www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ljubav ili fakultet?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 10, 2005 1:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve se moze uskladiti samo kad se covek dovoljno potrudi. Fakultet bih mogla napustiti samo zbog sebe i ni zbog koga drugog. Za ljubav uvek ima vremena.


_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 10, 2005 11:12 am    Naslov poruke: Re: Ljubav ili fakultet? Na vrh strane Na dno strane

andrejica je napisao/la sledeće:
Sta cete odabrati ako na primer ste ludo zaljubljeni i sad partner je resio/resila da se vencate i da vam je sasvim dovoljno 3 godine studija pa da imate status vise skole.... Sta cete uraditi? Zadovoljicete se sa 3 godine skolovanja ili cete nastaviti do kraja (5 godina)?

udacu se i zavrsicu svih 5 godina. Njemu svaka cast ali moje skolovanje je moj izbor. Ja sam se udala i zavrsila faks i bez obzira na to sto je mozda on mislio da mi je i to sasvim dovoljno.Ljubav vredi, ali ne hrani decu.Ma koliko mi govorili o tome da skolovanje danas nema nikakvu vrednost naspram veza i para ipak se nadamo da ce se kad tad promeniti nesto, pa ce i ta diploma imati veliki znacaj.A nije mala razlika imati visu i imati zavrsen fakultet.Uvek glasam za ljubav ali obrazovanje je nesto sto zaista vredi i najbolje bi bilo kada bi i on to umeo da shvati

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 10, 2005 1:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

CapeCoral je napisao/la sledeće:
Da pojasnim jos malo:)
Ja te iskreno podrzavam da odrzis vezi i uspes sa tim covekom ali zaista moras da radis na sebi. Iz dva razloga: 1) zbog same sebe da bi se osecala ispunjeno i realizovano i sa te strane 2) da bi te taj covek vise postovao na kraju.
Ustvari ne znam za njega ali ja nikada nisam zeleo domacicu i kuvaricu vec zenu-zmaja. Verujem da je i on takav.
Sve sto sam ti rekao sam rekao iz licnog iskustva a ne iz scenarija neke spanske serije.


Rad na sebi, ni malo ne mora da znaci-obavezan fax. Ja ne vredim zbog diplome, vec same sebe. Onaj ko me je zavoleo ovakvu kakva sam, volece me i ceniti i da imam i samo osnovnu skolu! To sve moze, ali samo u slucaju iskompleksiranih ljudi, koji se kriju iza svoje diplome, koja im ne daje nista drugo, do mogucnosti da rade posao koji birao i strucnosti u tom poslu! Mnooooooooogo je neverovatno neinteligentnih ljudi sa faxom, a opet mnogo je inteligentnih bez faxa! Biti domacica i kuvarica, znaci biti majka i zena. Ako ce mi se deca hraniti po restoranima, muz nositi garderobu mami da mu pere i pegla, kucu sredjivati kucna pomocnica....ne vidim, ama bas nikakvu poentu braka! Drugo, svi psiholozi ce ti potvrditi jedno, a to je sledece: deci, NIKADA, ali bas bas NIKADA, ne moze da vise valja i NIKADA nije bolje za njih, ukoliko im je majka "prava poslovna zena". Znaci: deci je potrebna full time majka, a ne racunovodja, ili advokat, ili doktor. A svi ovi pobrojani poslovi (i svi oni koji iziskuju vece napore i veca odricanja zbog karijere), ne mogu opet NIKADA da daju full time majku! Majke sa ovakvim poslovima su part time mame!!!Koja si ti zena i majka, ako sa svojim detetom i muzem, provodis 4 sata dnevno, pritom vidno umorna??!?! I tu nema diskusije! Mozemo mi sebe da ubedjujemo kako "moze oboje"......ustvari, ne moze oboje nikad isto. Jedno mora da trpi. Ili trpe oba: i posao i porodica! Zato i ima toliko razvoda danas! Jedan od glavnih uzroka! Zato: ako je veza ozbiljna, stalna, a ne neka "usputna", ako biras ljubav (a vecina vas se na temi "ljubav ili novac" izjasnilo za ljubav (?!?!?!?! kako ccudna promena sada Very Happy ), onda ne vidim, kako fakultet (koji vam sutra moze pruziti samo to materijalno), moze da vas rastavi od osobe, za koju bi se i inace udali, ali sada ne mozete jer za Boga miloga-studirate!!! Laughing Ako ta osoba nije "ona prava" -kazete dovidjenja i kraj! Ja sam napustila 2 (slovima DVA) fakulteta zbog svopg muza, da bih dosla ovde i poceli svoj zivot zajedno! I nikada se necu pokajati zbog toga, a daleko bilo da se sad kajem,jer bih vec bila u Beogradu i dovrsavala zapoceto. Imam (i to nije hvaljenje) ono sto 99% mojih prijateljica "karijerista" samo mogu da sanjaju! Fenomenalan brak (da ne ureknem), coveka koji me obozava i neverovatno ceni, kao i ja njega, dnevno imam bar 7 sati provedenih sa njim! Totalno slobodnu subotu i nedelju da uzivam sa njim. Ispunjen zivot! Znaci-diploma fakulteta, samo kod osobe koja nema apsolutno nista sem iste te diplome da vam ponudi, mozda i znaci nesto! Kod ovih drugih-ne znaci mnogo, ili ne znaci uopste! Ako ikada budem zelela, imacu od supruga svu podrsku, da nastavim tamo gde sam stala, ali ovde, ne u Srbiji (sada ovde ne mogu zbog jezika)! I nikada za to nije kasno! Znam mnogo ljudi, koji su fakultet zavrsavali i sa 35! A decu imati sa 35........necu ni da komentarisem! Rolling Eyes
Tako da, drage moje: prst na celo i razmislite, koliko on vredi, kad dodjete u situaciju, da sebi postavite pitanje "on, ili fakultet", pa fakultet pretegne, a koliko vi vredite stvarno i bez te diplome!!!! Wink


ps. malo sam razvodnila temu, ali sam se samo nadovezala na komentar CapeCoral-a

_________________


 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 11, 2005 8:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:

Rad na sebi, ni malo ne mora da znaci-obavezan fax. Ja ne vredim zbog diplome, vec same sebe. Onaj ko me je zavoleo ovakvu kakva sam, volece me i ceniti i da imam i samo osnovnu skolu! To sve moze, ali samo u slucaju iskompleksiranih ljudi, koji se kriju iza svoje diplome, koja im ne daje nista drugo, do mogucnosti da rade posao koji birao i strucnosti u tom poslu! ...................


Moram jednom i da se ne slozim sa tobom...

Ne zavsava se fakultet iz razloga da bi nas neko drugi voleo i cenio zbog toga...vec samo zbog nas samih! Nase buducnosti, naseg znanja i obrazovanja, nasih zelja i mogucnosti u daljem zivotu. Kao sto su nam mame kad smo bili mali pricale...U zivotu ti mogu sve oduzeti...i kucu i sve materijalno i porodicu (ne daj Boze), ali dokle god si ti ziv ono sto ti je u glavi i sto umes da radis niko ne moze.
Diploma nije papir koji opisuje i vrednuje coveka! Ono je samo olaksica za dalji zivot koja moze i ne mora da se iskoristi, zavisi od naseg daljeg opredeljenja u zivotu. Ono sto cini mene posebnom i samo svojom je sve ono sto ja jesam, ono zbog cega vredim kao covek, ali jedan deo svega toga zauzima i moje znanje i sposobnost da uradim nesto sto drugi ne mogu. I to je samo jos jedna stvar u nizu svih vrlina koje vidim kod sebe i na koju sam ponosna. Ni manje ni vise nego na bilo koju drugu!!!
Slazem se da zena treba da bude i supruga i majka, ali treba i da bude svoj covek, sposoban i samostalan na poslovnom planu ako to okolnosti zatraze. Predivno je sto si ti nasla i imas sad uz sebe takvog coveka. Ali mnogi brakovi nemaju tu srecu, ili im posle nekog vremena jednostavno sve se okrene naopacke. I onda ce niko drugi do zena da ispasta. Zato sto ona zavisi od tog coveka prvenstveno materijalno, zasto sto je ceo svoj zivot posvetila bas tom braku, zato sto bi napustajuci njega, napustila ceo svoj zivot i ono sto je bila prethodnih godina. Posle razvoda deca bi najverovatnije ostala ocu jer on ima stalan posao i sredstva da ih izdrzava...I koja je tu onda njena vrednost? Zbog toga mnoge zene ostaju u tim brakovima, potpuno nezadovoljne. Pa sta je onda deci teze da provedu 6 sati radnim danima u obdanistu ili kod bake i deke ili da svakodnevno trpe to nezadovoljstvo na svojoj kozi i zive u takvom okruzenju?
Ako je covek "onaj pravi" sacekace me 4 godine da zavrsim studije. Zbog ljubavi prema meni, zbog toga sto postuje i podrzava moje zelje, zato sto mi zeli samo najbolje i ono sto zelim i sama sebi. 4 godine nije nista u poredjenju sa celim zivotom koji je posle toga pred nama. Jos po Bolonjskoj konvenciji, vise nije 4 vec 3. I postoje li idealnije godine za studiranje od onih koje i jesu predvidjene za to, od 19te do 23-24. Nakon toga, nek svako bira sta zeli, brak, decu, posao ili domacinstvo. Odluka je na njemu. Ali za svako ne daj boze postoji neko znanje u glavi koje se nikad ne zna za sta moze zatrebati.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
just_girl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Nov 2005
Poruke: 120

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 12, 2005 2:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ljubav uvek ma kakav fax ha ljubav forever
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 12, 2005 2:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kapljice, ti si u sustini napisala isto sto i ja (ovo sto si izvukla citiranjem)! Nista razlicito. Procitaj opet svoje, pa moje. Drugo: brak, koji postoji zbog ciste i iskrene ljubavi, ne zna sta znaci "zavisim od"?! Ja to nikako i uopste ne razumem!!! Kako ja mogu da "zavisim" od svog muza?! Ne, tu su samo podeljenje obaveze. Ja radim za njega i decu ovo, on radi za sve nas ono! I kraj price. Brak, u kome zena "zavisi" od muskarca, sve je ostalo, ali brak nije ni 2%. To sto ce zena, u slucaju razvoda "imati diplomu" fakulteta, ne garantuje joj nikako siguran posao. Pogotovo ne kod nas. Da li znas, koliko svercera smo mi, 90'tih godina imali, sa fakultetskom diplomom??? koliko taksista sa fakultetskom diplomom? Covek, kada dodje u situaciju da se bori za svoj zivot i zivot svoje dece, radi svasta. Ne vidim, kada pricamo o tim "crnim stvarima" da ce mnogo da ti pomogne diploma. Snalazljivost i inteligencija, samosvesnst i samopostovanje je u tim situacijama, mnooooooogo bitnije, nego sve diplome ovog sveta. A daleko bilo, da svi sa diplomama imaju sve navedene osobine i mogucnosti. Za takvog idiota, koji ce se posle rastave boriti svim silama protiv mene, ne bih se ni udala. Valjda gledas za koga se udajes?
DA ne razvodnjavam temu, elem, tvrdim i stojim izaa toga, da veza nikada ne moze da uspe, ako zive 4 godine odvojeno, u drugim drzavama, kiklometrima udaljeni jedno od drugog. Cetiri godine su podugacak period i svasta se desi u zivotu jedne individue. Svasta. Kako smo mi zajedno, ako ja nisam ni 10% deo svih tih desavanja, deo njegovog zivota, ili on deo mog? Nema od toga nista! Drrugo, udala sam se za coveka koji me ceni i ne razumem drugaciji "brak". Sutra, ne daj Boze da se i rastanemo, znam da ce mi pomoci da stanem na noge, jer sam (cu biti) majka NJEGOVE dece! Pa, valjda se udajes za osobu, koja ce da postuje bar to, sto si za taj brak uradila. Trece, 90% nije u mogucnosti (ni materijalnoj, a ni vremenskoj) da non stop putuje, da bi koliko-toliko bio sa nekim. U vezi koja je spremna na brak, dajes celog sebe. A to ne mozes, kad ste 3000km daleko. Avionske karte su prilicno skupe. Svi mi ovde i tamo, imamo odredjeni broj slobodnih dana u godini. Da li ti nazivas "vezom", ako od 365 dana godisnje, mi provedemo samo 10% ili 20% vremena zajedno. Eto ti ga odgovor, jeste to "veza", ali samo 10-20% prave veze. Wink

_________________


 
shadowman777
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 15 Nov 2005
Poruke: 41

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 16, 2005 12:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mogu zajedno ali tesko
 
kombinacija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 18, 2005 10:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najbolje je oba u isto vreme!! to je tako dobro!!! Laughing
 
Lilly2eternity
*Lilly the Killy*
*Lilly the Killy*



Godine: 39

Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 3266
Mesto: The Kingdom of Far Far Away

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 19, 2005 12:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno sve zajedno. Odrasla sam, naučila sam valjda do sada da se organizujem kako treba!

_________________
Ja mogu da ti pokvarim dan, k'o crna zemlja teška sam
ali umem da te volim k'o nijedna...

Uvek sam htela divlje, a terala pitome
zbog toga i srce moje se ne daje nikome
samo se tuge broje za pogrešne izbore
i šta mi drugo ostaje nego da ti verujem
dobro moje...
 
dejoni
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 47

Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 1376
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 19, 2005 12:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako je tako ozbiljna veza u pitanju onda moze to ici zajedno.Znam mnoge parove(ukljucujuci i mene i moju devojku) koji studiraju i zive zajedno.Vecina njih je zavrsila.Potrebna je jaka volja i razumevanje.
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 19, 2005 1:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovde je rec o onim malo tezim (a i za konverzaciju zanimljivijim)situacijama-kad nesto MORA da se "ostavi". Znaci, kada ne postoji mogucnost, da studiras i budes u vezi, jer recimo studiras u Srbiji, a partner je u Americi (na primer)! Daj da cujemo misljenja na tu temu! Wink

_________________


 
nofrks
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 21 Jun 2005
Poruke: 295

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 19, 2005 11:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja josh na prvoj stranici pisah o tome,i posle kazu ja iluzionista Rolling Eyes Wink
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Ljubav ili fakultet? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  sledeća
Strana 3 od 19

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon