www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

JRR Tolkin
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
hothot
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Jul 2005
Poruke: 16

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 30, 2005 12:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najaca knjiga ikada napisana

 
anduril
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Jun 2005
Poruke: 32
Mesto: zg

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 18, 2005 1:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i to je sve sto mozes reci o ovom djelu?
 
kraguj
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 18 Avg 2005
Poruke: 51

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 18, 2005 10:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citalo se kako da nije...Najpre Hobit a zatim i Gospodar...Ipak, znam da ce ti ovo zvuciti kao huljenje, ali po meni postoji znacajno bolji serijal epske fantastike, ne zbog nekih inovacija u zanru vec zbog psihologije glavnog junaka i simbolike koja se u delu javlja-"Letopis Tomasa Kovenanta, Nevernika"

_________________
Najlepsa je stvar pobediti sebe samoga
 
anduril
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Jun 2005
Poruke: 32
Mesto: zg

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 18, 2005 11:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne djeluje mi kao huljenje...
svatko ima pravo na svoje misljenje...
neznam, to jos nisam citao...
ali hocu, ima dana...
ali ne vjerujem da ce mi to biti bolje od LOTR-a...
mislim, hocu reci, nema ni teoretske sanse da mi bude bolje, jer sam u Tolkiena zagrizen punih 10 godina i jos me ne popusta...

a sto se tice psihologije lika i simbolike u djelu najjace djelo, po meni, na tom podrucju je Herman Hesse "Stepski vuk"
 
Hagan_Bajan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Avg 2005
Poruke: 196
Mesto: Između sna i jave

stlucia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 18, 2005 5:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

samo Gospodar prstenova, nazalost

_________________
On je kralj, On je sam,
Gospodar zemlje cudesa,
Samo zena kao tajna,
Polako ga vuce sa prestola....
 
Karageorge2005
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Sep 2005
Poruke: 14

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 26, 2005 4:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

veoma mi se svidja ta knjiga a i verujem da su je mnogi procitali
 
mikonen
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 130
Mesto: Antalya/Turkey

turkey.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 26, 2005 8:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Glavni fazon je taj sto ova cinematografija unistava knjizevnost, treba biti iskren pa ipak priznati i to da je Tolkien dobio na popularnosti tek nakon filma, tada je narod poceo nesto malo vise da se zanima za nj. i nj. knjige...na zalost, stanje je tako ocajno...ne cita se kao sto bi trebalo, neki ce mozda povuci onu od Oscar-a Wild-a "Prestao sam citati knjige, jer mi ubijaju misli" ili nesto tako, morao sam parafrazirati, ne sjecam se...
Kad se sjetim da sam samo morao da radim seminarski na radove J.R.-a, gdje su sad ti dani...

_________________
 
anduril
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Jun 2005
Poruke: 32
Mesto: zg

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 27, 2005 12:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

istina, ali bez filmova puno njih ne bi znalo za knjige i Tolkiena...

pisao si seminarski iz Tolkiena? posaljes mi to na mail ako jos imas?
 
championtro
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 16 Sep 2005
Poruke: 31
Mesto: ns

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 28, 2005 3:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mene Tolkin odusevljava, citao sam ga sa 17-ak god, pre ove medijske ekspanzije istog.
Silmarilion, pa Hobit, pa Gospodara.
Posle toga, mislim da je od njega ali nisam siguran, ser But od Gila, ili obratno, ser Gil od Buta, uvek sam mesao

_________________
yo man
 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 28, 2005 8:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

championtro je napisao/la sledeće:

Posle toga, mislim da je od njega ali nisam siguran, ser But od Gila, ili obratno, ser Gil od Buta, uvek sam mesao



Jeste od njega .
Napisao Tolkin, a naziv je Farmer Gil od Buta

Toliko od mene,samo da ti resim dilemu Smile
Sto se tice diskusije na temu...prepustam je ljubiteljima i poznavaocima Tolkinovog dela Wink
 
anduril
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Jun 2005
Poruke: 32
Mesto: zg

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 29, 2005 3:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zanimljivo djelo taj Sir Gil od buta...
ako se dobro sjecam to je ono kada je farmer postao vitez i krenuo na zmaja...
davno sam to citao...

inace ako koga zanima uskoro u algoritmu izlazi na hrvatskom prijevodu Nedovrsene price...
Ako se ovo smatra pod reklamom, ispricavam se i nek prisutni mod ili admin prepravi post...
 
odwalla
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 7

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 1:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hajde andurile lakse sa tom filozofijom jos si mlad da postanes ovisan i ovom sajtu, na njemu je samo jedna tema o tvom tolkinu. Knjiga je mrak, i ja sam ih cak procitao, a jos mi dugujes one filmove 8)

_________________
Ti uvek znaš najbolji nacin,
s tobom lako stižem na tron.
Ti si ta nit, taj retki zacin
koji daje poseban ton.

Ti uvek znaš najlepše reci,
ti cak i cutiš više od svih.
Ti imas smeh koji sve leci,
ti od psovke naciniš stih.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> JRR Tolkin Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 6 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon