www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Moka Slavnic SELEKTOR SRB
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  

Da le treba zameniti sakotu?
da
50%
 50%  [ 1 ]
ne
50%
 50%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 2

Autor Poruka
elgrande
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 14 Avg 2005
Poruke: 129
Mesto: Косовска Митровица

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 12, 2006 4:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sakota je odlican izbor-podmladio je reprezentaciju i ima autoritet!

 
DeKom
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 01 Sep 2006
Poruke: 183
Mesto: nis

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 06, 2006 11:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slusajte!!!
Dragan Shakota je jedni trener koji je trenirao reprezentaciju a da dosad nije osvojio ni jedan trofej!!!
Sve poslove koje je radio u grckoj dobijao je zato sto je bio Obradovicev i Ivkovicev piun.

_________________
 
dialeksa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Mar 2006
Poruke: 109

bahamas.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 07, 2006 8:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada je u prethodnoj sezoni Partizan uzeo titulu, nakon utakmice Dragan Sakota nije hteo da cestita Vujosevicu. Bez obzira kakav je Vujosevic covek,i da li ga neko voli ii ne, to samo pokazuje da Sakota nema ni osnovnu kulturu a takav covek ne sme da bude selektor reprezentacije koja je tada jos uvek vazila za svetskog prvaka. Sve u svemu prosecni igraci su dobili selektora koji je daleko ispod proseka...
 
kosima de urawa
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Jul 2006
Poruke: 160

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 18, 2006 4:51 pm    Naslov poruke: s Na vrh strane Na dno strane

naravno da ce ici na bolje
 
Strasni GIMLI
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 27 Sep 2005
Poruke: 105

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 4:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

totti1986 je napisao/la sledeće:
Ja mislim da nije problem u selektoru problem je sto medju igracima nema vise one motivacije i inata koji smo posedovali posle sankcija kad smo hteli da dokazemo celom svetu da smo najbolji Sad


slazem se sa Tootti1986........igraci su poceli da se duvaju ka da su oni bogovi,a znase da je jedan bog medu njima ( Dejan Bodiroga)........ako ne postanu ljudi ,kao sto nisu, ode nasa selekcija u propast,a i selektori.........

_________________
mene niko ne voli Sad
 
vmudrinic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 18 Sep 2006
Poruke: 165

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 01, 2006 12:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Velika greska!
 
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 11, 2006 12:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikad u zadnjih 20 godina naša košarka nije pala na tako niske grane. Mi imamo talente i dobre igrače, ali košarkaški savez Srbije izgleda ne ume da iskoristi naš potencijal.
Samo svadje...Čak ni neki prosečni igrači više neće da igraju za reprezentaciju.
Da je bilo ko bio na Šakotinom mestu ne bi prošao sa ekipom ništa bolje.
Nikad nije bilo ovako loše stanje u našoj košarkaškoj reprezentaciji kao što je sada.
Ali, biće bolje...Jer gore ne može da bude nego što je sada.

Svi koji su posle Pešića preuzeli reprezentaciju doživeli su krah.
Vujošević, Ž. Obradović, sad i Šakota.
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 14, 2006 9:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Krstić za MONDO: Šakota, stižem na pripreme!
Sreda, 13. decembar 2006. 13:51

Centar Nju Džersi Netsa Nenad Krstić najavio je u intervjuu za MONDO da će narednog leta igrati za reprezentaciju Srbije na Evropskom prvenstvu u Španiji. Pod uslovom da ga selektor Dragan Šakota pozove, Krstić kaže da će "prvi doći na pripreme".

"Ako budem pozvan, prvi stižem na pripreme, bez razmišljanja da li ću igrati. Stvara se dobra atmosfera i konačno imamo svoju himnu i zastavu, što je mnogo lepo", ističe Krstić.

Njegovo ime letos se najviše povlačilo po novinama zbog otkaza reprezentaciji uoči Svetskog šampionata u Japanu.

"Ne bih to nazvao otkazom. Ja sam samo tražio da se tog leta odmorim, jer u kontinuitetu igram za reprezentaciju šest-sedam sezona. Od Saveza sam tražio samo da se malo odmorim. Non stop sam bio sa reprezentacijom, stavljajući u drugi plan i sopstvenu karijeru. Želeo sam što bolje da se spremim za novu sezonu, zato što me očekuje potpisivanje višegodišnjeg ugovora".

Malo je poznato da si za mladje reprezentativne selekcije igrao i povredjen i da ti je karijera bila dovedena u pitanje. Podiglo se puno prašine, iako su mnogi asovi pre tebe otkazivali učešće na velikim takmičenjima. Setimo se Divca, Stojakovića, Bodiroge...

"Ne znam razlog. Šakota je bio korektan prema meni, a kasnije je bilo provokacija oko mojih prijatelja. Igrao sam i povredjen za reprezentaciju kada je bio draft, stavio sam to u drugi plan. Nisam odradio ni jedan trening uoči drafta, što svi rade i što omogućuje da budeš izabran sa bolje pozicije. Netsi su mene uzeli posle odgledane video kasete".

Bilo je tu i raznih ucena?

"Oni su rekli da je to prvi slučaj da se neko nije javio selektoru. Nijednog trenutka me nisu lično kontaktirali, nego je sve išlo preko menadžera i te priče o vojsci i oduzimanju pasoša su došle od ljudi za koje nikad pre nisam čuo. Šta da kažem, to me je puno povredilo. Ja to sve stavljam na stranu i sledeće godine ću, naravno, igrati za svoju zemlju".

Do sada nisi imao puno uspeha sa reprezentacijom. Na OI u Atini bili ste 11, dok je najveće razočaranje usledilo na EP u Srbiji. Puno je posle bilo priča o klanovima i neslaganju.

"Bila je velika generacijska razlika izmedju igrača. Bili smo mi mladji i oni stariji igrači. Imali smo mnogo dobar tim, ali se stvorio veliki pritisak da napravimo rezultat. Mi smo podlegli tome i na kraju smo izgubili od Francuske, koja je kvalitetna reprezentacija. Mislim da je atmosfera bila dobra. Mnoge stvari koje je Obradović rekao na onoj čuvenoj konferenciji za novinare, tada sam čuo prvi put. Ja sam bio izvan toga. Došao sam da pomognem koliko mogu i taj neuspeh mi je baš teško pao".

Krle dobar, Netsi gube - Krle nezadovoljan

Predjimo na situaciju u Nju Džersiju. Vaš trener Lorens Frenk na parket može da izvede možda i najbolju petorku lige: Kid, Karter, Džeferson, Krstić i Kolins. Rezultati zasad nisu na očekivanom nivou, ali ti nastavljaš da napreduješ.

U proseku postižeš 16,6 poena i drugi si strelac Netsa. Kako ocenjuješ svoje i partije ekipe na početku sezone?

"Mislim da smo malo slabije startovali, ali tako je bilo i prethodnih sezona, otkako sam ja u klubu. Loše smo počinjali, a kasnije smo igrali sve bolje i bolje i na kraju, kada bi došla borba za plej-of, bili smo u top formi. Nadam se da će i ove godine biti tako. Ja pružam dobre partije, ali kada timu ide loše, ne mogu da budem prezadovoljan".

Pre početka nove sezone mnogi igrači na čelu sa Šakilom O'Nilom kritikovali su nove lopte, napravljene od sintetičkog materijala. Sudeći po partijama koje pružaš, kod tebe nije bilo problema.

"Promena postoji sigurno, medjutim ako ne razmišljaš o tome i ako se usredsrediš samo na igru, brzo se navikneš na loptu. Dosta su je kritikovali, ali ja nemam problema. Celo leto sam trenirao sa novom loptom tako da na to više ne obraćam pažnju, potpuno sam se navikao".

Koliko ti je igranje Evrolige u Partizanu značilo pre odlaska u NBA?

"Puno mi je to značilo, tu sam stekao afirmaciju. Dobio sam šansu koju sam treningom zaslužio. Partizan je najbolji klub za afirmaciju mladih igrača".

Ipak si kao klinac navijao za Crvenu zvezdu?

"Iskreno jesam. Bilo je to kada sam bio mladji. Tada su fudbaleri Zvezde osvojili Kup šampiona i svi su navijali za njih. Sada je situacija obrnuta - 100 posto sam Partizanov".

Mile mora da bude strpljiv


Od ove sezone Netsi u sastavu imaju još jednog Srbina, Mileta Ilića. Kako se "Jao Mile" snalazi na početku NBA karijere?

"Mile prolazi kroz fazu totalnog neigranja. Mora da prodje tu fazu privikavanja i učenja engleskog jezika, kao što sam i ja prolazio. Mora da bude strpljiv, uporan i radan. Za sada se trudi i dobija pohvale čelnika kluba i nadam se da će u narednom periodu dobiti šansu da zaigra. Ne sme da padne, mora da nastavi da radi".

Kada si ti dolazio u klub bila je slična situacija, ko ti je tada najviše pomogao?

"Imao sam veliku sreća da je u klubu bio hrvatski reprezentativac Zoran Planinić, koji mi je zaista puno pomogao. Od ostalih igrača sjajan utisak na mene je ostavio veteran Kliford Robinson. On je jedan od mojih idola, veliki je profesionalac i primer kako se treba ponašati i raditi. Od njega sam dosta naučio o igri u fazi odbrane".

Imao si veliku pomoć i od Alonza Moninga?

"Da, on mi je puno pomogao na terenu, ostajali smo posle treninga još četiri-pet sati i sami trenirali. On je dosta pričao sa mnom šta i kako treba da radim. Dobro je što sam ga slušao. Sama igra 'jedan na jedan' sa njim i zajednički rad u teretani dosta su mi koristili".

Koliko si zadovoljan životom u SAD?

"Prošao sam mnogo gradova u Americi. Ima ih i lepih, ali su većina industrijski gradovi, kao što je Nju Džersi. Dobra stvar je što je Njujork udaljen samo petnaestak minuta. U klubu mi je super tako da bih možda prihvatio i slabiju ponudu i ostao u Netsima. Zahvalan sam treneru, koji je imao hrabrosti da pruži pravu priliku 'rukiju' iz Evrope koji ne zna engleski jezik".

Amerikanci se dosta šale na račun odevanja Evropljana?

"U početku su i mene u klubu zezali zbog farmerki, koje su normalne za nas, ali su sada navikli. Oni svi nose malo širu garderobu".

Imaš li vremena da baciš pogled na oblačenje velike r'n'b zvezde Bijons, koja je čest gost na vašim domaćim utakmicama?

"Pa imam. Ona sedi bukvalno u produžetku naše klupe. Privlači pažnju i velika je zvezda, ali ona je verenica vlasnika našeg kluba Džej-Zija, tako da ne smemo baš puno da je gledamo".




Izvor: MTS-Mondo

_________________
I C E M A N
 
GoX[SM]
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 18 Nov 2004
Poruke: 189
Mesto: Sirmium

greece.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 01, 2007 9:25 pm    Naslov poruke: reprezentacija Srbije Na vrh strane Na dno strane


Mislim da Sakota nije pravi covek za selektora?
VI?

_________________
koliko noci i dana i josh gostovanja...
 
Flave
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 09 Mar 2007
Poruke: 31
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 9:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskreno se nadam da ce ga smeniti jer on ima samo da upropasti reprezentaciju

_________________
Duke
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 25, 2007 12:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slavnić već na klupi reprezentacije
Petak, 25. maj 2007. 10:38

Dan nakon (ne)očekivane ostavke Dragana Šakote sa mesta selektora reprezentacije Srbije, mediji su u novog vodju "orlova" promovisali Zorana Moku Slavnića.

Beogradski dnevnici prenose da će većina članova novoizabranog Stručnog saveta Košarkaškog saveza Srbije dati glas bivšem plejmejkeru Zvezde i nekada moćne selekcije Jugoslavije.

Popularni Moka, koji je navodno nadimak dobio po omiljenoj moka torti, logičan je izbor za naslednika Šakote, budući da je "predugo čamio na marginama naše košarke". Slavnić je, naime, na prvim nezvaničnim konsultacijama bezuslovno prihvatio mesto selektora, što ga je odmah preporučilo kao ozbiljnog kandidata.

"Ako izaberemo Moku, očekujem da će rad u reprezentaticiji biti na visokom nivou", izjavio je za "Blic" predsednik KSS Dragan Kapičić uoči izbora selektora.

"Novosti" prenose da je Moka važio za ozbiljnog kandidata za klupu nacionalnog tima i posle debakla na EP u Beogradu 2005, ali je svoje šanse posle odustajanja Svetislava Pešića zasenio otvorenim ratom sa Željkom Obradovićem i popularnim Karijem ("Pešić je patriota, ali nemački").

Ovog puta, svestan je da ga davnoj želji približavaju okolnosti, u kojima se naša zvučna trenerska imena "brane" od selektorske klupe. Kao i uvek, težim putem, Moka je naučio lekciju i ne želi da promoviše sebe pre zvanične promocije.

Bilo kako bilo, košarkaška reprezentacija dobiće šestog selektora u poslednjih 11 godina.

Posle Željka Obradovića u dva navrata (1996. do 2000. i 2004. do 2005), Svetislava Pešića (2001. do 2002), Duška Vujoševića (2003) i Dragana Šakote (2006), koji su jednu godinu predvodili nacionalni tim, priliku da zasedne na klupu nacionalnog tima dobiće možda Moka Slavnić ili neko drugi.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 25, 2007 9:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskreno nisam za to da jedna legenda ukalja svoj ugled zbog "prefinjenih, napuderisanih" b*dala koje ne vide dalje od svog nosa...Pola Novog Sada videlo je pijane kosharkashe pred pocetak EP i onda se naprave pametni i govore kako "zli jezici hoce da im ukaljaju ugled"...Ako bar tim kosharkashima nije stalo do svoje zemlje onda bolje neka to kazu odmah a ne da stalno SVETSKI PRIZNATI treneri budu ocrnjeni samo zato shto su oni nesposobni da igraju srcem...Iskreno bice mi izuzetno zao ako jedan Zoran Slavnic bude proglashen kao "glavni krivac" za nove neuspehe (kojih ce 99% biti) Rolling Eyes

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Moka Slavnic SELEKTOR SRB Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 4 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon