www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Eutanazija ... pro et contra?!
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
draganaSLO
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 05 Jun 2005
Poruke: 11
Mesto: Ljubljana

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 05, 2005 3:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam za jer znam da bi je i sama tražila da sam u situaciji iz kojeg nema više povratka u život....znam da je ljudima oko bolesne osobe teško da prihvate takav oblik rešenja ali najčešče je baš to pravi put

 
Pametnica
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 1118
Mesto: Belgrade

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 06, 2005 12:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eutanazija je mač sa dve oštrice i jako je teško nekom da donese tu odloku da se ozakoni... pogotovo u našoj zemlji gde ljudi nemaju nikakvih aršina. Ja sam lično ZA, treba pomoći nekom terminalnom bolesniku ukoliko sam to želi i ljudima koji vegetiraju, da što pre okončaju svoju agoniju. To je po mom mišljenju humanije nego ostaviti ih da se muče. Ali, ne treba zaboraviti moguće zloupotrebe od strane ˝profitera˝...
 
maestro071
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 64

Datum registracije: 04 Jun 2005
Poruke: 21

sweden.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 06, 2005 12:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NE... zbog mogucnosti zloupotrebe , NE, jer nije prirodna iako postoje slucajevi gdje bi se to racionalno trebalo primijeniti.
 
bobanica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 06 Jun 2005
Poruke: 7

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 06, 2005 12:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

glupo bi bilo da kad mi se priblizi doktor moram da mislim da li ce da me leci ili ubije (eventualno da nosi crni mantil umesto belog); da znam na cemu sam - definitivno protiv
 
mali slatki
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 31 Maj 2005
Poruke: 262
Mesto: Ljubljana

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 06, 2005 3:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sa evtanazijom se slazem ali samo ako ide za osobu kojoj bi to skratilo muke. kao naprimer covek koji ima poslednji stadij raka i ima vise problema sa bolovim, takav covek umire od bolova a ne od bolest tako da u tom slucaju DA.

Ali da neko recimo pozeli da naprave evtanaziju na njemu a zdrav je ko riba samo sto se njemu vise ne zivi u takvom primeru NE!
 
Mandara
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 06 Jun 2005
Poruke: 18

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 07, 2005 1:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NE eutanaziji!
Ako se secate Teri siavo, Amerikanke koja 15 godina zivi kao biljka, kojoj su pre dva meseca iskljucili vodu i kiseonik, hranu,...
Ja sam mislio da je ona nepopmicna, akada sam video video klipove u kakvom je ona stanju, nisam mogao da verujem.
Ubise zivo stvorenje.
 
vladascg80
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 07 Jun 2005
Poruke: 25
Mesto: Iznajmljeni stan

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 07, 2005 6:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da je u odredjenim situacijama sasvim opravdana... Zamislite osobu koja umere u bolovima od ne daj BOZA raka...Samo saznanje da ce umreti pre ili kasnije je dovaljan argument da im se iyadje u susret i pomogne im se.Ostaje pitanje da li su psihicki spremni da odlucuju tj pre bi se reklo sposobni da odlucuju ali ja sam za to da kad saznaju da su bolesni potpisu neku vrstu ugovora da ih ne ozivljavaju ako im stane srce i da se to primeni i na momenat kada bolovi postanu neizdrzljivi....
ponekad je veci cin ljudskosti pustiti nekoga da umre. NO posto svi mi LJUDI volimo da izigravamo BOGOVR nikada im to ne dopustamo
Tako da ja sam ZAAAAA

_________________
Jos dva ispita i promenicu to student:)))))
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 07, 2005 6:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikad!!!!!Ne bih oduzela zivot sebi,trazila eutanaziju...Zivot sam dobila i zivecu do zadnjeg trena,bilo kako.Zivot je veliki dar,iako kratko traje.
Ne bih ni odlucivala o tudjem zivotu...Svako zasluzuje sansu...ko zna,mozda se situacija obrne...Nikad necu odlucivati o tudjem zivotu i smrti.

_________________
Crvenokosa lutalica
 
dellboy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 03 Okt 2004
Poruke: 12

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 07, 2005 7:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je pitanje eutanazije mnogo kompleksnije od toga da li neko izrazi zelju da prekine sopstveni zivot, ili je u toliko bezizlaznoj situaciji, da nema drugog resenja, osim da, nakon odredjenog vremena, umre.

Veliko pitanje, koje samo po sebi ima itekako veze sa eutanazijom, jeste: ko uopste moze da zahteva ili da odobri eutanaziju. Uzmimo za primer da je pacijent izgubio moc verbalne i neverbalne komunikacije sa spoljnim svetom, i da nema nikakvog uticaja na ovu odluku. Onda bi, pretpostavljam, porodici takvog pacijenta bila ostavljena mogucnost da zahteva eutanaziju. U ovom slucaju, namece se pitanje motiva. Jer, iako zvucalo surovo, nisu bas svi andjeli... Visoki troskovi odrzavanja ovakvih pacijenata u zivotu mogu biti izuzetno jak motiv potpisivanja eutanazije. Drugo, ko uopste moze garantovati da se pacijent nalazi u bolivima ili da nema nikakvu mozdanu aktivnost (potsecam vas da covek aktivno koristi samo 5% mozga, i da, stoga, ostali neistazeni deo nije moguce karakterisati kao "mrtav").

Sve u svemu, mislim da danasnja civilizacija nije dostigla nivo na kome sistem nizom pravila moze odrediti uslove u kojima je eutanaziju moguce izvrsiti. Stoga - eutanazija nikako!
 
asasas
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 61

Datum registracije: 15 Jan 2005
Poruke: 7

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 09, 2005 1:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iako eutanazija ponekad predstavlja zaista "najbolje" resenje za neke ljude i prkid njihovih patnji,mislim da mi nemamo pravo da oduzimamo nekome zivot ,jer mu ga mi u krajnjoj liniji nismo ni dali Arrow Shocked Shocked Shocked
 
Donatella
NiNja MaCa
NiNja MaCa



Godine: 38

Datum registracije: 29 Nov 2004
Poruke: 3017
Mesto: rajvoSa

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 12, 2005 12:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako je to licna zelja neke osobe osudjene na patnju, onda sam za... U suprotnom, nisam sigurna, jer to je jako teska odluka i ne daj boze da se nadjem u situaciji da odlucujem u necije ime, mislim da nikad nikom ne bih mogla presuditi, pa koliko god se ta osoba patila, jer znam da bih posle osjecala veliku krivicu. Znam samo da se ja ne bih voljela patiti...

_________________
I sent my soul through the invisible,
Some letter of that after-life to spell;
And by and by my soul returned to me,
And answered, I myself am Heaven and Hell.
 
cume
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jun 2005
Poruke: 13
Mesto: 1.0.0.127.in-addr.arpa

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 14, 2005 3:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Potpuno podrzavam eutanaziju.
Naravno ako osoba sama da saglasnost.(ako ne onda je vec diskutabilno)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Eutanazija ... pro et contra?! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 3 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon