www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Djeca koja zlostavljaju djecu...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 01, 2009 6:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Treba uticati na decu ali i davati im slobodu. Ne valjaju krajnosti ... Preterano uticanje na dete ne dozvoljava da dete postane samostalno. Smatram da sto je dete starije - mora mu se dozvoliti vishe slobode i pravo na izbor. Apsolutno se slazem da roditelj kao iskusan i ozbiljan covek MORA detetu predochiti posledice svakog izbora ali malo po malo davati mu sve vise i vise slobode jer mislim da tako dete postaje samostalno i odgovorno (naravno ne ide naglo od malih nogu ali polako .. .vremenom).`

Nisam pristalica onoga - ti moras u tu i tu skolu! Ti moras ovo. Ti ne smes ono! Ne pali to ... nije nikad i nece - dete UVEK trazi RAZLOG (hoce da zna ZASTO!). Zato je jako vazno VREME provedeno sa detetom i jako puno razumevanja.

Sto se fizickog kaznjavanja tiche - shamar, prutic po guzi i slicno je sasvim primereno. Iako place kad ga lupite po guzi ili ga oshamarite (ne jako naravno) ne place ono sto ga to boli neizdrzivo nego sto oseca da ne moze da radi shta hoce i kako hoce Smile znam iz licnog iskustva (kad god su me tukli plakao sam jer nece biti po mome a ne jer me boli).

Apsolutno sam i protiv one krajnosti da dete treba pustiti da radi shta god hoce ...

Kao sto rekoh - zlatna sredina Smile


 
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 01, 2009 11:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bez nekih mera države i društva, teško je danas dete zaštititi od stvari koje negativno utiču na njegovo vaspitanje, koliko god to roditelji želeli i koliko god bili u pravu.
Uzmimo neke sasvim proste primere. Nekada, u ona ''stara dobra vremena'', kako volim da ih zovem, bilo je u najmanju ruku ''nezgodno'' da te roditelj ili nastavnik čak i u po bela dana vidi na nekim mestima koja nisu primerena tvom uzrastu (kafić, ''tombola'' iliti današnja kladionica, i slično), a danas se u grad izlazi pred ponoć, kafići i diskoteke rade bez problema do ranih jutarnjih sati, alkohol se toči maloletnicima i pored zakona o zabrani, klinci se kući vraćaju pred jutro...
Pomerena su opšta pravila ponašanja, i roditelj koji želi da za svoje dete odredi drugačija pravila nalazi se u glupoj situaciji - ako detetu ograniči izlaz do ponoći, ono nema ni razloga da izadje jer u gradu neće ni sresti nikoga... A opet, kako da ga pustiš...?
Tu bi država trebalo da se drži zakona koje donosi, u Srbiji su to lokalne samouprave koje donose (ili ne donose) odluke o ograničavanju radnog vremena kafića, a koje se, bar u mestu u kome ja živim, uopšte ne poštuju, a zbog toga niko nije odgovarao...
Vikendom grad postaje poprište maloletnih huligana, a kada sam jednom pitao jednog poznanika policajca zašto ne reaguju on mi je ispričao slučaj da su jednom neke pijane maloletnike priveli u pet ujutro zato što su lomili inventar u jednom kafiću i maltretirali ostale goste, i kada su pozvali njihove roditelje, roditelji su ''potreseni'' scenom koju su videli, odnosno slikom svoje dece koja sede u stanici, tužili policiju za zlostavljanje maloletnika i što je najgore od svega, na putu su da dobiju proces, jer je policija primenila silu (čitaj - jurila huligane po ulici i zavrtala ruke da bi ih primirili)...
Takvi klinci kojima više ni policija ništa ne može, (a kada im policija ništa ne može, ko im onda šta može...?) kada neispavani dodju u školu, nervozu zbog svog mamurluka iskaljuju na vršnjacima koji su ''šonje'' i ''mlakonje'' jer ne izlaze u to doba i ne jure se sa murijom... Oni moraju da im kupuju doručak, jer je lova za to popijena noćas u gradu, itd.itd... Šta sve zaključujemo...? Država ne poštuje svoje zakone jer je kafić radio do jutra bez dozvole i točio piće maloletnicima, a niko nije odgovarao... Pomenuti roditelji ne poštuju nikoga, a ponajmanje društvo čiji su deo... Klinci...? Oni su samo produkt svega toga...
Glavni zaključak - sve vrednosti su se survale u nepovrat i ja se zaista plašim za one klince koji pokušavaju da budu dobri... Dok su mali, vršnjaci će im se smejati što veruju u deda mraza ili gledaju Paju Patka, a ne Terminatora, kad budu malo veći smejaće im se što uče i ne jure se sa policijom, a kada budu zreli ljudi biće ''budale'' koje rade umesto da npr. otvore kafić i uz malu ''spregu'' sa državom bez problema rade do jutra, toče alkohol klincima, a možda i nešto jače, onako ''ispod tezge''...

_________________
Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 02, 2009 9:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve je to tako nick-o...ali postoje nacini da se i tome dodje u kraj , samo zavisi koliko je drustvo i ljudi na funkciji zeljno da to sprovede u djelo.

Nedavno sam gledala na tv emisiju koja je obradjivala bas te probleme koje ti navodis i prikazan je primjer jednog malenog gradica u Hercegovini tacnije u Stocu gdje su nadlezni od nacelnika opcine pa sve nadolje po rangu stali rame uz rame i pokrenule inicijativu.

Uradili su to da su maloljetnicima u tom gradu ogranicili izlazak najdalje do 23 sata. Policijske patrole su isle od 23 sata do ujutro po ulicama i kaficima i provjeravala i svakoga ko je bio maloljetan iza 23 sata ili na ulici ili u kaficu sprovodili su u stanicu policije , obavjestavali roditelje koji su trebali doci po njih i pri tome platiti novcanu kaznu (cini mi se da je kazna oko 50 eura i ne sjecam se bas dobro9).
Dakle djeca maloljetna su mogla biti na javnim mjestima iza 23 sata samo uz pratnju roditelja , a sami bez roditelja nikako. I roditelji su podrzali tu inicijativu i stali rame uz rame s policijom i nacelnikom opcine , stali su i ugostitelji i tako je rijesen problem barem u tom gradicu.
Malo je to teze u vecim gradovima izvesti , ali se moze donekle uspjeti kada bi svi cvrsto kao ovi Stocani stali u jedan red zajedno protiv tih problema koje navodis.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 02, 2009 4:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

citat:
Nedavno sam gledala na tv emisiju koja je obradjivala bas te probleme koje ti navodis i prikazan je primjer jednog malenog gradica u Hercegovini tacnije u Stocu gdje su nadlezni od nacelnika opcine pa sve nadolje po rangu stali rame uz rame i pokrenule inicijativu.

Pa da samo znaš koliko je puta to pokušano u mom gradu.
Svake godine se donese po jedna takva odluka.
Pa nakon dva mjeseca niko više ne obraća pažnju na to.
Priče o nekom kažnjavanju.
Policija dobije dojavu o prekršaju.Pošalje patrolu,isti se kazni,novčano.
Pošalje se tužba na sud za prekršaje.
I šta bude,naravno, vlasnik objekta je dobar prijatelj sa nekim na vlasti.
To sve ode u pm.
A kazna je simbolična par 100 km.
Nikada ni jedan roditelj nije kažnjen što je pustio maloljetno lice da izađe napolje
u vrijema kada je to" zakonom" zabranjeno.
Pa zašto da jedan policajac obični,sebi stvara moćne neprijatelje,kada niko iza njega neće da stane.Pa tako se i taj zakon smatra budaleštinom.
Ali je važno pred opštinske izbore dobro nalagati narodu i ostati na mjestu gradonačelnika. A to šta će da bude sa tim maloljetnicima za te četiri godine nije ni važno.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 02, 2009 9:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Baš tako... To sa običnim policajcima pokazuje i primer koji sam naveo. Ma, sve je baš isto i kod mene u kraju...
Hehe, Šamar, kako šta će da bude sa maloletnicima za četiri godine...? Pa neki od njih postaće punoletni i dobiće pravo glasa... A zato nije uputno nervirati ih nekim ''glupim'' zabranama... Posebno nije u redu dirati te jake maloletničke klanove koji tuku i prebijaju drugu decu... Još ako su im mame i tate ''neko''...!? Tja, onda sve postaje obična ''dečija igra'', a onaj što je dobio batine biva ispraćen porukom ''imaš i ti ruke, brani se''...
Pre par nedelja u novinama čitava frka oko majke koja je sasula drvlje i kamenje na policiju jer su joj pretresali i, kako ona tvrdi, ''tukli'' dete u stanici policije. Stavio sam to ''tukli'' pod navodnicima jer lekarski izveštaji nisu utvrdili da je bilo primene fizičke sile u tom smislu. A to što je njen sin u džepu nosio nož i ''bokser'', to nije ništa, kaže ona, jer ga nije upotrebio... Heeeej!!! Pa, mi smo stvarno društvo u raspadu...

_________________
Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 03, 2009 8:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa onda najbolje da se i djeca i roditelji naoruzaju do zuba i da djecu pocnemo od pelena jos uciti da na svakom koraku drugima treba u lice sasuti sve psovke koje postoje i kad te pogleda odmah mu sasuti metak u celo.

Znam i ja da je situacija takva , ali ne mozes ni sjeiti mirno i precutati svaki put.Mora se to drustvo u raspadu jednog dana dici sa stolice i krenuti kako bilo da dodje do poboljsanja. Treba probati na svaki nacin suszbiti to nista se preko noci nije rijesilo pa nece ni ovo. Ali eto navedoh jedan maleni primjer koji bi mozda i uspio da smo slozniji i da svaki roditelj podje od svoga djeteta da ga vaspitava eticki , mozda bi nam bilo bolje.

Ali ionako je danas sve sto je normalno u stvari nenormalno , a sve sto je nenormalno danas je to na ponos. Sve nam je naopako na zalost.

Ja kao roditelj ne vidim boljeg zivota za svoju djecu , a za unucad...e to je jos vece pitanje , jer cini mi se kako koja generacija dolazi i prolazi sve je gore...sto ono kazu stari j..en vakat sve bi covjek mogao plakat Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 03, 2009 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U pravu si, CB... Samo, od svega sto smo pogresno uradili poslednjih deceniju - dve, najgore je ono što smo napravili od tih klinaca i njihovih života, pa me zato preplavi pesimizam kada pomislim na to. Jer sve drugo nekako se može donekle popraviti, (vreme je prilično dobar lekar), ali to sa njima - užasno teško... Posebno zato što iz jedne greške (lošeg okruženja koje smo im stvorili), sada neumitno srljamo u drugu - ponašamo se previše zaštitnički i ostavljamo ih nepripremljene za surovu stvarnost koja ih čeka, a koja se zove život... (Pričam sasvim uopšteno, kada kažem ''mi'' mislim na društvo u celini)

_________________
Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 04, 2009 6:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma ko zna šta će da bude sa onima koji nemaju veze sa takvim životom,a kamo li
da zna šta će da bude sa kojekakvim potencijalnim propalicama.
Jest ono biće punoljetni,al je moguće vrlo lako da njih dosta dočeka punoljetstvo u zatvoru.
Gdje i jeste mjesto nekima od njih.

@crni biser-u nema potrebe da se bilo ko na oružava.Samo da se zakon sredi,na taj način
da se sudi svima na isti pravedan način.A ne ovako da iz brave završavaju samo oni koji nemaju novac da potplate sudstvo.A oni najgori kriminalci da ostaju na slobodi,
i petljaju se i dalje gdje im nije mjesto.Kada se to jednog dana prepusti pravdi.
To će da se reši za 48h.A dotada svako neka misli na sebe i svoju djecu.
U ovakvim slučajevima ako se bude čekalo da vreme nešto ispravi ili izleči mi smo propali totalno.I moraće svako da sprovodi zakon; oko za oko -zub za zub.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 04, 2009 6:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:
Drzavu krivimo jer ne donosi zakone niti ih sprovodi kako treba...ne krivimo drzavu radi toga sto mi nismo odgojili djecu kako treba Mr. Green

Ovdje je rijec od djeci , a ne o odraslim ljudima@dameski...

Dijete od 6 godina ne moze izraziti tu traumu iz sebe ako ga bilo ko ne podrzi , i komsiluk boli briga sto to dijete ima problema ne reaguje drustvo..vodimo se time nije se meni desilo , zao mi je , ali odmakni se od toga...ne cinimo nista kada vidimo nasilje u porodici Rolling Eyes

I opet ti kazem roditelji su ti koji moraju pruziti ljubav , dostojanstvo , moral i vaspitanje djetetu.



da ali sta ako su i ti roditelji kao deca bili maltretirani s necije strane, i nisu imali sansu da se povere nekome...kako ocekujes da ti roditelji sutra daju podrsku svojoj?

ne kazem za sve naravno, ali ima slucajeva

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 05, 2009 3:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemoj da se brineš dameski,jednom ko je maltretiran zna dobro kako će i šta će.
A tek na koji će način da djecu odgaja.Ima slučajeva...
Pa im slučajeva da roditelji koji su odrasli kao malo vode na dlanu,pa opet
ne znaju da djecu izvedu na put.Ma kad bolje razmislim,treba djecu lemati.
Jer kad vidim u šta sve mogu da se pretvore.Hm nadam se da moja neće da budu ni blizu toga.Jer će imati gadan problem,tj kabast.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
keva2
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 13 Jan 2009
Poruke: 502

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 10, 2009 11:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Problem naše dece je zapravo naš problem. Razmislite kakve crtane filmove gledaju, kakve igrice igraju, čime ih uspavljujemo, koliko vremena provodimo sa njima,kakve im igračke kupujemo?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Djeca koja zlostavljaju djecu... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon