www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vaginalni porodjaj ili Carski rez?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 46

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 10:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vaginalni porodjaj,naravno

 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 66

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 13, 2006 6:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Very Happy Drage dame
Situacija diktira način dovršenja trudnoće, a ne dobra volja akušera!

RIZICI OD CARSKOG REZA:

NEPOSREDNI:
Rizik od anestezije (alergija na date lekove, zastoj srca-tzv.cardiac arest)
Krvavljenje tokom operacije
Povrede creva i bešike
Embolije plodovom vodom ili vazdušna embolija!
Povrede bebe skalpelom 1 - 2% (Smith 1997)

POST OPERATIVNI RIZIK
Infekcije
Krvavljenje
Neonatalni respiratorni distres sindrom- RDS/"Wet lung"

Rizik u narednim trudnoćama

Placenta previa (prednjačeća posteljica) i/ili placenta accreta (urasla posteljica) u narednoj trudnoći
Rascepanje ožiljka na materici u narednoj trudnoći
Rizik od ponavljanja SC

UDALJENI RIZICI:

Steriliteta zbog stvaranja priraslica
Zastoj rada creva (ileus)

RIZIK OD PRIRODNOG POROĐAJA: Sad

Rizik od težih povreda i umiranja bebe
Mogućnost oštećenja karličnog dna porodilje i kasnije inkontinencije mokraće ili fecesa

Smrtnost majke pri normalnom porođaju je 9,8/100.000 porođaja, a 40/100.000 pri SC (Rosen)!

Nakon svega navedenog treba reći da je carski rez nužno zlo, a ne usluga pacijentkinji!!!

Pozdrav i dobro zdravlje Dr PeđaS

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 13, 2006 7:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hmmm najbolje je prirodno ipak 8)

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
bdrobjnak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Nov 2006
Poruke: 95

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 18, 2006 3:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Posto sam imala dva porodjaja,jedan prirodni,drugi carski rez(morala zbog placente previje).Definitivno bolji prirodni,vaginalni zanemaricemo bol ali taj osecaj i borba da ugledas svoje dete neopisiv,a i oporavak brzi i laksi.
 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 66

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 4:10 pm    Naslov poruke: Zašto je Carski rez nužno zlo, a ne usluga pacijentkinji? Na vrh strane Na dno strane

Situacija diktira način dovršenja trudnoće, a ne dobra volja akušera!

Rizik od carskog reza:

NEPOSREDNI:
Rizik od anestezije (alergija na date lekove, zastoj srca-kardiak arest)
Krvavljenje
Povrede creva i bešike
Embolije plodovom vodom ili vazdušna embolija!
Povrede bebe skalpelom 1 - 2% (Smith 1997)

POST OPERATIVNI RIZIK
Infekcije
Krvavljenje
Neonatalni respiratorni distres sindrom- RDS/"Wet lung"

Rizik u narednim trudnoćama
Placenta previa (prednjačeća posteljica) i/ili placenta accreta (urasla posteljica) u narednoj trudnoći
Rascepanje ožiljka na materici u narednoj trudnoći
Rizik od ponavljanja SC

UDALJENI RIZICI:
Steriliteta zbog stvaranja priraslica
Zastoj rada creva (ileus)

RIZIK OD PRIRODNOG POROĐAJA:

Rizik od težih povreda i umiranja bebe
Mogućnost oštećenja karličnog dna porodilje i kasnije inkontinencije mokraće ili fecesa

Smrtnost majke pri normalnom porođaju je 9,8/100.000 porođaja, a 40/100.000 pri SC (Rosen)!

Nakon svega navedenog treba reći da je carski rez nužno zlo, a ne usluga pacijentkinji!!!

Mišljenje ETIČKOG KOMITETA UDRUŽENJA AKUŠERA I GINEKOLOGA KANADE

“Kakav je rizik od porođaja carskim rezom?
Smrtnost majki porođene SC je češća u odnosu na vaginalni porođaj (5.9 kod elektivnog carskog porođaja. 18.2 kod hitnog SC; nasuprot 2.1 kod vaginalnog porođaja na 100 000 donešenih trudnoća u Engleskoj tokom 1994–1996).
Carski rez takođe zahteva duže vreme za oporavak pacijentkinje, javljaju se operativne komplikacije kao što su povrede i krvavljenje, stopa varira od 6% kod elektivnog SC do 15% kod hitnog SC.
1,4 puta raste rizik od ozbiljnih krvavljenja u narednim trudnoćama nakon SC u predhodnoj trudnoći zbog češće pojave prednjačeće posteljice (5.2 na 1000 živorođenih) i odlubljivanja normalno usađene posteljice (11.5 na 1000 živorođenih).
Kod terminskih beba rizik od otežanog disanja (respiratory distress) i neophodnosti O2 terapije češće je kod porođaja SC (35.5 kod SC pre započinjanja porođaja, nasuprot 12.2 kod SC tokom porođaja u odnosu na 5.3 kod vaginalnog porođaja na 1000 živorođenih).
Takođe više studija ukazuje na povećan rizik od neobjašnjivog mrtvorađanja kod porodilja nakon SC u odnosu na one sa predhodnim vaginalnim porođajem (1.2 na 1000 nasuprot 0.5 na 1000).
Konačno, porođaj carskim rezom se ne može smatrati ni “prirodnim” ni “normalnim”.

KAD JE BIZNIS U PITANJU NI AMERIKANCI NISU IMUNI:
In Los Angeles women living in areas were the income per capita was higher ($30,000/year had a cesarean rate of 23% vs. 13% in areas where the income was lower at $11,000 (Gould 1989)

Pozdrav i dobro zdravlje!!!
Dr Peđa

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 02, 2007 12:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Spajam ovu temu, sa vec postojecom! Wink

_________________


 
sanes
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 05 Dec 2005
Poruke: 166

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 05, 2007 1:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja glasam za vaginalni porod, što sam i okusila. Što se tiče boli ne misliš ti u tom trenutku na bol, nego samo da rodiš bebu. Trudiš se najviše što možeš.
Ne mogu reći da ne boli ali zaboravi se to.

Nedavno sam gledala video carskog poroda , kad mi zlo nije došlo kad sam vidjela kako režu ...... :shocked!: .
Naravno, ako je neophodno na carski šta bi nek je , ali ako bih mogla da biram onda bi to bio vaginalni.
 
okana
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 29 Jun 2006
Poruke: 59

italy.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 05, 2007 4:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvi put sam se porodila vaginalnim porodom,i sad prije 10 dana isto tako.Uvijek sam za prirodni put kad god to situacija dozvoljava. Razz
 
jecika_84
^Everyday Is Viggo day^
^Everyday Is Viggo day^



Godine: 39

Datum registracije: 18 Apr 2006
Poruke: 44637
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 26, 2007 11:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i ja sam za vaginalni porodjaj, tako sam se i porodila, bez epidurala
jeste da je bolelo, ali se taj bol jako brzo zaboravi Very Happy

_________________
~Duo de la muerte~
 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 46

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 1:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vaginalni porodjaj
ali ako ne moze drugacije naravno carski.
Nikako samovoljno
 
corava koka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Mar 2007
Poruke: 5
Mesto: banglades

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 13, 2007 10:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam se 2 puta porodila carskim rezom sa lokalnom anestezijom i muz je bio prisutan porodjaju.Prvi put sam morala a i htjela sam a drugi put
je bila moja zelja i mogla bi da predlozim svakoj zeni ne zove se to dzabe carski rez. Rizik postoji i u vaginalnon porodjaju pa se ne pominje toliko.
 
sanjica980
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 24 Feb 2005
Poruke: 393
Mesto: beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 12:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

joj mene to ocekuje za 4 meseca i nemam pojma kako cu i sta cu

_________________
ljubav je gospodar, a ti si rob
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Vaginalni porodjaj ili Carski rez? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 6 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon