www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

prica o ebigejl
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

ko je po vasem misljenju najpozitivniji u ovoj prici
Ebigejl
18%
 18%  [ 4 ]
Mama
22%
 22%  [ 5 ]
Sinbad
13%
 13%  [ 3 ]
Tom
22%
 22%  [ 5 ]
Dzon
22%
 22%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 22

Autor Poruka
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 15, 2008 10:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uopste nisam trebao odgovore da citam... sigurno su uticali na misljnje... trebalo je da stoji u prvom postu ne citati ostale pre opredeljenja...

pa Rolling Eyes

majka Arrow ... ocigledano da je ona vazan faktor u Egimejlinom zivotu pa je devojka i zatrazila savet ili makar neku vrstu konsultacije sa njom... na sta je majka dala negativan odgovor "necu da se uplicem"... ako joj je trazeno da da neki komentar, znaci da je ta osoba "dozvolila" mesanje... nisam siguran da li je slucajaj izbor reci, ali majka ako je smatrala da je Egibejl dovoljno zrela ili zaista majka smatra da devojka treba sama da odluci (posto je svakako vazno pitanje), tebala je da kaze "cerko, sao ti znas pravi odgovor"... nesto u tom fazonu... onim odgovorom, meni keva deluje kao osoba koja u startu kasira svoju cerku... tako da mi je keva negativan lik... od nje je trazena neka vrsta pomoci, a ona je rekla da "nece da se uplice"...
Sinbad Arrow koristoljubiv, svestan je da je veoma neophodan... i bez obzira koji je ralog, moze da diktira cenu voznje preko reke... drzi monopol nad tom vrstom posla... ne svidja mi se sto ide u krajnost... u prici nije navedeno da je Sinbad upoznat sa situacijom... tako da covek ne moze da ga krivi za to sto je devojku stavio pred teske muke... tako da mi Sinbad deluje kao pravi trgovac....
Mada, Sinbad bi mogao da se gleda iz drugog ugla u ovoj prici... sta ako je on TEST za Egibejl... da se jednostavno proveri njena vera, koliko je jaka.... da li zaista voli Toma?... neko ko je prepreka i koja se mora preci zarad visih ciljeva Rolling Eyes
ALI, posto o Sinbadu ne znamnista vise sem onoga da je jedini camdzija na reci tj. jedini koji spaja obale i da je cena prelaska reke visoka, opcija o testu otpada...
Tom Arrow o njemu ne znam nista... niti to da li voli Egibejl, da li je ili sta je Rolling Eyes ... samo to da ju je odbio kada je ona sve ispricala... covek "jakih" moralnih nacela koji nije svestan da je "njegova devojka" morala da prodje sito i reseto da bi bila s njim... tako da, Tomu je sve jedno da li bi bio ili ne sa Egibejl... a u slucaju da je bio upucen u trenutno stanje, njemu je vec vidjeno da nece biti s njom... prevara i ne biti s njom, ili razdvojeni rekom i opet ne biti s njom... ne radis nista i za tebe je to vec vidjeno... tj. nema nista...
Dzon Arrow Egibejl mu ispricala i on se napravio pametan i otisao da izdeveta svog najboljeg prijatelja... a sta je to Tom uradio, sem sto ju je odgurnuo i ostavio? ... inace, ne pominje se da je Tom Dzonov najbolji prijatelj... dok se obrnnuto pominje... izgleda da Tom nije Dzonu najbolji prijatel i ovaj je mogao da uradi sta hoce... mislim mogao... i da mu nije nista... kakva je samo to reakcija Shocked ... koje mu je opravdanje za to sto je uradio?... nemam pojma... opasno je zaljubljen u Egibejl i stiti je... od cega... reakcija Dzonova mi je totalno nejasna... ni sa cim ne bi mogao da je opravdam... samo da uvrstim u nasilje...
Egibejl Arrow glavna uloga u prici i jedini lik koji se u svim slucajevima pomninje i ima veze sa svim likovima u prici... Tom i Dzon imaju fizicki kontakt...
dovojka kojoj majka mnogo znaci, zaljubljena je iskreno u Toma (ili je totalno slepa)... ne donosi odluke na precac, razmislja i trazi pomoc... za vise ciljeve spremna je da zrtvuje sebe... ili, za nju nema prepreke u ostvarivanju ciljeva.... ali!!!... posto je trazila pomoc od majke, ima prepreka... donosi tesku odluku za nju samu i cepa dalje... trci Tomu u zagrljaj i raduje se sto ga vidi... e, sad... sto mu isprica sta se sve na putu izdogadjalo?.... iskrena je... svojom "vrlinom" je unistila svoj zivot... a mozda i ne... utvrdila je da je Tom ne voli... dok je ona mislila na cilj u tom slucaju, on je mislio na sredstvo... eto, Egibejl je po treci put ispljana!... keva, Sinbad i Tom njena ljubav.... i na kraju se pojavljuje Dzon!... ona mu isprica sve... najboljem Tomovom prijatelju... sta joj je to trebalo? cemu?... da se oseca bolje.... tomovom najboljem prijatelju?... bogami, imala je petlju... i ostaje sa likom koji je izdevetao coveka zbog cega?... verovatno je to samo njoj imponovalo.... i pomalo Dzonu... ali, ne znamo, ne pominje se nesto tako...
za mene je Egibejl ostala sa nasilnikom, ako gladam samo na ono sto se pominje u prici... poprilicno sam suguran da se Egibejl ispalila sto se tice izbora muskarca... bolje da je ostala sama na kraju price... tako da mi je ona naivna u celoj prici... ili je toliko slepa da ne vidi da je ljudi ne fermaju ni malo ili koriste...

Lestvica... od najboljeg ka najgorem...

Egibejl... ipak je izluionista... ali sta god da radi radi iz dobre namere...
Sinbad... trgovac covek, fakultet mu ne smeta da trazi od devojke da spava s njim... a ne znamo da li mu je ona objasnila situaciju... kako ja vidim tu sliku Arrow "Gospodine, da me prevezete preko reke?" "Moze, ali da spavas samnom", posle nekog vremena "vazi, hocu"... covek koristi priliku... gde prodje, prosao je...
Tom... slepac... ali karakter... i kao da ular ima na glavi... no ... ne moze covek da ga krivi preterano...
Dzon... pojavio se niotkuda kao neki heroj... a ono ustvari.... bilmez... nasilnik...
Majka.... e kevo kevo... sto otkaci svoju cerku?... e ovo je najsvetiji slucaj za mene u celoj prici... i keva ispade gad... kakav Sinbad, Tom, Dzon... sve periferni likovi... nemam reci...

eto... znaci .... Egibejl, Sinbad, Tom, Dzon i majka

moze prica da se gleda iz nekoliko uglova.... dobra je u principu Wink
ali ova perspektiva je moje misljenje Wink

jadna Egibejl Sad , nije joj lako.



_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> prica o ebigejl Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon