www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Gdje govori tišina?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
*Black_Onyx*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Maj 2007
Poruke: 22

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 31, 2007 3:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Umetnost je ćutati sa nekim.

Mada mislim da moj potpis dovoljno kazuje šta mislim na ovu temu Wink


Pošto je potpis promenjen, evo na šta mislim:

'Reči jesu moje igračke, cakle mi se u glavi kao oni šareni
staklići kaleidoskopa i svaki put mi je druga slika u očima kad
zažmurim.

Ali, postoje u nama neke neprevodive dubine,
postoje u nama neke stvari neprevodive u reči, ne znam...'

Wink


Eh...Djole je dosta stvari jaaako lepo rekao...Ne znam da li si procitala njegove knjige,posto vidim da ti se svidjaju pesme,toplo ti preporucujem... Very Happy


 
jerumi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 31 Maj 2007
Poruke: 186

canada.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 02, 2007 8:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mogu da pricam sa bilo kim. samo s jednom osobom mogu da cutim, i da tisina prija, uf jos kako... tisina je tako potcenjena...

_________________
nemam ja toliko kofera, kada me tuga potera, da spakujem sva ta gorka osecanja...
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 04, 2007 11:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*Black_Onyx* je napisao/la sledeće:
Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Umetnost je ćutati sa nekim.

Mada mislim da moj potpis dovoljno kazuje šta mislim na ovu temu Wink


Pošto je potpis promenjen, evo na šta mislim:

'Reči jesu moje igračke, cakle mi se u glavi kao oni šareni
staklići kaleidoskopa i svaki put mi je druga slika u očima kad
zažmurim.

Ali, postoje u nama neke neprevodive dubine,
postoje u nama neke stvari neprevodive u reči, ne znam...'

Wink


Eh...Djole je dosta stvari jaaako lepo rekao...Ne znam da li si procitala njegove knjige,posto vidim da ti se svidjaju pesme,toplo ti preporucujem... Very Happy


Jesam, naravski Very Happy Hvala na preporuci Smile

'Ima jedna pesma za decu , Preverova, koja kaže : “Žirafe pevaju, ali pošto su žirafe neme, pesme ostaju u njihovoj glavi”
Tako je i sa mnom.
Možda ću vam i govoriti neke reči, ali kako sam za vas od danas nem, pisma će ostajati u mojoj glavi.'


Miroslav Antić-III pismo

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 05, 2007 12:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kad se kaže tišina,ne znam da li nekog to u prvog trenutku ne asocira na tugu i samoću.Naravno,da da.I,stvarno ta tišina u samoći je strašna.I kad se u svom skupu tonova i šumova koji se ne čuju pokuša da se nešto ''kaže''(ne kaže naglas,već ''kaže'' u sebi) samom sebi ili nekome to uvek odzvanja u prazno i taj eho tišine u samoći ume da bude izuzetno bolan.Jer ta tišina mnogo govori,ništa ne kaže i ne daje nikakvu utehu ili nadu.
Ali kad se kaže tišina u ljubavi,tada ta reč ima sasvim drugi smisao.Nema ničeg lepše od onog govora pogledima,kada se ''čitaju'' misli voljene osobe,kad je samo prisustvo iste najlepši razgovor i priča.Kad je dovoljan jedan jedini dodir,jedan poljubac,jedan nežan pogled i nijedna reč.Tada tišina ne samo da govori...Ona brblja...Ona se smeje...Ona je dovoljna...Samo ona...I nijedna reč...
Ali kada je u pitanju neprijatna situacija,nepoverenje,svadja izmedju dvoje,tišina je tad teža od milion reči.Tad tišina ćuti...I boli...I razdire...Tad je bilo kakva reč potrebna...Da prekine tišinu...Da bar kratko ne boli...
Tišina je lepa dok govori,ali izuzetno teška kad ćuti.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
Đina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Jun 2007
Poruke: 134
Mesto: U.K.

uk.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 20, 2007 12:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ili tamo gde se nema što reći, ili tamo gde se ne mora što reći.
To su trenuci u kojima svi uživaju i pričaju pogledima Wink

_________________
"Poceo si sebe ozbiljno da shvatas, a publiku na patetiku da hvatas"
Rambo A.
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 28, 2008 11:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U svojoj pjesmi Desanka Makismović kaže"Ne merim više vreme na sate,ni po sunčevom vrelom hodu,dan mi kada njegove se oći vrate,a noć kada od mene odu"Šta više reči o tišini potrebnoj u ljubavi.
Iz svog iskustva ću reči koliko je potrebna i u drugim slučajevima.Jako mlad sam ostao bez roditelja.Prijatelji su dolazili da izjave sučešće,a pri tome jako puno pričali standarno"Znaš li,..............sjećaš li se itd itd .....šta su umrli rekli,učini za života".To je uzrokovalo još više bola kod mene. Dva moja prijatelja su znala provesti kod mene sate i sate,a da nismo progovorlili ni riječi.Bilo mi je dovoljno njihovo prisustvo,znao sam da dijele moju bol,a da to ne ističu.

Rekli su o tišini:

Irfan Horozović
"...tišina je carstvo izgubljenih ljudskih glasova. Tišina je zapravo jedini način da se istinski razgovara s ljudima. Tako se traže i nalaze izgubljeni ljudski glasovi, kao umorni konji u nekoj pustopoljini, koji se udruže da bi putovali zajedno."(Talhe ili Šedrvanski vrt)

Karel Čapek"Zamislite koja bi tišina nastala kada bi ljudi govorili samo o onome što znaju."

Orhan Pamuk
"Slikarstvo je tišina uma, muzika oka." (Zovem se Crvena)
"Jer, vrijeme je trodimenzionalna tišina, tako je napisala moja knjiga." (Novi život)

Romain Gary
"Ja sam rođeni lingvist. Razumijem čak i tišinu(Pseudo)

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 07, 2008 11:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tisina je za mene jedini govor.
Mozda zvucim pomalo neuravnotezeno i mozete pomisliti da sam poludela ili nesto slicno.
Ma ne.
Zarobljena sam svojom tisinom i tisinom jedne osobe.
Tisina je lepa...pametna.
Jovan Ducic je mnogo pisao o njoj.
Tisina otkirva ko smo ustvari.
Tisina je najbolji lek za tugu.
Tisina je svako puno i prazno jutro...
Bolje da ne pise vise o ovome,mislice ljudi da nisam normalna.
Svasta znam i umem d kazem o tisini...da se zaprepastite koliko je duboka i magicna.

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
shmek
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Dec 2007
Poruke: 22

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 22, 2008 6:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako Dino Merlin kaze u svojoj pesmi:
"Dobro je kad u zivotu za nekog se rodis,neko za tebe se rodi
dobro je kad u zivotu nekoga volis,neko te voli
dobro jke kad u zivotu neko te sluti,ti nekoga slutis
ali najbolje je kad u zivotu imas nekog sa kim mozes lako da cutis..."
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 28, 2008 7:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ali najbolje je kad u zivotu imas nekog sa kim mozes lako da cutis...
predivno receno i potpuno istinito,toliko da boli.
Smile

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 28, 2008 11:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni u braku sa voljenom osobom ne trebaju reči. Dovoljan je jedan pogled, dodir da osetim šta mi je želeo reći. Mnogo je važnije slušati ono što nam nalaže srce i znajte da je taj osećaj važniji nego hiljadu izgovorenih reči.
 
ex_deda
Banovan!

*28*
*28*





Datum registracije: 08 Okt 2006
Poruke: 7256

australia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 28, 2008 11:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni trebaju rechi, ali ne verbalne, uputime joj recimo:
http://criticalpoet.com/viewtopic.php?f=4&t=2773&p=23650#p23650

_________________

Next to you - my hand doesn’t shake
paths we take and moon story toasts

Next to you - eyes are not red mirrored
in tears we spilled while roaming earth

Thourn Whaul (2007)
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 28, 2010 10:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ćutanje je prelijepo kada ćutiš pred onim za koga te vežu snažne emocije i kada znaš da ti se iste vraćaju kao eho. Samo tad je ćutanje lijepo... tada duše govore same, a njihove su riječi nešto naljepše što je čovjek u stanju doživjeti i osjetiti u svom biću.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Gdje govori tišina? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon