www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zašto se dobrim ljudima dešavaju loše stvari?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 17, 2009 3:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa sad to ovako izgleda,ja nisam dobar što kad nemam novaca,nemam petlju da nekoga razbijem i otmem mu novac.
To i nije tačno, zbog čega misliš da dobri ljudi nemaju nekakvu petlju za bilo što
zašto imaju loši.
Znaju dobri ljudi da dobro popi*de...
Možeš se lako iznenaditi da petlja nema nikakve veze sa tim jeli neko dobar ili loš.
Samo dobri ljudi koriste tu petlju na drugi način a ne da zaebu ili upropaste nekoga...

Ovo prvi put čujem da je neko ko je dobar i lijen...
Ljenost se često veže za one koji i nisu baš nešto dobri...

citat:
Lose stvari se desavaju "dobrim" ljudima samo zato sto i nisu bas toliko DOBRI, a posebno im nisu bas najbolje misli i zelje.


Postupke ne pominjem jer ih uglavnom nema.



_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 18, 2009 8:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je njegova poenta trebala da bude k'o i moja, da ljudi nisu uvek onakvi kakvi nam se "na prvu loptu" cine..

Tako da imash onih koji su predstavljeni k'o "andjeli" a ustvari su djavoli i obrnuto..


a isto tako se slazem da ovu izreku, k'o i onu "sve je lakshe kad' si mlad" koriste najvishe oni koji zale za propustenim... pa da l' nisu imali petnje, da li su bili lenji il' po sredi neshto 25o al'..

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 18, 2009 12:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da opet to nema veze sa onim istinski dobrim ljudima...
Čovjek nije postavio pitanje zašto se loše stvari dešavaju ko fol dobrim ljudima nego dobrim ljudima...
Često se desi da dobri ljudi nadrapaju,a da uopšte nemaju nikakve veze sa ovim
što je on naveo...

Sad ako nam se neko predstavi kao dobrica pa mu se desi nešto loše,
desilo mu se zbog toga što nije baš dobrica...
Po ovome loše stvari se ne dešavaju dobrim ljudima,što nije uopšte tačno...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 18, 2009 1:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ahahahahahaha
A ti znash ko je istinski dobar?
Nisam nit' Bog, nit' Buda, nisam andjeo a ni djavo, nisam bash dobar u citanju tudjih misli a ne znam ni da rukujem s' poligrafom, mada ni on nije precizan, tako da niko ziv isto tako ne moze znati ko, kako si ti rekao istinski dobar a ko ne 100% tacno, mozesh samo videti spoljashnju sliku, ne unutrashnju..

.. al' meni josh nije receno shta su to loshe stvari, a shta dobre.. kada sam to zapitao onaj ko mi je odgovorio ni posle pantomime nije razumeo da pitanje nije bilo vezano za "dobre i loshe radnje" koje covek vrshi vec "dobre i loshe stvari" koje se deshavaju ljudima..
Aj' neki mi neko na to odgovori pa cemo onda valjda doci do logicnog objashnjenja..

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
mnebojsa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 54

Datum registracije: 09 Apr 2009
Poruke: 9
Mesto: Beograd, Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 18, 2009 2:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mnebojsa je napisao/la sledeće:
Ohanzee je napisao/la sledeće:
nije tema predveidjena za to... li nema veze...

za mene...
dobra stvar... sve ono sto doprinosi bar jednom pojedincu a ne ugrozava nikoga, ili zrtva jednog pojedinca za vise ljudi
losa stvar... sve ono sto ugrozava bar jednog coveka a donosi dobro nekom drugom
uprosceno...


U potpunosti se slazem. Very Happy

Prica da je neko dobar samo zato sto nema petlju da uradi nista u svom zivotu i zato sto je lenj i nesposoban kod mene ne prolazi. Ti "dobri" koji se stalno nesto zale, stalno im nesto fali su u stvari samo PARAZITI drustva.

Lose stvari se desavaju "dobrim" ljudima samo zato sto i nisu bas toliko DOBRI, a posebno im nisu bas najbolje misli i zelje.
Postupke ne pominjem jer ih uglavnom nema. Confused


Embarassed Izvinite, izvinite, bio sam malo vise nejasan.
Hteo sam da kazem sledece:

- Ja, ponavljam JA sam umeo da cesto pogresim u prvom kontaktu sa ljudima. Ucini mi se neko "dobrica", onda cujem i od drugih koji ga poznaju da je "dobar, i da ni mrava ne bi zgazio". Kad ono dobrica ne bi ni mrava zgazio, jer nije bio u prilici, jer izbegava sve stresne situacije i tako dalje.
- Otud moja izjava, koja nije bas najbolje formulisana..
- Cesto u zivotu kada cinimo neka dela koja su za dobrobit jednog coveka ili grupe ljudi, moramo biti po malo i grubi i onda "nismo dobri", a "oni dobri" prosto izbegavaju nepopularne radnje.

Da ne duzim, mislim da se istinski dobrim ljudima retko desavaju stvarno lose stvari.
I, mislim, da mnogim lenjim ljudima je lakse da "budu dobri" i da kukaju nego da nesto preduzmu i poprave u svom zivotu.
I, opet i, daleko od toga da branim bezobrazne postupke i mafijasko ponasanje. To ne, nikako.
Jos jednom izvinjenje...
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 18, 2009 6:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
ahahahahahaha
A ti znash ko je istinski dobar?
Nisam nit' Bog, nit' Buda, nisam andjeo a ni djavo, nisam bash dobar u citanju tudjih misli a ne znam ni da rukujem s' poligrafom, mada ni on nije precizan, tako da niko ziv isto tako ne moze znati ko, kako si ti rekao istinski dobar a ko ne 100% tacno, mozesh samo videti spoljashnju sliku, ne unutrashnju..

.. al' meni josh nije receno shta su to loshe stvari, a shta dobre.. kada sam to zapitao onaj ko mi je odgovorio ni posle pantomime nije razumeo da pitanje nije bilo vezano za "dobre i loshe radnje" koje covek vrshi vec "dobre i loshe stvari" koje se deshavaju ljudima..
Aj' neki mi neko na to odgovori pa cemo onda valjda doci do logicnog objashnjenja..



Koga dobro poznajem znam dal' je dobar ili loš čovjek...
Ti ako ne možeš da skontaš razliku između loših i dobrih ljudi to je momče tvoj problem...
Prvo s poligrafom ne možeš da utvrdiš dali je neko dobar ili loš nego dali govori istinu ili laže... Neko ko ponekad ne kaže pravu istinu
ne mora da znači da je loš čovjek...
A pod istinski dobar,sam mislio da ne folira dobrotu,kao
što to može da se folira ovako virtuelno...
Opet ponavljam ti ako nešto ne umeš nemoj da misliš da to niko drugi ne ume...Ja sasvim dobro znam ko je dobar čovjek ,a ko nije,mislim od ljudi koje poznajem.A one koje i ne poznajem za njih me i nije toliko briga dali su dobri ili loši...Sve dok ne diraju nikoga ne zanimaju me...
Opet dobre i loše stvari??? mislim da samo budala ne može da razlikuje,a o tebi nemam mišljenje da si budala...Znaš ti dobro šta su loše stvari,a takođe znaš i šta su dobre stvari,
zato nemoj da se praviš lud kad dobro znaš da nisi...

da pitanje nije bilo vezano za "dobre i loshe radnje" koje covek vrshi vec "dobre i loshe stvari" koje se deshavaju ljudima...
Ajd da probam,mada će biti veoma teško... Laughing
Ja ako uradim neku "lošu radnju" nekome,mislim da mu se desi loša stvar...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 18, 2009 10:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
a to svodi na ukupno 10 ljudi?
shta je s' ostalima?


Postoji razlog zashto sam postavio ono pitanje i niko do sad' nije bio tol'ko pristojan da da konkretan odgovor na to pitanje..


"Sve moze da se desi bilo kome" i samo je znak da si se nashao u pogreshno vreme na pogreshnom mestu.. maler ne bira.. bar kol'ko ja znam. ^

al' dobro, ako neko zeli da provede ceo zivot u kukanju ja mu ne mogu pomoci

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 18, 2009 11:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam ja dobro,da je većina ko fol urednih i dobrih ljudi na neki svoj način i pokvareno,jer da se razumjemo, čist čovjek ne postoji,tj onaj koji nikad nije napravio neku svinjariju...
Ali mislim i da poznajem malo više od 10 ljudi za koje znam da su dobri ljudi.
Radim sa mnogo dosta dobrih ljudi,koji nekad moraju i da pretjeraju u nečemu
ali ih to ne čini lošim...
Tebe interesuje šta su loše a šta dobre stvari...
Mislim da pokušavaš da se igraš sa mojim mozgom,kao sa mozgom
pedagoga iz srednje škole... Wink

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 18, 2009 11:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ti mozda znash, al' vecina ljudi ne zna i velica one kojima ne bi 2 nacrtane ovce trebao dati.. Wink

Ne samo s' tvojim, s' bilo cijim ko odgovori na pitanje.. Laughing
Zato shto sam ocekivao odgovore i unapred "imao" objashnjenje za vecinu "prvih lopti" na koje vecina ljudi nalece.. Razz Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 19, 2009 6:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znaš kako definicija dobrog čovjeka (za mene) je :
da nije, licemjer,da ima određenu dozu poštovanja prema drugima...
Da ne petlja puno tj da nije nikakva muljavina,da ne misli da je sam na ovom svijetu.
Da nije preveliki materijalista,da me ne laže u oba moja oka...i još par ne toliko bitnih osobina....
A za ostalo je lako...Poznajem dosta ljudi koji ni pola nemaju od ovoga,
pa izlazim s njima nekako na kraj...Tj ne mislim o njima loše...
Sad sve što je meni dobro ne mora i nekome drugom da bude dobro...
Što hoću da kažem svako drugačije gleda na dobrotu...
A ovo za "ovce",to si u pravu sto i 1 % jer imam iskustva sa
navikanim dobricama, kada dođe momenat da pokažu nešto od svoje dobrote,
nemaju što pokazati jer te osobine u njima nema...
A takođe poznajem i nekoliko dobrih ljudi kojima i pored dobre duše
ne bih dao ni te jbn nacrtane ovce da čuvaju...Jednostavno iz razloga
što su previše dobri,a to nije dobro na današnim vremenima...
Ja lično više volim da pojedinci koji me ne poznaju kontaju da sam loš
nego dobar...Tako se i ponašam, svoju neku dobrotu držim za meni važne ljude,
i dobro pazim da im ne radim s*A*A...
A ostali,pa to je na njima, ako hoće da budu loši prema meni,
ja to duplo vraćam bez oklevanja...
I nemam razloga da se požalim da mi ovakav nastup ne funkcioniše...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 25, 2009 2:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postoji pravilo... da Bog nedaćama oblikuje samo one ljude koji su mu dragi i koje želi pored sebe... Isto kao i to da... Bog nam daje onoliko tereta koliko možemo da ponesemo... Wink

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 25, 2009 3:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zasto se dobrim ljudima desavaju lose stvari?

ok,pod pretpostavkom da postoji neka ravnoteza, tako da npr srazmerno onim losim stvarima koje ucinis/pomislis dobijas za uzvrat isto toliko "poteskoca'>
to nazalost ne postoji.

lose stvari se desavaju svima (definisi lose - npr zasto se onda neko dete razboli,dobije rak, zasto umiru bebe ..)

to je zivot.

svi su i dobri i losi, i dobri ljudi cine ne tako dobra dela, isto kao sto i "los" covek moze i cini dobra.

zar zaista postoji tako jasna granica ko je iskljucivo dobar a ko los? (ili je ovo ipak neka druga tema)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zašto se dobrim ljudima dešavaju loše stvari? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon