www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Aleksandar Makedonski
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~
::  
Autor Poruka
vm-makedonec
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 22 Jul 2006
Poruke: 19

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 12, 2006 2:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo samo pricamo istorija i ja nisam izmislio vakve stvare nego samo ih pronacio ovakve informacije od postene istoricare i poucio postene istorije za Makedonije. Pronaso sam i labaratoriske rezultate kao sto sam napisao i tu ima tvrdjenje sto kaze: Da je jednostavno Makedonija i Makedonskih naroda u danasnoj R.Makedoniji, direktno onaj isti narod sto je bio od Anticke Makedonije na Aleksandar Makedonskog. I su razlicit narod od Grci i Slavjani. I napisao sam kao test na geni na Makedoncima u danasnoj R.Makedonije su razlicne od Slavjani i Grci. Evo da kopiram jos nesto da vidis kao Anticke Grci su bili od Afrikanske kolonije, pa procitaj. I ja nisam izmislio ovo, nego ovo je dokaz sto sam pronacio na google.com od Prof. Clyde Winters. Pa i mozes da vidis web stranicu sto pise samo postena istorija za Makedoniji, www.historyofmacedonia.org

Ajde primi pozdrava




The Black Greeks — (by Prof. Clyde Winters)
Posted in Rastas by Don Jaide on June 29, 2006.

The Black Greeks

To deny the African origin of Grecian civilization the Eurocentrists attack Martin Bernal’s book: Black Athena. This book has nothing to do with Afrocentrism. In the two volumes published thus far, Bernal maintains that Semites from Phoenicia and the Semitic Hyksos speaking rulers of Egypt, took civilization to Greece, not Black Africans.

J.A. Rogers in Sex and Race, Parker, Diop and DuBois on the other hand, are Afrocentric scholars. These scholars have reviewed the writings of the classical authors, the anthropological, linguistic and historical evidence to reach the conclusion that the ancient Greeks were blacks and that the European Greeks learned the liberal arts and sciences from their “black ancestors” who first settled Greece and the Egyptians.

According to the Olympian Creation Myth the earliest groups to appear on earth were the Libyco-Thracians .The Libyans were Proto-Saharans, as were the original Thracians. Some Thracians were descendants of the Kushite and Egyptian troops established at Trace, by Sesostris (Thutmose III or Ramses II), when he conquered Asia and Europe.(Diop 1991; Winters 1983a,1984b,1985a)

Many of the so-called Greek myths are in reality historical texts which show the ancient lifestyle of the pre-Aryans in Greece and the transition from Pelasgian matriarchy to Greek-Aryan patriarchy. The term Amazon was often used by the Aryans to denote matriarchal societies living on the Black Sea. The battle between Thesus and the Amazons, led by Queen Melanippe, records the conflicts between the ancient Aryan-Greeks and the Libyans settled around the Black Sea.

Dr. Lefkowitz (1992) and Snowden (1992,1976) perpetuate the myth that the only blacks in ancient Europe were slaves or mercenaries. This is false the Greek historical works make it clear that many ancient settlers of the Aegean came from Africa , especially the Garamantes and Pelasgians. G. W. Parker wrote that: “I need not go into details concerning the ethnical relations of the Romans, since they, too are Mediterranean and are closely related to the same African confederation of races …[situated in Greece]. Aeneas, their mythical founder of Troy. The Aenead, like the Illiad, and Odyssey and all other of the world’s great epics, is the poetic story dealing with African people”. The heroes of these tales used long shields, the characteristic shields of the Indo-European speaking Greeks were round.

The Eurocentrists attempt to prove there was “considerable cultural and linguistic continuity from the twelfth century to the eight century BC” ,in the Aegean . Yet there is no way it can be proven that Indo-European Greeks have always been in Greece. This view on the continuity between the Linear B Greeks and later Greeks held by Lefkowitz is disputed by Hopper who noted that ” after all, so much which characterizes Minoan Crete seems wholly alien to later Greece, despite the efforts of scholars to detect ‘continuity’ ” .

Original: The Black Greeks


 
Axios
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2006
Poruke: 122

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 12, 2006 2:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crveni Krst je napisao/la sledeće:
Hm, malo sam zbunjen, mene su u skoli ucili da danasnji Makedonci spadaju u Juzne Slovene, a da je Aleksandar Makedonski bio Helen, tj. Grk, te on nema veze sa danasnjim Makedoncima osim imena teritorije na kojoj je vladao a na kojoj oni danas zive? Da li je ovo tacno, ili je to samo grcka propaganda?
Axios

Eugene Borza koji je Profesor specijalist of Ancient History at the Pennsylvania State University, Makedonika and In the Shadow of Olympus

Eugenie Borza dokazuje da je drevan makedonski jezik je bio sasvim razlichan od grchkog. Radi se o jednom pronachenom fragmentom od papirusa, za koji se smeta da prestavlja izgubeno delo pod naslovom "istorija na naslednicite" ("History of the successors") od grchkog istorichara Arijana. Na ovom fragmentu papirusa (PSI XII, 1284), spomenuta je jedna epizoda iz drevne makedonske istorije u kome je opet potencirana razlika makedonskog jezika od grchkog. Ovde chitamo da sekretar Filipa i Aleksandra makedonskog, po imenu Evmen (citat): ...ispratio je ispred jednog choveka po imenu Ksenie koji je govorio makedonski.....' ....za da pregovara sa Makedonskom vojskom na Neoptolomej. Ovaj nastan se sluchio oko 321 god. pre hrista. Ustvari originalnu rech koju je upotrebio istorichar Arijan sa kome je opisao Ksenie je bila rech 'Makedonist'. Interesntno je shto istu ovakvu rech postoi u danashnjem makedonskom jeziku.

Eugenie Borza je veoma decidan u vezi tumachenja ovog pa kaze:

Ksenie koji je govorio makedonski, je bio isprachen od Evmena da pregovar sa komandantom makedonskih jedinica. Ovakvu misiju zahtevala je odlichnog vladanja jezika, kakvu shto je ochigledno nedostajalo obichnim Grcima. Evmen, koji je bio sekretar i Filipu i Aleksandru dobro je poznavao ovu problematiku. (Borca, str.92).

Ovo je jedan od brojnih dokaza za razlike izmechu drevnog makedonskog i grchkog jezika. Najbitnije za nas je shto je to istrazivanje objektivno uracheno sa strane od svetskih priznatih profesora. Jer kada bi neko nashih istorichara tvrdio ovo, bila bi objektivnost stavljena pod znakom prashalnika.
 
Crveni Krst
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 10 Avg 2006
Poruke: 9
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 13, 2006 3:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U redu, ostaje ipak pitanje jezika. Srbi i Hrvati su se doseljavali na Balkan u periodu od 6. do 9. veka nove ere, a Makedonci su, po vasim tvrdnjama starosedeoci na Balkanu, jos od pre Aleksandra Makedonskog. Kako to da je srpski i hrvatski toliko slican makedonskom, da mozemo da se razumemo gotovo bez problema? Mislim, ko je tu ciji jezik preuzeo?

_________________
What we do in life, echoes in eternity
 
vm-makedonec
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 22 Jul 2006
Poruke: 19

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 13, 2006 4:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa vidis mi smo komsije i zivimo blize. Ljudi koji su napisali oficijalno Kirilica, su bili Makedonci. Kiril i Medotij iz grada Soluna Makedoniji. Azbuka, jezik, kultura, tradicije i takve stvare samo su rasirili od Makedonije do naseg nove komsije Slavjanske drzave. I naravno azbuka i jezik, su bili remixani na razlicne dialecte i na kom kako mu se svidja. Dialecti, akcenti, reci, itd. Zato i imamo slican jezik. Smile
 
mivanam
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Avg 2006
Poruke: 92

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 28, 2006 2:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam da li onaj film o njemu ima neke veze sa stvarnoscu. pa nije valjda da je covek koji je toliko osvojio bio bas tako puno vezan za majku
 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 28, 2006 5:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sve je moguce...mozda je i on imao edipov komplex
 
Mak3donec
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 06 Nov 2006
Poruke: 16
Mesto: Brisbane AUS

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 1:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crveni Krst je napisao/la sledeće:
U redu, ostaje ipak pitanje jezika. Srbi i Hrvati su se doseljavali na Balkan u periodu od 6. do 9. veka nove ere, a Makedonci su, po vasim tvrdnjama starosedeoci na Balkanu, jos od pre Aleksandra Makedonskog. Kako to da je srpski i hrvatski toliko slican makedonskom, da mozemo da se razumemo gotovo bez problema? Mislim, ko je tu ciji jezik preuzeo?


Ako gledamo stvare realno dobro zna se da mi makedonci nismo one ''Ancient Macedonians'' sto ziveli na teritoriju danasne Makedonije.Mi nemamo bas nikakve veze sa te Makedonci i to je fakt.Mi smo Juzni Sloveni isto sto i Srbi,Hrvati,Slovenci itd.Zato i jezici su slicni i sve ostalo..

_________________
Nije bitno sine to sam ja uvek isti prvi na listi, iskreno jebe mi se sta ti mislis !
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 07, 2006 3:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najbolje mi je ova, što se tiče Aleksandra Velikog. Kažu da je jendog dan pogledao, šta je sve osvojio, zaplakao je ko djete, jer je shvatio, da više nema šta da osvoji.

To dosta govori o njemu, bio što ameri kažu "warlord", njemu je bilo da osvoji, sve što se osvojiti da, teško je vjerovati, da je imao neke "više" ciljeve!

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Reponja
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 13 Avg 2005
Poruke: 335
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 07, 2006 7:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

konjanik je napisao/la sledeće:
Najbolje mi je ova, što se tiče Aleksandra Velikog. Kažu da je jendog dan pogledao, šta je sve osvojio, zaplakao je ko djete, jer je shvatio, da više nema šta da osvoji.

To dosta govori o njemu, bio što ameri kažu "warlord", njemu je bilo da osvoji, sve što se osvojiti da, teško je vjerovati, da je imao neke "više" ciljeve!


Imao je vise ciljeve, a to je, sto bi se danas reklo, globalizacija. Rezultat toga jeste stvaranje helenizma i helenisticke kulture.

_________________
Milo moje, mimo tvoje volje
sve nas ceka pet asova ka dolje!
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 08, 2006 11:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne bi se složio sa tobom reponja, jeste da je helenizacija dobila veči raspon uz pomoč njegovog širenja, ali da je baš hteo da širi helenizam, da mu je to bio cilji da je sa tim širio makedonsku državu. on je po mome bio jedan od onih ili mnogih u to doba, želja za bogastvom, jer na kraju krajeva svaki rat koji se povede svodi se samo na to, da se obogati, kako osovjenim teritorijem, kako bogastvima osvojenog teritorija

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Reponja
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 13 Avg 2005
Poruke: 335
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 08, 2006 8:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NIje sirenje helenizma, vec stvaranje helenizma. Helenizam je prozimanje grcke kulture sa kulturama istoka karakteristicno za period posle Aleksandra III. Zato se taj period i zove helenisticki.

_________________
Milo moje, mimo tvoje volje
sve nas ceka pet asova ka dolje!
 
Axios
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2006
Poruke: 122

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 12, 2006 12:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mak3donec je napisao/la sledeće:
Crveni Krst je napisao/la sledeće:
U redu, ostaje ipak pitanje jezika. Srbi i Hrvati su se doseljavali na Balkan u periodu od 6. do 9. veka nove ere, a Makedonci su, po vasim tvrdnjama starosedeoci na Balkanu, jos od pre Aleksandra Makedonskog. Kako to da je srpski i hrvatski toliko slican makedonskom, da mozemo da se razumemo gotovo bez problema? Mislim, ko je tu ciji jezik preuzeo?


Ako gledamo stvare realno dobro zna se da mi makedonci nismo one ''Ancient Macedonians'' sto ziveli na teritoriju danasne Makedonije.Mi nemamo bas nikakve veze sa te Makedonci i to je fakt.Mi smo Juzni Sloveni isto sto i Srbi,Hrvati,Slovenci itd.Zato i jezici su slicni i sve ostalo..


Of lele zashto mislite tako. Zashto josh verujete u laznu istoriju i ovom laznom svetu. Kako prvo nije bilo preselba starih Slovena. Nego su od ovoih prostora otishli Sloveni ka Karpatima pa kada su videli da tamo nema bolji zivot vratili se nazad. Dakle Sloveni su prvi ziteli Evrope! To da vam bude jasno. Aleksandar Makedonski je bio slovenskog porekla. Zatoa smo svi mi iz bivshe juge Sloveni. Grcka istorija je laz. Oni su doshli iz Egipta. Zashto je Aleksandar primio Helenizam? Jer je to bio slovenski jezik pre nego shto su ga GRci uzeli od Fenicana.

Deneska, blagodarejki na italijanskite i sloveneckite arheolozi, koi
obelodenija red pronajdeni spomenici so venetsko pismo i jazik so nad iljada "glosi" i toponimski edinici, koi svedocat deka toj jazik poseduva zivi lingvisticki elementi srodni na tie vo makedonskiot (kako drevniot taka i sovremeniot).

a razlika od Italijancite, denesnite Grci prodolzuvaat da gi drzat pod kluc
site onie drevnosti so venetsko i slovensko pismo. Takov najnov primer e
Vergina, kade sto se pronajdeni okolu pedeset nadgrobni ploci, od koi samoedna e objavena. Isto takov e slucajot i so pronajdenite papirosi, za koi e soopsteno deka tie bile najstarite "grcki" papirosi sto do deneska znae "grckata" arheologija vo Makedonija.

TODAYS GREEKS, FOR THE DIFFERENCE WITH THE ITALIANS, ARE KEEPING LOCKED UP MANY ANTIQUES WITH VENETIAN AND SLAV SCRIPTS. THE NEWEST CASE IS THE CASE OF Vergina WHERE ABOUT 50 MONUMENTS (tombstones) HAVE BEEN FOUND AND JUST ONE IS ANNOUNCED (made public). THE SAME IS THE STORY WITH THE
FOUND PAPYRUS' WHEN IS ANNOUNCED THAT THAT HAVE BEEN THE OLDEST "GREEK" PAPYRUS' KNOWN TO THE "GREEK" ARCHAEOLOGY IN MACEDONIA.

Pozajmeno pismo

Poznato e deka Grcite svoeto pismo go pozajmija od Fenikijcite (Venedite). Ziv svedok za nivnata avtenticnost e zacuvanata finikijska toponimija, indikator od primarno znacenje za denesnata venetologija. Eve se i finikijskite (venetskite) toponimi vo Palestina i posiroko: Tabor, Suec, Golan i dr. Vo denesna Grcija ostrovot Rodos, Karpatos, potoa vo kontinentalniot del Kardica, Ternovo, Korica, Lakkion i bezbroj drugi.

IT IS KNOWN THAT THE GREEKS HAVE BORROWED THEIR SCRIPT FROM THE PHENIKIANS (VENETIANS).



Dakle da zaklucimo da smo mi Sloveni u stvari bili Stari Grci. A ove sada takozvani Grci su cista laz. Zato je i bio ispracen Kiril i Metodi da bi nam dali Slovo - Sloveni da ne bi ostali bez jezika.

Aleksandar Car Makedonski



[Edit by miskopisko: Svaka poruka čija je svrha isključivo reklama komercijalnih sadržaja, drugih foruma, drugih sajtova krši Pravilnik i biće cenzurisana.]
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~ -> Aleksandar Makedonski Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 3 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon