www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Problemi sa engleskim jezikom? Pitajte :)
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~
::  
Autor Poruka
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 19, 2006 6:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pričaj s drugima na engleskom, tako se najbolje vježba Wink


_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 19, 2006 6:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

EGO! je napisao/la sledeće:
Ja imam samo jedan problem, jednom prilikom sam ti to i rekla... Izgovor? Imam velikih problema sa tim da pricam na Engleskom jeziku....
Imas ideju sta da uradim po tom pitanju?
U Osnovnoj nikad nisam pricala na Engleskom; kad sam dosla u srednju - u prvoj godini nas je profka terala da pricamo; u drugoj godini nam je dosla druga profka i posto sam u boljoj grupi ona uopste ne obraca paznju na pricu (najverovatnije smatra da svi znamo da pricamo.. Rolling Eyes ).

Imas neki savet sta da radim? Mr. Green


Imam Very Happy

To je problem učauren u našem obrazovnom sistemu-oduvek je akcenat bio na teoriji, a kada je jezik u pitanju ključna stvar je praktično iskazivanje, komunikacija. Savremeni (inostrani) programi daju prednost logičkom pristupu, kroz primere i konstruktivnu i korisnu/upotrebnu vežbu (pisanu, usmenu) i treba da smo srećni što su oni kod nas počeli da se koriste Wink

Elem, možda će ti moj savet delovati na prvi pogled smešno, ali, veruj mi, it works Wink Dakle, pričaj sama sa sobom Razz , dakle, kada god si sama u sobi, sedi, opusti se i počni da pričaš na neku temu, neka to bude šta si radila sinoć, planovi za leto, whatever Wink Veliki će korak biti da tvoja psiha prevali taj korak da se slobodno izražava i ne boji se da napravi grešku Wink Dakle pričaj što više, pusti sebe i da pogrešiš, niko nije savršen, na greškama se uči Wink U ovoj fazi je bitno samo da se oslobodiš, to je jako važno Wink

Takođe, svako izlaganje engleskom jeziku je više nego korisno;to je tzv. pasivno učenje-knjige, časopisi, TV, Internet,...Time se nesvesno usvajaju vokabular, konstrukcije,...

Bilo bi odlično kada bi imala nekog sa kime bi mogla opušteno da pričaš, drugaricu, sestru...To je korak dalje-dijalog Wink , gde ta osoba može da ti sugeriše, no, to već podrazumeva da i ta osoba mora poprilično dobro da zna jezik Wink

Moja topla preporuka su Assimil programi za učenje jezika koji imaju prateći materijal za slušanje (evo isečka iz njihove prezentacije

How did you learn to speak your own language?

Chances are, you don't really know. You listened to your parents, and bit by bit, began to understand them. Then, once you had absorbed - or assimilated - the meanings of the sounds, words and word associations, you began to construct word groups and sentences yourself.

This is the process that Assimil uses. Naturally, we adapt our courses to take account of the fact that our readers are teenagers or adults who have already mastered their native language.)

, na taj način tvoj um će 'pokupiti' jezičke 'fore' i bićeš mnogo fluentnija Wink

Nadam se da sam bila helpful Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 19, 2006 6:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Anna, hvala ti puno, ali gde da nabavim te programe?

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 19, 2006 6:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

EGO! je napisao/la sledeće:
Anna, hvala ti puno, ali gde da nabavim te programe?


Izvini, možda sam se pogrešno izrazila, kada sam rekla 'programi' mislila sam na kurseve, dakle, kasete/CDovi sa knjigom za učenje jezika Wink . U mom gradu ih čak prodaju prodavci knjiga na ulici, tako da možeš nekog poput njih ili knjižare da zamoliš da naručiš preko njih Wink Good luck Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 19, 2006 7:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Raspitacu se o tome.

Thanks again! Wink
Kiss

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 19, 2006 11:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo jos jednog jednostavnog predloga za ucenje engleskog...kada gledas filmove obavezno iskljuci titl...ako ti je razumevanje problem pocni sa nekim crtacima (npr diznijevim) jer je jezik koji se u njima koristi prilagodjen deci pa ni reci nisu preterano 'komplikovane'...ako treba i po nekoliko puta za redom gledaj isti film/crtac i mozes da se vracas unazad (npr minut ili dva) da ponovo cujes nesto sto nisi razumela...

i sto annabel rece, pricaj sama sa sobom...neka te ne bude strah da u toku npr gledanja nekog film ponavljas reci ili fraze koje glumci izgovaraju...ja sam tako radila dok sam bila jos negde cetvrti ili peti razred osnovne...roditelji su me u cudu gledali, ali je meni mnogo pomoglo...jako brzo ce ti izgovor uci u uho...a i sama priznaj...mnogo je lepse jezik uciti tako sto gledas film koji ti se ionako gleda ili sto slusas muziku koju ionako volis...skini reci pesama sa neta pa citaj dok ih slusas (ili pevusi sto je jos bolja fora...brze ces pohvatati ako pevusis...ne znam zasto, ali je tako)...

uglavnom...ovo su sve neke sitnice koje mozes ciniti, a da ni nemas utisak da sad nesto kao 'ucis' ili da se previse trudis...pokusaj...nista neces izgubiti...i obavezno nam javi kako ti ide Wink

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 19, 2006 11:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@ Nastasenjka: Hvala ti puno! Wink Pokusacu nesto od toga... Razumevanje mi nije uopste problem; reci znam --> glavni problem mi je da pricam. Zvuci cudno, ali.. Osecam se pomalo cudno dok pricam na engleskom. Confused U glavi osmislim recenicu, ali ne mogu da je kazem normalno pa da me ubijes. Ni izgovor reci kao reci mi nije preoblem, ali mi je jako frka da pricam. Ne mogu da se "oslobodim"... Najcudnije je to sto engleski ucim godinama i tesko mi je da pricam, Confused dok mi je ovo druga godina da ucim spanski i uopste mi nije problem da pricam. Confused
Engleski kao jezik jako volim, ali da pricam.... Confused Sad

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 20, 2006 12:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moras da pricas ili se nikada neces osloboditi...pricaj sama sa sobom, ako te je vec sramota pred drugima (a ne znam zasto bi te bila...niko se nije naucen rodio)...pocni kao sto sa ti rekla sa nekim pesmicama...govori ih, pevaj, pevusi, sta li ti vec bolje ide...onda lagano pocni sa citanjem naglas i pricaj...samo pricaj...nema drugog nacina...ako treba sama sa sobom...nista to nije ni sramota ni cudno...samu sebe nateraj...videces...nije nista strasno Wink

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
stojke_86
EGO!'s superhero
EGO!'s superhero



Godine: 38

Datum registracije: 27 Nov 2006
Poruke: 2334
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 28, 2006 5:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jel mogu ja da te pitam da mi nesto prevedes? [-o<
joint-strike-fighter deal
Treba da prevedem neki tekst o Boingu i ovde je zapelo! #-o
Heeeeeeeelp!!
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 28, 2006 5:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

stojke_86 je napisao/la sledeće:
Jel mogu ja da te pitam da mi nesto prevedes? [-o<
joint-strike-fighter deal
Treba da prevedem neki tekst o Boingu i ovde je zapelo! #-o
Heeeeeeeelp!!


Iskucaj mi celu rečenicu, smesti u kontekst Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
stojke_86
EGO!'s superhero
EGO!'s superhero



Godine: 38

Datum registracije: 27 Nov 2006
Poruke: 2334
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 28, 2006 5:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Its defence operation has changed its business model, deftly switching focus from merely building fighters and so on as weapons platforms to becoming a prime contractor delivering "integrated battle systems" for American forces (it had to, after losing a huge joint-strike-fighter deal to Lockheed Martin), and linking together equipment and systems, often made by outside firms.
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 28, 2006 5:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
after losing a huge joint-strike-fighter deal to Lockheed Martin


...nakon što je im je propao posao vezan za JSF sa Lokhid Martinom...

Joint Strike Fighter=JSF, vrsta borbenog aviona, ti se, nadam se, bolje razumeš Arrow http://www.fas.org/man/dod-101/sys/ac/jsf.htm

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~ -> Problemi sa engleskim jezikom? Pitajte :) Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  sledeća
Strana 3 od 11

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon