www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Krema za lice - najcesca pitanja
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 05, 2005 3:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prolećna nega

Zima je odavno iza nas. Dani kada će doći vrućine i kada ćete poželeti da uskočite u laganu letnju odeću sve se više približavaju, a sa njima i uobičajeno pitanje: "Joj, a kako ću izgledati u toj garderobi?" Da do takve panike ne bi došlo, evo šta bi bilo dobro da uradite u najkraćem mogućem roku (proberite iz teksta one delove koji se odnose na vas).

Ako imate malje na licu ili telu koje želite da uklonite laserom, sada je poslednji trenutak za to - koža vam je još uvek neosunčana, a još neko vreme nakon što laserom uklonite malje moći ćete da je prekrijete odećom, ili bar neće biti izložena prejakom suncu, što je neophodno iz zdravstvenih razloga. Nije loše vreme ni za uobičajene depilacije nogu i ruku - vrlo brzo nećete moći da prikrijete malje odećom.

Problemi sa celulitom? Proleće je dobro vreme da se takvi problemi rešavaju - ako možete, priuštite sebi dobru ručnu masažu, pakovanje anticelulit tretmanima i, ako je potrebno, atak na celulit ultrazvukom.

Sve serije za podmlađivanje kože i za regulaciju njenih poremećenih funkcija trebalo bi da obavite sada, pošto u proleće takvi tretmani imaju najbolji efekat. Posavetujte se sa kozmetičarkom i o tretmanu lica koji će vam najviše prijati, tako da po lepom vremenu i vi zasijate. Lice bar jednom nedeljno osvežite nekom kvalitetnom maskom.

Ukoliko imate problema sa masnom ili suvom kožom, kao što su akne, dermatitis, perutanje, crvenilo, miteseri, lišajevi, sada je vreme da uz pomoć dermatologa te probleme rešite, jer će ih jako sunce samo pojačati. Ne zaboravite da što pre nabavite kremu za lice (a i za sve otkrivene delove tela) sa jakim zaštitnim faktorom, da biste se na vreme zaštitile od mogućih pega i fleka.

Ako je potrebno, obavite manikir, kako bi vam ruke i nokti delovali uredno i negovano. Pravo je vreme i za posetu pedikiru, kako biste se oslobodile žuljeva, uraslih noktiju i zadebljalih i ogrubelih peta - tako ćete moći da ponosno pokazujete svoja lepa, nežna, negovana stopala.

Ukratko: vreme je za prolećno čišćenje!



_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 26, 2005 11:08 am    Naslov poruke: Krema za lice - najcesca pitanja Na vrh strane Na dno strane

Jedan od najčešćih kozmetičkih proizvoda koji koriste žene svih starosnih grupa jeste krema za lice. Zato se o kremama za lice puno piše - ali neke nedoumice ostanu, a neka pitanja se stalno iznova ponavljaju. Da ne biste morale da lutate, ovde na jednom mestu odgovaramo na najčešća pitanja u vezi sa kremama za lice.

Česta je priča da se lice posle nekoliko meseci upotrebe određene kreme navikne na tu kremu i da je onda neophodno promeniti je, jer više nema efekta. Ova priča nije uvek tačna - to se razlikuje od slučaja do slučaja. Može se desiti da neka krema prestane da deluje na vas već nakon tri meseca upotrebe, a opet, moguće je da vam neka krema savršeno odgovara godinama. Zbog toga je zlatno pravilo da kremu koristite dokle god vam odgovara, s tim što je poželjno prilagoditi je godišnjem dobu.

Ako vam je koža malo zahtevnija, to ume da bude zamorno: te joj treba krema za ovo, pa krema za ono... Recimo, svakoj ženi potrebna je hidratantna krema, ali od određenih godina potrebna vam je i krema protiv bora. Dobra vest u ovoj varijanti je što ne morate da koristite dve kreme - svaka dobra krema protiv bora ujedno i vlaži kožu i štiti je, pa vam uz nju nije neophodna i hidratantna krema.

Ukoliko vam se desilo da tokom noći koristite veoma hranljivu kremu i nekako vam se čini da vam ne prija, niste jedine - niste čak ni u manjini. Odmor je neophodan i koži lica; dermatolozi upoređuju odlazak na spavanje sa licem namazanim nekom "teškom" kremom sa leganjem na počinak nakon preobilne večere. Savet specijalista je da, ako vam je koža lica zdrava, pre spavanja samo oko očiju nanesete antirid i oko usana anti-age kremu. Ako vam je koža suva, možete naneti i neku blagu hidratantnu ili regenerativnu kremu.

Puno se priča o preventivi, naročito kad su bore u pitanju, i zato je često pitanje: a kada bi tačno trebalo da mlada žena počne da koristi kremu protiv bora? Ukoliko je vaša koža svetla, kremu protiv bora možete da počnete da koristite već sa 25 godina (korisno je, naravno, da se o tome posavetujete sa dermatologom, koji će vam reći šta najbolje odgovara baš vama). U početku je dobro koristiti kreme koje nisu suviše jake, kako vaša koža ne bi postala zavisna od njih.

_________________
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 27, 2005 2:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam pocela koristiti avonovu kremu za lice protiv starenja..bas tu od 25 pa nadalje...onda sam cula da ne valjda jer lice navikne na dejstvo te kreme i onda nakon prestanka koriscenje mnogo brze stari..e koliko je istine u tome znaju proizvodjaci...ali jedina krema za lice (koju inace retko koristim) je nivea baby soft..i tu je tacka.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Lana-marija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 42

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 27, 2005 11:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Yasmin izvini moim te ali prvo moram da te pitam radis li ti na nekom poslu koji ima veze sa kozmetikom ili to sto pises prenosis iz nekih casopisa ili kako?????????????
jer ovo sto si ti napisala nema veze sa vezom izvini stvarno ne zelim da te uvredin ili bilo sta drugo ali kada cujem takve komentare o kremama onda me uhvati kriza jer ja licno tu kozmetiku znam od A do Z!!!!!! Deset punih godina radim na tom poslu i radila sam za firme kao sto je DIOR CHANEL LANCM itd. momentalno radim za ESTEE LAUDER ako ti to ime nesto kaze i mogu da ti kazem da tvoja objasnjenja za kreme uopste NE STIMAJU!!!!!!!!!!!
SORRY!!!! Nemoj da se ljutis!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 28, 2005 9:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

draga lana, vecina postova koja se ticu kozmetike i uopste nege lica su koliko ja znam preuzeta iz casopisa i ne vidim nista lose u tome. Svako ima prava ne slagati se sa misljenjem prethodnika ali ako se vec ne slazemo i na takav nacin izrazavo svoje negodovanje, onda bismo barem trebali objasniti sta je to sto u svemu prethodno napisanom nije bilo u redu. A posto se vec bavis tim poslom mislim da bi bilo korisno procitati i tvoja iskustva a ne samo kritike Wink Nema ljutis Wink Pozdrav

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Lana-marija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 42

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 29, 2005 12:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

OK pinki nije nikakav problem da ti objasnim sta nije tacno! Kao prvo ne treba svaka koza hidrantnu kremu, kao sto je gore navedeno! Masna koza naprimer nemoze nikako da podnese hidrantnu kremu jer bi jos vise proizvodila sjaj na licu i osobe koje imaju masnu kozu nikako nebi mogle da regulisu tu masnocu u licu! Drugo: dve kreme koristiti istovremeno nema nikakve svrhe, nego uvek ide jedna krema u kombinaciji sa jednim serumom a ako osoba ima vece potrebe lica i treba da koristi dve kreme onda se te kreme dele jedna za dan jedna za noc. A sto je najveca greska koja je gore navedena jeste da nocu netreba stavljati kremu!!!!
Licu je nocu krema najophodnija cak i vise nego danju i to iz prostog razloga sto nasa koza proces regeneracije vrsi nocu dok mi spavamo a tada i najvise gubimo vlaznos u licu zato je nocna krema najneophodnija, a kremom za dan samo stitimo nasu kozu! Naravno mnogo ljudi koisti jednu kremu i za dan i za noc i to je ok ako koza nema velikih potreba. I nije tacno da svetla koza treba da pocne da koristi kremu protiv bora pre a tamna koza kasnije.
Brzina starenja koze ne rezlikuje se u nijansama vec su odredjeni geni zaduzeni za to, npr. mi ljudi svi imamo 99,9% iste gene deli nas samo 0,1% koji sadrzi boju ociju, boju kose, visinu i naravno brzinu starenja koze kod ljudi koji brze strae njihov gen starosti radi brze nego kod ljudi koji sporije stare!!!!!!!! Eto to bi bilo ukratko to ! Izvinjavam se ako je neko moj prethodni komentar krivo shvatio ali ja stvarno nisam htela nikoga da uvredim jos jedanput SORRY!!!!!!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing
 
jekili104
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Jun 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 29, 2005 6:14 am    Naslov poruke: super Na vrh strane Na dno strane

mama moja koristi anti age nivea q10 sve kremice rezultat stravaima bolje lice nego ja ali moras biti sisciplinovan
 
gaga021
Banovan!

~ Little sweet Angel ~
~ Little sweet Angel ~



Godine: 42

Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 12412
Mesto: * Tamo negde je srce moje u ponoru tvojih lazi da utehu trazi ostalo*

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 28, 2005 2:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno da je nega lica bitna ja najvise volim dove kolikciju njihov sapun i njihovu kremu Wink

_________________
da budemo ti i ja
ona zemlja sto se ne menja
tvrda zemlja od tvrdog kamenja

 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 12, 2005 7:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sklonost aknama je najcesce uzrokovana hormonalnom neravnotezom i probavnim smetnjama. Pravilna ishrana i nega su primarne u uklanjanju. Pokusajte: supena kasika izmrvljenog pivskog kvasca se ugreje na pari. Akne se mazu tri puta dnevno tom smesom. Uz to se pije svez sok od sargarepe. Efekti su vidljivi nakon 7 dana.

Preporucljivo je na masnu kozu stavljati oblog od kasike toplog meda pomesanog sa lipovim cajem i limunovim sokom, jednom sedmicno.

Domaci piling za masnu kozu: kasiku kukuruznog griza umutiti sa jednim belancetom. naneti i ostaviti 20 minuta. Potom laganim kruznim pokretima skidati masiranjem. Nakon toga se umiti hladnom vodom i naneti kremu.

_________________
 
Lilly2eternity
*Lilly the Killy*
*Lilly the Killy*



Godine: 39

Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 3266
Mesto: The Kingdom of Far Far Away

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 13, 2005 3:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja koristim Niveu za negu lica

_________________
Ja mogu da ti pokvarim dan, k'o crna zemlja teška sam
ali umem da te volim k'o nijedna...

Uvek sam htela divlje, a terala pitome
zbog toga i srce moje se ne daje nikome
samo se tuge broje za pogrešne izbore
i šta mi drugo ostaje nego da ti verujem
dobro moje...
 
zeljka7
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 30 Maj 2005
Poruke: 191

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 18, 2005 11:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma malo kremica ova, malo ona i za 50 god ce vam faca bit katastrofa , al sta da se radi, tako je kako je!!
 
nenaantena
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 12 Dec 2005
Poruke: 2649
Mesto: tamo gde zivot traje ..............

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 15, 2005 11:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a da li ce koza stariti kada se koristi obicna nivea ili bebi krema? pa nebi ona bila bebi da nije namjenjena bebinoj kozi.....a svaka zena koja ne zeli da koristi kremu srazmjerno godinama u zabludi je ...............nema te kreme koja moze imati dobar efekte za sve godine
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Krema za lice - najcesca pitanja Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 5 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon