www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Haruki Murakami
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 15, 2008 8:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pitanje za Murakamijeve čitaoce:

Dok sam čitala 'Azbuka mog života' nabasala sam na pomen Murakamijevog mora 'na koje nečujno pada kiša, a to niko ne zna, čak ni ribe'.

Ne dolazi mi u sećanje da sam na išta slično naišla dok sam čitala njegova dela...A možda se i pominje u nekom delu koje mi još nije palo šaka Razz

Da li je ikome poznato?



_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 19, 2008 1:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

procitala sam Kad padne noc, i skroz ostala zbunjena


ne vidim neku poentu, pa ako je neko shvatio, nek mi slobodno kaze Rolling Eyes

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 19, 2008 4:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo ja ćem Mr. Green Mogu da ponudim svoju impresiju Smile

Nijedno Murakamijevo delo nije transparentno, uvek je tu više slojeva, zadiranja u neobične predele ljudske psihe, slika života kroz koje nudi jednostavne istine.

Tako je i sa ovim. 1 noć u Tokiju, nekoliko usamljenih ljudi. Između jave i sna. Menjanje perpektive - čas smo iza kamere, čas ispred nje.

Naročito mi se dopao izraz 'Love Hotel', svakom gradu je potreban bar jedan Very Happy

Elem, poenta je da se delo opire svakom definisanju poente Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 19, 2008 8:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^ e bas to i je odskakalo u toku citanja, to iza kamere, jer sam se osecala da posmatram nesto sto je zatvoreno, nedefinisano, u krajnjem slucaju zlostavljano ali to je samo moje misljenje...

inace da, pozelela sam da i ja provedem jednu noc u Beogradu sama, pa sta bude Mr. Green
a naravno, sta moze ovde da ti se desi... Rolling Eyes

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Haruki Murakami Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon