www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li smo zaista sleteli na Mesec?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~
::  
Autor Poruka
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 01, 2007 12:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uvek sam se pitao koja jačina teleskopa je dovoljna da bi se videla površina Meseca tako da se vide i moduli iz programa "Apolo"... Question

A da može da se vidi običnim teleskopom - ko zna na šta bi naišli. Mr. Green



_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 01, 2007 8:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Malo malo, pa naidje neki pametan koji govori o nekakvim "tajnama" Neutral

_________________

~ Banetova Žena ~
 
Dejan71
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 17 Feb 2006
Poruke: 305
Mesto: NBGD

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 01, 2007 7:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da je to tacno (a ne kazem da smo jedina ziva bica u svemiru), ne verujem da bi taj poziveo dovoljno dugo da izda knjigu Rolling Eyes .... mada mozda su ga pustili sa tim informacijama bas zbog toga sto su i racunali da je bolje pustiti istinu na "kasicicu" u javnost znajuci da ce "ozbiljni" ljudi biti jako skepticni na njegovo "trabunjanje".... u svakom slucaju..."istina je negde tamo" Wink Smile
 
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 02, 2007 6:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pitanje je da li su ameri i bili na mesecu


Teorija zavere
1969. do 1972. bilo je mislim 5 misija sletanja na mesec a posle toga nijedan pokušaj. Još ako se uporede tadašnja i današnja tehnologija sve postaje još sumnjivije.
U ovom filmu eminentni naučnici, bivši astronauti, fizičari , govore u prilog ove teorije i nude puno veoma očiglednih dokaza na koje i predstavnik NASE nema adekvatne odgovore.
Rusi koji su u svemirskom programu daleko napredniji od amerikanaca nisu nikada pokušali da odu na mesec jer nisu pronašli rešenje za ogromnu količinu radijacije u Van Alenovim prstenovima. Tu naravno postoji još niz problema koje treba prevazići medjutim amerikanci su to sa takvom lakoćom "rešili" i to pet puta kao da je reč o odlasku na piknik a ne na Mesec. Jedino je verovatno zbog uverljivosti cele priče ili možda zbog baksuznog broja stradao Apolo 13. A onda posle svega tajac i to ni manje ni više nego 40 godina.
Ovu izuzetno čuvanu tajnu pratilo je i niz drugih sumnjivih dogadjaja kao što su ubistva pojedinih astronauta i drugih radnika NASE, nestajanje raznih spisa...


ps ni na jednom jedinom snimku sa meseca se ne vide zvezde!
znate zbog cega - tesko je montirati njihov raspored da bi bio veran snimak, tako da im ne verujem ni milimetar slova o kosmosu
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 07, 2007 1:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam čuo i jednu priču da je Nil Armstrong video kretanje nekakve ''mase'' u pesku na površini Meseca.Siguran sam da su astronauti na Mesecu videli nešto što ''nije trebalo da bude vidjeno'' i da je zato većina snimaka uništena.
Koga zanima tema o tome da li smo stvarno sleteli na Mesec,neka pogleda u toj temi šta ga zanima.
Čini mi se,ponekad,da je ''Teorija zavere'' i napravljena da bi se isprovocirali ljudi iz NASA-e da konačno kažu zašto je većina snimaka letova na Mesec uništena i šta to oni kriju.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
*Fairy bitch*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 18 Dec 2007
Poruke: 66
Mesto: zemlja snova

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 25, 2007 11:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne verujem da su sleteli na Mesec... pored svih dokaza koje su naveli ljudi pažljivljo posmatrajući sliku...

Ni sa sadašnjom tehnologijom ne bismo daleko dogurali, a ne tada...
Ja mislim da je u pitanju nadmetanje sa Rusijom, pa su morali nešto da učine, ne bi li odmakli dalje od rusa...
 
m1l1ja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jun 2006
Poruke: 39
Mesto: Priboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 03, 2008 4:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dreamwalker je napisao/la sledeće:
pitanje je da li su ameri i bili na mesecu


Teorija zavere
1969. do 1972. bilo je mislim 5 misija sletanja na mesec a posle toga nijedan pokušaj. Još ako se uporede tadašnja i današnja tehnologija sve postaje još sumnjivije.
U ovom filmu eminentni naučnici, bivši astronauti, fizičari , govore u prilog ove teorije i nude puno veoma očiglednih dokaza na koje i predstavnik NASE nema adekvatne odgovore.
Rusi koji su u svemirskom programu daleko napredniji od amerikanaca nisu nikada pokušali da odu na mesec jer nisu pronašli rešenje za ogromnu količinu radijacije u Van Alenovim prstenovima. Tu naravno postoji još niz problema koje treba prevazići medjutim amerikanci su to sa takvom lakoćom "rešili" i to pet puta kao da je reč o odlasku na piknik a ne na Mesec. Jedino je verovatno zbog uverljivosti cele priče ili možda zbog baksuznog broja stradao Apolo 13. A onda posle svega tajac i to ni manje ni više nego 40 godina.
Ovu izuzetno čuvanu tajnu pratilo je i niz drugih sumnjivih dogadjaja kao što su ubistva pojedinih astronauta i drugih radnika NASE, nestajanje raznih spisa...


ps ni na jednom jedinom snimku sa meseca se ne vide zvezde!
znate zbog cega - tesko je montirati njihov raspored da bi bio veran snimak, tako da im ne verujem ni milimetar slova o kosmosu


Nisam znao da su magnitude zvezda tolike da bi trebali da ih vidimo na Mesecu Smile A i Mesec nema atmosferu...

Ljudi jednostavno vole da se osecaju prevarenim... Do djavola nisu leteli u Mali mokri Lug ljudi moji

_________________
Malo edukacije ne skodi 8)
 
m1l1ja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jun 2006
Poruke: 39
Mesto: Priboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 03, 2008 4:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se radijacije u Van Alenovom pojasu tice i kosmickog zracenja zao mi je sto niste bili na festivalu nauke 1. i 2. decembra da cujete o cemu se zapravo tu radi...

Za one koji nisu bili link:
Lovac na kosmicke zrake

_________________
Malo edukacije ne skodi 8)
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 03, 2008 8:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

m1l1ja je napisao/la sledeće:
Sto se radijacije u Van Alenovom pojasu tice i kosmickog zracenja zao mi je sto niste bili na festivalu nauke 1. i 2. decembra da cujete o cemu se zapravo tu radi...

Za one koji nisu bili link:
Lovac na kosmicke zrake


Brate, ako si već bio, kaži nešto više o tome. Very Happy
Prepričaj ukratko.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Legolas the elf
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 08 Jan 2008
Poruke: 44
Mesto: Karlovac

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 15, 2008 2:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neil Armstrong, born in 1930, one of the first civilian United States astronauts and the first human to set foot on the moon. Armstrong was the commander of the first Apollo program mission to land on the moon—Apollo 11—in July 1969. He also flew aboard a Gemini program mission in 1966 and has been a U.S. Navy combat pilot, test pilot, professor, businessman, and presidential adviser. He received the Presidential Medal of Freedom and numerous international awards for his service on Apollo 11.

Armstrong was born in Wapakoneta, Ohio. When he was 16 years old he began flying as a student pilot. He earned a navy scholarship and began attending Purdue University in 1947. In 1950 Armstrong began active duty with the navy for the Korean War. He flew fighter planes in Korea until 1952, when he returned to Purdue. Armstrong earned his B.S. degree in aeronautical engineering in 1955.

Armstrong joined the National Advisory Committee for Aeronautics (NACA) at the Lewis Research Center in Cleveland, Ohio, in 1955, then transferred later that same year to the NACA Flight Research Center at Edwards Air Force Base in California. He was a test pilot for many of the high-performance aircraft used to experiment with ideas for spacecraft. Armstrong left the Flight Research Center in 1962 to join the second group of U.S. National Aeronautics and Space Administration (NASA) astronaut trainees.

This second group of trainees included the first two civilian astronaut candidates, Armstrong and test pilot Elliot See. (See unfortunately died in a plane crash while training to be commander of Gemini 9.) After completing initial training at NASA, Armstrong served as a backup to the Gemini 5 crew, then became the command pilot of Gemini 8; David R. Scott also flew aboard Gemini 8. The mission launched March 16, 1966, with the primary objective of docking with another spacecraft. Gemini 8 rendezvoused with a used segment of a launch vehicle called an Agena booster 298 km (185 mi) above the earth, and Armstrong successfully docked the two craft together 6 hours and 34 minutes into the mission. Roughly 30 minutes later, the paired spacecraft began to rotate unexpectedly and without any command from the astronauts. The rotation eventually reached about 60 revolutions per minute. The astronauts and the ground crew reacted rapidly and diagnosed a short circuit in the thruster rocket that controlled Gemini 8’s orientation. Armstrong and Scott had to use roughly 75 percent of Gemini 8's fuel to stabilize the craft, forcing the mission to end early with an emergency reentry during the seventh orbit.Of course we land on the moon.

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatu. Ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul.

 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 15, 2008 8:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zanimljiv kraj. Posebno poslednja rečenica.

Legolas, samo bih te zamolio da dodaš link odakle si to kopirao (zbog autorskih prava).

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
afibamarih
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 104

Datum registracije: 29 Feb 2008
Poruke: 80
Mesto: Arcadia

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 04, 2008 1:05 pm    Naslov poruke: Re: Da li smo zaista sleteli na Mesec? Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Zapravo, da li su Amerikanci zaista sleteli na Mesec?

Naime, malopre sam gledala dokumentarnu emisiju 'Teorija zavere' na ovu temu koja je pružila mnoštvo argumenata u korist postulata da je sletanje na Mesec vešto fabrikovana laž Rolling Eyes

Nikada se ranije nisam bavila ovim pitanjem, ali nakon ovoga Arrow

- zastava koja leprša na vetru (na Mesecu gde gravitacije nema)

- različiti pravci senki na fotografijama (na Mesecu gde je jedini izvor svetlosti Sunce)

- više nego dobra vidljivost astronauta na fotografijama dok su u senci iako kamere nisu imale blic (po tvrđenju onoga koji ih je napravio)

- nema posledica od zračenja koje tanka svemirska odela ne bi mogla da spreče

...i još mnogo toga...čovek stavi prst na čelo...

A Vi?
Jesmo. Bili smo na Mesecu!

_________________
ET IN ARCADIA EGO!
Una salas victis, nullam sperare salutem!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~ -> Da li smo zaista sleteli na Mesec? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 5 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon