www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li se bojite porodjaja?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 17, 2006 2:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jesam se porodila, i kada bih mogla jos, a da znam da bi bilo kao i prvi put - poradjala bih se jos 100 puta. Laughing

Kao i svaka devojka, naslusala sam se raznih prica o porodjaju, kako je tesko, kako boli, kako moze doci do niza komplikacija...itd. sve to je uticalo na mnoge predrasude koje sam stvorila sebi u glavi, a sto je uvecavalo moj strah i strepnju, pogotovo sto su mi prognozirali carski rez ( zbog uskih kukova i karlice!? Rolling Eyes ). Medjutim, kada je dosao taj trenutak, nisam ga ni bila sasvim svesna, sve se odigralo munjevitom brzinom da se skoro nicega i ne secam. Very Happy Secam se samo da sam bila poslednja porodilja koja je to vece primljena u porodiliste, da je pre mene doslo njih 13, a da sam se ja od svih njih prva porodila ( za nepuna 2 sata ), bez indukcije, sasvim spontano ( prirodno )... i da mi je babica dobacila "Mama, dodjite nam opet za 2 godine! Ovako brz i lak porodjaj nismo imali odavno!" Very Happy
Svih 13 beba je zadrzano u porodilistu zbog odredjenih simptoma, samo smo moja cerka i ja sledeci dan pustene kuci, kao jedine zdrave "cure". Razz Naravucenije: ne slusajte gluposti, vec se prepustite prirodi i mislite POZITIVNO! Wink



_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
jecika_84
^Everyday Is Viggo day^
^Everyday Is Viggo day^



Godine: 39

Datum registracije: 18 Apr 2006
Poruke: 44637
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 18, 2006 1:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sta reci na sve ovo?!
Prosla sam kroz to jednom, ali iskreno govoreci mislim da se necu usuditi ponovo. Nije bas sve tako jednostavno, epidural, lekari i tako to... Trudnoca mi je protekla u zaista najboljem redu, medjutim poradjaj je bio, katastrofa. Evo proslo je je skoro dve godine, zaboravila sam na sav bol ali se ne usudjujem na drugu tudnocu. Eventualno uz epidural... Pozz svima!! Wink
 
MISS_J
ELeCTRiC_ChiCK
ELeCTRiC_ChiCK





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 3261

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 18, 2006 3:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bojim se porodjaja ali ne previse,jer kazu,da cim se porodis i vidis svoju preslatku bebu,istog trenutka zaboravis na bol koju si dozivela...Sve je to prirodno i prelepo... Exclamation Wink
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 19, 2006 9:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U zadnje vreme sam prosla kroz mnoge bolove koji su bili smesni poredeci sa porodjajnim bolovima. Cujem mnoge zene danas porode se pa kao jaoj nikad vise. to boli te ne znam ovo te ne znam ono. Ma ajde bre..nema lepseg osecaja, nema vece blazenstva..a sto je najsmesnije vrlo cesto iste te zene vrlo brzo ostanu trudne..i opet radjaju..ma nije to nita strasno..ne dozvolite da vas zaplase price o teskim porodjajima.Cinjenica je da ih ima..ali zasto bi baas vi imali tezak porodja?U krajnjem pa i da bude tako, neka bude, moje ce dete svakako to da zasluzi Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 29, 2006 5:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se bojim porodaja pa se zato ne zurim,uzivam dok sam mlada...
 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 46

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 09, 2006 1:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

2 puta carski,moralo tako.
Oboje su bili preko 4,5 kg Smile
A inace mislim da bi me bila malo frka normalnog porodjeja...a ne strah
 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 46

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 31, 2006 2:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uh ja jesam Smile iskreno
Nego na svu srecu Smile oba carska reza Smile
 
patis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 31 Maj 2006
Poruke: 133

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 01, 2006 10:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam sada u 4mesec i vec stalno brinem o tome.. al svaka zena je drugacija.. ja se nadam da ce biti dobro... al se ipak plasim
 
bibilibi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 128
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 04, 2006 5:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Porodila sam se pre 7 meseci i bilo je .... katastrofalno. Predivno je osecanje kada ti stave na grudi bebu i kad se osecas ponosnom sto si podarila zivot jednom malom, slatkom bicu, ali bolove nisam zaboravila. Zelim jos dece, al svaki put kad pomislim na porodjaj brzo odbacim ti ideju. Ko zna do kad ce me to drzati. Divim se svima koji zaborave bolove i muku.Porodjaj je individualna stvar, ja sam lose prosla a vi dobro.
 
Bestija_NeOpravljiva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 188
Mesto: Banjaluka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 04, 2006 9:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uopsteno govoreci - ja se bojim doktora!
Bojim se bolnice, komplikacija, bola.

Kao djete sam bila na 2 operacije bruha. Narkoza (injekcija) me nije uspavala kao druge, pa su me odnijeli u operacionu salu budnu i tu sam pokupila prve traume. Mislila sam da ce me operisati na zivo "jer niusam bila dobra, pa nisam zaspala". Kad su me polozili na sto vidjela sam iznad sebe 'plocu' s kojom sam mislila da ce me zgnjeciti Very Happy (danas mi je jasno da je to vjerovatno neko svjetlo). Tu su me nakrkali narkozom (infuzija) u vecoj kolicini nego sto bi trebali jer sam imala 7 godina.
Probudila sam se prilikom smjestanja sa kreveta na lezaj s tockovima na kome su me odvezli do sobe.
Mama mi je primjetila krv na pidzami kad je dosla u posjetu, jer mi je rana prokrvarila - tijelo je pocelo odbacivati medicinski konac kojim je rana zasivena, pa su mi ih izvadili taj dan (ranije nego sto je trebalo). Rolling Eyes
Uglavnom, prilicno sam istraumirana doktorima. U osnovnoj mi je u hitnoj izvadjen pogresan zub. Rolling Eyes Iz pogresne vilice i s pogresne strane (tesko je bas toliko promasiti). Doktor se tek bio probudio iza sna i dao mi injekciju.


Porodjaja se takodje bojim. Jako.

Majka je mene, kao prvo djete, lako rodila.
Sa bratom je bilo problema. Isao je na guzu, doktor nije primjetio da se djete okrenulo na guzu, pri padu (okliznula se na ledu), iako je isla poslije toga na kontrolu. Porodjaj je trajao, trajao, trajao...kao sto neko rece, 24 sata.
Doktori su se borili za njen i bebin zivot. Brata su na kraju izvukli uz pomoc vakuma.

Prijateljica iz srednje i komsinica se prva porodila od prijateljica.
Cijela trudnoca grozna, krvarila je svako malo, imala mobilni od ginekologa (zena kojoj je prvo djete umrlo na porodu, pa je bila veoma dobra i predusretljiva) i zvala je kad god se nesto desi, bol, krvarenje, bilo sta. Prvih 5 mjeseci doslovno rpelezala u krevetu, kasnije joj je bilo malo bolje. Nisko je nosila.
Naprimala se injekcija. Pila je i tablete.
Porod komplikovan. Odmah nakon poroda krknuli su joj neku injekciju jer je pocela da se gubi.
Sledeci dan kad sam je vidjela kroz staklo knedla mi je stala i ostala u grlu. Prvo, jedva se dovukla iz svoje sobe. Drugo sva je bila podbuhla i naduvana, natecena. Blijeda kao smrt. Izgledala je grozno, iscrpljeno i ispaceno.
Njena curica je predivna, ali ona kaze da ne planira imati vise djece. Od poroda je proslo nesto vise od 5 godina.

Iz stvarnog zivota ne znam niti jednu majku koja je rekla da ne boli i ne cini mi se da se bas lako zaboravi. Barem ove oko mene nisu.

Ovdje muz ne moze biti prisutan, epiduralne nema (osim ako ti mama radi u bolnici, dobro podmazes ili neke druge karafeke)...
Doktor vecinu vremena nije prisutan, osim kad mora, a babice zenama koje radjaju upucuju utjesne rijeci: "sta se deres, kad si se *ebavala nisi se derala" i slicno.
Zapravo sam cula jako puno ruznih prica o svemu sto prati porodjaj, a i o samom porodjaju.

Uz sve to, moj strah se samo povecao.
Volim djecu i zelim imati djecu, ali ja ne znam kako cu proci kroz sve to.
Sve je to super, dobio si bebu i sretan si, ali cisto sumnjam da taj bol moze bas da se zaboravi.


Edit by knknpnkn
Po ne znam ni sama koji put-spajam ti poruke! Rolling Eyes I svaki put ti napisem, da koristis opciju "edit", da nije dozvoljeno da se pise poruka za porukom! Da mnogo moze da stane u jednu poruku, da nema potreba da razdvajate u dve poruke to sto staje u jednu..........ali ne vredi! Rolling Eyes MOLIM TE, ne pisi vise poruku za porukom! MOLIM TE, koristi opciju "edit"! Hvala!

_________________
Zivot na Zemlji je skup, ali barem ukljucuje besplatno putovanje oko Sunca.

Bigamija - jedna zena previse.
Monogamija - takodje.
 
cica20
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 01 Mar 2006
Poruke: 265

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 04, 2006 10:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja se uzasno bojim porodjaja.Cak sam zavrasila i za babicu ali ne vredi.Sad mi je jos gore,mada mislim da ce to vremenom doci na svoje
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 05, 2006 4:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cica20 je napisao/la sledeće:
ja se uzasno bojim porodjaja.Cak sam zavrasila i za babicu ali ne vredi.Sad mi je jos gore,mada mislim da ce to vremenom doci na svoje


Mislim da porodjaj kratko traje i da posle nema nekih opasnih posledica, ali da li je tacno da zene koje su se poradjale carskim rezom osete promene vremena?

PS:
Citat iz "Andjela": Neces valjda da nosis kravatu na plazi?

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Da li se bojite porodjaja? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 3 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon