www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bog, diskusije o Bogu...
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 30, 31, 32  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 03, 2006 11:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nedavno sam gledala na TV emisiju o bogatoj srpkinji koja zivi u Americi
i koja je svo svoje bogatstvo ostavila crkvi.
doslo mi je da se rasplacem, stvarno sam zacudjena cinjenicom da ta zena
daje onome ko ima uostalom onome kome ne treba nista materijalno.
Zar nije bila u stanju da nadje neko posteno siroto
t a l e n t o v a n o
stvorenje
ili vise njih
kako bi dobili sansu da razviju svoje talente i ostvare svoje snove...

Veoma, veoma zalosno


 
s38121rs
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Dec 2005
Poruke: 141

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 15, 2006 2:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da u svemu ima malo istine, ali isto tako mislim da znamo samo za jednu stranu medalje, tj. znamo samo sta crvka prica.
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 18, 2006 11:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svi upucuju molitve istom ocu..zovu ga drugachije

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
simbel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Okt 2005
Poruke: 165

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 21, 2006 12:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja vjerujem u Boga, ali ne želim pripadati ni jednoj religiji niti želim ijednu vrijeđati.
 
ivaaaaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Avg 2006
Poruke: 192

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 09, 2006 12:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

postoji nesto,sila ili nesto,ali ne postoji bog...to je moje misljenje
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 12, 2006 2:27 pm    Naslov poruke: U Americi... Na vrh strane Na dno strane

U Americi sve više vjernika

U vjerskim zajednicama aktivno je više Amera nego što se mislilo, a mnogi koji ne pripadaju nijednoj od njih vjeruju u višu silu. Samo 10,8 posto nije ni u jednoj vjerskoj zajednici.


Istraživanje također pokazuje da najtradicionalniji kršćani odbacuju etiketu "evangelika", preferirajući da ih se naziva "štovateljima Biblije" ili "ponovno rođenima".

Istraživanje je proveo Odjel za sociologiju Sveučilišta Baylor i Institut Baylor za Istraživanje religije u sklopu prvog u nizu istraživanja o duhovnom životu Amerikanaca.

Utvrđeno je da samo 10,8 posto američkih državljana ne pripada nekoj religijskoj zajednici ili kongregaciji. Ranija istraživanja ukazivala su na 14 posto stanovnika, a posljednje je istraživanje provedeno na uzorku od 10 milijuna američkih državljana.



Net.hr

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 05, 2006 10:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kakav je Bog?

95 posto Amerikanaca vjeruje u Boga. Ali kako! Siromašni misle da je ljut i da samo kažnjava, a bogati da je dobar i da prašta. Misle i da s daljine promatra što se zbiva - stvorio je svijet i prepustio ga ljudima.


WASHINGTON - Anketa koju je nedavno provelo Sveučilište Baylor iz Wacoa u Teksasu pokazuje da 95 posto Amerikanaca vjeruje u Boga, no odgovori na pitanje kako ga zamišljaju pokazali su da mišljenja široko variraju, prenosi Glas Amerike.

Sociolog Kevin Dougherty, autor studije "Pobožnost u Americi", kaže da postoje "četiri dominantne predodžbe o Bogu", pa su anketirani upitani smatraju li da je Bog "ljutit i kritičan" ili pak "dobrohotan i spreman na praštanje", te također misle li da Bog pozorno prati baš sve što ljudi rade ili je pak udaljen od svakodnevice.

Anketa je pokazala da 31 posto američkih vjernika smatra da je Bog "autoritaran i kritičan prema ljudima", dok 23 posto ispitanih smatra pak da je Bog "dobrohotan i tolerantan kada su u pitanju ljudske mane".

Ukupno 16 posto ispitanika smatra da Bog tek s daljine promatra što se zbiva, te da će oni koji griješe biti kažnjeni tek na "drugom svijetu". S druge strane, 24 posto ispitanih smatra da je Bog stvorio svijet, ali ga je nakon toga prepustio ljudima da si sami organiziraju svoj život.

Kevin Dougherty kaže da je najzanimljivija činjenica da ovakve predodžbe o Bogu nemaju sami kršćani već i pripadnici drugih vjera: "Amerika je većinom kršćanska zemlja, no ona to nije u cijelosti. Međutim, četiri glavne predodžbe o Bogu dijele, osim kršćana, i Židovi, kao i budisti i muslimani."

Kada se u obzir uzmu obrazovanje, zarada te regija u kojoj ispitanici žive, očite su neke podjele. Bolje obrazovani i imućniji ispitanici ne misle da je Bog "autoritaran i kritičan", već ga više vide kao dobrohotno, tolerantno biće: "Ljudi koji su boljeg materijalnog stanja nisu skloni Boga percipirati kao nekog tko je srdit na ljudski rod, kao nekog tko samo kažnjava."

Dougherty kaže da su vjernici u Americi najpobožniji na jugu te na Srednjem zapadu - što se može mjeriti brojem odlazaka u crkvu ili učestalošću molitve. Što se tiče političke orijentacije vjernika, sociolog kaže da je najlakše prognozirati političku orijentaciju protestanata-evangelika, koji najčešće glasaju u skladu s konzervativnim načelima njihovih crkava - protiv pobačaja i istospolnog braka.

Političku orijentaciju katolika ili protestanata koji ne pripadaju evangeličkim zajednicama teže je prognozirati, dodao je Dougherty s baptističkog Sveučilišta Baylor.



Hina|Net.hr
05.10.2006.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 05, 2006 2:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odmah da na pocetku razjasnim - ja sam ateist, ali sam odgojena u krscanskom duhu. Dosad sam dobila krstenje, pricest i krizmu. Dakle - sve sakramente. Ali jednostavno nemam "ono nesto" u sebi da osjecam da imam Boga u sebi, nekakvu povezanost ili sl. Pa se ne zelim zavaravati.
Crkva je institucija a njima nikad nisam vjerovala. Mislim da se ne mora slusat Crkva a moze se voljet Boga. I vjerovat u njega. Tako da mi je posve irelevantno sto Crkva zbori isto kao i mnogim mladim ljudima. Mislim da crkvi vjeruju jos jedino bakice iz ruralnih podrucja, a one nikako ne idu na potpomognutu. Tako da je crkvi sav trud - uzalud.

Poznajem dosta ljudi koji zastupaju tu tezu da vjeruju u Boga, ali ne i u Crkvu. Ona je, kazu tako, ljudska institucija koja korumpira Kristovo ucenje i vlada samo radi materijalnog probitka. (To je teza.)

Ipak, kad se te ljude pita sto oni znaju o Isusu i njegovom nauku, znaju samo reci da je on bio dobar i da bi svi ljudi trebali kao on (ili pokusali biti takvima). O tome gdje je isao, sto je govorio, kakva je cuda radio, sto znace njegove prispodobe - ni mukajet...obicno ne znaju ali bas nista o tom Isusu kojega toliko stuju.

Zatim ih pitajte o njihovom unutarnjem vjerskom zivotu (oni ga imaju, ali izvan Crkve, naravno). npr. koliko se cesto ispovjede - ako ne u Crkvi onda u svom srcu - ne znaju. Oni pricaju s njime na jedan osobit nacin.

Pitaj ih koliko se cesto mole - opet nula bodova. Naravno da se ne mora covjek moliti Bogu samo u Crkvi i u zajednici s drugim vjernicima. Ja to ne radim pa ne mogu to prigovoriti ni njima, ali ovi se ne mole nikada i nikome. Molili bi, neki mi kazu, da znaju kako. Uglavnom pricaju s Bogom, ali sto mu tocno kazu i kako - opet nula, nista...

Mislim da covjek ne mora biti vjernik da bi bio dobar i posten covjek. Mnogi moji prijatelji nisu vjernici pa bih za njih sve ucinio. I oni za mene. Ali mi ne glume da su "izvanistitucionalni" vjernici(kao ni ja). Oni to jednostavno nisu i ja ih jednako postujem kao i da jesu. Da bi ta vjera imala ikakav legitimitet, naucite nesto o Bogu(koji god bio) kojega volite. Naucite mu se moliti!

_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 07, 2006 10:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da jeste varka .Al u pocetku da bi se keoz veru videlo bolje sutra a danas dda bi se uzelo vise para...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
zeenmc
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 28 Mar 2005
Poruke: 186
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 07, 2006 9:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hm zanimljivo pitanje,mene je nauka uzela potsvoje,sto neznaci da neverujem u boga,po veri sam pravoslavac,nekada kazem teski pravoslavac,i srbin (i ako sam iz Crne Gore Smile ).Ja verujm da postoji nesto,neka sila,al mislim da se nezove Alah,Isus ili sicno,vec da je to energija,kako ono bese iz skole,energiju je nemoguce unistiti,ona prelazi iz jednog oblika u drugi,(ima extra film s Travoltom,zove se Fenomen,mozda se cini da nema veze s ovom temema,al ima s ovim mojim misljenjem.Moj trener iz ninjutsua je inace i naucnik,nesto mi je spominjao o nekim naucin pronalascima u kojima je i on ucestvovao,a mislim da ima veze s "dugovima",kaze on da se covek sastoji iz 2 dela,fizickog i energetskog,koji se nelazi iznad koze,koji moze da se vidi posebnim uredjajima,kaze trener kad covek umre prvo se gase fizicki oblik,a nakon 2,3 dana i energetski,ja mislim da na neki nacim taj energetski ostane ziv,pa ga ljudi nekad vide,u obliku duha.

Sto se tice samih vera,pa mislim da su "izmisnjene" da bi kontrolisali i cuvali zdravlje naroa,npr 10 zapovesti,ili obrezivanje kod muslimana i jevreja....


koliko znam obrezivanje s medicinske tacke gledanja,odlicna stvar,al zasto se to radi kod muslimana i jevreja,ja imam neku svoju teoriju,koja se opet granici s medicinskom?
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 07, 2006 10:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[/B]religija je manipulacija
nista drugo
[B]
 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 08, 2006 1:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
[/B]religija je manipulacija
nista drugo

[b]Zasto mislis da je religija manipulacija?Molim clanove da ubuduce daju malo sira objasnjenja
Rolling Eyes
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Bog, diskusije o Bogu... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 30, 31, 32  sledeća
Strana 23 od 32

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon