www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kosarka Vesti
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 22, 2007 3:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

KSS u minusu 704.000 evra
Cetvrtak, 22. mart 2007. 11:27

Košarkaški savez Srbije završio je proteklu godinu sa gubitkom od 704.000 evra, rečeno je na sednici predsedništva, odnosno srpska košarkaška organizacija u 2006. godini ostvarila je prihod od 122 miliona dinara, dok su rashodi bili 179 miliona.

Sastanaka u Kući košarke, kako prenosi u sredu beogradska štampa, protekao je uglavnom u raspravi o finansijama, iako je glavna tema trebalo da bude predstojeća konstitutivna sednica.

Najviše pritužbi na finansijski izveštaj imao je predsednik skupštine FMP-a Nebojša Čović, koji je insistirao na razjašnjenju troškova u protekloj godini.

Prema njegovim rečima, osnovni krivac za finansijski kolaps naše košarkaške organizacije je generalni sponzor "Sinalko", koji nije ispunjavao obaveze predvidjene ugovorom.

"U saradnji sa Sinalkom naš savez je oštećen. Ukoliko nisu u mogućnosti da ispoštuju dogovor i ako nemaju novca, onda imaju imovinu. Videćemo šta će na sve to reći Vojin Djordjević, možda on ima neke druge podatke", rekao je Čović.

"Sinalku" je dat rok od tri dana da ispuni ugovorne obaveze. U suprotnom, sledi raskid ugovora i pokretanje procedure za naplatu dugovanja.

Skupštine regionalnih saveza dostavile su imena kandidata za budući UO, koji će brojati 13 članova.

KS Vojvodine je predložio Lazara Pantelića, Marka Milojevića i Zorana Jovčića. KS Beograda Nebojšu Čović, Predraga Danilovića, Branka Kovacevića i Dejana Dimitrijevića. Zapadna Srbija ima pravo na dva člana UO, a stiglo je pet predloga - Žarko Krivokapić, Radmilo Mišović, Zoran Biorac, Sreten Djurić i Vladimir Jokić, pri čemu je spomenuto da poslednja dvojica ne ispunjavaju kriterijume.

Centralna Srbija je predložila Duška Milovanovića, istočna Srbija Zorana Živkovića, a južna Srbija Vladana Stoiljkovića.

Svaki od predloženih kandidata treba da dobije podršku - potpise pet članova Skupštine.

Konstitutivna sednica KSS zakazana je za 30. mart i na njoj će biti raspisani izbori za novog predsednika.



Izvor: MTS-Mondo



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 23, 2007 2:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Djordjević: "Sinalko" ostaje uz KSS
Petak, 23. mart 2007. 12:15

Kompanija "Sinalko" u sredu je na sastanku Predsedništva Košarkaškog saveza Srbije označena kao jedan od najvećih krivaca što je Savez prethodnu kalendarsku godinu okončao sa "debelim" minusom u blagajni (704.000 evra).

KSS je tom prilikom zatražio od "Sinalka" da u roku od tri dana izmiri ugovorom predvidjene obaveze, ili da se pripremi za sudski postupak.

Predsednik subotičke kompanije Vojin Djordjević oglasio se saopštenjem u kojem naglašava da će renomirani proizvodjač osvežavajućih napitaka ostati uz nacionalnu košarkašku organizaciju.

"Sa Savezom tadašnje SR Jugoslavije naša grupa je pre šest godina ušla u vrlo ambiciozan projekat podrške svim selekcijama i ta vrsta saradnje traje i danas. Reč je o zaista velikim ulaganjima. U saradnju smo ušli više srcem, nego razumom, a rezultati koji nisu bili onakvi kakve smo želeli, uticali su na to da u poslednjih šest meseci preispitamo i uredimo naše odnose", stoji u Djordjevićevom saopštenju.

Čelnik "Sinalka" tvrdi da se ta kompanija posle godina razvoja i velikih uspeha reorganizuje i radi na stabilizaciji poslovanja. Slična situacija aktuelna je i u KSS.

"Uveren sam da će period pred nama doneti poboljšanja na obe strane i da ćemo zajedno dočekati još mnogo radosti. Očekujemo da će saradnja sa KSS biti nastavljena, a sve obaveze biti regulisane. U Indijanapolisu smo u poslednjim minutima utakmice gubili sa devet poena razlike, ali smo na kraju ipak osvojili zlato", podsetio je Djordjević.



Izvor: MTS-Mondo

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 8:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uvodi se doping kontrola u Superligi
Utorak, 3. april 2007. 17:31

Na vanrednoj sednici Direktorijuma profesionalnih klubova Prve A muške košarkaške lige održanoj u utorak, na kojoj su prisustvovali predstavnici svih klubova učesnika Naše Sinalko Superlige odlučeno je da se uvede doping kontrola u toku narednih 14 kola Superlige i plej-ofa.

Predstavnici klubova su ovlastili direktora lige, Predraga Bojića da odredi nekoliko utakmica na kojima će Agencija za antidoping kontrolu Republike Srbije izvršiti proveru.

Na sednici je pihvaćen dogovor svih predstavnika klubova da pokušaju da utiču da navijanje kako bi utakmice bile održane u sportskoj, fer i korektnoj atmosferi. Zaključak je i da će, u slučaju nesportskog i vulgarnog navijanja Predrag Bojić imati pravo da veoma strogo, novčano sankcioniše izgrede gledalaca.

Potvrdjeno su i termini finala plej-ofa i to su 17, 19, 22, 24. i 27. jun.

Na drugoj strani registraciona komisija KSS objavila je deset odobrenih transfera, odnosno imena igrača koji su pojačali klubove pred start Superlige.

U Crvenu zvezdu su stigli Kebu Omar Stjuart iz Koreje, odnosno doskorašnji član Zdravlja Marko Cvetković.

Ekipa FMP-a pojačala se četvoricom košarkaša Borca iz Čačka - Miroslavom Raduljicom, Zoranom Osmokrovićem, Rastkom Dramićaninom i Milanom Bralovićem.

Novi članovi Mega Ishrane postali su Aleksandar Mladenović (Ergonom Niš) i Radovan Marković (Svislajon Takovo Vršac), dok se Partizan pojačao Vladimirom Micovim, koji je do sada nastupao za podgoričku Budućnost.

Konačno novi član Sloge postao je košarkaš Ergonoma Bojan Grubišić




Izvor: MTS-Mondo

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 19, 2007 2:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kapičić izabran za novog predsednika KSS
Cetvrtak, 19. april 2007. 14:29

Skupština Košarkaškog saveza Srbije izabrala je Dragana Kapičića za prvog predsednika te organizacije od osamostaljenja naše zemlje.

Kapičić je bio jedini kandidat i na tajnom glasanju za njegov izbor glasala su 33 delegata od 38 prisutnih, a skupština ima 44 člana.

KSS je izabrao i 13 članova Upravnog odbora, a Skupština trenutno raspravlja oko izbora Nadzornog odbora.



Izvor: MTS-Mondo

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 03, 2007 1:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kapičić vraća asove u reprezentaciju
Cetvrtak, 3. maj 2007. 11:13

Predsednik KSS Dragan Kapičić obavio je nedavno prve kontakte sa asovima srpske košarke iz evropskih i NBA klubova, ali kako kaže, nije sa njima direktno razgovarao o nastupu za reprezentaciju!

Kapičić je pričao telefonom sa Igorom Rakočevićem, Milošem Vujanićem, Nenadom Krstićem i sa potencijalno najvećom zvezdom reprezentacije Srbije Predragom Stojakovićem. Upravo se košarkaš Nju Orleans Hornetsa, koji je zbog operacije ledja propustio drugi deo sezone u NBA ligi, najviše žalio na lošu komunikaciju sa savezom.

"Pedja mi je dao podršku za ono što nameravam da uradim. Dobro je, oporavlja se, kao i Krstić koji veoma disciplinovano radi na oporavku od operacije kolena. Ne znam da li će njih dvojica igrati na EP u Španiji. Nisam ih zbog toga ni zvao. Jednostavno sam hteo da sada sa funkcije predsednika saveza uspostavim kontakt sa potencijalnim reprezentativcima. Da ih pitam za zdravlje, za povrede, status u klubovima..." rekao je Kapičić za "Press".

I dok nastup Rakočevića i Vujanića u reprezentaciji nikada nije bio sporan, situacija sa Krstićem i Stojakovićem se dodatno iskomplikovala zbog teških povreda koje su zaradili tokom sezone. Kapičić tvrdi da u razgovoru sa njima nije želeo da pokreće to pitanje već da to ostavlja selektoru, ma ko to bio.

"Neću ništa da prejudiciram. Prvo zbog povreda, a drugo, može sutra stručni savet i selektor da kažu da na EP idemo sa podmladjenom selekcijom. Šta sam onda uradio? Zvao sam ih, a selektor ne računa na njih. Mada, mislim da Stojaković lako može da se uklopi i u tu koncepciju. A koliko bi nam on i Krstić značili, o tome ne treba trošiti reči", dodao je Kapičić.

On je izjavio da još nije uspeo da uspostavi kontakt sa Darkom Miličićem i Sašom Pavlovićem, igračima koji bi trebalo da predvode mladi talas u reprezentaciji Srbije.

Kapičić je naglasio da će biti dosta primedbi na dosadašnji rad Dragana Šakote na mestu selektora A reprezentacije.

"Biće primedbi sto odsto, i već ih ima, doduše samo nezvanično. Na SP u Japanu bilo je zacrtano da udjemo u prvih osam. Nismo uspeli, i tu je kraj priče. Ipak, konačna odluka o tome hoće li Šakota ostati na mestu selektora je na stručnom savetu. Ako oni prihvate njegov izveštaj i razloge zašto je napravljen slabiji rezultat od očekivanog, Šakota će ostati selektor. Ja ne želim da kažem moje mišljenje, jer bi to bilo lobiranje i mešanje u rad stručnog saveta, koji treba da ostane autonoman".

Predsednik KSS je rekao da je ideja Bore Stankovića da se raspiše konkurs za mesto generalnog sekretara dobra, ali da nema uporište u Statutu.

"Rekao sam Bori da je to dobra ideja. Ali, ako se ja pitam neće biti konkursa. Prvo, nemam obavezu po Statutu da raspisujem konkurs, a drugo, nemamo mnogo vremena. Dok se jave kandidati, pa dok se neko izabere, proći će još najmanje meseca dana. Ja ću, kao što Statut propisuje, predložiti Upravnom odboru svog kandidata, a to je Predrag Bojić. Ako UO bude stava da je bolje raspisati konkurs, nemam ništa protiv. Konkurs je dobra stvar, ali ne znam zašto statut nije predvideo takvu mogućnost", dodao je Kapičić.



Izvor: MTS-Mondo

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 04, 2007 8:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

4. maj 2007. | Izvor: B92, Sport | Miloš Šaranović
Aleksandar Đorđević menja Šakotu?
Novi predsednik Košarkaškog saveza Srbije Dragan Kapičić nedavno je, gostujući u emisiji TV B92 'Poligraf', rekao da Dragan Šakota, najverovatnije, više neće voditi nacionalni tim, a već se ozbiljno pominje ime njegovog naslednika. Beogradski sportski list 'Sport' piše da je najozbiljniji kandidat za Šakotinog naslednika Aleksandar Đorđević, legendarni reprezentativac Jugoslavije i sadašnji trener milanskog 'Armanija.

"Lično imam tri, četiri varijante za selektora, ali ne bih da otkrivam, jer bi to bilo lobiranje i vršenje uticaja na UO, čiji sam predsednik, ali pre svega ravnopravan član po Statutu. Sa Đorđevićem sam obavio veoma ozbiljan i dug razgovor, kao i uostalom, sa svima ostalima potencijalnim kandidatima za razne funkcije, sa kojima sam kontaktirao otkako sam u ovoj ulozi," kaže Kapičić.

U KSS su u toku razgovori o novom selktoru reprezentacije, a konačnu odluku bi, na osnovu preporuke Stručnog saveta, trebalo da donese Kapičić.

Trener 'Armani Džinsa', Aleksandar Đorđević kratko je prokomentarisao svoj razgovor sa predsednikom KSS.

"Dragan Kapičić zna šta radi," rekao je Đorđević.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 04, 2007 3:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

. maj 2007. | Izvor: B92 | VI
Juiniori FMP pregazili Olimpijakos

zvanični sajtJuniorska ekipa FMP-a fantastično je startovala na turniru u Atini koji se održava paralelno sa F4 Evrolige. Juniorski tim iz Železnika je u prvom meču po grupama ponizio ekipu Olimpijakosa sa 85:42.

Tim koji sa klupe predvodio Slobodan Klipa lako je izašao na kraj sa domaćinom turnira, a o kakvoj razlici u kvalitetu se radilo, najbolje govori podatak da je naš predstavnik već posle prvog poluvremena imao neverovatnih 49:20.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Milan Mačvan, krilni centar FMP-a koji je postigao 20 poena. U ekipi FMP-a istakli su se i Marko Stojadinovič (13), Aleksandar Zarić (12) i Branislav Djekic sa (10) poena.

"Odigrali smo ozbiljno od samog starta i do kraja meca smo samo povecavali nasu prednost. Dobro je sto smo vec na prvom mecu dokazali da smo dominatni", izjavio je najbolji igrač utakmice Milan Mačvan.

U grupi sa mladim košarkašima FMP-a su još CSKA i Montepaski iz Sijene.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 08, 2007 11:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

7. maj 2007. | Izvor: B92 | Aleksa Gutović
Tomašević za B92: "Veličanstveno"
Nakon završenog final four-a u Atini i trijumfa košarkaša Panatinaikosa u finalu protiv branioca trofeja CSKA iz Moskve, bivši reprezentativac Srbije i centar PAO-a Dejan Tomašević, koji je jedan od najzaslužnijih za trofej grčke ekipe sa 16 poena u finalu, kaže za B92 da je atmosfera u dvorani tokom finala bila veličanstvena, i dodaje da je ponosan što je deo tako velikog kluba.

"Zaista se sve poklopilo da bude kako se samo poželeti može. F4 je bio kod nas, prvu utakmicu smo dobili ubedljivo, ne rezultatski, više po igri.

Onda je došla i ta finalna utakmica, sa prepunom dvoranom, sa puno naših navijača i pre svega naših prijatelja Srba. Bilo je zaista veličanstveno. Ponosan sam što sam deo jednog ovako velikog kluba", kaže Tomašević.

Evroliga je bila jedan od retkih trofeja koji su Tomaševiću nedostajali u bogatoj riznici.

"Sada je olimpijsko zlato jedini trofej koji nisam osvojio. U Atlanti 1996. godine, na mojoj prvoj olimpijadi, igrali smo sa drim timom u finalu, i verovatno da tada nismo ni mogli da očekujemo zlato, tako da je možda i to srebro ravno zlatu.

Ali, sa druge strane, ja uvek tražim neke nove motive. Trenutno mi je cilj da sa Panatinaikosom osvojim i titulu u domaćem prvenstvu, pošto PAO i pored bogate istorije nikada nije uspeo da osvoji sva tri trofeja u sezoni."

Reprezentacija na leto igra EP u Španiji.

"Ima puno problema. Ja samo trenutno još uvek igrač i mislim da nemam prava, a i ne želim da ulazim u to. Doveden je novi predsednik, i mislim da prvo treba da se srede stvari u samoj kući, a onda će i odnosi sa igračima, i pristup igrača prema reprezentaciji biti na mnogo višem nivou.

Po meni, treba prvo videti ko želi da igra za reprezentaciju srcem, pošto je to u tako nekom turnirskom takmičenju, koje traje 10 do 15 dana, najbitnije. Pre svega mora da se napravi zdrava atmosfera i iz toga, pored naravno kvalitetnih igrača, proizilaze rezultati", završio je centar Panatinaikosa.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 09, 2007 11:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

9. maj 2007. | Izvor: B92, Politika | Miloš Šaranović
Prvo Stručni savet, posle selektor
Novi Upravni odbor Košarkaškog saveza Srbije (KSS) će se u sredu, na svom prvom sastanku, izjasniti o Stručnom savetu koji bi, prema predlogu novog predsednika KSS Dragana Kapičića, trebalo da čine Ranko Žeravica, Svetislav Pešić, Božidar Maljković, Duško Vujošević, Dražen Dalipagić, Ratko Radovanović, Zoran Slavnić i Vladimir Koprivica. O selektoru će se odlučivati kasnije, a tri najozbiljnija kandidata su Aleksandar Đorđević, Zoran Slavnić i Duško Vujošević.

Prema novom Statutu KSS u Stručnom savetu ima mesta za sedmoricu, ali predsednik KSS Dragan Kapičić kaže da to nije problem.

„Znam šta kaže Statut, ali neke stvari mogu da se menjaju u hodu. Hteo sam da razgovaram sa što više ljudi takvog kalibra, da celu stvar što više približim opštem košarkaškom interesu, a Upravni odbor će dati svoj sud i o imenima i o tome da li je to problem što su osmorica umesto sedmorice. Razgovarao sam sa svim kandidatima i svi su bez pogovora prihvatili da se nađu u Stručnom savetu.”

Kapičić je za 'Politiku' rekao da je razgovarao i sa Dušanom Ivkovićem, Želimirom Obradovićem i Draganom Kićanovićem, a da su svi ljudi sa kojima je pričao ”naveli razloge zašto bi želeli da se prihvate toga ili ne.”

Kapičić nije želeo da kaže ko je favorit za posao selektora seniorske reprezentacije jer će se, kako kaže, ”tim pitanjem baviti novi Stručni savet, a da će posle njegovog mišljenja završnu reč dati Upravni odbor.”

Kapičić će od četvrtka boraviti na kongresu FIBA u Varšavi, a posle toga će se u KSS odlučivati o selektoru. Diskutovaće se o izveštaju Dragana Šakote sa Svetskog prvenstva u Japanu a zatim doneti odluka da li Šakota ostaje na klupi nacionalnog tima.

Kao najozbiljniji kandidati za novog selektora pominju se Zoran Slavnić, kao i sadašnji treneri Partizana, Duško Vujošević, i Armani Džinsa, Aleksandar Đorđević.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 15, 2007 11:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

15. maj 2007. | Izvor: B92, Sportski žurnal
CG mediji: Vujošević selektor CG
Podgorički dnevnici "Pobjeda","Vijesti" i "Arena" preneli su u ponedeljak uveče da je trener košarkaša Partizana Duško Vujošević prihvatio ponudu nacionalnog saveza da vodi reprezentaciju Crne Gore.

Želja vodećih ljudi košarkaškog saveza CG bila je odavno da Vujošević preuzme brigu o nacionalnom timu, a da uz njega stasava trener Budućnosti Dejan Radonjić.

Medjutim, iako je ponudu odbijao skoro godinu dana, dobro upućeni i košarkaška zbivanja u Podgorici tvrde da je dogovor postignut u ponedeljak.

Detalji ugovora nisu poznati, ali se najverovatnije radi o honorarnom poslu tokom leta, a ne pun angažman jer CG se uključuje u takmičenja FIBA tek 2009.godine.

Duško Vujošević je rodjen 3.marta 1959.godine u Podgorici. Do sada je osvajao Kup Radivoja Koraća 1989.godine sa Partizanom,šest titula prvaka države, dva kupa Jugoslavije, a sa juniorskom reprezentacijom Jugoslavije bio je prvak Evrope 1988.godine. Selektor najboljeg tima SCG bio je 2003.godine.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 18, 2007 2:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

18. maj 2007. | Izvor: B92, SŽ
SŽ: Slavnić, ako ode Šakota
Ukoliko novoformirani Stručni savet Košarkaškog saveza Srbije izglasa nepoverenje selektoru Draganu Šakoti, reprezentaciju Srbije na EP u Španiji vodiće Zoran Slavnić, prenosi "Sportski žurnal".

Beogradski sportski dnevnik navodi da će novi SS u sastavu: Žeravica, Maljković, Dalipagić, Pešić, Vujošević, Slavnić i Radovanović brzo doneti odluku da li će Šakota odraditi ceo ugovor, koji je prošle godine potpisao sa Savezom.

Glasanje o ovom pitanju moglo bi da podeli savet, a jedan od većih problema koji moraju da se reše odmah mogao bi da razreši svojim glasom direktor FMP-a Raša Radovanović.

"Žurnal" prenosi i da je Aleksandar Đordjević pre nekoliko dana i konačno odbacio mogućnost da uđe u krug kandidata za selektora Srbije.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 22, 2007 12:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

22. maj 2007. | Izvor: B92, Vijesti | Igor Vujičin
CG: Dragović će igrati za Srbiju
Selektor mlade košarkaške reprezentacije Crne Gore i trener Budućnosti Dejan Radonjić potvrdio je crnogorskim medijima da se nekolicina igrača na koje je računao za učešće na EP u Poljskoj, odlučila da igra za Srbiju. Svakako najzvučnije ime medju igračima koji neće igrati u Poljskoj je Nikola Dragović, sada igrač čuvenog Univerziteta UCLA iz Los Andjelesa, koji je učestvovao u osvajanju zlatne medalje na EP u Izmiru:

"Želio sam Nikolu Dragovića (UCLA Univerzitet), Marka Đurkovića (Partizan), Nenada Zivčevića (Sloga) i Nikolu Despotovića (Hemofarm), ali oni su izabrali da igraju za selekciju Srbije" rekao je Radonjić, koji i bez ovih otkaza ima puno problema. Najveći je teška povreda Nenada Mijatovića koji je polomio nogu, a koji je trebalo da bude lider ekipe.

Mlada reprezentacija CG priprema se za Evropsko prvenstvo B divizije, koje će se od 6. do 15. jula održati u Poljskoj.

Na spisku stručnog štaba mlade reprezentacije Crne Gore nalaze se igrači: Suad Šehović (Bosna), Dušan Stijepović (Asigeko, Italija), Igor Bijelić (Mogren), Marko Ražnatović (FMP Železnik), Nemanja Milošević (Nju Džersi Tek Univerzitet, SAD), Boban Medenica (Mornar), Milovan Savić (Mornar), Marko Mijović (Mornar), Aleksa Popović (Danilovgrad), Dragan Zeković (Arkadija Trajskirhen, Austrija), Goran Martinić (Ulcinj), Maksim Šturanović (Nikšić), Goran Gajović (Nikšić), Darko Kastratović (Nikšić), Marko Kulić (Nikšić), Vladimir Dašić (Budućnost), Ljubo Jovanović (Budućnost), Sead Šehović (Bosna), Boris Savović (Hemofarm).

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Kosarka Vesti Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  sledeća
Strana 21 od 23

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon