www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Narcizam....
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
victory
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 60

Datum registracije: 25 Jul 2005
Poruke: 152

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 07, 2005 3:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Biti mali slatki narcista je OK, ali ništa preterano.
Ko ne voli sebe ne voli ni druge.


 
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 13, 2005 12:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da ste skoro svi malo omanuli o narcizmu.. narcizam nije voleti prvo sebe pa onda druge nego narcizam je dopadljivost,sklonost zaljubljivanja u samoga sebe. Termin je izveden iz imena Narcisa,sina nimfe Liriope,kojoj je jedna prorocica prorekla dace joj sin ziveti dugo ukoliko ne bude znao za sebe. Narcis je toliko bio lep da su mu se svi udvarali, ali ih je on odbijao i zbog toga ga je kaznila boginja Nemzis koja kaznjava ljubavnike bez srca,da vecno razmislja o svojoj lepoti.Kada se nagnuo nad vodom,Narcisu se ono sto je video toliko dopalo da nije mogao da odvoji oci od svog lika i sve je vise kopneo i na kraju umro. Bogovi su ga pretvorili u narcisov cvet.
Prema psihoanalizi ego normalno preuzima neku drugu licnost kao objekat ljubavi, medjutim u odredjenim slucajevima vraca se na svoju sopstvenu licnost.Ako se to ispolji u znatnijim razmerama,narocito ako spreci investicije u druge licnosti,govori se o narcizmu.

_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
Donatella
NiNja MaCa
NiNja MaCa



Godine: 38

Datum registracije: 29 Nov 2004
Poruke: 3017
Mesto: rajvoSa

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 17, 2005 9:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja polazim od one ...prvo moras voljeti sebe da bi volio druge, ako ne volis prvo sam sebe kako ocekujes da ce neko tebe voljeti...

Al sve ima svoje granice, sad neki extremni narcizam, npr. da volis samo sebe i briga te za sve ostalo, vjerovatno ne sluzi nicemu dobrom Rolling Eyes

_________________
I sent my soul through the invisible,
Some letter of that after-life to spell;
And by and by my soul returned to me,
And answered, I myself am Heaven and Hell.
 
stankowsky
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 460
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 17, 2005 10:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

milicaanchy je napisao/la sledeće:
Pa...svako mora da ceni i postuje sebe i svoju licnost...ali do granice normale...
Ali ne treba da stavlja sebe "inznad "drugih i obratno.


mislim da grešiš. sebe uvek treba staviti na prvo mesto. činjenica je da nismo svi isti. ja mnogo više volim sebe od bilo koje druge osobe i sebe ću uvek staviti na prvo mesto. ja malo preterujem pa sebe stavljam i na drugo i treće, a tek četvrto pripada ostalima.

nisu mi jasni ljudi koji su u stanju da neku drugu osobu stave iznad same/oga sebe. rečenica "volim je/ga više od života" je nepojmiva za moj intelekt. tako nešto reći "voljenoj osobi" je po meni najveće poniženje koje neko može sebi priuštiti. kada devojci kažem "volim te", ja ustvari mislim (a to od ostalih ne krijem): "volim i tebe".

volim ja i druge osobe, ali ni upola koliko volim sebe.

mom drugu se desilo da je devojci rekao da je više ne voli i da želi da raskinu vezu, ali ga je ona dočekala suzama i rečima da "ga voli više od svega" i bukvalno ga je molila na kolenima da ne raskine s njom. da mi je neko drugi pričao, ne bi verovao, ali ovo sam video svojim očima. po mom mišljenju, ta devojka ni malo ne voli i ne ceni sebe.

by the way - nisam narcis.

_________________
happy now?
 
Donatella
NiNja MaCa
NiNja MaCa



Godine: 38

Datum registracije: 29 Nov 2004
Poruke: 3017
Mesto: rajvoSa

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 17, 2005 10:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E pa ti ga sad pretjera... Smile Ajd dobro sto sebe stavljas na prvo, al zar bas moras i na drugo i trece...
Slazem se s tobom da je reci nekom "volim te vise od sebe ili vise od zivota" ponizavanje i nepostovanje sebe, ali isto tako mislim da ne treba ni sebe stavljati previse visoko na pijedestal, jer nam se u tom slucaju ne moze niko dovoljno pribliziti...

_________________
I sent my soul through the invisible,
Some letter of that after-life to spell;
And by and by my soul returned to me,
And answered, I myself am Heaven and Hell.
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 18, 2005 1:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da najvise volim sebe!
I svoju egzistenciju, i svoj izgled i svoje ponasanje i svoje vrline i svoje mane i sve sto ima veze samnom ...
Ko ce drugi ako ne ja Question

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
nabob
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 15 Avg 2005
Poruke: 14

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 18, 2005 9:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iz fundamenta moga personala odgovorno tvrdim da iz aspekta moje licnosti nikako ne mogu da prihvatim narcisoidne ideje pojedinih licnosti iskazane kroz evolucione tokove
modernog doba.
Narcisoidnost kao ideja proistice iz egoisticnog poimanja sveta te samim tim iz toga proistice da je egoizam posledica narcisoidnosti.

Zakljucak, zbunite zavesu spustio sam se. Necu vise da pijem....majke ti.. Shocked
 
BabyG
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 20 Jun 2005
Poruke: 4980
Mesto: ...caught in the heart of an angel...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 13, 2005 10:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako sebe ne volite, ako se cesto kritizirate i samokaznjavate, patite od sindroma negativnih navika, jer kako je hebrejski ucenjak Hillel rekao - Ako vi niste na svojoj strani, tko ce onda biti?..Da sam barem zivjela u njegovo vrijeme i poznavala ga...

_________________
~*Ode noć, još uvijek imam istu moć da do tebe mogu doć, samo pružim dlan od morske vode slan zlatnim prahom začaran, da uđe tiho u tvoj san i nježno te budi kao kad te ljubi...*~

 
patriot_girl_90
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 26 Avg 2005
Poruke: 19
Mesto: Banja Luka

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 01, 2005 10:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma ja iskreno nikako ne volim narcise, ima i ona prica o narcisu koji pada i rijeku i umire, tako da definitivno nije dobro biti narcis...a i oni su skroz puni sebe, sto znaci da staaalno pricaju o sebi (govorim iz licnog iskustva) i uzaaaaasno smaraju... Laughing
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 13, 2005 12:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Onaj covek ko ne voli sebe pre svega, ne moze ni druge voleti.
Znaci, trebamo svi biti narcisi.

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
KristinaNS
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 38

Datum registracije: 16 Feb 2005
Poruke: 4683
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 29, 2005 1:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Voleti sebe nije nista lose,po meni to je vise vrednost. Treba ceniti svoju licnost i sve koliko se trudis i ulazes u sebe,tek tada mozes da volis druge i oni tebe

_________________
Ako treba da ogulim kolena da ti priznam kolko sam te volela,ja cu prva...
Na kraj sveta da ti nosim kofere da ih skupljam ako ti se otvore,ja cu prva...
Svako pismo krvlju da ti napise da na tvoje prevare sva mirisem,samo reci idem prva...
 
Lana1982
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Mar 2005
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 11, 2005 12:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Malo narcizma bi svakome trebalo - onda nebi se setali polu bez suba.
Trebas se ipak srediti i doterati.

I bez narcizma to je nemoguce.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Narcizam.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 3 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon