www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Windows vs Linux
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~
::  
Autor Poruka
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 5:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dreams je napisao/la sledeće:
Bez obzira na konekciju koji je najbolji, ne bukvalno, nego najbrzi, najfunkcionalniji etc.


Konekciju sam pomenuo da bih ti rekao da mozes da skidas skoro sve (neke nepoznate nemas gde) distribucije Linuxa. Najbrzi i najefikasniji - mogu ti reci moj subjektivan stav da je to Slackware, mada se neki ne bi slozili i rekli bi da je to Suse i tako dalje... Znaci moj predlog je Slackware 10.2 ali ti si tu da izaberes Suse, Slackware, Debian, Ubuntu... i jos mnogo drugih.


 
dreams
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 27 Jun 2005
Poruke: 352
Mesto: Paviljoni!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 7:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala!
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 7:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Od onih distribucija koje sam ja probao, poredjane po brzini:

1. Mandriva
2. SUSE
3. Fedora Core (RH)

Slackware ti ne bi preporucio odma na pocetku jer on iako je najbrzi, nije user-friendly, sto ti na pocetku ipak mnogo znaci.

_________________
 
dreams
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 27 Jun 2005
Poruke: 352
Mesto: Paviljoni!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 10:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa mislio sam da porucim ono preko LinuxSerbia, 2 DVD-a ( 400 din ) i to na jednom SuSe i na jednom Slackware, pa da probam...
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 05, 2006 9:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa probaj... ja uvek narucujem, jer mi je smor skidati ceo DVD.

_________________
 
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 10, 2006 11:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mandriva(ex Mandarake), Suse i RH su dobri distroi za upoznavanje linux-unix filozofije i...
ništa više. Moj ti je savet da uzmeš Ubuntu ili Debian distribuciju i da odmah počneš da radiš sa njima. Možda će ti to sve u početku delovati malo nelogično i teško, malo različito u odnosu na Windozu, ali budi siguran da nećeš pogrešiti. Ono što je Jaguar za automobile, to je Debian za linux distroe. Veruj mi da nećeš pogrešiti: onda će te zainteresovat mreža i administracija, a zatim i programiranje( Perl, C). Ako si u mogućnosti uzmi stariju verziju Ubuntua- 5.04 ili 5.10, a ne ovu novu 6.06 koja potpuno degradira unix filozofiju i načela. U toj novoj verziji sve je svedeno na GUI tako da ne možeš shvatiti suštinu linuxa, što je nadam se poenta svega ovoga o čemu pričamo.
Srećno !

_________________
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 11, 2006 12:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bih se ja slozio da je Debian tata za linux pored Slackware-a i Suse-a .... Ipak mi Slack daje tu slobodu da radim SVE sta hocu. Ako mi dune mogu i module kernela da menjam i tako dalje.... Slack je po meni najotvoreniji za naprednije korisnike koji su pritom i programeri Very Happy
 
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 11, 2006 12:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma, ok ja poštujem tvoje mišljenje, ali ipak... ovako si napisao
"da je Debian tata za Linux pored Slacka i Suse-a".

1.Zašto suse? to je jedna od najlošijijh distribucija, ne slažeš li se sa tim?
2. slack je sasvim ok distro, ali ga uredjuje samo jedan čovek za razliku od Debina iza koga stoji masa programera.
3.realno gledano , ako ćemo o sistemu koji spada u najotvorenije za najprednije korisnike onda je to sigurno Gentoo.

pozdrav svim onima koje interesuje linux operativni sistem.

_________________
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 11, 2006 9:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Suse sam rekao zbog njegove podrske hardware-u. Sve ono sto mi nije radilo na Slackware-u tj. sto nisam uspeo da podesim, Suse je sam odradio... Zato sam naveo Suse, a Slack iz prostog razloga sto su mi, kada sam pocinjao svi predlagali Mandrivu itd... dok su mi za Slack rekli da treba tek kasnije da se koristi jer je dosta tezi za podesavanje od ostalih ... Gentoo i Debian ne znam zasto ali nikada o njima nisam cuo toliko dobrih komentara kao npr. za Suse i Slack...
 
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 11, 2006 11:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DJ Intruder je napisao/la sledeće:
Suse sam rekao zbog njegove podrske hardware-u. Sve ono sto mi nije radilo na Slackware-u tj. sto nisam uspeo da podesim, Suse je sam odradio...


Evo ovde se slažem u potpunosti sa tobom, tu nema nikakve dvojbe.
Ja sam , takodje , počeo da radim sa knoppixom, zatim sam prešao na mandrake(tada se tako zvala ta distribucija), pa sam probao suse, ali kad sam instalirao ubuntu -staru verziju i debian, oduševio sam se. Ok, moje mišljenje ne mora da bude merodavno niti presudno za ovu diskusiju, ali probaj da radiš na debianu, pa ćeš videti kakav je operativni sistem.

@dreams
jesi još tu? koji god distro da uzmeš nećeš pogrešiti, ima jedan časopis u kome redovno izlazi dvd gde se nalazi nešto od linux distribucija. Prvi korak si prebrodio(čim te zaintreresovao ovaj operativni sistem) vidi se da si radoznao i da te interesuje linux.
Sad ga još instaliraj i počni da eksperimentišeš sa njim.
Srećno i ne odustaj ako u početku bude bilo problema.
 
dreams
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 27 Jun 2005
Poruke: 352
Mesto: Paviljoni!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 11, 2006 11:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tu sam! Ja sam vec pripremio particiju za njega. Ali idalje cekam DVD. Videcemo kada dodje prvo cu da instaliram Slack, pa kada prodjem njega SuSE...ma videcemo, nego me ubi sto cekam! Nego sada kada ste vas dvojca razmenjali par postova sve mislim da sam se za*ebo sto nisam porucio neki drugi, mada mozda i nisam uglavnom videcemo...

pozz
 
dreams
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 27 Jun 2005
Poruke: 352
Mesto: Paviljoni!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 12, 2006 10:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi dobio Linux, instalirao, ali ne znam kako da setujem da odaberem da na pocetku startovanja kompa da imam opciju da odaberem Win ili Linux
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~ -> Windows vs Linux Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 5 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon