www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Djeca koja zlostavljaju djecu...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 06, 2008 7:02 pm    Naslov poruke: Siledžijstvo (nije silovanje) Na vrh strane Na dno strane

Siledžijstvo je često iskustvo za mnogu decu i adolescente. Istraživanja pokazuju da je više od polovine dece maltretirano u nekom periodu tokom školovanja, a najmanje 10% je maltretirano kontinuirano tokom detinjstva.

Pretnje, zastrašivanje... svakodnevica u školama
Siledžijsko ponašanje dece i adolescenata može biti fizičko ili verbalno. Dečaci češće koriste fizičko zastrašivanje ili pretnje, u zavisnosti od pola njihove žrtve, devojčice češće verbalno i obično usmereno na drugu devojčicu.

Deca i adolescenti koji maltretiraju su često i sami bili žrtve fizičkog nasilja ili maltretiranja. Siledžije najčešće žele da konrolišu okolinu i dominiraju nad drugima, jer su naučili da tako umanje sopstveno emocionalno nezadovoljstvo, uspostave komunikaciju ili dožive samopoštovanje. Takođe, oni mogu da budu depresivni, ljuti ili uznemireni zbog dešavanja u svojoj kući ili zbog problema koje imaju u školi. Deca koja su žrtve obično se uklapaju u isti profil. Siledžije obično biraju decu koja su pasivna, lako se zastrašuju ili imaju malo prijatelja. Žrtve takođe mogu biti manja ili mlađa deca i njima je teže da se brane.

Maltretirana deca pate i povlače se u sebe
Maltretirana deca doživaljavaju pravu patnju koja se može odraziti na njihov socijalni i emocionalni razvoj, a pogotovo na uspeh u školi. Neke žrtve čak pokušavaju i da se ubiju, radije nego da trpe dalje maltretiranje i kažnjavanje ili da bi skrenule pažnju okoline u traženju pomoći.

Ukoliko je vaše dete maltretira drugu decu, odmah potražite pomoć
Ukoliko roditelji sumnjaju da njihovo dete maltretira drugu decu, važno je da potreže pomoć za njega ili nju što pre je moguće. Bez intervencije, maltretiranje može da vodi ozbiljnim školskim, socijalnim, emocionalnim neuspesima i zakonskim problemima. Roditelji trebaju da razgovaraju sa detetovim učiteljem, razrednim starešinom, direktorom škole, školskim psihologom. Ako se maltretiranje nastavi, pregled od strane dečjeg psihijatra i drugih stručnjaka može pomoći roditeljima i detetu da shvate šta pokreće dete na nasilno ponašanje i može im pomoći da razviju plan kako da zaustave destruktivno ponašanje deteta.

Kako razgovarati sa svojim detetom koje trpi maltretiranje u školi
Ukoliko roditelji sumnjaju da njihovo dete žrtva maltretiranja, trebaju ga pitati da kaže šta se dešava. Treba imati u vidu da je potrebno stvoriti priliku za otvoren i pošten razgovor, bez insistiranja.

Važno je da reakcija roditelja bude odgovorna, pozitivna i prihvatljiva za dete. Neka vaše dete zna da to nije njegova greška i da je dobro što je poverilo svoj problem. Drugi specifični predlozi uključuju:

Pitajte vaše dete šta ono misli da treba da se uradi. Šta je do sada pokušavalo? Šta je uspevalo, a šta ne?

Potražite pomoć od detetovog učitelja ili školskog psihologa. Najčešće, maltretiranje se dešava na igralištima, u trpezarijama, toaletima, nenadgledanim hodnicima ili školskom autobusu. Tražite od direktora škole da potraži programe iz drugih škola koji su korišćeni za sprečavanje siledžijstva, kao što su medijacija, rešavanje konflikata i trening kontrole besa i agresivnosti, kao i povećano nadgledanje od strane starijih, pomoćnog osoblja i školskog policajca.

Ne ohrabrujte dete da uzvrati udarac. Umeto toga, neka proba da izbegne siledžiju ili da potraži pomoć od učitelja, trenera ili neke druge odrasle osobe.

Pomognite vašem detetu u vežbi šta treba da kaže siledžiji, tako da bude spremno za sledeći put.

Pomognite vašem detetu da bude asertivno. Jednostavno insistiranja (”izgrebana ploča”) da ga siledžija ostavi može imati iznenađujući efekat. Objasnite vašem detetu da je pravi cilj siledžije da ima doživljaj pobede, uspeha.

Hrabrite vaše dete da putuje sa prijateljima kada se vraća iz škole. Siledžije retko napadaju dete u grupi.

Ako vaše dete postane povučeno, depresivno ili nerado ide u školu ili ako zapazite popuštanje u školskom uspehu, dodatne konsultacije ili intervencije su potrebne. Dečji psihijatar ili psiholog može pomoći vašem detetu i porodici ili školi da razvije strategiju za postupanje u slučajevima maltretiranja. Traženje profesionalne pomoći što ranije može da smanji rizik od prolongirnih emotivnih posledica po vaše dete.


Da li ste ikad bili maltertirani u skoli? Kako se zavrsilo?


Teme spojio aureliano



_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 06, 2008 8:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema leba od toga. Mene su ko klinca pokusavali da maltretiraju i naucen sam da se branim. Nikada prvi ali ... ja ne ostajem duzan i ne zaboravljam. Eo sad sam vec IV godina, nemam problema sa drustvom u srednjoj i bez tih treninga kontrole besa, bez agresivnosti.

Praksa je pokazala da su razgovori sa uciteljicom i psihologom kontraproduktivni... Zasto? Iz prostog razloga sto ce u trenutku kada uciteljica krene da drzi lekciju siledziji to zlostavljano dete malo da ojacha psihicki - bice sigurniji - i onda dolazi situacija kada uciteljica odlazi kuci ili na odmor ili nije TU! Siledzija je shvatio da taj koga je zlostavljao ne sme da se brani direktno vec to radi preko uciteljice, psihologa, razredne itd.... i dobija dodatnu snagu da nastavi maltretiranje - jos gore nego pre. Idemo iz problema u problem, onda jednom klincu koji je maltretiran pukne film (a to se dosta puta desavalo) i uzvrati siledziji - kvarno ili na "fer" nije bitno za trenutnu tematiku (mozda za neku drugu temu o tome) i ukoliko siledzija poklekne - zlostavljano dete koji je dobio prekid filma uzme ciglu, stanglu i tako dalje i nanese zaista teske povrede ovom koji ga je maltretirao jer ZELI DA MU VRATI SVE! I to odjednom. Tada zlostavljano dete upada u probleme sa skolom, policijom i tako dalje i nema efekta. Ravnomerno uzvracanje i nikad nema problema. Siledzijama postane neinteresantan (sto bi se on cimao sa njim kad oce da vrati kad moze da nadje nekog drugog koji na tako nesto nije spreman). Problem Solved (ovo poslednje se u praksi dokazalo kao najdelotvornije resenje - govorim iz iskustva jer sam 4 godine vec u iskljucivo muskoj skoli u kojoj od pocetka vlada zakon jacheg Smile ).
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 07, 2008 12:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da jesam Wink i to od onih slatkih finih devocica sa sve masnicama u kosi koje su se "shlihtale" toj istoj uciteljici Mr. Green Mr. Green Mr. Green Nikad to nije preslo neke granice ,jer sam,ne mogu reci naucila da se branim, vec jednostavno pustila svoju "jezicinu" u pogon Mr. Green osim toga, oduvek sam uzivala poverenje i zastitu "muskog"dela ekipe, tako da su se isti i tad nasli da mi priskoce u pomoc Mr. Green
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 12:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da to vuce traume iz detinjstva, neko je sigurno bio maltretiran od strane nekoga,pa se iskaljuje na slabijima od sebe

nema pravila al eto...moje misljenje

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 12:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@dameski donekle se usaglasavm s tobom kada kazes da su to djeca koja su povukla neku traumu , medjutim kakva je trauma natjerala dijete sa 6 godina da postane nasilan , da mu niko nije pritekao u pomoc???

Mislim da su tu najvise krivi roditelji koji su danas pa mogu sa sigurnoscu reci i stati iza toga ponekad gori od svoje djece.
Ja znam kao mala kad bih se igrala u ulici i neki mi djecak ili djevojcica nesto ucinili nisam smjela zvati ni oca ni majku jer bih tada jos i od njih dobila batine , a danas dijete jedno drugom kaze mars majke i ocevi odmah izlijecu iz kuca ko ludi i hoce djetetu oci da iskopaju sto mu diraju dijete Mr. Green

Djeci je previse pusteno na volju da cine sto god zele , jako malo ih se nadgleda s kim se druze i sta rade. Moj otac i majka su znali da me puste kao djevojku recimo u grad i znalo mi je se do 22 najdalje da sam u kuci inace vrata se zakljucavaju , a prvi put u grad sama sam smjela izici tek kada sam bila 4. razred srednje skole, i oni bi me pustili ali bih ih znala recimo susresti u gradu ko bajagi setaju , ali u stvari izasli su da vide gdje sam i sto cinim. U skolu su mi isli na informacije jednom sedmicno iako sam bila odlicna ucenica i primjernog vladanja.
Dalje djeci je danas dosadno jer su roditelji i previse zaokupljeni sobom i problemima kako zaraditi za normalan zivot , ali djecu treba sklanjati s ulica. Mi smo isli na treninge sportske , pa izvidjaci , pa razne skolske sekcije od folklora do literarne do ekoloske sekcije , isla sam i u Muzicku skolu iako me smarao solfedjo .

A danas..sta se to cini da djeca se sklone s ulice i da ih se zaokupi necim kako bi i naucili i kako bi se druzili i samim time zaokupilo slobodno vrijeme.? Nista!!

Natjecu se ko ce vise izgraditi vjerskih objekata i ko ce vecu zgradurinu napraviti , ali se slabo ili nikako ne otvaraju centri za djecu i omladinu gdje bi se djeca sklonila s ulice..zalosno.

Nedavno je bilo na tv ima i snimak na you tube gdje dva starija "majmuna" podmituju dva djecaka od 6-7 godina koji usto idu i u specijalnu skolu sa 2Km(1 eurom) da pretuku svog skolskog druga da oni snime to na mobitel kako bi se oni imali cemu smijati..uzas New Evil

Za sve su krivi prvenstveno roditelji , pa drustvo , pa obrazovne ustanove (koje sada na sve lice osim na obrazovne ustanove) , pa drzava

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 12:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ih pa koliko je slucajeva do sada bilo da su deca zlostavjana od strane roditelja, rodjaka, komsija itd, pa se to tek otkrije posle nekoliko godina cak...
pogledaj biografije silovatelja i slicnih, da su u 90 % slucajeva imali traume u detinjstvu, poslednji slucaj Josefa Fricla kome je majka zagorcavala zivot u mladosti pa sta je on radio svojoj deci...(dobro primer mozda nije na mestu ali mi je to palo na pamet sad)

ok kazem , nema pravila ali dete koje je odgajano sa dosta ljubavi i paznje nece sigurno maltretirati drugu decu, zivotinje i slicno

a da je tu takodje krivo (ne)vaspitanje roditelja, u tome se slazem, za drustvo i obrazovne ustanove ne bih bas rekla jer opet dete ti ne vaspitava ulica, kao sto sama kazes vec ti sama..drzava? opet cemo drzavu kriviti za sve? hmm...

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 1:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Drzavu krivimo jer ne donosi zakone niti ih sprovodi kako treba...ne krivimo drzavu radi toga sto mi nismo odgojili djecu kako treba Mr. Green

Ovdje je rijec od djeci , a ne o odraslim ljudima@dameski...

Dijete od 6 godina ne moze izraziti tu traumu iz sebe ako ga bilo ko ne podrzi , i komsiluk boli briga sto to dijete ima problema ne reaguje drustvo..vodimo se time nije se meni desilo , zao mi je , ali odmakni se od toga...ne cinimo nista kada vidimo nasilje u porodici Rolling Eyes

I opet ti kazem roditelji su ti koji moraju pruziti ljubav , dostojanstvo , moral i vaspitanje djetetu.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 30, 2009 11:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma, sve se izopačilo... Svidja mi se tema zato što pogadja jedan problem koji je na neverovatan način ostao na margini.
Naime, poslednjih godina sve se više priča o nasilju nad decom i pri tome se najveća pažnja poklanja nasilju odraslih nad decom. I to je u redu, jer zaista svakakvih ludaka ima medju nama odraslima, ali baš ovo pitanje - nasilje dece nad decom, sada postaje sve očiglednije, a evo na šta to meni liči...
U toj priči o zaštiti dece od odraslih, otišlo se u pravcu koji meni deluje nastrano... Naime, sve društvene vrednosti su izokrenute, živimo u vremenu u kome decu učimo ne da uče nego ''da se snadju''... Na sve strane, u medijima, u stvarnosti koja nas okružuje, čitamo samo o nepravdi, tajkunima, kriminalcima... Filmovi puni nasilja i krvi, čak ni ''pozitivci'' više nisu pametni, nego jaki, moćni i spretni, ljudi koji loše manire, nekulturu i silu koriste navodno u službi ''dobra''... Za spas glavnog junaka u 90 minuta proliju se hektolitri veštačke krvi i bude pobijeno par stotina ljudi... Onda dodje ''hepi end''...
Čitamo o finansijskim moćnicima koji su diplomu ''kupili'' pošto su prvo ''zgrnuli veliku lovu'' na crnoj berzi, sivoj ekonomiji, švercu, dilovanju, ko zna čemu sve ne...
Primera ima ''na tone'', a naša društva se bave banalnim stvarima - da li je nastavnik povisio ton na učenika, da li mu je roditelj udario ''ćušku'' na javnom mestu... Banalizovanjem stvari, odrasli su izgubili svaki autoritet kao vaspitači, a u apokaliptičnom okruženju u kome se nalazimo, deca su izgubila svaki motiv da streme ka pozitivnim vrednostima... One retke ''dobrice'' ne samo da ostaju na vetormetini, na ''milost i nemilost'' onima koji su već prihvatili ''antivrednosti'' kojima ih svet neumorno zasipa, nego su izvrgnuti podsmehu i ruglu ukoliko čine ono što je do nedavno bilo tako normalno: ako uče - onda se ''čepe'', ''šlihtaju'' i ''uvlače''...; ako nekom pomognu, onda su ''budale''...; ako zatraže pomoć, onda su ''potkazivači'' i ''cinkaroši''...; ako ne žele da se potuku, onda su ''slabići''...
Što je najgore, njima pomoći i nema... Jer: nastavnike sputavaju nove tendencije po kojima se skoro sve što bi mogli da preduzmu može okarakterisati kao nasilje nad decom...; roditelji dece zlostavljača već su izgubili svaki autoritet nad njima, a možda su im i sami pokazali put kojim ''treba'' ići...; društvo se odavno izgubilo u svojim aferama...;
Većinu klinaca obično i ne zanima hoće li dobiti slabu ocenu, ona često služi i za isticanje u društvu... Još manje ih zanima slaba ocena iz vladanja koja u osnovnim školama (bar u Srbiji) i ne ulazi u prosek ocena... A najmanje ih zanima šta to ''nastavnik ima da im kaže'', jer će mu ''matorci već pokazati''...
U dve rečenice jedan moj drugar je to opisao otprilike ovako: ''U moje vreme, kada bi mi nastavnik zavalio šamar, moji matorci ako bi za to saznali, zavalili bi mi još dva. Danas, ako matorci saznaju da je nastavnik povisio glas na njihovo dete, otići će u školu da tuku nastavnika...''
I tako, po meni, sve se svodi na licemerje - dižemo gužvu oko toga da li roditelj ima pravo da lupi jednogodišnje dete po ruci ako krene ka utičnici za struju i vičemo ''nasilje!!!'', i time već utiremo put ka tome da jednog dana to dete umesto ka utičnici krene ka ''dopu'', a niko neće imati više niti jedan delotvoran instrument čak ni da mu kaže ''pec''!
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 31, 2009 2:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikada me niko nije maltretirao ni u školi niti bilo gdje.
Dok sam bio klinac...pa recimo da nisam bio baš cvjećka.Volio sam sport i istim se bavio.
Pa na osnovu tog sporta,jer sam čak i imao nekakvih dobrih rezultata još kao 7godišnjak.
Naravno na svom nivou.Nikome nije padalo na pamet da me dira.
Dok recimo u srednju školu nisam išao u svom gradu nego daleko od svog rodnog grada.
Pa tako da sam znao da naletim na one koji su pokušali da me maltretiraju ali nije to dugo trajalo.Jbg to što danas tjera djecu da maltretiraju drugu djecu postoji od uvijek.
Uvjek je neko bio maltretiran a neko je maltretirao.Samo ne sa ovolikom mržnjom kao što se danas dešava.To opet ne prepisujem roditeljima ni ti djeci nego ovakvom društvu koje je bez zakona.I koje će takvo nažalost da dugo ostane.Jer pojedincima ovakav teren i igra odgovara.Napisah negdje kako su roditelji previše okupirani kako da prehrane porodicu.
To je tačno i na takav način ne mogu da vode brigu pretjeranu o djeci.tj da ih drže pod kontrolom.Pa ta djeca nerijetko nalaze sebi druge"roditelje" u nekakvim lokalnim kriminalcima ili propalicama.Pa oponašanjem istih se dešava to što se dešava.
Ja ne mogu da povjerujem da današnja djeca mogu biti toliko okrutna.
Skoro se desio jedan slučaj gdje su šestorica 15 godišnjaka pretukli svog vršnjaka da je ovaj zavrišio dva mjeseca u bolnici.Slomili su sve što se može slomiti na njemu.
Sad da mi neko kaže da su to naučili od roditelja to ne pije vodu nikako.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 01, 2009 2:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@šamar

nigdje nismo ni spomenuli da su djeca to vidjela od roditelja( mada ima i takvih slučajeva) , ali roditelji jesu donekle krivi jer osnovni odgoj dijete nosi iz kuće. Dijete kada krene u prvi razred osnovne škole ipak bi trebalo da bude dijete sa osnovnim temeljima ponašanja. Ako dijete nauči da kod kuće stavlja noge na stol ili da otpatke baca po podu , to će jednako tako raditi i na ulici i u školi...
Istina jeste da su danas roditelji primorani da rade i prekovremeno i po dva ili vise poslova kako bi prezivjjeli , ali isto tako je istina da su danasnji roditelji donekle i gori od svoje djece( u ovo o cemu pisem ne uvrstavam SVE roditelje uvijek ima pojedinaca i na dobrim i na losim stranama).

Hajde budi realan pa mi odgovori na nekoliko pitanja...
1. Da li si ti ikada smio svojoj majci reći u lice da je BiiiiP , ciganka , da joj jebeš sve živo i mrtvo , itd...?
2. Da li si ikada imao moralnost u sebi da takvo što izgovoriš svojoj majci ili bilo kome drugome starijem od sebe?
3.Da li su tvoji roditelji ikada krenuli da udare susjeda jer se on pozalio na tebe kako si mu pricinio neku veliku stetu(recimo razbio loptom prozor)??

Tih pitanja ima mali milion , a sve ovo što te pitah ja čujem svaki dan u parku ulice u kojoj živim.
Znam tako podosta majki koje svoju djecu puste da rade sta hoce i da idu gdje hoce i s kim hoce samo da bi one na miru mogle gledati nove epizode spanskih sapunica i Kucanica ili nesmetano s drugim zenama ispijati kafu i tracati.

Evo jos jedan primjer..djecak je 7. razred osnovne skole , pritom je djecak od nekih 150 cm i 50-ak kg i ja kao zensko da puhnem malo jace digla bih ga s tla Mr. Green U zadnje vrijeme radi tog djecaka u osnovnoj skoli gdje idu moja djeca policija stoji ispred ulaza u skolu vec 15 dana i cuva skolu i djecu Mr. Green ,a razlog je taj što se taj djecak "oteo kontroli" i donosi pistolj u skolu i maltretira nastavnike i ucenike , privodjen je nekoliko puta radi sitnih provala po gradu i napada na starije zene kojima nije otimao novac vec je dijete htjelo da ima sex Mr. Green

Policija nista ne preduzima jer je maloljetan , skola ne smije nista da poduzme , a njegov otac kaze " Ja mu nista ne mogu!!" Ma kako bolan ne moze , otresi ga o prvu sljivu , ali to bi tada bilo nasilan roditelj sto napisa nick-o Mr. Green

Ili drugi slucaj ucenik iz razreda moga starijeg sina koji ima 10 godina i koji je jos kad su bili 2 razred sa 7 godina bacao stolice po ucionicvi na druge ucenike , sada ih uhvati i stavi im glavu na stolicu i onda sjedne na glavu im i skace tako. Uciteljica kada je pozvala majku ona joj je samo rekla da joj ne "etiketira" dijete i od tada uciteljica samo cuti , a pojedine majke svoju djecu vode psiholozima i stoje svaki cas ispred vrata od ucionice kako bi zastitile svoju djecu.

Mali milion primjera i ti mi kazes da nisu roditelji krivi.

Najveci krivci su sami roditelji koji ih nisu naucili osnovnim nacelima moralnog zivota i onome sto je vrijedno u zivotu.
Drugi krivci su sami nastavnici (opet kazem cast pojedincima) koji su danas zavrsili ko bajagi neke fakultete i bitno im je samo da cas prodje , da ispune fond casova kako bi naplatili platu na kraju mjeseca , ostalo ih i nije briga ionako ce za koju godinu ta djeca otici od njih nekim drugim nastavnicima.
Treci krivci su drustvo koje nas okruzuje u kojem se vise brat s bratom ne postuje bez nekog interesa.
Cetvrti krivci su TV koja propagira u podne filmove koje opisa nick-o , te crtane tipa Yu Gi Oh , Pokemone i Digemone koje sam ja odmah djeci zabranila da gledaju , jer nista pametno do nasilja ne mogu nauciti u njima . U djecijim programima nema vise crtanih Duska Dugouska , Paje patka , niti obrazovnih emisija koje smo mi kao djeca gledali i iz kojih smo mnogo sta naucili kao sto su bili Politikin zabavnik , Igre bez granica , Branko Kockica , Nedjeljni zabavnik , Muzicki tobogan , itd...
I peti krivac je drzava koja ne pravi zakone i ako ih i napravi ne sprovodi ih.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 01, 2009 3:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E sad prvo pitanje je malo....Pa normalno da nisam nikada ni pomislio da takvo nešto kažem nikome,a kamo li majci.Prije nekada neko ko je stariji dvije godine od tebe na neki način si ga poštovao. A da ne govorim o ljudima koji su godina kao moji roditelji.

Ne moji roditelji,nisu takav tip ljudi.Mada u tom vremenu slabo je bilo takvih ljudi koji
su se svađali sa komšijama ili još gore tukli.

Slažem se da dosta utiče na dijete sama kultura, koju će da ponese iz kuće kada krene bilo gdje.Pa tako je nosi sa sobom u školu.Bez obzira koliko ko nema vremena da posveti
djeci,mora da im usadi osnovna pravila ponašanja.Ja to uspijevam(ne sam naravno)
bez povišenog tona ,ili nekakvog batinanja.To što reče da pojedini roditelji samo puste djecu na polje ,da bi mogli da se na neki način samo opuste,da li uz tv ili kafu sa prijateljima,je nažalost tačno.Što kod mene nebi moglo da prođe nikako.
Tih nekoliko primjera što si navela ne mogu da kažem da i ja ne znam za slične.
Ali sam takođe znao i za mnogo gore u onome vremenu kada sam ja bio dijete.
Potencijalnih nasilnika je uvijek bilo,samo tada su postojale ustanove za tako nešto.
Popravni domovi,mada niko nije izašao popravljen iz njih,ali je barem uticalo na ostale slične koji su mogli lako da završe na istom mjestu.Upropasti se jedan život.
ali se zato spasi na stotine drugih života.A ne kao danas maloljetnik može sve da uradi (sem ubistva)da prođe bez ikakve kazne.Pa to i ponese ostale da rade iste ili slične stvari.
Slažem se takođe sa ovim tvojim navodima "ko je kriv".
Samo ja bih okrenu redosled.Od države prema roditeljima.
jer samo da država ima nekakav zakon(mislim ima ga ali kakav)sve bi to drugčije bilo.Tj ovaj raspored nebi uopšte postojao.Jer zbog države kakva nam je ,i društvo je takvo kakvo je.Zbog države imamo ovakvu televiziju koja je očajna.Zbog države imamo "školovan"kadar ovakav kakav je.Skoro sam negdje pročitao u vezi pojedinih fakulteta.
gdje se poodavno zna koliko košta jedna godina faksa.Na pitanje šta sa onima koji nemaju novac za to.Isti odgovara e pa oni neka uče!!!???
I na kraju to sve puca po roditeljima i njihovoj djeci.
Ko je kriv za to nego država.
Dakle po mom viđenju ko je kriv to je država definitivno.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 01, 2009 5:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ja ti opet navodim da svi od roditelja , skole , drustva , drzave , ... svi nekim dijelom snose krivicu za danasnju situaciju. Dakle poenta svega toga je da problem postoji i da ga treba rijesiti , ali malo ko se obazire na to.

Što rece nick-o danas cim roditelj malo povisi ton na dijete ili ga zaruzi pa cak i lupi malo po guzi jer je dijete nestasno i potrcalo je pod tockove kamiona taj roditelj dobija epitet nasilnika koji se izivljava na djeci. Ko da neko vise voli moju djecu od mene same koja bih za njih i zivot dala. Ne tucem ni ja djecu šamar da ih nogom u glavu udarim ili da ih otresem o zid , ali pričam im stalno , dosadjivam im , ukljuivam ih u sportske aktivnosti , u školske sekcije , odvedem ih na planinu , imam i ja obaveza mali milion i potrebu da se odmorim , ali uvijek hodam za svojom djecom i pazim gdje su i sa kim.I do sada hvala Bogu ne stidim se svoje djece ni kod cara poslati znam da me nece osramotiti.


Ali opet ti kazem ok ne valja tv i tv program , ali roditelj je taj koji treba da utice da njihovo dijete nesto ne smije gledati kako pornografski sadrzaj tako ni filmove s prevelikim dozama nasilja.

Kad sve sagledas opet je najvise kriv roditelj , jer boli i drzavu i drustvo oko tebe za tvoje dijete i sta ce biti od njega , a kad bude ono najgore ne daj Boze onda ti krivi koga hoces.Zeljezo se kuje dok je vrelo , a kad se ohladi dzaba ti je lupati po njemu. Jednako tako svako lose djelo se treba sasijeci u korijenu dok je jos mlado i malo , a kad ojaca i postane zilavo ne mozes mu nista. Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Djeca koja zlostavljaju djecu... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon