www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

JRR Tolkin
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
antonela
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 21 Maj 2005
Poruke: 44
Mesto: Tamo negde iza duge gde su vecna proleca...

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 21, 2005 2:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gospodar prstenova je fantasticno djelo.


_________________
..Znam da neces doci,
a cekam,
i maste nepoznate srece
rastu u noc nemu,
necu vise cuti tvoje reci,
taste,
da tvoj glas svemocni
osetim u svemu..

..Wherever you go,whatever you do
I will be right here waiting for you..
 
novos
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 261

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 23, 2005 10:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cao svima. Slazem se da je "Gospodar" sjajno djelo, ali postoji jedna knjiga koja je slicne tematike. To je Knjiga od Terija Bruksa : "Mač od Šanare" . Vjerovatno je pisac ove knjige pisao po uzoru na Tolkina, ali vam mogu reći da je po meni puno , puno bolje napisana od "Gospodara",


preporucujem vam da je procitate!
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 23, 2005 11:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam je pročitao u izdanju Plave ptice (i još mrzim onog ilustratora Kalmarevića koji je krao Fosterove ilustracije i sam ih potpisivao Evil or Very Mad Mad ), štaviše to mi je prva EF knjiga koju sam ikad pročitao (a čitao sam i ostale knjige iz Šanara-edicije), te mislim da sam merodavan kad kažem da je to ni bleda kopija Tolkina (mada su ga Ameri svojevremeno baš nahvalili). Meni je Martin puno bolji i inventivniji

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
novos
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 261

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 23, 2005 4:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vidim da si fasciniran Tolkinom i da ne postoji za tebe neko djelo bolje do njegovih .

posto nijesam citao nista izuzev "The Lord of Ring" moracu da uzmem taj famozni "Silmalirion".

p.s.valjda me Gnomi i Trolovi nece pojesti

_________________
" "
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 23, 2005 6:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam upravo pocela sa citanjem Silmariliona.Ako je suditi po prvih 50-tak stranica, dopasce mi se mnogo vise od Gospodara. Razz

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 24, 2005 8:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prave stvari tek idu Wink 8) Knjiga je prelepa, veličanstvena i tužna u isti mah...

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
missanja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 25 Maj 2005
Poruke: 21

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 12:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zahavaljujuci tolkinu sam zadnjih godina uspela da prezivivim sve ispitne rokove i njegova dela su me odmarala od ucenja.... ni sama ne znam koliko sam puta procitala pojedine delove gospodara..... svaki put kada je procitam osecam kao da sam nesto novo saznala..... nacin pisanja je fantastican, prevod je dobar, ali u originalu je stvarno pravo uzivanje. verujte da sam zadnjih godina ucila engleski samo da bih mogla da ovu knjigu u originalu procitam....i sav trud se isplatio jer sam, da ponovim, tvarno uzivala citajuci je na engleskom...

_________________
'Fathers and teachers, I ponder "What is Hell?" I maintain that it is the suffering of being unable to love....' The Brothers Karamazov
 
sanelly
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Maj 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 01, 2005 5:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Procitao sam Gospodar Prstenova na engleskom jeziku 3 puta ja mislim. Volio bi da procitam na nasem ali jedine kopije sto sam nasao su bile u Splitu mada sam bio na Vacationu tada, a bile su preko $100 ja mislim, tak da nisu normalni. pa nisam ni kupio.
 
Jinx
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 03 Jun 2005
Poruke: 31
Mesto: Ljubljana / Nis

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 03, 2005 12:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tolkin je moj omiljeni autor, procitao sam SVE njegove knjige! 8)

_________________
Balkane, Balkane, Balkane moj...
 
millosh
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 07 Jun 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 07, 2005 6:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tolkin je super, ali je covek vise lingvista nego pisac. Tako da bas nije najlepsi za citanje (sto se tice upotrebe knjizevnog govora), ali to nadoknadjuje fenomenalnom mastom i darom za epsku fantastiku.

Ne znam koliko sam puta procitao Gospodara.
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 08, 2005 10:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jinx je napisao/la sledeće:
Tolkin je moj omiljeni autor, procitao sam SVE njegove knjige! 8)


Baš sve? Nešto sumnjam, pa me ti razuveri i izdiktiraj mi šta si sve pročitao

@ millosh: mislim da je njegov književni govor više nego dobar i da si ti jedan od retkih koji je stavio primedbu na to (ako ne i jedini). A da je fantastičan lingvista u to ne treba sumnjati. Stvorio je nekoliko jezika praktično niiščega

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
missanja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 25 Maj 2005
Poruke: 21

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 09, 2005 6:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eladan nemoj biti toliko sujetan, mozda covek i jeste prcitao sva Tolkinova napisanija. ja poznajem decka koji je ceo opus procitao u originalu zbog knjizevnog engleskog jezika, ali mu se ne dopada na primer sadrzina Tolkinovih dela. Ukusi su razliciti i drugo uvek posoje ljudi bolji od najboljih...

_________________
'Fathers and teachers, I ponder "What is Hell?" I maintain that it is the suffering of being unable to love....' The Brothers Karamazov
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> JRR Tolkin Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 3 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon