www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Spyware
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
drisiko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Dec 2005
Poruke: 15

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 7:27 pm    Naslov poruke: Symantec CE 10 najbolji je Na vrh strane Na dno strane

Corporate edition 10

 
krunoh
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 118
Mesto: požega

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 6:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pozdrav informatičkim znalcima!
Imam jednu zamolbu!!!
Prije par dana sam negje pokupio spyware i sad ga se ne mogu riješiti. Inače, do sada sam imao sreću da se s njima još nisam susretao, a s obzirom na moje prosječno informatičko znanje (to sam sebe zavaravam jer ne znam puno) mi je bilo odlično.
Međutim, sad ne znam šta da radim. Ovdje sam pročitao neke upute i savjete (hvala na tome) i skinuo par programa (SpyeareGuard, Spybot - Search&Destroy SpywareBlaster, AD-Ware SE Personal), ali ne pomaže. Još uvijek mi se pojavljuje prozorčić sa porukom Your computer is infected, Windows has detected spyware infection i onda dalje, a kad stisnem na taj prozorčić prebaci me na SpyAxe 3.0 i onda nema više ništa jer nemam novaca ni karticu da kupim taj program (a baš mi se i ne kupuje preko interneta, nemam iskustva s tim).
Molim vas za pomoć, šta da radim?
Hvala na svakom savjetu!

_________________
prolazi, sve prolazi
nestaje, sve nestaje
koraci ko oblaci
odlaze odlaze
--------------------
najbolje riječi ikada
 
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 09, 2005 8:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Što se antispy programa tiče moj ti je savet adaware i spybot. Oni su besplatni , imaju i komercijalne verzije, ali i besplatne verzije će ti sigurno odraditi posao.
Spajvera ćeš se najlakše rešiti tako što ćeš pogledati koji su ti procesi aktivni u task manageru(Ctrl+Alt+Delete). Kad stisneš ovu kombinaciju tastera pojavljuje ti se Task manager i onda ideš na drugi prozor( processes) gde ti sve lepo piše koji je proces trenutno aktivan . E sad, kako znati koji je legalan Win proces, koji sistemski, a koji je od svih njih neki spajver.
Jednostavno, pogledaj ove linkove dole i tu ti piše šta je šta.
Npr. svchost.exe je jedan od 5 legalnih Windowsovih procesa, a scvhost.exe je neki zlonamerni program koji imaš na kompjuteru. alg.exe, ctfmon.exe su takodje regularni procesi koje ne treba dirati. Dakle selektuješ taj program koji je zlonameran, a onda ga zaustaviš(End Process).
Posle toga ide sledeći korak: zaustavljaš taj program koji ti se ugnezdio na kompjuteru da startuje uvek kad uključiš komp(start-run- i tu ukucaš msconfig-ok. Pojavljuje ti se novi prozor gde ćeš pogledati kartu Startup...I tu ti piše šta sve startuje kad uključiš kompjuter.

Anti spy program služi da bi proćešljao registri bazu , gde je malo teže otkriti i izbrisati ručno spajver, dialer, itd. Najčešće se krije na jednom mestu, ali to ne mora da bude uvek tako.
Evo linkova pomoću kojih ćeš raspoznati šta je šta u Task Manageru. Puno sreće!
http://www.tasklist.org/
http://www.answersthatwork.com/Tasklist_pages/tasklist.htm
http://www.neuber.com/taskmanager/process/

_________________
 
dare_987
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 26 Jun 2005
Poruke: 394

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 10, 2005 4:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@ krunoh

Nemoj nikad da ides na te stranice na koje te preusmerava taj spijun. Em sto je bacanje para, em mogu da ti uzmu broj kreditne, a vrlo verovatno ces navuci jos vise spyware-a.

Sad me smara da citam od pocetka da vidim koji su svi antispyware programi nabrojani, i koje sam vec spomenuo, pa cu ponovo napisati neke od najboljih programa za uklanjanje.

Ad-Aware SE Personal - tu izaberi "Perform full system scan"
SpyBot Search&Destroy
Microsoft AntiSpyware Beta - ne znam zasto nekima smeta, meni obavlja odlican posao, Preporucujem i ovde "Full system scan"
eTrust PestPatrol
Spyware Doctor - takodje "full scan"

Posle skeniranja svakim programom za svaki slucaj restartuj komp. I ne zaboravi da prvo update-ujes. Smile

Javi rezultate.
 
krunoh
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 118
Mesto: požega

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 11, 2005 3:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala na pomoći, još se borim, javit ću vam još rezultate, neki pomaci se vide!!
Hvala još jednom!

_________________
prolazi, sve prolazi
nestaje, sve nestaje
koraci ko oblaci
odlaze odlaze
--------------------
najbolje riječi ikada
 
klaxmax
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 7
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 11, 2005 5:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lavasoft Ad-Aware SE Personal
Spybot Search&Destroy
Microsoft AntiSpyware odlicna kombinacija Mr. Green
 
dejanxp
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Dec 2005
Poruke: 67

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 14, 2005 7:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lavasoft Ad-Aware SE PRO - Ukljucite ad-watch i nema sanse da vam udje spyware. Odmah ga blokirate. Zakon. Ja sam presao na Firefox, tako da ni nemam spyware-a.
 
EvolutionIX
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 09 Okt 2005
Poruke: 258
Mesto: negde u svetu

australia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 18, 2005 11:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da li neki spyware programi se mozda podudaraju sa drugima ...posto sam sve procitao neki od vas imaju 5 neki 4 a i po 3 syware programa....ja sam licno promenio sve i svasta samo i vratio sam se na microsoftvom adware nekako obavlja posao sasvim odlicno a uz to koristim i searsh&destroy 1.4 .....
 
krunoh
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 118
Mesto: požega

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 18, 2005 6:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pozdrav!
Samo da javim da sam se riješio spywera i svega ostaloga. Ja sam pokušavao, nešto sam čak i napravio, ali nije bilo dovoljno. Zato sam zvao jednog prijatelja koji mi je to riješio.
Na kraju je od programa ostavio Spybot Search&Destroy i Ad-Aware SE Personal, iako sam sve isprobao. Također, prebacio sam se sa Explorera na Operu, a kako smo imali nekih problema sa Nortonom, instalirao mi je Pandu Titanium.
Hvala svima, posebno Radovanku i Dare_987!
Ako bude kakvih problema opet se čujemo! New Spiral

_________________
prolazi, sve prolazi
nestaje, sve nestaje
koraci ko oblaci
odlaze odlaze
--------------------
najbolje riječi ikada
 
himzo
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 42

Datum registracije: 24 Okt 2005
Poruke: 1390
Mesto: Vojvoda Stepa

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 18, 2005 7:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zelje, cestitke i pozdravi su ti na posebnom delu foruma!
 
dare_987
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 26 Jun 2005
Poruke: 394

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 20, 2005 10:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@ Krunoh

Drago mi je sto si uspeo da se resis bede, a Opera je definitivno bolji izbor od IE, ne samo zbog boljeg i brzeg surfovanja, vec i zbog bolje zastite.
 
**victoriano**
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 5282

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 04, 2006 11:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ad-aware,SPYBOT(obavezno!!!) i avg(svi ostali anti-virus programi mi se ne svidjaju a onaj kaspersky..ej UBIO BI ONOG KOJI PROBA DA GA INTALIRA NA MOM KOMPU)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> Spyware Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 3 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon