www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

problem za poznavaoce
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
Bogili
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 05 Okt 2004
Poruke: 29
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 3:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam znao da na s754 ne moze dual ch...

zasto?



_________________
dosta su to radili ludi, sad je dosao red na zbunjene
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 4:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zato shto fali onih 939-754=185 pinova

inache je via-u vishe u zivotu ne uzimam. imao sam via kt400 chipset(na asus a7v8x-x). toliko me je ta plocha zezala da je to strashno

_________________
El Niño
 
n_i_n_a_k
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Okt 2005
Poruke: 37

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 8:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vladabgd je napisao/la sledeće:
@n_i_n_a_k pa kako si onda fleshovala novi bios kad komp nije hteo da se upali?


nisam flesovala, to je recovery. radi se preko flopija. i mora da bude ugasen komp, kako bi skinuo jumper sa ploce...
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 10:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

eee opet nishta ne kontam??? kako flopy a ugashen komp? i ko skida dzumper sa ploche ?...flopy???

da nisi mozda imala dual bios na plochi pa si dzamperom selektovala "rezervni"?

_________________
El Niño
 
Bogili
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 05 Okt 2004
Poruke: 29
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 06, 2005 9:25 am    Naslov poruke: resenje problema, valjda... Na vrh strane Na dno strane

ma verovatno je to...
ili joj je bios bio nesto odlepio, pa je samo uradila onaj restart biosa na default setings sa promenom mesta dzamperu na ona tri pina. (sa 1 i 2, se prebaci na 2 i 3 na nekoliko sekundi, pa ga vrati).

NEGO MENI JE KONACNO STIGAO KOMP

Upalim ga je i sve radi kao podmazano, win se podigne (i dalje usporeno oko minut, ali radi). probam par programcica i sve bez greske. Laughing bas da vidim sta su to uradili u biosu... kad ono, imam sta da vidim. Shocked sempron mi umesto na 166mhz radi na 100mhz. tu i memorija radi na 266 umesto na 400mhz. Evil or Very Mad
u windowsu prijavljuje sempron bez imena na 1,1ghz. podignem ja fsb na 166, kad ono opet pukne. nece ni da digne sistem. ili ga digne pa pukne posle nekoliko sekundi. kad ga podigne pokrenem na prime95 torture test za proc i pukne mi nakon dve sekunde. probam da odem u bios i da ponovo smanjim na 100. ali neeee..... Sad on zabode kako udjem u bios.
tu mi je pri ruci bila ortakova konfiguracija: sempron 2500, 2X256MB Veritech, ploca MSI KT6V, graficka MSI FX5700LE 256MB, IDE HDD 120gb.

stavim njegov sempron na mojih 166mhz fsb koji zabadaju i sve radi kao sat. i dalje se win dize malo sporije, ali sta da se radi... kod njega se digne za 20 sec. generalno sve mu radi brze (a jedino mu je graficka bolja)
probam moj proc kod njega da proverim da nije do moje ploce. Kod njega se windows podigne, ali odmah zatim i restartuje. ako se ne restartuje, obavezno zabode pre nego sto se podignu svi prateci programi.

ZNACI PROCESOR JE!!!!! Exclamation
DANAS GA DEMONSTRATIVNO NOSIM NAZAD U SERVIS!!!! 8)

_________________
dosta su to radili ludi, sad je dosao red na zbunjene
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 06, 2005 11:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

auuuuuuuuuuuuuuuuuu koji su cigani Exclamation u toj firmi(servisu) da ti downclockuju proc i kao evo izvoli sve radi. ajd molim te napishi, makar na pm, koji su to da nikad nishta ne uzmem kod njih.

_________________
El Niño
 
Bogili
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 05 Okt 2004
Poruke: 29
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 06, 2005 11:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam sta da ti kazem, mozda i nisu videli a ja na 100, pa su samo pustali test programe...

mada, ako je neko uopste ulazio u bios (a jeste SERVISER) morao je to da vidi.

necu ti reci koji su, jer ih poznajem licno a i mnogo vise puta su mi valjali nego sto su mi pravili problem...

znas kakva je frka na it trzistu, j....ga svi se ciganche. ne shvataju samo da tim ciganchenjem vise gube nego sto dobijaju.

javio sam im sta je problem i rekli su mi da dodjem ponovo pa cemo resiti problem. mada posle ovoga mogu i da ocekujem i pricu: ''lose si instalirao procesor pa je tvojom greskom crko'', ko zna...

_________________
dosta su to radili ludi, sad je dosao red na zbunjene
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 06, 2005 12:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

eee pa nisu svi cigani. ima i normalnih. a fsb nije mogao sam da se spusti na 100 Laughing

a zar nisi uzeo ceo komp kod njih, odnosno oni su ti sklapali pa samim tim i oni su montirali procesor?

_________________
El Niño
 
Bogili
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 05 Okt 2004
Poruke: 29
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 06, 2005 12:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne, uzeo sam ga u delovima. bila je frka u decembru pa nisu dilerima stizali da sklope masine. samo krajnjim korisnicima.

ma nema tu sta da se prica... radio 6 meseci pa sad ne radi! nema mesta za polemiku oko loseg instaliranja

_________________
dosta su to radili ludi, sad je dosao red na zbunjene
 
Masterix
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 16 Apr 2005
Poruke: 196
Mesto: Sombor

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 06, 2005 2:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A da pokusas da promenis BIOS mozda zbog verzije biosa nesto nema dobar kontak HDD sa maticnom plocom.Mom drugu je graficka crkavala nije mogao da igra 3d igre a nova graficka i updatovao bios i radi ok.Meni nije radio dvd rw zbog biosa.Pokusaj nema sta da izgubis
 
Bogili
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 05 Okt 2004
Poruke: 29
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 06, 2005 2:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vec je update-ovan do najnovije vrezije. mozda da ga downgrade-ujem...

_________________
dosta su to radili ludi, sad je dosao red na zbunjene
 
n_i_n_a_k
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Okt 2005
Poruke: 37

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 06, 2005 3:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vladabgd je napisao/la sledeće:
ko skida dzumper sa ploche ?...flopy???


Mislim stvarno... Mene zezas, ili sta?!

Nije dual bios. Kao sto rekoh, novije ploce imaju bios RECOVERY. Znaci skines jumper, li pomeris (ne secam se, mrzi me sad da gledam), novi bios ti je na disketi, i stavis da je boot device flopi. E, onda UPALIS komp! Wink I tako dobijes "novi bios" Smile Nista strasno Very Happy
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> problem za poznavaoce Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 3 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon