www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Klementeov A-Tima za EP2008 + Kvalifikacija
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 2:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tice nase reprezentacije .. imali su veoma velike sanse da prodju jer realno receno Portugal i Poljska i nisu neke jake reprezentacije .. malo me je Belgija razocarala u ovim kvalifikacijama dok su Finci prijatno iznenadili ..

Dakle nasi su imali sansu ali su bodove izgubili kad se tabela lomila ( poraz protiv Kazaka ) i kad su bodovi najvise trebali ( remi protiv Jermenije ) i to je prouzrokovalo da smo zavisili od drugih a imali smo tako veliku sansu ..

No, to ne treba da bude nikakvo iznenadjenje za nas .. pa jedni englezi su dozvolili rusima da odu na prvenstvo dok ce oni to isto prvenstvo da gledaju sa kucnih TV ekrana.

Sto se tice Srbije vise srece u kvalifikacijama za SP .. a do tada treba mlade reprezentativce sklopiti i napraviti jedan veoma dobar tim.



_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 7:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

21. novembar 2007. | Izvor: B92 | IL
EP: Remi Srbije za kraj snova

BetaReprezentacija Srbije i definitivno nije uspela da se plasira na Evropsko prvenstvo 2008, pošto je na stadionu "Crvene zvezde" pred nešto manje od 5.000 gledalaca igrala sa Poljskom nerešeno 2:2 (0:1). Strelci za Srbiju bili su Žigić u 69. i Lazović u 71. minutu, dok su golove za Poljsku postigli Muravski u 28. i Matuščak 47. minutu. "Orlovima" je bila potrebna pobeda za plasman u Austriju i Švajcasku, uz uslov da Portugal izgubi od Finske.

U drugoj utakmici u grupi A koja je odlučivala o plasmanu, Portugal i Finska odigrali su 0:0, što je bilo dovoljno Portugalcima da osvoje drugo mesto iza Poljske i izbore plasman na EP. Poslednji susret Srbije u kvalifikacijama, sa Kazahstanom zakazan za subotu u Beogradu, neće uticati na plasman prva dva tima u grupi A.

Srbija: Avramov - Rukavina, Ivanović, Krstajić (64 D. Tošić), Dragutinović – Duljaj (46 Lazović), Kovačević, Kuzmanović, Krasić (76 Janković) - Žigić, Jovanović

U neobičnom ambijentu, čak i za utakmice nižerazrednih liga, reprezentacije Srbije i Poljske odigrale su meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2008. Pred nekoliko stotina navijača "Orlova" i dve do tri hiljade navijača iz Poljske, na izuzetno lošem terenu, viđen je ispodprosečan fudbal, u kojem su nešto ambiciozniji i konkretniji bili igrači selektora Lea Benhakera u prvom poluvremenu, dok su u poslednjih pola sata želju za pobedom pokazali i igrači Havijera Klementea.

Prvi gol na meču viđen je u 28. minutu. U svom drugom nastupu za reprezentaciju Poljske, 26-godišnji Muravski postigao je prvi internacionalni gol. Samo što je prešao u polovinu protivnika odlični Mariuš Lavandovski uputio je loptu u prostor preko naših defanzivaca, Bane Ivanović bio je loše postavljen, a strelac je vešto prihvatio loptu i preko Avramova postigao lep gol za 0:1 i radost i bakljadu poljskih navijača.

Pre gola, Srbija je imala nešto više loptu u svom posedu. Krasić se više trudio od ostalih, jednom vrlodobro šutirao sa ivice šesnaesterca u 12. minutu, a u polu-šansi jednom se našao i Nikola Žigić. Najveću priliku pored gola Poljaci su imali preko Vasilevskog, kada je Avramov ukrotio njegovu žabicu i nekako spasao naš gol.

Na samom početku drugog poluvremena, dok su igrači Srbije aktivno gledali napad gostiju po levoj strani i prodor Zahorskog, ispred našeg gola nameštali su se Bak i Matuščak, a ovaj drugi je posle ozbiljnih problema sa prijemom lopte, na kraju uspeo da pobedi i loptu i teren i pogodi praznu mrežu za 0:2 u 47. minutu.

Najveću priliku za gol za naš tim imao je Nikola Žigić koji je oklevao da šutira u situaciji "1 na 1" i dozvolio protivniku da ga izblokira.


BetaPosle akcije Jovanovića i centaršuta Duška Tošića sa leve strane, na drugoj stativi Nikola Žigić je "u rvanju" pobedio dvojicu protivničkih igrača i postigao gol za Srbiju u 69. minutu. Dva minuta kasnije Danko Lazović je vešto iskoristio jedan otpadak i iz peterca glavom, skoro "sa zemlje," postigao gol pored nemoćnog golmana Poljske Fabijanskog.

U poslednjih desetak minuta Srbija ulazi sa tri špica – Žigićem, Jovanovićem i Lazovićem, ali i sa ofanzivnim Boškom Jankovićem koji je zamenio Miloša Krasića.

Srbija napada stihijski, nešto se definitivno promenilo u odnosu naših igrača prema igri, i očigledno je da "Orlovi" sada žele da pobede na ovom meču. Polu-prilike za Jovanovića i Lazovića. Posle odličnog prodora i idealnog centaršuta Jankovića u 82. minutu sa desne strane, Žigić je morao da pogodi gol sa 8 metara...

Do kraja utakmice i pored velikog truda naših igrača nije više bilo golova.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 7:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

22. novembar 2007. | Izvor: B92
Klemente preuzeo odgovornost
Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je posle remija sa Poljskom (2:2) i teoretske šanse za plasman na Evropsko prvenstvo, a selektor Havijer Klemente ponovio je posle meča na stadionu Crvene zvezde da je on najodgovorniji za neuspeh našeg nacionalnog tima. Klementeov ugovor sa Fudbalskim savezom Srbije ističe 31. decembra, a o eventualnom nastavku saradnje, o čemu je bilo nagoveštaja u Fudbalskom savezu Srbije iako se Srbija neće naći na EP, raspravljaće se na sastanku Izvršnog odbora FSS-a, početkom decembra.

Komentarišući slabu posetu na utakmici sa Poljskom, Klemente je rekao da ne zamera navijačima na izostanku podrške.

"Za mene su navijači svetinja, ako dođu dođu, ako ne dođu ne dođu", rekao je Klemente.

Golovima Žigića i Lazovića u razmaku od tri minuta, sredinom drugog poluvremena, Srbija je izborila remi sa Poljacima, a Klemente kaže da je naš tim u finišu meča mogao i do pobede.

"Nažalost, dali smo samo dva gola, iako smo imali mnogo više prilika za gol. U drugom poluvremenu ekipa je dobro radila, sa mnogo entuzijazma", rekao je selektor Srbije.

"Bilo je ovo teška utakmcia. Primili smo dva gola, a drugi gol naročito ne mogu da razumem kako smo primili. Igrali smo na izuzetno lošem terenu, i jedini izbor je bio da igramo na duge lopte. Nismo mogli da kombinujemo kratkim pasovima", dodao je Klemente.

_________________
I C E M A N
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 1:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dzaba ti je Klemente da prihvatas odgovornost kad smo izgubili .. sto bi rekli ljudi " Kasno Marko stize na Kosovo "

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
quaresma*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Nov 2007
Poruke: 17
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 5:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najgore od svega je sto Klemente ostaje selektor Confused

_________________
one noci kada izdahnem,
zadnje pivo za tebe popijem,
i na nebu tom na koje idem ja,
sija moja ZVEZDA CRVENA...
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 23, 2007 7:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

22. novembar 2007. | Izvor: B92, Beta
EP: Sa debitantima na Kazahstan

fss.org.yuSelektor fudbalske reprezentacije Srbije Havijer Klemente u tim za utakmicu sa Kazahstanom, poslednjom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2008. godine, uvrstio je deset debitanata. Priliku da u subotu od 18h debituju za "orlove" mogli bi da dobiju golman Radiša Ilić, odbrambeni fudbaleri Dušan Andjelković, Ivan Stevanović, Djordje Tutorić i Gojko Kačar, "vezisti" Ljubomir Fejsa, Djordje Lazić i Stefan Babović, kao i napadači Ranko Despotović i Filip Djordjević.

Srbija nije uspela da se kvalifikuje na Evropsko prvenstvo, a duel sa Kazahstanom je trebalo da se igra prošlog vikenda, ali je zbog snega on odložen za subotu, na stadionu Partizana.

"Većinu igrača sam gledao, a i saradnici su mi dali dodatne informacije. Kad god smo imali probleme sa povredama fudbalera raspistivao sam se koji bi igrači iz Srbije mogli da ih zamene", rekao je Klemente na konferenciji za novinare u Kovilovu.

Odlaganje utakmice uslovilo je i odlazak većine igrača koji su standardni prvotimci stranih klubova.

Klemente zato neće moći da računa na Dejana Stankovića, Marka Pantelića, Ivicu Dragutinovića, Nemanju Vidića, Mladena Krstajića, Vladimira Stojkovića, Milana Stepanova, Marjana Markovića, Milana Biševca, Milana Smiljanića, Zdravka Kuzmanovića, Nikolu Žigića i Danka Lazovića.

Klemente je, takodje, rekao da će odluku o svom statusu u reprezentaciji doneti sledeće nedelje posle razgovora sa predsednikom Fudbalskog saveza Srbije Zvezdanom Terzićem.

"Veoma je bitno šta će mi predsednik i njegovi saradnici reći. Kada budem saslušao njihovu priču onda ću dati svoje mišljenje. Ne dopada mi se kada kažete da smo u kvalifikacijama doživeli neuspeh, jer je ekipa dobro radila", kazao je španski trener.

Klemente je ponovo odbio da prokomentariše izuzetno malu posetu srpskih navijača na utakmici sa Poljskom u Beogradu, gde je pristalica gostujućeg tima bilo otprilike 10 puta više.

"Ne osećam se odgovornim zbog nedolaska publike, ali nije mi jasno zašto. Čak je i protiv Finske bilo samo 12.000 gledalaca. Možda je na ljude uticala činjenica da su nam šanse za plasman na Evropsko prvenstvo bile male. Ipak, stranac sam i poštujem publiku, sve je isključivo stvar njihovog izbora", dodao je Klemente.

Tim Srbije za duel sa Kazahstanom.
Golmani: Vlada Avramov (Fiorentina), Radiša Ilić (OFK Beograd).

Odbrambeni fudbaleri: Ivan Stevanović (OFK Beograd), Duško Tošić (Verder), Dušan Andjelković, Djordje Tutorić (Crvena zvezda), Branislav Ivanović (Lokomotiva Moskva), Gojko Kačar (Vojvodina).

Fudbaleri sredine terena: Nenad Kovačević (Lans), Igor Duljaj (Šahtjor), Ljubomir Fejsa (Hajduk Kula), Zoran Tošić i Djordje Lazić (Partizan), Boško Janković (Palermo), Ognjen Koroman (Crvena zvezda), Miloš Krasić (CSKA Moskva), Stefan Babović (OFK Beograd).

Napadači: Milan Jovanović (Standard), Ranko Despotović (Vojvodina) i Filip Đorđević (Crvena zvezda).

_________________
I C E M A N
 
quaresma*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Nov 2007
Poruke: 17
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 23, 2007 11:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Djordje Tutoric??? dno dna...
Ostali debitanti su ok.

_________________
one noci kada izdahnem,
zadnje pivo za tebe popijem,
i na nebu tom na koje idem ja,
sija moja ZVEZDA CRVENA...
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 26, 2007 9:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

24. novembar 2007. | Izvor: B92, zvanicni sajt
EP08: Pobeda Srbije za kraj

BetaU poslednjoj utakmici kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo u fudbalu u Austriji i Švajcarskoj, Srbija je pobedila Kazahstan rezultatom 1:0 (0:0). Strelac u sopstvenu mrežu bio je Ostapenko u 79. minutu posle šuta Nikole Žigića. Utakmica nije imala takmičarski značaj, pošto su plasman na završni turnir iz grupe A, veća ranije obezbedile selekcije Poljske i Portugala. Srbija je takmičenje u grupi završila na 3. mestu, sa 24 osvojena boda.

Utakmica je odigrana pred nešto manje od 1000 gledalaca, a protekla je bez naročitih uzbuđenja. Jedinu šansu Srbija je imala u 16. minutu, kad je lopta posle šuta Žigića put završila na prečki. Neuigran tim Srbije nije uspeo nametne inicijativu i Kazahstan je lako održavao rezultatsku ravnotežu.

Već na početku drugog poluvremena, Despotović je odlično skočio na centaršut Jankovića i glavom šutirao u donji desni ugao, ali je golman Kazahstana paradom odbranio. U 73. minutu, Despotović je iskoristio grešku odbrane gostiju, međutim, sa 15 metara šutirao je pored nebranjenog gola.

U 79. minutu Janković je izveo korner, u kaznenom prostoru nastao je karambol. Fudbaleri Kazahstana pokušavali su da izbace loptu, ali su pogađali jedni druge. Lopta je na kraju došla do Žigića, koji je šutirao iskosa, sa pet metara i pogodio stativu. Lopta se odbila i pogodila u glavu Ostapenka i zatim se odbila u mrežu.

SRBIJA: Avramov, Stevanović, Tutorić, Ivanović, Anđelković, Kačar, Duljaj, Krasić (24 Janković), Jovanović (64 Babović), Žigić (80 Fejsa), Despotović
KAZAHSTAN: Lorija, Smakov, Skorjuk, Žalmagabetov, Nurdaeletov, Ljapkin, F. Irismetov, Baltijev, Karpovič, Bijakov, Sujumagambetov. Igrali su još i Žumaskalijev, Aširbekov i Ostapenko.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 29, 2007 8:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Klemente: Gde sam pogrešio!?
Sreda, 28. novembar 2007. 22:27

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Havijer Klemente nije ostvario zadatak i nije odveo "orlove" na Evropsko prvenstvo naredne godine, ali i dalje tvrdi da nije pogrešio ili da bar ne zna koje su mu greške!

"Neka mi kažu gde sam ja to pogrešio. Jasno je da rezultat postignut u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo predstavlja neuspeh, to svi znaju, nije potrebna neka pamet da se to proceni. Ali, neka članovi Stručnog odbora iznesu svoj stav argumentovano, neka kažu - Klemente je grešio tu, tu i tu. Ipak su u pitanju stručni ljudi, koji bi trebalo detaljno da analiziraju moj rad, a ne površno. A, mislim da se oni uopšte nisu ozbiljno bavili mojim radom. Jedan od njih, Milorad Kosanović, pri tom nije adekvatna osoba da ocenjuje moj rad. On je donedavno radio nešto sasvim drugo, vodio je Crvenu zvezdu. Ne znam koji su ciljevi postavljeni pred njega i ne znam da li ih je ispunio", kaže Klemente u intervjuu "Pressu".

Bask je istakao da mu se ne svidja što ga svi sada kritikuju, a da niko nije spreman da mu kaže gde je to konkretno grešio. Takodje, poručuje da dok ne razgovara sa predsednikom FSS Zvezdanom Terzićem, ne želi da kalkuliše da li će ostati ili otići s mesta selektora.

"Dok mi on (Terzić) ne kaže šta misli i želi, ni ja ne mogu da kažem svoj stav", kaže Klemente.

To što više nema veliku podršku u FSS, Klementea ne tangira puno, ističući da su ga "mnogi podržavali i posle saznanja da Srbije neće ići na EP" i dodaje da su "sada ti isti promenili mišljenje".

Klemente dodaje da ima ponuda od španskih klubova, ali da još ni sa kim nije pregovarao, jer je još selektor Srbije.

"Najpre hoću da vidim šta će biti s mojim sadašnjim poslom, a tek posle toga razmišljaću o sledećim potezima", navodi Bask i dodaje da će ako ipak ode sa mesta selektora Srbije po dobru pamtiti saradnju sa igračima, stručnim štabom i svim saradnicima.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Klementeov A-Tima za EP2008 + Kvalifikacija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Strana 21 od 21

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon