www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Užas, znojenje!
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 26, 2006 9:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Objavite rat znoju
Koliko puta vam se desilo da vam neprijatan miris znoja pokvari dobro raspoloženje? Naročito leti, ova nimalo prijatna pojava je vrlo česta. Kada se temperature popnu iznad 30 stepeni, dešava se da ni redovna higijena, ni kozmetički preparati koji su namenjeni smanjenju znojenja nisu dovoljni. Kao uzroci pojačanog znojenja, osim visoke temperature vazduha i pojačane fizičke aktivnosti, navode se i psihička napetost, strah, nervoza ili stid.

Znojenje je normalna fiziološka pojava čiji je cilj regulacija telesne temperature. Kada se temperatura povećava, telo reaguje lučenjem znoja koji ga hladi. Kao uzrok pojačanog znojenja navode se i emocije. Usled stresa, nivo adrenalina se povećava, a samim tim pojačava se lučenje znoja. Postoje dve vrste znojenja na osnovu uzroka koji ih izazivaju: fizički i psihički. U prvom slučaju kvalitet znoja je takav da se njegov miris može anulirati, dok je znoj prouzrokovan stresom drugačijeg sastava i često vrlo neprijatnog mirisa.

Ovo se dešava zato što se u prvom slučaju lučenje znoja sprovodi iz svih ćelija organizma, a znoj se sastoji od 99 odsto vode. U drugom slučaju znojenje se vrši iz određenih zona na telu i tada znoj sadrži dosta proteina koji u dodiru sa bakterijama sa površine kože, daju neprijatan miris. Posledice znojenja na psihičkoj bazi, pored fizičkog imaju i psihološko dejstvo. Često se tumači kao pokazatelj nervoze i slabosti koji ometa normalnu komunikaciju.

Dobra vest je da su novu generaciju dezodoransa kreirali stručnjaci iz oblasti fizike, hemije i medicine i u stanju je da reguliše i smanji lučenje znoja. Oni sadrže mikrokapsule koje se otvaraju u dodiru sa tečnošću i oslobađaju sastojke koji upijaju tečnost i oslobađaju prijatne mirise. To je za sada najbolje rešenje za pojačano znojenje. Takođe je poznato da kvalitet znoja zavisi i od vrste hrane koja se u organizam unosi. Visokoproteinska ishrana utiče na povećanu količinu proteina u znoju, a samim tim i na neprijatan miris. Zato se preporučuje ishrana bazirana na voću i povrću i povećan unos vode, kako bi znoj sadržao više vode. Pojačano znojenje prilikom fizičkih aktivnosti je poželjno, jer se na taj način organizam oslobađa toksina, a to je ujedno i jedini način da se bubrezima olakša izbacivanje štetnih materija iz tela putem tečnosti.

Zato, kao i u mnogim drugim slučajevima, i kod pojačanog znojenja važe dobro poznata pravila zdravog života: što manje stresa, zdrava ishrana, dovoljno tečnosti i uredna fizička aktivnost. Ako je potrebno, potražite i neki od brojnih kozmetičkih preparata namenjenih regulaciji znojenja koji će vam pomoći i lišiti neprijatnosti koju ova nezgodna pojava može da izazove.

J. N.



_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
jenniferlopez
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 26 Feb 2006
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 26, 2006 11:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na zalost, kod mene je znojenje poveyano i sa nervozom a stalno sam nervoyna...Koristim Rexony ali ona ne zaustavlja znojenje.Uvek vodim racuna o licnoj higijeni i nikada nisam ni imala problem sa mirisom ynoja vec sa kolicinom.Dlanovi mi se najvise znoje i probala sam svakojake pudere ali ne pomaze.A ja ne mogu vise ovako, i ne mogu da cekam da mi prodje pubertet!Najvise se nerviram sto kako sam starija tako se vise znojim,a najvise me nervira sto se znojim na predelu iznad usana jer se to vidi...Hvala na ovim savetima, ali ja bih stvarno zelela nesto jako sto bi mi pomoglo jer ovo glupo znojenje utice na mene i psihicki, pre sam bila mnogo slobodnija a sada stalno crvenim i preznojavam se...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 27, 2006 10:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uh...dakle ipak nervoza..znas kako...Nije resenje cekati pubretet da prodje..mislim svasta...mazati se kojekakvim preparatima nije zdravo..a i tebi nece bog zna koliko pomoci jer predeo iznad usana ne mozes mazati sve i da hoces..a zasto za promenu ne pokusas da resis se stvari koje ti stvaraju nervozu? Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
jenniferlopez
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 26 Feb 2006
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 27, 2006 11:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

paa jedina stvar koja mi stvara nervozu je u stvari znojenje...Blago ljudima koji nemaju problema sa tim jer mi je znojenje pretvorilo zivot u pakao...Samo razmisljam o tome...Bila sam odusevljena kada sam cula za drionic mada i to verovatno nije zdravo i prirodno.Da li ima veze sto mnoogo tecnosti unosim u organizam?Cula sam i da bootox yaustavlja znoj,da li je to tacno?Samo kad bih mogla za maturu da se ne znojim jer uprkos sto mi svi kazu da sam lepa i zgodna znojenje je od mene napravilo jednu strasno nesigurnu devojku...A kako i ne bih bila...Uvek i izbegavam da se upoznam sa deckom kako ne bi pokvario utisak o meni osetivsi mi vlazne dlanove pri rukovanju...A tek kad neki profesor treba da me pita...Joj znam da sam vas strasno smorila ali jednostavno ne mogu da verujem da za moju bolest nema leka

_________________
Duboko veruj u ono sto zelis i zapamti : izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli!
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 27, 2006 11:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uh.nisi smorila uopste..da unos tecnosti ima veze sa znojenjem..ali nikako ne smes prestati uzimati tecnost..jer mozes dehidrirati...jesi se konsultovala sa lekarom?Mozda je pojacan rad zlezde u pitanju...

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Milena Carica
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 11 Avg 2005
Poruke: 676
Mesto: Cik pogodi?! :-)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 28, 2006 3:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskreno ja se sto manje krecem da bi se sto manje znojila.
Kada vezbam u teretani gledam da se sto manje umorim, upravo da ne bi lio znoj sa mene.
jedino oko cega se zaista angazujem su noge i zadnjica, ali onda mi se znoji donji deo tela, a ne gornji.
Jel si probala sa dove?
Meni je on ubedljivo najbolji.

_________________
Mozes da kupis:
postelju ali ne i san,
sat ali ne i vreme,
lek ali ne i zdravlje,
seks ali ne i ljubav.
Para vrti, ali sreca moze vise!!
Gde ponos dodje po svoje, tu ljubav kofere vec pakuje!
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 28, 2006 10:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zdravo je znojiti se i izbaciti visak tecnosti iz sebe..ti antiperspiranti uopste nisu zdravi kao sto ih reklamiraju verujte Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
3bunj
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Feb 2006
Poruke: 86

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 01, 2006 5:21 pm    Naslov poruke: hm Na vrh strane Na dno strane

čini mi se da se mnogo manje znojim dok pijem puno vode. ne znam zašto al tako je. i uravnotežena prehrana, niskokalorična također mi potpuno ukida znojenje
 
jeka_ks
GiGijeva miljenica
GiGijeva miljenica



Godine: 33

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 3933
Mesto: krusevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 19, 2006 10:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znojim se previse,ali ipak koristim stik.mislim da je ona mala rexona najbolja,jer sta god da sam koristila nije bilo tako dobro,i nije ostavljalo tako dug i lep miris!!

_________________
Neka te moj poljubac dotakne putem ovih

malih slova, nek ti u srce udje radost nova, nek

ti sve od srece sja, a uzrok tome neka budem

ja..
 
perakojot013
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 27 Okt 2005
Poruke: 535

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 20, 2006 11:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam srecu pa se ne znojim previse... Uglavnom koristim dezodoranse u stiku, Nivea, Rexona, LadySpeedStick (ili kako se vec pise), ...
 
tweety3101
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 05 Maj 2006
Poruke: 2

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 05, 2006 11:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo da se i ja prikljucim ovoj temi s obzirom da i ja imam problema sa prekomjernim znojenjem. Posebno se zelim obratiti tebi lopezice (ako jos uvijek posjecujes ovaj site)....znam kako ti je. Nazalost, ni ja jos nisam otkrila rjesenje nasih problema. Primjetla sam da sve veci broj cura ima taj problem. Imam i par prijateljica sa tim problemom i najcesce se nas razgovor o toj temi svodi na sale na vlastiti racun...tipa...koliko si ti majica danas promijenila Smile....nazalost to je sve sto nam preostaje Smile
Imam i frendica koje su pokusale sa najskupljim proizvodima protiv znojenja no ...bez efekta.
Znam da ovako nesto moze ubiti tvoje samopouzdanje, ali to za tebe nije rjesenje. Lijepa si i zgodna...odlicno...mnoge djevojke bi rado imale tvoj problem znojenja u zamjenu za tvoj izgled....vjeruj mi! Osim toga, nitko nije savrsen, svatko ima svoje boljke.
Ja sam vec nekoliko godina osudjena na crno bijele kombinacije majica i kosuljica kako bi se znoj sto manje primjetio. Pamuk...zaboravi ako ne zelis da ti se vide velike fleke ispod pazuha. Iako je to nabolji materijal za kozu..u nasem slucaju nije rjesenje. Vecina se, iz opravdanih razloga, nece sloziti sa mnom kada kazem da osobe s ovim problemom trebaju nositi materijale kao sto je najlon, viskoza i ostalo ...koza ne dise, jos vise se znojis, moguce alergijske reakcije itd. Iz osobnog iskustva kazem da se moze. Ja imam neurodermitis, ne znam da li ste culi za tu bolest, slicno alergijama ali rijetko povezano sa tipicim alergijama na hranu, biljke i ostalo. Uglavnom koza reagira na svoj, neobjasnjivi nacin. To je bolest suhe koze. Ja cesto kupujem takve majice, tanke, prozracne crne ili bijele boje u kojima se zaista ne primjecuju ogromne fleke koje se naprave u roku od par minuta.
Antiperspiranti u nasim slucajevima ne pomazu. Probala sam puno dezodoransa ali obilno znojenje je jos uvijek tu. Neki kazu.. nikako parfumirane dezodoranse...ja ih ipak koristim. Naravno da sam probala i bez..no...prolem je isti, ali ovako uvijek imas osjecaj svjezine i lijepog mirisa. On koji su odgovarali na ovom forumu (na ovu temu) prijedlozima kao sto su...samo se operi i stavi deo i rijesen problem...nemaju sta raditi ovdje jer ocito nemaju taj problem. Nas problem nije smrad vec kolicina znoja. Svi se mi redovito kupamo, presvlacimo i cini mi se da i vise pazimo na higijenu bas iz tog razloga, no fleke su i dalje tu.
Htjela sam ti rec da ovo nije dobar razlog da gubis samopouzdanje. No znam da moze biti frustrirajuce. I za mene kazu kao i za tebe no mozda me upravo ova smetnja drzi na tlu. Nisam bahata, arogantna ni umisljena i na mane drugih ljudi ne reagiras kolutanjem ociju nego ih prihvacas takve kakvi jesu i dapace..razumjes ih. To te sve cini dobrom i pristupacnom osobom. Rijesi to osmjehom i znaj se nasaliti na svoj racun. Meni to nije problem reci nikome i uz to nasmijati druge Smile a i crno bijele kombinacije na koje sam osudjena mogu se iskombinirati na razne nacine a da pri tome izgledas lijepo, elegantno i privlacno (bez obzira na fleke koje mi se stvore i prije nego dodjem do parkinga Smile)) U torbi uvijek nosim koju majicu vise...a bas jucer mi je frendica ispricala da je bila na rostilju i ponijela tri majice sa sobom (ima isti problem kao i mi) koje su joj slucajno ostale kod jedne ekipe pa su je zvali da je ostavila cijelu garderobu kod njih Smile)
 
jenniferlopez
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 26 Feb 2006
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 21, 2006 11:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala na ovako lepim recima,izmamile su osmeh na mome licu...Vidim da imas 26 god pa me to malo brine jer su me svi tesili da ce mi do tad ovo prestati... Interesuje me jos nesto o tebi kad je ovo pocelo,i kakva si po prirodii npr. ja sam emotivac i mnogo se lako potresam,imam strasnu tremu...Sta mislis sta je razlog tome?

_________________
Duboko veruj u ono sto zelis i zapamti : izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Užas, znojenje! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  sledeća
Strana 5 od 11

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon