www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Crash Testovi!!!
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Ostala vozila i zanimljivosti ~
::  
Autor Poruka
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 7:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

boolero je napisao/la sledeće:
rizmal je napisao/la sledeće:
iskreno mislim da bi najbolje prosla americka kola kad bi mi sami testirali kola pogotovo ona starija robusnija sva od celika(s kojima mozes kroz kucu da prodjes


Bash oni su i najgore prolazili u crash testovima...pogotovo pick-upovi.
Imala su preveliku masu,samim tim je i veca sila pri udaru,a i kvalitet im je bio jako losh...

Pogledajte listu za Dodge...vishe ih nije porshlo test nego shto je proshlo:
http://www.safecarguide.com/mak/dodge/idx.htm

A evo na shta lici F-150 posle testa...

Prvo ovako nisi mee definitivno razumeo,...ja nisam mislio na par godina starije amerikance vec na one od 60-ih do 80-ih maximalno 90-ih....jer ovi novi jesu teski al nisu ni izbliza onako dobro pravljeni kao automobili u pomenutom razdoblju....

Sto se tice slike koju si postavio to nije f150 o kom sam ja pricao u mom postu...i ovo ti je slika snormalnog kres testa....
Ako si primetio ovaj na slici ima 1 red sedista a onaj o kom sam ja pricvao ima 2 reda sedista...al nebitno....jer covekovo telo svakako nije napravljjeno da trpi sile koje deluju pri sudarima...



_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
boolero
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 265
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 7:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Amerikanci iz 60'-70' tek nisu imali veze sa sigurnosti...bilo je bitno da su jeftini,da imaju veliki i jak motor,ostalo ako ispadne dobro ispadne,ako ne ispadne nikom nishta.
O njihovoj sigrunosti ti govori i to da se uz dosta Muscle car nije dobiao pojas,diskovi i sl...sve to da bi finalna cena bila shto manja i pristupacnija mladjim kupcima koji su ih koristili samo za quarter mile.

Pokushavam da nadjem slike Ford Galaxie koji udara u nepokretnu prepreku frontalno....auto se sabija na 2 metra duzine, naravno kabinu od haube vishe ne razlikujesh.
Bio je i test nekog Chevroleta, udara u banderu...koja ulazi do zadnje klupe.

Shto se tice F-150 mozda je i ovaj imao dva reda...pre testa Very Happy

_________________
Opel Kadet E 2.0

Opel Vectra B 1.8 16v
Opel Team Serbia
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 7:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

boolero je napisao/la sledeće:
Amerikanci iz 60'-70' tek nisu imali veze sa sigurnosti...bilo je bitno da su jeftini,da imaju veliki i jak motor,ostalo ako ispadne dobro ispadne,ako ne ispadne nikom nishta.
O njihovoj sigrunosti ti govori i to da se uz dosta Muscle car nije dobiao pojas,diskovi i sl...sve to da bi finalna cena bila shto manja i pristupacnija mladjim kupcima koji su ih koristili samo za quarter mile.

Pokushavam da nadjem slike Ford Galaxie koji udara u nepokretnu prepreku frontalno....auto se sabija na 2 metra duzine, naravno kabinu od haube vishe ne razlikujesh.
Bio je i test nekog Chevroleta, udara u banderu...koja ulazi do zadnje klupe.

Shto se tice F-150 mozda je i ovaj imao dva reda...pre testa Very Happy
da mozda Smile ma ne mislim ja na tu vrzstu sigurnosti tipa kocnice i pojasevi nisi bas lepo citao dixine i moje postove ja sam mislio na to da su oni jako izdrzljivi i da su se tesko guzvali pri udaru u druge automobile,jer su imali jaku konstrukciju...
Moj stric je imao Chrysler Le Baron iz '88-e i s njim si mogao da prodjes kroz npr jugica i da mu ne bude nista al zato pojasevi ,kocnice,...sve ostalo vezano za bezbednost=0

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 12:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma ljudi sta vam je kakvi Ameri , oni da znaju nesto ne bi im Bush bio predsednik, stvoreni su od krvopija svaka im cast za par primeraka iz automobilske industrije ali nista vise. To sto neki auto prodje ili ne tu vrstu ispitivanja i otpora ne znaci da je stvarno (ili ne) tako dobar (los)....Sve to zavisi, na kraju opet kazem za sve one koji nisu najbolje razumeli to su sve marketinski trikovi, prodaju maglu urade par komada ili ti seriju i onda prave kao neke testove a cenu tih testova uracunaju u daljoj proizvodnji...a od moje sigurnosti-NISTA bez mene...
Na kraju svako od nas ima pravo na misljenje koji je auto dobar a koji losh zato forumi i sluze, ja cu od nekog saznati ovo taj neko nesto drugo od nekog treceg itd. a sve u svrsi boljeg informisanja ljudi i misljenja se hvala Bogu razlikuju tako se i uzajamno dopunjujemo i sirimo vidike, ne valja kad covek kao konj gleda samo ispred... Wink

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 1:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dixy_24 je napisao/la sledeće:
Ma ljudi sta vam je kakvi Ameri , oni da znaju nesto ne bi im Bush bio predsednik, stvoreni su od krvopija svaka im cast za par primeraka iz automobilske industrije ali nista vise. To sto neki auto prodje ili ne tu vrstu ispitivanja i otpora ne znaci da je stvarno (ili ne) tako dobar (los)....Sve to zavisi, na kraju opet kazem za sve one koji nisu najbolje razumeli to su sve marketinski trikovi, prodaju maglu urade par komada ili ti seriju i onda prave kao neke testove a cenu tih testova uracunaju u daljoj proizvodnji...a od moje sigurnosti-NISTA bez mene...
Na kraju svako od nas ima pravo na misljenje koji je auto dobar a koji losh zato forumi i sluze, ja cu od nekog saznati ovo taj neko nesto drugo od nekog treceg itd. a sve u svrsi boljeg informisanja ljudi i misljenja se hvala Bogu razlikuju tako se i uzajamno dopunjujemo i sirimo vidike, ne valja kad covek kao konj gleda samo ispred... Wink
ma ja sam reko za te amere jer stvarno su im karoserije nenormalno jake.
PO meni su Svedjani zakon...
VOLVO i SAAB zna se mada je VOLVO zadnje vreme naj naj sto se tice sigurnosti.TAko da jedino njima verujem sto se tice sigurnosti i nikome drugom...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 1:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma sto se tice onoga sto si ti rekao sve je ok samo pokusavam da uzvratim istu kolicinu podrske... Wink

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 1:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dixy_24 je napisao/la sledeće:
Ma sto se tice onoga sto si ti rekao sve je ok samo pokusavam da uzvratim istu kolicinu podrske... Wink
aha ok Wink

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 1:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Wink

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 10:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rollover zračni jastuci kao standard

GM će do 2012. u sve svoje modele kao serijski dio opreme uvesti nove zračne jastuke

Objava kako će od 2012. rollover zračni jastuci postati dio standardne opreme u svim modelima General Motorsa došla je nakon demonstracije istih u novom centru za testiranje prevrtanja u Milfordu, vrijednom 10,2 milijuna dolara. Istraživanja su pokazala kako do prevrtanja automobila dolazi u svega 3% prometnih nesreća, no upravo se u tih 3% nalazi i 25% smrtnih slučajeva. Bočni zračni jastuci, bočne zračne zavjese i ostali sigurnosni uređaji koji se aktiviraju za vrijeme prevrtanja uvelike pridonose smanjivanju broja poginulih prilikom prevrtanja automobila.


U Milfordu će strućnjaci GM-a biti u mogućnosti izvoditi različite vrste testova koji uključuju prevrtanje automobila. Neki od njih su tzv. flying floor test u kojem vozilo bočno klizi po različitim vrstama podloga, potom prevrtanje nakon udara o rubni kamen, a zanimljivog je imena i test Dukes of Hazzard (nazvan tako premao popularnoj TV seriji s početka 80-ih) koji gotovo da garantira salto s automobilom.

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
speedoje
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 358

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 9:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za ocekivati da ce ovi vazdusni jastuci biti standardna oprema, za nekih 10 godina ceo auto ce biti u jastucima. Smile
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 10:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

speedoje je napisao/la sledeće:
Za ocekivati da ce ovi vazdusni jastuci biti standardna oprema, za nekih 10 godina ceo auto ce biti u jastucima. Smile
izgleda... Rolling Eyes

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 11:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Onda nece biti auto nego namestaj... Razz

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Ostala vozila i zanimljivosti ~ -> Crash Testovi!!! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 3 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon