www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zvezda u Uleb Cupu
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete menjati ili upisivati poruke.    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 28, 2006 4:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zvezda dočekuje Moskovljane

Šakota: Za slavu protiv Dinama

Vredi li Kup Radivoja Koraća zaista samo skromnih 10.000 evra, koliko je pripalo košarkašima Crvene zvezde za osvajanje ovog trofeja, ili je Šakotina družina spremna za senzaciju evropskih razmera i za rušenje moskovskog Dinama čiji je budžet astronomskih 20 miliona dolara, uverićemo se već večeras (18 sati) u „Pioniru“ u prvoj utakmici četvrtfinala ULEB kupa.

Iako trener Dragan Šakota u startu „spušta loptu na zemlju“ i prepušta ulogu favorita izabranicima Dušana Ivkovića, Beograđani se neće zadovoljiti samo učešćem među osam najboljih u takmičenju čiji prvak dobija pozivnicu Evrolige.

- Navijači ovu utakmicu treba da shvate kao praznik, jer mislim da je veliki uspeh što je Zvezda došla do četvrtfinala. Ovog puta, igraćemo za slavu, ali to nikako ne znači da smo bez ambicija za polufinale. Nešto lošiji rezultati Dinama u poslednje vreme ne smeju da nas zavaraju. Njima je ULEB Kup primarno takmičenje, a posle poraza od Urala u prvenstvu rekli su da su igrali loše jer su mislili na ovu utakmicu. Ne treba njihova forma da se meri prema tim utakmicama - izjavio je Dragan Šakota.

Trener Crvene zvezde rekao je da se u ovom takmičenju svi bore za bolji plasman da bi imali prednost domaćeg terena u revanšu, ali da to ne mora uvek da bude tako.

- Sve zavisi od pristupa. Nekada je i pet poena prednosti dosta za revanš, a nekada ni 15 nije dovoljno. Na žalost, izgleda da Dinamo igra odgovornije na strani - objasnio je Šakota.

U Zvezdi nema većih problema sa povredama i svi su spremni za igru. U Beograd je juče sa ekipom Dinama doputovao i plejmejker Bojan Popović koji već dva meseca pauzira zbog povrede levog lakta, a meč sa Zvezdom ispratiće sa klupe za rezervne igrače.

- Još nisam spreman za jednu zvaničnu utakmicu iako oporavak ide u dobrom pravcu. Verujem da će moji drugovi, pre svih starteri Papadopulos, Čatmen, Daglas, Focis i Domani ostvariti dobar rezultat pred revanš u Moskvi. Od uloge favorita u ovom takmičenju ne možemo da pobegnemo. Istina, očekujem još teži i neizvesniji dvomeč od onog iz grupe kada smo oba puta pobedili Crvenu zvezdu. Naš rival je u usponu forme, igraće rasterećeno posle trijumfa u Kupu Koraća, a veliku podršku imaće od verujem svih 7.000 navijača u „Pioniru“ - kaže Bojan Popović.

Oba tima su na poslednjim mečevima zabeležili poraze. Zvezda je izgubila od Cibone u Zagrebu (84:91), dok je Dinamo poražen na gostovanju Uralu (70:80).

Preuzeto sa: www.blic.co.yu


 
mc dralje
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 28 Okt 2005
Poruke: 374
Mesto: podgorica cg

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 28, 2006 9:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

idem Crvena zvezda dalje...

_________________
nismo zgodni al smo nezgodni
 
Bogoljub G. Karic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 25 Feb 2006
Poruke: 62
Mesto: Majka Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 28, 2006 12:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bice za*ebana utakmica. ali napred Zvezdo!

gledao sam mecheve u grupi protiv Dinama.. ...bice teshko, al idemooo. Smile

_________________
Lanac i katanac.
 
vladeling
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 45

Datum registracije: 25 Dec 2005
Poruke: 4728
Mesto: Lazarevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 28, 2006 3:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se spremam da idem na utakmicu,a drugar me ispalio,a imam dve propusnice...
Ali sta da se radi,idem pa cu naci usput jos nekog...Naravno-pobedicemo ovde,a tamo,sta Bog da!!! Wink

_________________
Ne mogu lepo da zaboravim tek tako, da svoje sutra pišem kao prošlo vreme...




 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 01, 2006 3:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

CRVENA ZVEZDA - DINAMO [MOSKVA] 86:87
U prvoj utakmici četvrtfinala košarkaškog ULEB-kupa u Beogradu je moskovski Dinamo savladao domaću Crvenu zvezdu sa 87:86 [27:19,20:26,24:20,16:21].

Utakmica je odigrana u hali 'Pionir' pred oko 6.500 gledalaca.

Crvena zvezda: Radosavljević 2, Jeretin 3, Henderson 6, Raičević 8, Gurović 35, Vitkovac, Subotić, Mihanović, Obenom 5, Antić 15, Dragojlović 10, Marković 2.

Dinamo: Kurbakov 3, Četman 22, Doman 6, Daglas 24, Fotis 5, Papadopulos 7, Sinsadze, Liholitov, Bikov, Motola 5, Vasiljev 5, Romanov.

Beograđani nisu uspela da pobede favorizovani Dinamo, iako su imala šansu da u poslednjim napadu preokrene rezultat.

Međutim, u poslednjim sekundama Ruben Daglas je uspeo da blokira šut Džerolda Hendersona i sačuva pobedu gostiju.

'Crveno-beli' su meč počeli loše i u prvoj četvrtini prepustili inicijativu protivniku. U drugom delu igre domaći su uspeli da se vrate u meč, a u poslednjem periodu susreta ušli su sa minusom od šest poena.

Zahvaljujući sjajnom Guroviću, izabranici trenera Crvena zvezda Dragana Šakote su u završnici meča imala priliku da se bori za pobedu, ali su njegovi košarkaši u penal- završnici bili slabije koncentrisani.

Šakota: Mogli smo bolje, ali sam zadovoljan

Trener košarkaša Crvene zvezde Dragan Šakota ocenio je da je njegov tim mogao da odigrao nešto bolje protiv Dinama u četvrtfinalnom meču ULEB kupa, ali je istakao da je zadovoljan igrom ekipe.

'Čestitam igračima na borbenosti i pristupu teškoj utakmici. Loše smo počeli, ali smo smogli snage da se vratimo u meč. Moglo je sigurno za koji poen bolje, ali sam zadovoljan. Odigran je tek prvi meč i pokušaćemo u revanšu da pobedimo', rekao je Šakota novinarima posle meča.

Dinamo je slavio 87:86, a mnogi izveštači i učesnici meča ocenili su da su sudije uticale na ishod meča.

'Ja bih strašno voleo da nam u Moskvi sude iste sudije, ali da isto tako štite gostujući tim. Sa takvim suđenjem ne samo da bih bio optimista za četrvtfinale, nego mislim da bismo mogli i da osvojimo i ULEB Kup.

Ne mogu da pređem preko suđenja. Da je bilo bolje, možda bismo dobili sa kojim košem razlike, što ne bi mnogo značilo, ali bi igrače psihološki podiglo', rekao je Šakota.

Trener Dinama Dušan Ivković ocenio je da je utakmica bila dobra i da je odigrana pod velikim pritiskom, ali da je njegov tim zasluženo slavio. 'Loše smo odigrali završnice druge i treće četvrtine, ali sam zadovoljan i mislim da smo zasluženo pobedili. Pritisak je bio veliki, a večeras je igralo mnogo mladih i neiskusnih igrača.

Sigurno da ništa nije gotovo i ja očekujem u revanšu za sedam dana sasvim drugačiju utakmicu', rekao je Ivković. Veliku utakmicu odigrao je Milan Gurović, koji je bio pravi motor ekipe i meč je završio sa 35 poena.

'Igrali smo svih 40 minuta dobro i strašno mi je žao što nismo pobedili. Ja sam uvek optimista i mislim da imamo šansu. Ne bih da govorim o sudijama, lako je vredjati, ali to što su oni izveli 45 penala govori nešto. Oni su 15 puta skuplji tim od nas, a mogli smo da dobijemo barem sa pola koša', kazao je Gurović.

On je rekao da je malo umoran posle odlične igre, ali je kazao da ne razmišlja o ličnom učinku.

'Ne znam i ne razmišljam da li ću ponovo odigrati ovako. I pre početka sezone sam govorio da ćemo uvek imati igrače koji će moći da odskoče i donesu prevagu. Danas sam to bio ja, sutra neko drugi', rekao je Gurović.

Bek Dinama Majr Četmen nije bio zanesen pobedom i rekao je da je dobijen tek prvi meč.

'Nije bilo lako igrati pod pritiskom i pred ovakvom publikom. Zvezda je dobra ekipa i sigurno nam neće biti lako u revanšu, u kome ćemo morati da odigramo još bolje', rekao je Četmen.

Izvor: www.rts.co.yu

.....

Hmmm sta da kazem, mislim da je sve reseno. Dinamo je jaka ekipa i sumnjam da cemo u Moskvi da dodjemo do pobede. Jedino sto daje nadu je cinjenica da nismo sa velikom razlikom izgubili, i da pobeda od 2 poena nama daje tiket za sledeci krug! Wink
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 01, 2006 1:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve je moguce i da podeimo u Moskvi Mr. Green

_________________
I C E M A N
 
djwhisper
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 25 Nov 2005
Poruke: 75

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 01, 2006 3:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bezveze smo sinoc izgubili, ali idemo dalje! Zvezda je jaka i mozemo da ih dobijemo tamo. Ono 2 razlike sutem u poslednjoj sekundi.
Nije mi samo jasno sto je Sakota drzao toliko dugo Markovica,ali ne mogu da mu zamerim,veliki je to trener i zna sta radi.

Nada poslednja umire,prolazimo ih.
 
Bogoljub G. Karic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 25 Feb 2006
Poruke: 62
Mesto: Majka Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 01, 2006 10:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa drzao je markovica koji sjajno igra odbranu, agresivno, presing na njihovog pleja, i najmanju nepaznju iskoristi, kao npr onaj put kad je oteo loptu prilikom njihovog izvodjenja, dok je gledao da hendersona shto manje drzi u igri, jer je ochito da chovek ima kompleks od dinama, shto je pokazao, prvo na pochetku mecha, a i u chetvrtoj chetvrtini, i naravno, poslednji napad, kad ga je onaj lik oduvao sa bananom.

a dal cemo dobiti, nije ni bitno, dinamo je prvi favorit za osvajanje, chastan poraz je dovoljan uspeh, al naravno, nadam se da ce Zvezda uspeti.. ..nije nemoguce!

_________________
Lanac i katanac.
 
vladeling
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 45

Datum registracije: 25 Dec 2005
Poruke: 4728
Mesto: Lazarevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 02, 2006 11:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bogoljub G. Karic je napisao/la sledeće:
pa drzao je markovica koji sjajno igra odbranu, agresivno, presing na njihovog pleja, i najmanju nepaznju iskoristi, kao npr onaj put kad je oteo loptu prilikom njihovog izvodjenja, ...



Da,u pravu si kada si rekao za onu oduzetu loptu,ali sem toga nista nije uradio! Pa covek u trecoj cetvrtini nije preveo ni jednu loptu kako valja na protivnicku polovinu...koliko smo lopti izgubili...sreca nasa pa nam je odbrana bila tada prilicno dobra pa je dosta lopti pokupila,inace....crno bi nam se pisalo!
Ja ne kazem,Markovic jeste brz,ali je lose odigrao skroz tu utakmicu! Mozemo mi da ga volimo ili ne,ali cinjenica je da nije znao da da upotrebljivu loptu igracu koji je otvoren za sut...Takodje, i oba crnca su lose odigrala, pa zahvaljujuci Nasem ČIČI smo ostali u trci... Wink
 
Bogoljub G. Karic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 25 Feb 2006
Poruke: 62
Mesto: Majka Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 07, 2006 11:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a nije da ja njega volim ili shta, samo rekoh svoje mishljenje.. ..uglavnom, to je sada nebitno, Zvezda je (ochekivano) zavrshila svoje ucheshce u ULEB kupu vecheras, sad se okrecemo osvajanju one retardirane lige shto igramo, i domaceg prvenstva...

_________________
Lanac i katanac.
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 08, 2006 4:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U revanš mečevima četvrfinala ULEB Kupa postignuti su sledeći rezultati:

DINAMO M. - Crvena zvezda
86:65 [prvi meč 87:86]


Ređo Emilija - HEMOFARM
73:77 [72:88]

ARIS - Asvel 77:67 [67:60]

HAPOEL - Lotomatika 74:56 [84:92]

U polufinalu 21. i 28. marta, igraće:
Dinamo M. - Hapoel i Hemofarm - Aris.


Sta da se radi.... bilo je za ocekivati, da ce im Dinamo presuditi! Sad
Medjutim, mislim da Hemofarm ima dobre sanse da osvoji ULEB Kup!
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 08, 2006 11:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Poraz Zvezde u Moskvi

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u polufinale ULEB kupa, pošto su poraženi i u Moskvi od Dinama, ovaj put sa 86:65.
Pre sedam dana u Beogradu, u prvom meču četvrtfinala, bilo je 87:86 (28:15, 19:19, 20:11, 19:20) za Moskovljane.

Crveno beli su u Moskvi pružili bezidejnu igru, daleko ispod svojih mogućnosti. Od samog starta videlo se da će gostima biti veoma teško da naprave iznenađenje. Jedino vođstvo, Zvezda je imala u drugom minutu utakmice, kada je bilo 2:1. Nakon toga, Dinamo pravi seriju od 13:0 i čini se da je već tada bilo jasno ko će u polufinale. Do kraja četvrtine, loša igra crveno-belih u odbrani, puno grešaka u napadu uz veoma skorman procenat šuta.

Zvezda se vraća u igru sredinom druge četvrtine, kada smanjuje rezultat na "-6". Međutim, to je bilo sve što su njeni igrači uspeli da urade. Dodatno demoralisani znatno većim brojem dosuđenih ličnih grešaka u odnosu na rivala, crveno-beli su nastavili sa greškama. Osim Vuka Radivojevića, koji se, čini se, najviše trudio, svi ostali su podbacili. Nedostajali su poeni, u prvoj utakmici veoma raspoloženog Milana Gurovića, probojnost O Benona, Jeretina, Hendersona, odbrane Zvezdinih centara...

Sve te slabosti sjajno su koristili pre svih Četmen, a odlično su mu asistirali Daglas i Papadopulos, protiv koga Zvezdini centri nisu imali rešenja (Mišanović, Antić i Dragojlović završili meč sa pet ličnih grešaka znatno pre kraja utakmice).

Prednost domaćih rasla je kako je utakmica odmicala, u jednom trenutku iznosila je maksimalnih 24 poena. Na kraju "plus 21", za Dinamo i njegov plasman u polufinale.

strelci:
Dinamo: Bikov 2, Romanov 2, Cincadze 1, Kubrakov 2, Četmen 25, Domani 5, Papadopulos 19, Daglas 16, Motola 3 i Fotsis 11.
Crvena zvezda: Raičević 11, O Benon 8, Jeretin 2, Gurović 15, Dragojlović 5, Antić 1, Radivojević 18, Mišanović 2 i Henderson 3.

----

ULEB kup: Hemofarm u polufinalu!

Košarkaši vršačkog Hemofarma plasirali su se u polufinale ULEB kupa, pošto su u revanšu četvrtfinala u italijanskom gradu Ređo nel’Emilija pobedili Landi Renco 77:75 (18:22, 18:24, 17:10, 24:21).

Vrščani su i u prvom meču pobedili Italijane (88:72) i ponovili prošlogodišnji uspeh.

Heroj pobede bio je Nebojša Joksimović, strelac 22 poena (4/4 za 2, 3/3 za 3, 5/8 za 1), uz 4 skoka i 8 iznuđenih faulova. Uz to, Joksimović je u ključnim trenucima postizao poene, kojima je totalno demoralisao rivale.

Radinović je postigao 14 poena, Topić 12, Bolić i Vukosavljević po 10, a Rajt 6 poena. Topić, Radinović i Rajt uhvatili su po 8 lopti i omogućili Hemofarmu dominaciju u skoku (32-21).

U domaćoj ekipi Marko Kara je dao 19 poena (6/6 za 2, 4 ukradene lopte), MekIntajer je dodao 16,a Boskađin 15 pogodaka.

Posle prve četvrtine, u kojoj su se protivnici smenjivali u vođstvu, domaćin se odlepio u drugom periodu, tokom kojeg je razlika u dva navrata dosegla 13 poena (44:31, 46:33). Trojka Joksimovića okončala je prvo poluvreme rezultatom 46:36.

Kada su se timovi vratili iz svlačionice sve je izgledfalo drugačije. Serijom 13-2 Hemofarm prilazi na 50:49, posle čega domaćin više nije uspeo ni da se primakne potrebnoj razlici.

Topić u 33. minutu izjednačuje na 58:58, Joksimović donosi novo izjednačenje na 66:66. Od tog trenutka domaćin je imao samo jednom poen prednosti, ali je u ostatku vremena Hemofarm bio u plusu (maksimalno 76:71).

U polufinalu ULEB kupa Hemofarm će se sastati sa solunskim Arisom, dok u drugom meču igraju Hapoel Migdal iz Jerusalima i Dinamo iz Moskve.

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete menjati ili upisivati poruke.    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Zvezda u Uleb Cupu Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon