www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li se bojite porodjaja?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
TuZnE_OkIcE
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Jun 2006
Poruke: 146

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 17, 2006 1:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam klinece a i kad sam djevojka bila nisam se plasila porodjaja !!!
Znala sam da to moram proci!!!
Jest da je bol uzasno jaka uuuuuuuuuuuuuuu !!!
Najlakse objasnjenje bola poroda je :"kada se upali jedan zub ,bol je jacine 1db,a bol poroda je 9 db-sto znaci bol kao kad bi se upalilo 9 zuba odjednom!!!) Sad
Ali interesantno je da odmah nakon poroda ,cim ugledamo predivno stvorenje zaboravimo na svu bol koja je bila !!!
Hehe sto rekao moj doktor "lijepo ti bilo kada ti je ulazilo ,sad mora da boli kad izlazi i ne kukaj!!!!" :lolj: :lolj: :lolj: :lolj: :lolj:


 
fioreCG
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 29 Avg 2005
Poruke: 123

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 20, 2006 4:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kazu da je to slatki bol, ali se ja ipak bojim...
 
pinkybgd
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 15 Dec 2005
Poruke: 123
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 20, 2006 4:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Plasim se porodjaja, mada ne toliko, pogotovu sto sada postoje epiduralne inekcije i sl. za smanjenje bola.
 
Vilenjakinja
Sašina Kumica
<b>Sašina Kumica</b>





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 120889

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 20, 2006 4:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da plašin se toga
 
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 23, 2006 11:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svakako da se bojim a l znam da mogu podnijeti to i da mogu iste sek i zaboraviti
 
dedina-unuka
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Feb 2006
Poruke: 145

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 23, 2006 11:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zavisi kako mi ko isprica. Po nekad mi neke sveze porodilje ispricaju da im je to najgore iskustvo u zivotu i nakon te price imam strah...ali ima i onih koje kazu za porodjaj da im je prosao da ga skoro nisu ni osetile...jednostavno se porodile...e..takve price vec volim Smile
 
Mala_Zvezdica
Interceptorov Kikiriki
Interceptorov Kikiriki



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2003
Poruke: 5243
Mesto: Frankfurt - Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 24, 2006 8:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Wink pa hvata me prpa kad pomislim na porodjaj ali mislim svi to prolaze i prirodno je, tako ako drugi to mogu onda mogu i ja Wink


Sta se uci na pripremama za bezbolan porodjaj?

Obezboljavanje porodjaja podrazumeva vezbe disanja i misicne relaksacije

Na psihofizickim pripremama za porodjaj trudnica se, najpre, upoznaje sa njegovim mehanizmom, kao i sa nacinom ponasanja u toku dolaska bebe na svet.

Osim toga, uce se telesne vezbe pomocu kojih se jacaju one grupe misica koje ucestvuju u porodjaju (trbusni, ledjni, grudni i nozni).

Psihicka i fizicka priprema omogucava zeni, ne samo da smanji osecaj bola u toku porodjaja, vec i da ubrza njegov tok. Naime, lokalni bol, koji je vezan za kontrakcije materice, ne mora da bude jak. Na njega moze da se utice prilivom dovoljne kolicine kiseonika u misic materice. Razlog je taj sto porodjajni bol ima pretezno drustveni karakter, stvoren negativnim stavom i vaspitanjem.

Obuka trudnice podrazumeva i vezbe disanja I misicne relaksacije, koje se koriste za vreme porodjaja. Cilj je da posebnom tehnikom disanja, kontrakcije materice postaju signal za disanje, a ne za bol. Upoznavanjem sa tokom porodjaja trudnica mu prilazi kao vec poznatom cinu i time prevazilazi strah od nepoznatog.

_________________


Suze su coveku najbolji drug,
kada te svi napuste, one se uvek pojave!
 
ljubavnica111
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 323
Mesto: corinthia

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 06, 2006 11:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bojim se i zato necu jos da imam djecu
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 06, 2006 11:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ljubavnica111 je napisao/la sledeće:
bojim se i zato necu jos da imam djecu

iskreno, bez ljutnje, ne razumem cega se to zene i devojke toliko plase. Bolova, ili cega vec????Pa zar moze jedan bol da bude veci od ushicenja trenutka kada ugledate maleno stvorenje koje je izaslo iz vase utrobe???? Rolling Eyes Vecina zena danas bira carski rez..kao lakse im...prespavaju bolove...da,ali onda je posporodjajni tok mnogo duzi..i sto je najgore od svega, dete vidite tek kad se probudite...a ovako dete je tu..onako maleno scucureno ljubicasto svo...joj :babygirl:

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 46

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 06, 2006 11:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam se bojala i na svu srecu oba puta carski rez Laughing
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 06, 2006 11:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iskreno bojim se...a moja prva komsinica je babica u jednoj bolnici i maltene svaki put mi presedne kafa pored njenih prica....bas ne zeli da mi ulepsa malo..... Rolling Eyes

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
WaNjIcA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 27 Jun 2006
Poruke: 77
Mesto: vicenza

italy.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 09, 2006 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se po malo i plasim ali to me nece spreciti da radjam svoju decu Smile zelim puno dece i jedva cekam da dodje taj trenutak
Ja mislim da nebi trebali davati na tv-u filmove u kojima se neka zena poradja jer to mladim curama stvara strah od porodjaja....Mada I da boli najvise na svetu izdrzala bih kad znam da ce me to sve proci kad ugledam to maleno stvorenje

_________________
Prodao si moje snove, zeleo si neke nove, kazu nisi za mene...Ko da srce nebi htelo kad bi samo jednom smelo tebe da zaboravi pa ce pre da oprosti
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Da li se bojite porodjaja? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 5 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon