Zemunu.

Ivan Adzic vecaPominju se još Nikolić i Stanković iz OFK Beograda, Marković iz Bežanije i napadač Javora Miloš Trifunović.

Od stranaca nema ništa. Pravi igrači su skupi, a sa druge strane, Rambo Petković neće da daje garancije za one slabije.

“Nema potrebe da rizikujemo, ako se pojavi neki dobar igrač, reagovaćemo”, kaže Adžić koji dodaje da bi Petković mogao da završi karijeru u Zvezdi, ali desetka Flamenga ima mnogo unosnije ponude i teško je očekivati da se vrati među crveno – bele.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 14, 2009 9:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

CRVENA ZVEZDA OSVOJILA 14. TITULU JESENJEG PRVAKA
Skoro savršena jesen za Pižona i crveno-bele

13. decembar 2009. 19:52 > 20:09

Pored prednosti od tri boda nad Partizanom, fudbalere Crvene zvezde raduje i istorija koja kaže da njihov klub samo dva puta nije bio šampion kada bi osvajao titulu jesenjeg prvaka, a to je ovog decembra učinio 14. put.
CRVENA ZVEZDA OSVOJILA 14. TITULU JESENJEG PRVAKA

Jesen 2009. godine bila bi savršena da Partizan u 137. večitom derbiju nije nadigrao fudbalere Crvene zvezde na "Marakani" (1:2). Taj meč jedina je mrlja na slici koju su naslikali igrači i trener Vladimir Petrović Pižon.

Poraz od crno-belih bio je i ostao jedini u 15 jesenjih kola Jelen Superlige. Crveno-beli su potom pobedili BSK (1:0) i Spartak (5:2) i osvojili 14. "titulu jesenjeg prvaka". Protiv Subotičana, na proslavi 20 godina od osnivanja navijačke grupe Delije, Pižonovi momci došli su do 40. od mogućih 45 bodova u ligi i na zimsku pauzu otišli sa 13 pobeda, remijem i porazom.

Dostupna statistika nije zabeležila da je i jedna od trofejnih generacija Crvene zvezde prvi deo sezone završila sa takvim skorom.

Utoliko, uprkos neprijatnom porazu od večitog rivala, dosadašnji deo sezone trebalo bi smatrati izuzetno uspešnim za Zvezdu, a u prilog takvoj oceni ide i plasman u polufinale Kupa, kao i časna eliminacija u kvalifikacijama za Ligu Evrope, od u tom trenutku boljeg tima, praške Slavije (0:3, 2:1).

Optimizam u Ljutice Bogdana podgrejava, kako stanje na tabeli, gde ekipa ima tri boda više od Partizana, tako i istorija koja kaže da je Crvena zvezda u 11 od 13 slučajeva kada je bila prva pre zimske pauze na kraju i slavila titulu prvaka!

Samo dva puta, 1950. i 1982. godine, crveno-beli su ispuštali bodovnu prednost na proleće, a šampioni su tada postajali Hajduk iz Splita i Dinamo iz Zagreba.

Kao što je pričao tokom jeseni, trener Petrović najavljuje da će i na proleće od igrača tražiti da gledaju samo do prve naredne utakmice.

"Kao što svi znate, ni kao igrač, ni kao trener, nikada nisam voleo da izgubim utakmicu. Svaki poraz mi je teško padao. Ne volim da obećavam, ali sigurno da u svaku utakmicu ulazimo sa namerom da pobedimo. Dosta stvari treba da se poklopi da bi se napravio željeni rezultat", uzdržan je Pižon, kojem su uprkos velikom broju pobeda osporavali to što Zvezda uglavnom igra zatvoreno i što je šest pobeda u prvenstvu ostvarila rezultatom 1:0.

Ali, u kalendaru piše i da su crveno-beli četiri puta pobedili sa 3:0, a jednom sa 5:2.

U prethodne dve sezone, crveno-beli bi sredinom decembra već bili daleko iza Partizana i jedan od svedoka događanja u klubu u prethodne dve godine, Marko Blažić, osvrnuo se na taj period i uporedio ga sa ovim.

"Gotovo sam dve godine u klubu i dobro se zna šta se za to vreme sve dešavalo. Mogu slobodno da kažem da mi je ovo jedan najsrećnijih dana u životu", rekao je Blažić posle proslave jesenje titule.

"Međutim, ništa nije još gotovo, idemo malo da se odmorimo, pa onda opet vrednim radom da nastavimo gde smo stali", dodao je.

Blažić je svestan da će prvi tim Zvezde verovatno izgledati drugačije kada utakmicom protiv Jagodine u Beogradu, 27. februara bude nastavljena liga.

"Tek smo pola posla odradili, sledi nam zaslužena pauza, prelazni rok... Biće tu i odlazaka i dolazaka, u svakom slučaju na nama je da se potom dobro pripremimo i nastavimo u istom ritmu i na proleće", rekao je Blažić.

Prelazni rok mogao bi i u materijalnom smislu da dočara uspeh svih ljudi u klubu. Menadžment i stručni štab crveno-belih je letos sa prilično malo novca, formirao prvi tim od, pre svega, srpskih igrača, bez zvučnih imena. Vremenom, nekolicini je vrednost desetostruko skočila i, hipotetički gledano, Dejan Lekić mogao bi da bude prodat za sumu od šest cifara u evrima, a nezvanično - doveden je za par desetina hiljada evra.

"Za mene je to bio veliki korak, doći iz treće u prvu ligu, pa još u Crvenu zvezdu. Bilo je potrebno malo vremena da sve dođe na svoje mesto, ali sada svi možemo da budemo zadovoljni, pogotovu ljudi u klubu. Neću se zaustaviti na tome, moramo svi još puno da radimo kako bi stigli do krajnjeg cilja", rekao je Lekić.

I nije samo Lekiću cena skočila...

Slavko Perović bio je višak u prošlogodišnjem timu, igrao je na pozajmici, a sada ima značajnu vrednost na tržištu, baš kao i najstandardniji igrač ekipe ove sezone, Pavle Ninkov. Njegovo ime najčešće je bilo povezivano sa stranim klubovima, a cena izražena u milionima.

Ipak, kao i u svakom timu, postoji grupa igrača, koja nije bila na očekivanom nivou, a predvodi je Brazilac Kadu, koji je doveden kao "igrač koji pravi razliku", a potom postao redovan na klupi za rezerve.

Nemanja Obrić takođe gotovo da nije dobio šansu (osim 45 minuta u Kupu protiv Mladosti iz Apatina, 6:1), golman Bojan Pavlović dobio je priliku da počne sezonu na crti, ali ju je uprskao i potom morao na klupu, jer je Saša Stamenković bio izvanredan.

Javnost i dalje nestrpljivo čeka da na delu vidi Ognjena Vranješa, neke greške na startu sezone Đorđe Tutorić platio je ulogom rezerve, a tandem štopera po pravilu su činili Slavoljub Đorđević i Milan Vilotić.

Najčešće pitanje: "Zašto ga nema?" Pižonu je bilo postavljano za mladog Darka Lazovića, koji nije igrao čak ni kada se povredio prvi izbor na njegovoj poziciji, kapiten Nikola Lazetić.

Zimske pripreme i forma u februaru mogli bi u prvi plan da izbace neke od igrača koji nisu često igrali ove jeseni, a na svako "zašto", trener Zvezde mogao bi da odgovori brojkama: prvo mesto, drugi najbolji napad, najbolja odbrana, najbolja gol razlika, veliki broj igrača koji su se "upisivali" u strelce...

Najveća vrlina crveno-belih u odnosu na konkurente u trci za titulom je motivacija. Bez problema, novi igrači Zvezde motivisali su sebe za one "ružne" mečeve sa manje zvučnim imenima, pa su bodovi iz gradova u kojima je večiti rival remizirao na kraju napravili razliku.

Za ovu generaciju Zvezde ne postoje bitne i manje bitne utakmice i to se vidi na tabeli.

"Svi igrači su bili motivisani da naprave nešto više u svakoj utakmici. To je najvažnije. Maksimalno su se trudili i imam osećaj kao da misle da mogu još više. Verujem da ćemo vremenom i predstojećim pripremama podići kvalitet kod svakog igrača. Dovođenjem još nekih igrača, možemo da napravimo još bolju ekipu. Ovakav završetak polusezone nam donosi mogućnost da mirno radimo, što su momci na terenu sigurno zaslužili. Niko nije puno verovao u njih, a došli su do ovakvog rezultata", pohvalio je Pižon zalaganje svojih izabranika, čak i onih koji nisu igrali mnogo, ali to nisu koristili da u javnosti pričaju kako su nezadovoljni.

"Ostvarili smo zaista veliki uspeh, pogotovo ako se zna u kakvim smo okolnostima krenuli pripreme. Mislim da je retko ko očekivao da možemo da završimo prvi deo prvenstva tu gde jesmo. Ipak, pokazali smo da imamo kvalitet i smatram da smo sa 13 pobeda, jednim remijem i jednim porazom u 15 utakmica s pravom osvojili jesenju titulu", rekao je prvi strelac tima, "devetka" Dejan Lekić.

"Uživaćemo u naredna dva meseca što smo prvi na tabeli. Međutim, čim se skupimo opet, moramo još jače da radimo kako bismo tu ostali i nakon drugog dela prvenstva", zaključio je Saša Stamenković, koji je do 13. kola i meča sa Partizanom bio savladan samo dva puta, a jednom iz igre.

Zvezdaši su dobili slobodno do 9. janauara, kada će se začuti Pižonova pištaljka na atletskoj stazi u Ljutice Bogdana, a 1. feburara ekipa će odleteti u Tursku na pripreme.

Za kraj i informacija iz kluba da bi u toku januarskog prelaznog roka neki od fudbalera mogli da odu, ali samo i isključivo ako stigne ponuda finansijski "neodoljiva" za klub, koji je i dalje u nasleđenim finansijskim problemima.

(N. Janković, MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 14, 2009 10:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Premije za jesenju titulu - 1000 evra
14. decembar 2009. | 10:01 | Izvor: Sportske.net, Alo

Prvotimci će dobiti po 1000, rezervisti po 500 evra. Jesenja titula donosi mir i još veći rad. Igrači srećni, ali žele da ostanu na prvom mestu i nakon prolećne polusezone.
Vujadin Savic vecaFudbaleri Crvene zvezde, koji su činili okosnicu tima u dosadašnjem delu sezone, biće nagrađeni od rukovodstva kluba sa po 1.000 evra.

Oni drugi, koji su utakmice provodili na klupi ili tribini, dobiće duplo manje, po 500 evra. Toliko iznose premije za jesenju krunu na „Marakani“.

"Pare nisu bitne, bitno je da na odmor odlazimo sa tri boda više od komšija. Na veličanstveni način smo okončali jesenji deo sezone, sa pet golova u mreži rivala i 20. rođendan „delija“. Presrećan sam",uzbuđen je bio Vujadin Savić, sin Zvezdine legende Duleta Savića.

LekicUpravo završeno polusezonu, bez sumnje, obeležio je Dejan Lekić.

"Pre šest meseci sam bio akter srpske lige, sada sam reprezentativac Srbije. Da mi je neko rekao da ću ovako brzo napredovati, rekao bih mu da je lud. Zahvaljujem se svima koji su mi omogućili da sada slavim osvajanje jesenje titule, počev od trenera Pižona i saigrača do ljudi koji su me doveli na „Marakanu“. Tek ću da se odužim Zvezdi", istakao je Lekić.

Stamenkovic manjaSaša Stamenković je sezonu počeo kao rezerva Bojanu Pavloviću, a na odmor odlazi kao jedan od junaka Crvene zvezde.

"Prezadovoljan sam kako smo priveli ovaj deo prvenstva kraju. Uživaćemo u naredna dva meseca što smo prvi na tabeli. Međutim, čim se skupimo opet, moramo još jače da radimo kako bi tu ostali i nakon drugog dela prvenstva", zaključio je Stamenković.

_________________
I C E M A N
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 14, 2009 9:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nego sta nego jesenja titula .. da se zna ko su legende Laughing

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 15, 2009 12:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lazetić: "Na proleće će sve biti lakše"
15. decembar 2009. | 09:51 | Izvor: Sportske.net, Sportski Žurnal

Zvezdin kapiten kaže da se izgubila skeptičnost medija, da su finansijski lomovi prošlost, da se vratilo poverenje navijača. Zvezdi lakše u drugom delu, po mišljenju Lazetića.
Lazetic velikaNikola Lazetić je priželjkivao potajno ovakvu jesen, ali ipak priznaje da su rezultati prevazišli njegove najsmelije snove.

“Jednostavno neki cilj je bio da se klub stabilizuje, da se oformi ekipa, da mlađi igrači dobiju iskustvo I prilagode se očekivanjima Zvezde, ali je bilo nerealno da se nadamo jesenjoj tituli. Sada imamo svako pravo da budemo ponosni na ono što smo napravili”, kaže kapiten Zvezde.

Po njemu, poraz u derbiju nije smak sveta.

“Videlo se na kraju, Partizan nas je pobedio, ali bodovi isto vrede i protiv Čukaričkog i protiv BSK Borče. Mi smo se izdigli posle tog poraza i na pravi način završili jesen”, dodaje Lazetić.

On ne krije da se nada lakšem proleću.

Lazetic veca“Biće manje prepreka, iskusniji smo, uigraniji, mediji više nisu skeptični, finansijski lomovi su prošlost. Sve to me hrabri, privukli smo navijače, put je manje strm nego što je bio na početku šampionata”, ocenjuje Nikola Lazetić.

Na kraju je dodao da se nijednog trenutka nije dvoumio da li da ostane u Zvezdi posle lošeg iskustva prošle sezone, da mu je cilj da podigne oba pehara, a na leto kada mu istekne ugovor, praviće planove.

“Videćemo kakvi su Zvezdini ciljevi, sad je rano da se o tome priča”, iskren je Lazetić

_________________
I C E M A N
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 15, 2009 10:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
“Videlo se na kraju, Partizan nas je pobedio, ali bodovi isto vrede i protiv Čukaričkog i protiv BSK Borče. Mi smo se izdigli posle tog poraza i na pravi način završili jesen”, dodaje Lazetić.


Ovo je pravi kapiten ! Bravo Lazeticu !

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 16, 2009 10:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pižon novinarima: Nisam zaslužio da me besite

15. decembar 2009. 14:09 > 15:21

"Kritikovali ste me što igram sa pet štopera kada čuvam rezultat, a ja to nisam izmislio, nego video od Milana", rekao je trener Crvene zvezde i dodao: "Šta bi bilo da smo više gubili? Možda bi me i obesili?"

Trener fudbalera Crvene zvezde Vladimir Petrović istakao je da je zadovoljan osvajanjem titule jesenjeg šampiona Srbije, kao i atmosferom i radom u ekipi, ali je i priznao da se pribojava nastavka sezone.

"Ja sam fudbaler i znam da se oklizneš kad misliš da nećeš. Zato sam uvek oprezan, uvek se plašim. Tako mi je uvek bilo dobro", kazao je Petrović na današnjoj konferenciji za novinare na kojoj je govorio o proteklih šest meseci u kojima je predvodio Zvezdu.

"Ne volim da hvalim dok se posao ne završi. Sada nije vreme za radovanje. Ali zadovoljan sam. Igrali smo dopadljivo, momci su pokazali da imaju budućnost... Zadovoljan sam i atmosferom i time što su shvatili da radom mogu do rezultata. Napravila se homogena sredina kojom nadoknađujemo nedostatke", naveo je Petrović.

Nisu, međutim, svi igrači oduševili Petrovića.

"Dešava se da igrač vežba, da sluša, ali da ne shvata šta radi. Da su neki od njih odmah kapirali još više bi napredovali. Ali dobro, zato je i treneru potrebno vreme", kazao je Petrović, koji se još početkom sezone odrekao Igora Burzanovića, dok je 21-godišnji Nemanja Nikolić u drugom planu.

"Burzanović je želeo da radi ono što on misli da treba, a ne ono što mu ja kažem... Nikolić je morao više da da. On igra mnogo fino, gospodski, a nema godine za to. Ali to je dobronamerna kritika. Može on, ima dobar šut, pregled igre", ocenio je Petrović.

Brazilac Kadu bio je žrtva taktike trenera Zvezde da igra sa dvojicom napadača i isturenim kapitenom Nikolom Lazetićem na krilu.

"Kadu je tehički izvanredan, ali mi smo igrali pod velikim opterećenjem. Svaka utakmica je bila izuzetno bitna. Opredelio sam se za taktiku sa dva špica i Lazetića, jer imamo tri sjajna napadača. Kadu je posle imao fizičke probleme, a tim koji pobeđuje se ne menja", pojasnio je Petrović i dodao da je Kadu igrač za dobar teren na kome lopta glatko ide, što u Srbiji često nije slučaj.

Mnogo više je, ipak, bilo pozitivnih utisaka.

"Pavle Ninkov i Lazetić su me na početku zadovoljili. Kada se Lazetić povredio, to se osetilo i kod Ninkova. Slavoljub Đorđević je bio standardan, Savio je najviše napredovao, nije propustio nijedan trening kao neki, sve ga je interesovalo. Napredovao je i Marko Blažić. Svi oni mogu i više", rekao je Petrović.

Pojedini igrači nisu dobili šansu da prikažu šta znaju, pa će u januaru verovatno napustiti ekipu ili biti poslati na kaljenje u neki slabiji klub. Petrović je naveo da će Zvezda verovatno ostati bez Đorđa Tutorića, Branimira Subašića i Ognjena Vranješa, dok će mladi Nenad Srećković i Marko Nikolić na kaljenje.

Nemanja Obrić će ostati, iako nije dobijao mnogo prilika.

"On je vrlo talentovan, ali voli malo više da se zabavlja. On je tip igrača za koga radi cela ekipa, a mi nemamo takav tim", nagovestio je Petrović, koji će u januarskom prelaznom roku možda biti prinuđen da pronađe načina da zameni Ninkova, Vladimira Bogdanovića i Slavka Perovića, koji bi mogli da odu u inostranstvo.

"Bilo bi nezgodno za nas, jer smo akumulirali šest meseci zajedničkog rada. Ali svi znamo kako se u Srbiji preživljava", ocenio je trener Zvezde.

"Nama, s druge strane, treba vezni igrač koji može da obavlja defanzivne zadatke, ali i da proigra napadača. Treba nam i jedan ili čak i dva krilna igrača, kao i beka. Moramo da razmišljamo i o sledećoj sezoni i učešću na evropskoj sceni", istakao je Petrović i dodao da bi veliki uspeh za Zvezdu bila i još veća afirmacija sadašnjih članova.

Petrović je, takođe, naglasio da nema nameru da traži platu višu od 5.000 evra koliko trenutno zarađuje u Zvezdi, već da ga zanimaju samo dešavanja na terenu na terenu. Upravo zato su ga i zabolele medijske kritike, pa i spekulacije o njegovoj navodnoj smeni.

"Kada sam preuzimao Zvezdu uopšte nisam razmišljao i tek nedavno sam počeo, posle tih vaših priča o smeni. Naježio sam se. Šta bi bilo da smo više gubili, a mogli smo. Verovatno bih doživeo dva infarkta. Možda bi me i obesili. A nisam to zaslužio", kazao je.

"Kritikovali ste me što igram sa pet štopera kada čuvam rezultat, a ja to nisam izmislio, nego video od Milana. A naša liga je izjednačena, sa svima se mučimo... Nemamo iskustvo da igramo nonšalantno pri vođstvu. Pa i naša reprezentacija, u kojoj su sve vanzemaljci, mučila se sa Francuskom, a imala je vođstvo i igrača više... Nama nedostaju velike utakmice, u njima smo izgoreli", dodao je Petrović.

Upitan koji mu se fudbaler najviše dopada u Srbiji, a da nije iz Zvezde, odgovorio je:

"Nekako mi se najviše sviđa Moreira, odličan je igrač i mnogo znači Partizanu. Ipak, ne bih ga doveo u Zvezdu".

(Beta/MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 17, 2009 12:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vi se nalazite ovde: Mondo > Sport > Fudbal
Lukić: Verujem u ovu Zvezdu, dug je smanjen

17. decembar 2009. 12:03 > 12:07

Predsednik Crvene zvezde oduševljen rezultatom prvog tima, istakavši da to nije očekivao, već da je u to verovao. Sadašnji dug 17 miliona evra.

Sumirajući jesenju polusezonu, predsednik Crvene zvezde Vladan Lukić je rekao da nije očekivao da će crveno-beli biti prvi na kraju jesenjeg dela sezone, ali jeste verovao u to.

"Došao sam u Zvezdu da budemo prvi i najbolji. Nisam rekao da to možemo odmah jer je nasleđena situacija teška, ali ja uvek verujem. I nisam verovao samo ja, verovali su moji saradnici i svi zaposleni u klubu. Verovali su igrači, trener i stručni štab. Samo oni koji veruju mogu da pobede", rekao je Lukić za klupski sajt.

On je rekao da je uspeo da "vrati Crvenu zvezdu srpskom narodu" i kao prilog tome naveo podatke da je Zvezda ubedljivo najgledaniji klub u Superligi.

"Zvezda je narodni klub, jedan od stubova srpstva koju su pokušali da otuđe, da je elitizuju i privatizuju. Mi smo to promenili. Narod je prepoznao da se Zvezda podiže, vratili su se na stadion i na treninge. Prodali smo oko jedanaest hiljada pretplatnih karata! Zvezda je ponovo narodna kao što je bila u vreme svojih najvećih uspeha", istakao je prvi čovek crveno-belih.

Prema njegovoj oceni, ključ uspeha prvog tima je to što su dovedeni igrači "koji nisu problematični" i koji "poštuju Zvezdin dres" i nisu "legionari koji su samo došli da odrade ugovor".

"I uspeli smo. Imamo sjajnu atmosferu u svlačionici, igrači dišu kao jedan i ginu na terenu. Videli ste kako naši igrači ljube grb posle datog gola, čak i stranci. Meni to mnogo znači i za mene je to znak da smo na pravom putu", rekao je Lukić.

Drugi element koji je doprineo uspehu, smatra Lukić, jeste taj što klub vode sportisti. Naravno, u našoj upravi ima privrednika, političara i drugih uglednih ljudi i svi oni doprinose značajno radu našeg kluba ali mi koji smo sportisti provodimo po 20 sati dnevno na stadionu.

On je ponovio stav iznet na Skupštini Zvezde na kojoj je izabran za predsednika, da je razlika između mene i nekih drugih to što on "živi za Zvezdu, a mnogi su živeli od Zvezde".

"Mi nismo došli da kupimo Zvezdu, da trgujemo sa njom - mi smo došli da je vratimo na mesto koje joj pripada. Nažalost, godinama se Zvezda uništavala i trgovalo se njome a sve u želji da jednog dana postane nečija privatna svojina koji bi oteo zemlju koja pripada klubu, napravio stadion negde na periferiji a ovih naših 17 hektara pretvorio u poslovni postor. Zato im je trebalo da Zvezda bude što zaduženija, zato im je trebalo da Zvezda bude u što većoj finansijskoj krizi jer je tada bila jeftinija. Veoma sam ponosan zato što smo utrostručili vrednost Zvezdine imovine u odnosu na ono što smo zatekli", naveo je Lukić.

"Kada sam postao predsednik u našim poslovnim knjigama vrednost imovine Crvene zvezde je procenjena na 11 miliona evra. Odmah smo angažovali jednu od najvećih svetskih revizorskih kuća koja se bavi procenom vrednosti nekretnina i naša imovina je procenjena na 30 miliona evra. I to u vreme, svetske ekonomske krize kada su cene nekretnina pale. Ovim potezom bitno smo podigli kredibilitet Crvene zvezde kod banaka jer danas su dugovanja Zvezde skoro duplo manja od vrednosti uknjižene imovine", istakao je čelnik kluba iz Ljutice Bogdana.

Uspesi na terenu malo su "zataškali" priče o dugovanjima Zvezde, koji su enormni. Do Lukićevog dolaska na vlast u Zvezdu, dug je bio veći od 23 miliona evra.

On kaže da je taj dug "smanjen za šest miliona evra", kao i da su ispunjene sve obaveze prema igračima, zaposlenima, uključujući i zaostala dugovanja od prošle sezone. Lukić je procenio da će biti potrebno da prođe još nekoliko godina da se Zvezda finansijski stabilizuje.

"Naravno, stari dugovi još postoje i oni nas svakodnevno pritiskaju. Ne prođe dan da ne saznamo za neki sudski proces, za neku tužbu ili da se ne suočavamo sa astronomskim ciframa koje su pre nas potpisivali sa igračima. Sećate li se Bronovickog, Barkosa, Salasa, Janevskog, Zemana, Šišića? Verovatno više ne. E pa, mi ih se itekako sećamo jer gledamo svaki dan neverovatne ugovore koji su ti ljudi imali u Zvezdi a koje danas mi moramo da platimo. Dakle, problema još ima, rešavamo ih jedan po jedan a najvažnije je da smo vratili poverenje čak i kod onih kojima smo, ne našom krivicom, dužni", rekao je Lukić.

Ipak, on je optimista i poručuje da "vidi svetlo na kraju tunela".

"Trebaće još nekoliko godina da se Zvezda izvuče iz finansijske krize u kojoj se nalazi ali radimo na tome. Zato nam je i dalje potreban svaki gledalac, svaka kupljena ulaznica, svaki sponzor - mali i veliki", rekao je Lukić.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 21, 2009 8:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

MARKETING CRVENE ZVEZDE RADIO JE OVE JESENI PAKLENO KOLIKO I PRVI TIM
Pobeđuje i marketing Zvezde: Stiže semafor!

20. decembar 2009. 20:23 > 20:28

Na Marakani su ponosni na 11.237 pretplatnih ulaznica. Uskoro bi trebalo da stigne novi semafor, tačnije dva, s tim što bi glavni trebalo da bude postavljen na Istoku. Zvezda izgleda umiveno, standardizovano, jednobrazno, a opet u skladu sa svojom istorijom.
MARKETING CRVENE ZVEZDE RADIO JE OVE JESENI PAKLENO KOLIKO I PRVI TIM

Fudbalski klub Crvena zvezda nije samo lider na tabeli Superlige, niti lider po broju navijača na svojim tribinama. Za period od juna, do decembra 2009. godine, crveno-beli su lideri i na polju marketinga, grani koja je u prethodnih šest meseci "samo" pratila uspehe ekipe na terenu.

"Nova energija već šest meseci struji Marakanom. Suština svega što smo uradili i realizovali leži u novoj energiji. Ona nije bila samo slogan, koji je ušao u krv četiri miliona Zvezdaša, ona je bila naša istinska energija kojom smo iz dana u dan sklanjali prašinu sa naše Zvezde", rekao je za klupski sajt Lazar Labus, savetnik predsednika Crvene zvezde Vladana Lukića.

On se osvrnuo i na suštinsko značenje slogana "Nova energija".

"Nova energija je promenila način razmišljanja, donela kreativnost na svim poljima delovanja kluba i promenila viđenje sportskog marketinga u Srbiji. Crvena zvezda sada izgleda umiveno, pažljivo grafički oblikovano i pre svega moderno, ali i dalje tradicionalno. Trudili smo se da svaki pojedinac marketing tima isprati entuzijazam koji je stizao iz kancelarije predsednika, sportskog direktora, sa terena, od igrača i šefa struke", dodao je Labus.

Potvrda njegovih reči je broj (za sada) prodatih sezonskih ulaznica - 11.237.

"To je svakako podatak za ponos, ne naš, već ponos Zvezdinih navijača. Naravno da je ta cifra kap u moru onih koji vole i podržavaju najtrofejniji klub Srbije, ali od 1991. godine nije bilo više onih koji imaju godišnju kartu. Još jedan dokaz da nova energija nije delo samo uprave kluba ili marketinga već simbol koji su svi prepoznali. Ne zaboravite da je prosek svih Zvezdinih utakmica 16.681 gledalac, a u Jelen Superligi ubedljivih 13.214 po meču. To su podaci koji najbolje govore ko radi i kako se radi na povratku navijača na stadion. Istakao bih da smo imali veliku podršku od navijača u delu 'mobilizacije' Zvezdaša i povratka publike na stadion", podelio je direktor marketinga Goran Broćić ovaj uspeh sa pokretom navijača.

I nije samo Sever pun na mečevima Crvene zvezde...

"Vratili smo porodicu na Marakanu. Istočna tribina je prodavana kao porodična kroz godišnje pretplatne karte. Ulaz je uvek bio besplatan za đake i studente. Na Marakani su bili Bora Đorđević, Nađa Higl, Aleksandra Šapić, Rambo Petković, hor 'Čarolija', Leontina, Milan Gurović. Ujedno svaka karta bila je i vaučer za kupovinu u 'Red Star šopu'. U narednom periodu u planu su aktivnosti koji ce omogućiti i dodatne sadržaje kako pre tako i posle utakmica", dodao je Broćić.

Da li je istina da će Marakana dobiti novi semafor?

"Istina je. I ne jedan, već verovatno dva. Novost je da će centralni semafor biti na istoku. Planiraju se i led ekrani za marketinške aktivnosti. I stolice na klupama za rezervne igrače će ce biti drugačije, sa elektronskim uređajima na kojima je moguće pratiti statistiku. Takođe, lože na stadionu će dobiti video prikaz svih dešavanja na terenu i pristup statistici. Sve u svemu, Marakana će biti mnogo bolje tehnički opremljena, modernija i komfornija", zaključuje Labus.

"Nova energija" okupila je, posle dužeg vremena, i mnoge poznate ličnosti na stadionu...

"Njima dugujemo ogromnu zahvalnost. Pre svih Ivanu Zeljkoviću i Ivanu Ivanoviću, koji su pokrenuli celu akciju. Lepo je kad na Marakanu dolaze i za Crvenu zvezdu navijaju Miroslav Ilić, Bora Đorđević, Ivan Tasovac, Nebojša Glogovac, Gordan Kičić, Branislav Trifunović, Viktor Savić... Na proleće će akcija sa 'Klubom Velikih Poznatih Prijatelja' Crvena zvezda biti još više", kaže Labus.

Porekt su prepoznali i sponzori, kojih je sve više.

"Otvorili smo Marakanu. Napravili smo od nje najveći 'bilbord' u Srbiji i Beogradu. U Crvenu zvezdu je stiglo 17 sponzora, ne računajući preko 20 koji spadaju u grupu 'Veliki prijatelj kluba' sa iznosima do 5.000 evra. Pokazalo se da je ulaganje u marketing i reklamu putem sponzorstva našeg kluba šansa za svaku firmu da je vidi i čuje skoro 200.000 gledalaca na Marakani jesenas. Klub je ujedno medijski najpropraćeniji sportski brend u Srbiji sa preko 9.000 različitih tekstova u poslednjih šest meseci", pojašnjava Broćić.

Partnerstvo sa Zvezdom ne znači uvek ulaganje novca...

"Posebno smo ponosni na saradnje sa Beogradskom filharmonijom, Beogradskom arenom, Aerodromom 'Nikola Tesla', JAT, VMA i sličnim institucijama. Crvena zvezda sarađuje sa velikima, jer je to prirodno i želimo da budemo društveno odgovorni i na taj način. Urađena je kompletna kategorizacija sponzora i snimljen marketinški potencijal kluba. To je polazna osnova za još bolje poteze", rekao je Broćić.

Crveno-bela javnost je posebno ponosna na "Red cafe", mesto okupljanja na Marakani?

"To je svakako projekat koji je nedostajao Zvezdi. Uradili smo ga brzo ali profesionalno i temeljno. 'Red cafe' tek raste i tek dobija svoju pravu ulogu. Jedan od budućih poteza je i razvijanje mreže 'Red cafea' po svim velikim gradovima Srbije, Republike srpske i dijaspore. Oživećemo i prostore kao što su loža 'Pet Zvezdinih zvezda' i Medija centar. Ujedno svi ti prostori su predviđeni za rentiranje kad Zvezdaši žele da slave rođendane, godišnjice", pojašnjava Bročić.

Sa čim ste najviše ponosni za ovih 6 meseci rada?

"Pre svega definisana je dugoročna marketinška strategija. Zvezda ima jasne ciljeve za naredne godine, a do kraja sezone već izrađene detaljne planove. Meni je posebno drago da smo stavili ćirilično pismo na dres Crvene zvezde, osveštali Marakanu i napravili dobru komunikaciju sa navijačima", ističe Labus.

Crvena zvezda je ubedljiva i na globalnom sajtu za druženje Facebook-u?

"Napravljena je Facebook stranica koja je za samo nekoliko dana privukla više od 220.000 članova. Ona je samo jedan od načina kako obaveštavamo svoje navijače o potezima kluba i akcijama koje slede. Digli smo i značajno posećenost zvaničnog sajta kluba, a imamo u planu jako puno novih aktivnosti na njemu koja će omogućiti lakšu i bržu komunikaciju sa milionskom armijom navijača FK Crvena zvezda", jasan je Broćić.

Buduće akcije su posebna tema. Šta se planira za proleće?

"Najvažnija novina će biti novi sistem prodaje karata i sistem ulaska na Marakanu. Isti ovaj sistem možete videti npr. na 'Alijanc Areni' . On omogućava kupovinu karata putem sms-a, interneta, preko poslovnica banaka, ATM mašina. Kartu ćete moći odštampati kod kuće ili je dobiti na vaš mobilni telefon i sa njom ući na Marakanu. Time ćemo smanjiti gužve, omogućiti komfor. Neće postojati šansa za bilo kakvu nelegalnost. U svakom trenutku ćemo znati koliko je gledalaca ušlo na stadion i u kojim sektorima. Sprečićemo svaku zloupotrebu. Posebno podvlačim da je ovaj sistem deo UEFA i FIFA zahteva i da Crvena zvezda ovime ulaže mnogo u srpski fudbal", kaže Lazar Labus.

Proleće će doneti još mnogo akcija za navijače, zar ne?

"Izdvojio bih dve akcije koje cemo realizovati jako brzo. 'Moja prva utakmica' i 'Marakana tura'. Moja prva utakmica je akcija za sve roditelje koji svoju decu dovedu na prvu utakmicu Crvena zvezda. Mi ćemo to 'zaljubljivanje' ulepšati tako što nove Zvezdaše, budućnost našeg kluba, očekuje obilazak kompletnog stadiona, upoznavanje sa igračima posle meča i pokloni. Želimo da im prvi susret sa njihovom Zvezdom ostane uspomena zauvek. Marakana tura je nešto što je već viđeno u Madridu, Barseloni, Milanu, Mančesteru... Naši navijači će moći da vide svoj stadion izbliza, da uđu u određene lože, vide svlačionice i sve tribine. Uvereni smo da će ove akcije imati veliki odziv", kaže Broćić.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Fudbal ~ -> "ZVEZDA je zivot, ostalo su sitnice..." Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  sledeća
Strana 2 od 18

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon