www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Jugonostalgija
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 08, 2006 7:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tema je ocito dobra i donijela je dosta opsirnih i smisljenih odgovora (i cini mi se da na ovom Forumu postoji glad za ovakvim temama) stoga vas MOLIM da se pridrzavate pravilnika i ne vrijedjate druge te da o svemu govorimo na pristojan i civiliziran nacin. Molim bez neargumentiranih poruka i bez zvanja ikog glupim ili nacionalistom - nema potrebe za tim!

Procitao sam sve i slazem se s onim sto je gilence rekao. Daljnji odgovor slijedi kad budem imao vise vremena.



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Pedjanbg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 20 Jan 2006
Poruke: 229
Mesto: Novi Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 08, 2006 10:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Ovaj komentar mi se bas svidio. Kazes ocigledna laz i obmana. A reci na sto je sad?? Jeli sad cista istina ili se narod lozi na jos vece lazi i manipulacije?
A SFRJ nije imala buducnost, jer su se nasli pogresni ljudi da je vode. Niko nece da uzme krivicu, a nju je najlakse dat nekom drugom. Vecu krivicu treba da snose ljudi oko Tita nego on.


Ja sam rekao da mi je nelogicna nostalgija za necim sto je bilo obmana. Nisam pricao o sadasnjoj drzavi, i ne verujem da bi puno ljudi za njom bilo nostalgicno, kao sto ne bi trebalo ni za SFRJ. Ipak, mnogi jesu.
Ljudi koji su vodili drzavu jesu najodgovorniji za ono sto se kasnije desilo, na celu sa Titom, ali nisu oni pucali. Kako iko moze da kaze da posredi nije bila cista laz posle svega sto se dogodilo?
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 09, 2006 2:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Makro je napisao/la sledeće:
Svima nama ostaju lepe uspomene iz te SFRJ, zato sto smo bili deca, mladi, bez obaveza, nismo se borili za nase zivote.


Bice da je ovo u pitanju u mom slucaju...Ja sam bila mala tada, znala sam samo da svake godine cemo putovati na letovanja i zimovanja i jos po negde tokom jeseni i proleca...nikad mi mama i tata nisu rekli "skupo je"...Ali kakva je situacija stvarno bila "iza zavese" ne znam...Tako da meni ostaju lepe uspomene iz tog perioda i iz drzave u kojoj sam rodjena, a sve ostalo sto se desavalo je nesto na sta ja nisam mogla da uticem i u sta nisam previse dobro upucena da bih mogla reci "zao mi je" ili "nije"...

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
tv
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 12 Maj 2005
Poruke: 428

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 09, 2006 2:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jesam i uvijek cu biti.. rodila sam se u tom vremenu, naljepsi dio zivota (sto znaci djetinstvo, odrastanje) provela u tom vremenu...
 
PuNk SuPeRsTaR
*Nečija Slatka Tajna*
*Nečija Slatka Tajna*





Datum registracije: 23 Mar 2006
Poruke: 7387

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 11, 2006 7:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam jugonostalgična a nemam zašto ni biti! Bila sam premala tada da bi sad nešto nedostajalo iz toga vremena. I sada idem svako ljeto na more, imam sve što mi je potrebno u životu i prijatelje i obitelj i hranu i krov nad glavom. Naravno da bi moglo biti bolje ali neću reći ni da mi nešto fali, kada imam sve što mi realno treba u životu.
A što se tiće toga da su svi narodi bili kao braća, pa ne vjerujem da je to ikada bilo tako. Osim toga, ja imam prijatelje i iz Srbije i iz Crne Gore i Slovenije.... Zašto bi me to što nismo jedan narod trebalo spriječavati u tome da mi bude stalo do nekih ljudi, ne razumijem?!
 
nino141
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 17 Jan 2005
Poruke: 40

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 11, 2006 8:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Caos svima..

Jugonostalgicari il ne.. Svako od vas ima pravo na svoje misljenje, neko je doziveo bivsu SFRJ, neki od nas nisu, il su se tek rodili..

Ja sam se rodio 84, ako se secam icega, to je da posle Marsalove smrti, sve je otislo ka velikoj nizbrdici...

Nasem narodu je oduvek potreban lider snazan i ja, kako bi sve slozio.. A od njegove smrti, samo su se na bitnim mestima nasli politicari koji su imali njihovu viziju snage, zeleli moc itd..

Al niko se nije odlucio da nastavi to sto je zapoceto..

A dal sam Jugonostalgicar... Nedostaje mi Novi Sad, nedostaju mi moji al na proslost ne mogu se kajati nit patiti, proslost uci nas buduce generacije koji cemo vladati u bivsoj jugi.. Bila to Hrvatska, Slovenija, Bosna, Makedonija, Srbije il Crna Gora..

Vazno je da nase mini drzavice napreduju, al nesto je ocigledno.; To jest da su nasi narodi zaboravili da Sto smo veci smo jaci.. Jer nije samo u pitanju nas licni zivot, neg takodje nasa snaga u Evropi.. A sad smo kao sto je rekao neko prethodno, oslabljeni, sramotni bez ikakvog postovanja sa strane zapada..

Zelim vas svima, da volite i cenite ljude oko vas, jer je licnost bitnija od bilo kakve druge privatnosti. Dok sam tu pozdravaljam moje drugove, Duleta Bosanca, Zoran Hrvata, Zeljka Makedonca, Rok-a Slovenca, Danila Crno Gorca... A realnost je takva da i dan danas zivimo u Novom Sadu u istoj zgradi i postujemo se...

Jednostavno kad shvatis da smo mi samo Ljudi, i da se zbog toga cenimo, onda znas sta su nasi razni narodi dopustili da se desi u bivsoj Jugi... Jer smo to mi dopustili...

Peace.. Love.. Sexe.. Rock'n roll
 
Avram007
..::Darkmen X::..
<b><i>..::Darkmen X::..</i></b>



Godine: 35

Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 3247
Mesto: ..::Under the sea::.. {KG~SV}

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 11, 2006 11:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Steta sto se raspala sfrj, mada videce da srbija moze i bez njih...

_________________
 
TuZnE_OkIcE
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Jun 2006
Poruke: 146

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 17, 2006 3:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrijeme mjenja sve a proslost nemogu zaboravit!!!!

________________________________
Bol koju covjek uzrokuje jedno je od velikih pitanja u zivotu,
ali ni najingenioznija metafizika ne opravdava covjeka sto je slomio srce koje ga je voljelo.
 
kissuzana
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 58

Datum registracije: 30 Maj 2006
Poruke: 200
Mesto: nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 18, 2006 11:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imala sam dovoljno godina dok sam zivela u SFRJ,da mogu da kazem,brate fali mi.

_________________
ja sam suzana , a ti??????
 
mungosss86
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 12 Jun 2006
Poruke: 5

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 1:49 am    Naslov poruke: MISLJENJE Na vrh strane Na dno strane

Pa mislim da svaki covek ima svoje misljenje i da mozada nebi trebalo da toliko duboko polemisemo oko takvih pitanja,a da li sam Jugonostalgican? Pa naravno da bi voleo da smo mi svi jedna Big Family kao nekada! Al sta da radimo kad neki nasi odredjeni za to rade po svojoj volji tako da mi tu nista nemozemo kao pojedinci da uradimo.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 11:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pedjanbg je napisao/la sledeće:
Siguran sam da su ljudi razlicitih nacionalnosti bili medjusobno blizi, da se lepse zivelo, da je zemlja bila jaka i cenjena... Ali ono sto meni nije jasno je kako ljudi mogu biti, i pored svega ovoga, nostalgicni za necim sto je bilo ocigledna laz. Sada je jasno da je odavno bilo poznato da SFRJ nema buducnost, i da ce biti sta je bilo. Dakle, kako se moze patiti za vremenima koja su bila cista obmana? To je zal za idejom jedne drzave, a ne za necim sto je zaista postojalo.



A misliš li da ovo što je nastalo raspadom SFRJ nije obmana i lažna nada u bolje sutra???Progledaj malo pa vidi šta smo dobili SVI s raspadom SFRJ.



Ja sam dovoljno velika da pamtim vrijeme SFRJ i iako i dan danas čuvam zastavu i grb SFRJ i iako i dan danas čuvam svoju Pionirku crvenu maramu i plavu kapicu sa zvijezdom petokrakom na njoj i iako i dan danas čuvam svoju Pionirsku knjižicu i iako i dan danas čuvam sliku Josipa Broza Tita ne smatram se Jugonostalgičarem i nikada nisam žalila za nečim što je prošlo već se uvijek borim da stvorim bolje sutra sebi i onima koji me okružuju ipak se jako ponosim što sam živjela i odrastala u toj državi i ponosim se jer sam bila Titin pionir i nosila štafetu i učestvovala u Titovim stazama Revolucije. Bila sam član Izviđačkog odreda i ne mogu zaboraviti sva ona putovanja i druženja širom SFRJ.
Moji roditelji su bili radnici..nikada nisam bila multimilioner , ali sam uvijek sasvim dovoljno imala da ispunim sve svoje životne želje i potrebe i usput nešto ostavim i na stranu.A danas radiš kao konj..ali zašto??? Hehehehe.
Sjećam se jednom kada smo stopirali i išli na more došli smo u Dubrovnik i spavali smo na plaži..niko nas ni pogledao nije tada..ali sada...?! To bi bilo suludo uraditi Very Happy

Ja o politici i o političkim tezama ne želim i neću raspravljati.Ne zanimaju me.
Što se tiče zabranjivanja vjere mislim da mnogi u tome pretjeruju kada kažu da nisu smjeli ići u crkve i džamije i moliti se Bogu.Jer vama niko ne može da zabrani vaše pravo na to..ako si želio mogao si.Evo danas se ne brani pa pogledajte koliko su pune sve te crkve i džamije? Ko to kome sada brani da se izrazi o svome vjerskom gledanju.
Shvatite i prihvatite da se cijeli svijet , a ne samo narodi Balkana cijeli svoj životni vijek bore samo za svoje guzove , financijsku i materijalnu prevlast , za teritorije . I nije đabe vrijedila izreka u NOB-A "Zavadi pa vladaj!"
Tako su i ovaj naš Balkanski naod zavadili i opustošili da bi oni uživali u plodovima našeg a ne njihovog znoja.
Ja nikada nisam znala za nacionalnost..na papiru sam uvijek bila Jugoslovenka/Muslimanka/ i nikada radi toga nisam imala problema.Imala sam prijatelje i prijateljice , momke svih vjera i nacija i nikada mi nije smetalo to.
Ne smeta mi ni dan danas i nikada mi neće smetati. Jer ja ljude nikada nisam dijelila po imenu i prezimenu , vjerskom opredjeljenju , fizičkom izgledu niti materijalnom bogastvu već samo po jednom bogatstvu - bogatstvu duše. I ljude sam uvijek dijelila u samo dvije skupine: DOBRE I LOŠE.
Žao mi jeste Jugoslavije i slobode koju smo imali širom njenih granica..ovo što je od nje ispalo je bolesno .Ali ne opterećujem se s tim .

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 11:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DJ Intruder je napisao/la sledeće:

Mislim da sam rekao da je buducnost Kosova vec resena, Kosovo ce NAZALOST biti nezavisno i to je sad ocigledno, samo je pitanje vremena kada ce to reci....



Intrude a zašto " NAŽALOST"????

Pa ako su Slovenija , Hrvatska , BiH , Crna Gora , pa i Srbija dobile priliku i počast da budu samostalne države zašto to i Kosovo pa i Vojvodina ne bi imale pravo?
Neka i one dožive svoju samostalnost kada se uvijek spominje da zajednički suživot dva ili više naroda nije moguć.

Mislim nije mi jasno zašto se toliko kuka u Srbiji zbog odcjepljenja i samostalnosti CG i Kosova? Rolling Eyes

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Jugonostalgija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  sledeća
Strana 3 od 20

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon