www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Šta je to što ljude chini ljudima ???
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 09, 2005 3:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svi pominjete dusu, nitko ti u dusi nemoze zaviriti. DELA mislim da cine coveka..


_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
ELENA VUKOVIC
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Okt 2004
Poruke: 1006
Mesto: Zlatna Sredina

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 02, 2005 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

navodno konstatacija da smo savrsenija bica sa vecom dozom inteligencije.mada kad se osmotri covecanstvo danas stvara se sumnja da ovo prvo nije postojano. Mr. Green
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 27, 2006 10:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cini me covjekom sve ono sto nije zivotinjsko.

Kontrolisem strasti jer nisam zivotinja.
Ponasam se civilizovano jer nisam zivotinja.
Oblacim se jer nisam zivotinja.
Razmisljam, koristim iskustva, trudim se da budem humana, poziitvna,
da stalno radim na razvoju svoje dusevnosti, spiritualnosti, emocija,
fizickog unutrasnjeg i vanjskog dobrog stanja...

Ono sto bi bilo da ljudi od zivotinja preuzmu je ova odlicna osobina:
zivotinja nikada ne pravi dvije iste greske.
Nema sanse da na istom mjestu opet padne u stupicu.

Na zalost, mnogi ljudi se time nemogu pohvaliti.
 
s38121rs
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Dec 2005
Poruke: 141

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 06, 2006 8:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

razum, osecaj za racionalnost
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 06, 2006 10:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Osjećaj za život, za sebe i druge ljude oko sebe. ako taj osjećaj ne postoji, onda čovjek kao osoba zapravo ni ne postoji.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
Kavlaki
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 01 Feb 2006
Poruke: 71
Mesto: larnaca.....

cyprus.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 06, 2006 10:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljubav,ambicija,griza savest,grehovi,lenjost,kajanje,iskupljenje,ljubomora,osecaji straha od smrti i samoce,zavisnost,zelja za uzivanjem,prijateljima,smejanjem,srecom,zabavom,zivotom...Sve ovo ljude cini ljudima i u isto vreme cine da se oni medjusobno razlikuju.
 
admirp
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 57
Mesto: sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 14, 2006 2:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to nas cini razlicitim od ostalih stvorenja jeste razum, makar tako pise u svetim knjigama, mada se ljudi u nekim situacijama ponasaju i gore od zivotinja

_________________
you'll never walk alone
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 19, 2006 9:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Intelekt. jer ljudi imaju dusu, a i zivotinje takodje, kao i sve ostale delova tela kako poseduje covek tako i zivotinja (sem repa).
Intelekt je to sto ih odvaja od zivotinja.

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
helenaW
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 15 Mar 2006
Poruke: 6

france.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 21, 2006 2:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Covek pripada zivotinjskom svetu , sisar je i bio je x godina pod dominacijom jacih zivotinja i nalazio se skoro na dnu poznatog lanca ishrane.

Neki su faktori na planeti uticali da se odjednom mozak kod coveka razvije i pojavi jednu intelegenciju superiorniju nego li kod ostalih sisara i ostalog zivog sveta.
Intelegencijom je poceo da lovi i pripitomljuje zivotinje koje sluzice mu za prehranu u vrlo teskim danima kao i odevanju itd itd.
Vrlo je verovatno da na nekoj drugoj planeti , ako posaljes coveka i majmuna , da bas majmun razvije intelegenciju a da covek otupi iz eto tako nekih poznatih i nepozantih faktora.
Ovo sam rekla cisto zbog relativizacije..jer kad bi se desio recimo neki preokret u svetu i morali bi ziveti onako u prirodi , zemlja je jako surov svet za prezivljavanje, sto zbog temperatura na koje nismo prilagodjeni , zatim meta predatora.. insekta, bolesti, covek najverovatnije bice ugrozeno bice i izumrece jako brzo .. uzas Smile Smile
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 21, 2006 4:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

-Bez svijesti ne bih bio covjek.
-Jezik mi samo pomaze mi da izrazim ono sto osjecam i sto mi je u svjesti.
-Tijelo je kuca u kojoj stanuje moja dusa.
-Dusom iskazujem koliko sam covjek,pokretac je moje svijesti,tijela i jezika.
-Bog omogucava dusama da nakon fizicke smrti i dalje zivimo,ali u drugom obliku.
-Covjek sa dusom i svjesti oslobodjen je bilo koje vrste tastine.
-Strah od Boga omogucava da imamo cistu dusu i zdravu svijest.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
helenaW
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 15 Mar 2006
Poruke: 6

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 22, 2006 1:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

foryou10, a zasto ti mislis da sve ovo sto si naveo ne vazi i za sav ostali zivi svet? jer i jedan delfin ima svest (mozda ne po nasim pravilima) ima i jezik (koji mi ne razumemo) zatim i u njegovom telu postoji neka dusa itd.

Sta mislis sta bi Bog rekao da cuje da mi o njemu pricimo kako se mi njega BOJIMO !!
Kao da je on neki losi frajer od koga se svo covecanstvo treba plasiti i kao da on uliva strah ??? :scatter:
 
dekija85
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 672
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 24, 2006 2:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cini ih ljudskost koju imaju prema drugim ljudima

_________________
NO REMORSE NO REGRET
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Šta je to što ljude chini ljudima ??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 3 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon