www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Koliko vam je internet zamijenio društveni život?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 27, 2007 11:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije ga zamenio, mada nekad pozelim da nema ni interneta, ni mobilnih telefona, ni bilo cega od moderne tehnologije... Twisted Evil
Pozelim da se vratim u period kad su se pisma pisala rukom...taj lep osecaj kad otvorite sanduce i vidite pismo od neke vam drage osobe iz inostranstva ne moze se porediti sa osecajem kad jednostavno primite mail....sad u sanduce mi stizu samo racuni i reklame...Kad su za sve praznike sanducici bili zatrpani razglednicama i cestitkama (a ne inbox mailovima), kad su svi za svaku sitnicu morali da zovu telefonom ili da dodju da bi preneli, a ne da istipkaju sms...al ovom pricom odlazim u potpuno drugu temu...

Dakle, nije mi zamenio drustveni zivot po pitanju da umesto da izadjem ja sedim uz racunar i "visim" na netu...ali stvari slicne ovima koje sam navela, njih jeste zamenilo...a volela bih da nije... Rolling Eyes



_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 28, 2007 8:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

internet ne bi smeo da promjeni društveni život. ja mislim da ga može samo oplemeniti. eto, meni se desilo da sam ovdje našao i djevojku i jako dobru prijateljicu. doduše, izgubio sam i jedno i drugo, ali eto. želim da kažem, može se desiti da vam internet ili u ovom slučaju forum, čak pripomogne, samo treba da se pazi. vidim mnoge ovdje koji čini mi se nemaju nekakvog života, jer su vazda ovdje, noče i dan, preko tjedna i vikendom. to nije dobro. ja jesam mnogo ovdje, po meni i previše Wink ipak neki i nemaju drugo nego ovaj forum, to je ono što mene ne da me brine (šab me gabri) nego jednostavno ne mogu da svatim, šta ima toliko da ste ovdje.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
RedStarGirl
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 08 Dec 2005
Poruke: 307

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 28, 2007 9:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ništa posebno mi internet nije izmenio život
 
slacky_slacky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Mar 2007
Poruke: 17

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 6:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

internet mi je mnogo zamenio drustveni zivot
 
miljana58
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 18 Apr 2006
Poruke: 32

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 8:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Do sada mi je internet doneo samo mnogo koristi.Nezamenljiv je u posli kojim nameravam da se bavim - novinarstvu, kao prvi korak u istrazivanju.Ipak me zanima pojava otudjivanja od stvarnog sveta, nepoznavanje granice izmedju stvarnosti i virtuelnog dozivljaja sveta,zamena komunikacije face to face sa text porukom.Narocito mi je zanimljiv fenomen online igrica.Bas trenutno i istrazujem ovaj pojam pa ako neko ima neku korisnu informaciju ili moze da me uputi u problematiku neka posalje. Wink

_________________
***
 
tamara_blabla
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 15 Mar 2007
Poruke: 766

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 15, 2007 3:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nimalo. Samo mi je popunio slobodno vreme koje i bih ionako uludo potrosila na neki drugi vid zabave.
 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 20, 2007 3:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne nije mi zamenio društveni život, samo ga uvećao. Jedino što sad preko web-camere pričam sa drugovima, drugaricama i prosto poznatih ljudi. To mi i pomaže u nečemu, nekad je udobnije pitati nešto čoveka koji je daleko.

_________________

 
Beep
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Mar 2007
Poruke: 17

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 22, 2007 3:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Toliko da razmishljam da batalim chatanje..
 
bebacka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 15 Jun 2006
Poruke: 239
Mesto: SUBOTICA

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 23, 2007 12:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

taman toliko da nisam ni malo zapostavila svoje prijatelje zbog neta,
 
odiseja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Dec 2005
Poruke: 15

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 27, 2007 11:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Nije ga zamijenio ali ga jest dopunio. No posto zivim daleko od kuce nezamjenjiv mi je za znati sto je novoga doma i za komunicirati s ljudima na materinjem jeziku. Otherwise vec bih hrvatski jezik zaboravio da nije interneta.


Ne nije ga zamijenio ali mu dao jednu novu dimenziju.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 28, 2007 8:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gde li su svi oni clanovi kojima je internet poprilicno zamenio drustveni zivot?
Mozda i pisu na ovu temu i nisu svesni da su zamenili realan zivot internetom?

Prvi provajder koji je kod nas u Kraljevu omogucavao obicnim korisnicima pristup internetu poceo je sa radom oktobra 1998. god.
Nije proslo 2-3 dana od kako je Tron poceo da radi a ja sam vec surfovao netom. Prvih mesec dana je bilo besplatno i ja sam (secam se dobro) imao preko 200 sati konekcije. Znaci, vise od 6 sati dnevno sam provodio na netu (sto je veoma mnogo).
Do pre upotrebe neta skoro da nisam znao ni rec engleskog jezika, ali posle 6 meseci ne da sam poceo da razumem engleski nego sam poceo da razmisljam na engleskom i da izlecem sa nekim recima koje se samo na chat-ovima koriste.
Svu kintu koju sam uspeo kao klinac da ustedim sam davao na uplatu vremena. 1999-tu godinu sam vise vremena proveo na netu nego igde.
Mozete misliti da sam se u martu 2000. godine smuvao sa devojkom iz grada koju sam upoznao na netu (inace prva ljubav). 10 dana smo se dopisivali ICQ-om i onda smo dogovorili upoznavanje (do tada nisam znao kako ona izgleda, a ni ona kako ja izgledam). Utisak koji je ona ostavila na mene je bio samo onaj preko interneta. Zamalo zbog neta da pogubim sve drugove.
Da skratim malo... Do pocetka februara 2001. godine kada sam poceo da radim sam vise vremena proveo u virtualnom svetu interneta nego u stvarnom zivotu.
I tu su muke prestale.... Naravno koristio sam net i dalje ali u veoma maloj meri.
Znate kada sam postao svestan svoje zvisnosti od neta? Kada sam se diskonektovao.
Danas je vec druga prica.

Sada.... net mi samo olaksava neke stvari, uglavnom poslovne i nformacione..... inace uopste mi ne zamenjuje, upotpunjuje zivot niti sam srecan kad ga koristim.
Mrtav sam ladan kad sam online. Da ga sutra nema.... ja se nebi ni setio da je i postojao.....

A vi? Jeste li vi oboleli? Po vasim postovima (mislim i na tekstove koje postujete i broju postova) i datumu registracije na domacem, nisam siguran da ste imuni.
 
mrgude
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 14 Mar 2007
Poruke: 446

namibia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 10:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma nije uopce. cak mi je internet sve dosadniji i dosadniji...

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Koliko vam je internet zamijenio društveni život? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 3 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon