www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Egzorcizam i demoni
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 18, 19, 20  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~
::  
Autor Poruka
gorusica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jan 2007
Poruke: 28

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 05, 2007 1:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Code:
Rekao si da otac Sava Denda vrsi te molitve na Ostrogu jel? A i it si bio na njegovoj molitvi prisutan kada su bile te tri devojke?


Да и ја сам присуствовао

Code:
Ja bih voleo da popricam sa njim kada odem na Ostrog-nisam nikad ranije razmisljao o ovoj temi ali me zainteresovala


Отац Сава није увек на Отрогу ,само када је дежуран,иначе је парох Которски,па ако желишда га упознаш Arrow Arrow Arrow Котор


Code:
E da,posto kazes da si prisustvovao na vise iscelenja,jesi li doziveo ista slicno onome na Ostrogu,mislim na stvari koje se kose zakonima fizike?



У манастиру Прохора Пчињскога такоће су се дешавале ствари против свих закона физике


 
nenad335
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 29 Apr 2007
Poruke: 21
Mesto: BeliGrad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 05, 2007 10:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Taj manastir se nalazi u Valjevu,ne? Jel tamo te molitve za ociscenje od demona drzi neko od monaha,ili to striktno mora biti svestenik?

I jesi li u tom manastiru ista licno doziveo ili si cuo od ljudi koji tamo borave?

I samo jos nesto,jos jednom zelim da mi kazes da je sve sto si rekao da si doziveo na Ostrogu istina,cisto da ne ispadne kada se,a to cu i uraditi,upoznam sa tim svestenikom sa Ostroga ne izblamiram pitajuci ga o ovim stvarima,a da on pojma nema da se to sto ti pricas uopste i desilo. Mislim na te tri devojke i konkretno na tu molitvu za koju ti kazes da si bio licno prisutan.

Nemoj pogresno da me shvatis,ali jednostavno ne poznajem te-a prvi put cujem bilo sta nalik tome sto ti govoris. Zelim da znam istinua,ali svakakvih ljudi ima. Treba mi tvoja rec. Hvala ti inace na dosadasnjim odgovorima,veoma mi je drago da si imao strpljenja da odgovaras.
Nadam se da razumes..


Poslednja prepravka: nenad335 datum Uto Jun 05, 2007 10:39 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
gorusica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jan 2007
Poruke: 28

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 05, 2007 10:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Code:
Taj manastir se nalazi u Valjevu,ne?


Не,тај Манастир се налази у околини Врања ,на левој обали реке Пчиње у близини села Кленике Exclamation Wink ,на обронцима Козјака!

Молитве читају монаси
 
nenad335
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 29 Apr 2007
Poruke: 21
Mesto: BeliGrad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 05, 2007 10:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sad ce moderator da izbrise ovu poruku,ali samo da te podsetim da mi odgovoris na pitanja koja sam dopunio u prosloj poruci.
Hvala lepo,zaista
 
gorusica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jan 2007
Poruke: 28

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 05, 2007 10:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Code:

I samo jos nesto,jos jednom zelim da mi kazes da je sve sto si rekao da si doziveo na Ostrogu istina


Стварно ми је жао,али ја нисам мало дете,да некога уверавам у нешто,ако имаш веру и вољу пред тобом је широк и занимљив пут.
Заиста ми не пада на памет,да ти се кунем или дајем реч ,поготво када говорим и пишем о Светом Василију или ПрохоруExclamation
 
nenad335
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 29 Apr 2007
Poruke: 21
Mesto: BeliGrad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 06, 2007 3:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

niko ti ne trazi da se kunes,ali ne vidim u cemu je problem biti covek pa reci jos jednom "Sve sto sam ti pricao je istina" ili "Neke detalje sam malo preuvelicao" To je ono sto sam te zamolio....jer malo ko ce te uoste ozbiljno shvatiti prema onome sto si rekao.Neki ljudi na ovom sajtu pricaju i kako su videli vampire,pa sta-to da shvatim kao cinjenicu? Razumes vcaljda sta hocu da ti kazem. I ako cu vec otici da se upoznam sa nekim koga ti spominjes bilo bi jako neumesno da se pojavim tamo sa praznim pricama,ne? Ne kazem da lazes,samo hocu da mi potvrdis jos jednom da li je istina ili ne.
I bezveze mi je da samo ja i ti vodimo polemiku ovde,nakupi 20 poruka pa da mozes da mi posaljes pp,ili obratno.
hvala lepo
 
gorusica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jan 2007
Poruke: 28

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 06, 2007 11:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

На жалост више ти немогу и не желим помоћи или било какав одговор дати,ја овде никога не уверавам још мање не преувеличавам.
Суштина је да нисам све испричао,јер немам благослов Владике,...
овим нас двојица завршавамо наше писаније Exclamation
Нека те Свеблаги чува молитвама пресвете Богородице и Светих угодника Божијих
 
gorusica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jan 2007
Poruke: 28

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 07, 2007 11:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

За оне који хоће да се ослободе

Ово поглавље је намењено онима који су упали у мреже магије и постали жртве демонске обмане, а истовремено би желели да се свега тога ослободе.

Прво што треба напоменути јесте да је моћ демона велика и подмукла. Односно, демон никада неће почети са отвореним и тоталним уништењем човека. Он прво слаби вољу и мисао. Тако човек запада у безнађе. Резултат свега тога је да човек постаје немоћан. И то је крајњи циљ нечистих сила: комплетно уништење личности као иконе Божије. И стварно је тешко (мада не и немогуће), да се човек ослободи ове тираније.

Прва и основна претпоставка овог ослобођења јесте покајање. Покајање, као и света крштењска вода, истерује ђавола и усељава Христа.

Потом долазе молитва и пост. Ово је оружје и сам Господ препоручио: „Овај рад се изгони постом и молитвом" (Мк. 9,29). Постом се чисти тело и искорењују страсти. „Пост је лек који чисти страсти", каже патријарх Фотије. А св. Атанасије у свом делу „О девичанству" пише:

„Виде ли шта чини пост, и болести лечи и тело учвршћује, и демоне прогони, нечисте мисли избацује из ума и чини га светијим, и срце очишћује и организам чини здравијим. Свако ко страда од нечистих духова ако пожели и употреби овај лек, који се зове пост, нечисти дух неодложно од њега одлази." (В. Е. П. 33, стр. 62).



Заједно са постом неопходна је и молитва. Молитва је, по св. Исааку Сиријском, „ослонац болних, а у тренуцима искушења најбезбеднији покров."

Молитвом се човек уједињује са Богом, и уједињен са Богом остаје ван домашаја демонских сила.

У часовима било ког искушења хришћани су од вајкада помињали и призивали име свог Спаситеља, Богородице и Светитеља Божјих. Ово непобедиво оружје Црква препоручује и данас.


Егзорцизми Цркве

Егзорцизам (заклињање) је освештавајући чин Цркве која за свој циљ има ослобођење човека и твари од демонског поседовања и утицаја. Отуда Црква у себи садржи и заштитнички карактер. Св. Јустин Философ каже да се „све што је демонско побеђује и потчињава сили имена Исусова."

Егзорцизам је стара пракса Цркве, а има корене у Новом Завету и речима Христовим: „У име моје ђаволе ћете изгонити." (Мат. 10,8). Егзорцизми у Цркви имају два облика: у чиновима Светих Тајни, и посебно, тј. као посебан молитвени чин.

У првом облику их срећемо нпр. у чину св. тајне крштења. Свештеник приликом крштења чита три молитве које се називају егзорцизми или заклињања. Њима се у име Христово одбацује нечисти дух од особе која се крштава.

У другом облику срећемо молитве које се посебно односе на истеривање злих духова. налазе се у Великом требнику и намењене су „онима који страдају од демона и сваке друге болести."

Ови егзорцизми немају ничег заједничког са егзорцизмима беле магије. Егзорцизми Цркве се позивају и ослањају на љубећу благодат Божију, док се егзорцизми беле магије ослањају и позивају на демонску силу.

 
gorusica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jan 2007
Poruke: 28

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 10, 2007 3:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

На дан 13. септембра 1987. године демон је почео да мучи двадесетседмогодишњег младића Ј.Л. Његово стање је из дана у дан постајало све лошије.У октобру мајка и брат су довели Ј. у манастир, преклињући оца Јакова да се помоли за њега и да прочита егзорцизам (заклињање).

Непосредно пре него што ће ући у цркву демон је почео страховито да реагује.Почео је да проклиње, гестикулира, да псује и прети. Када су ушли у цркву његова реакција била је још страшнија. Отац Јаков је отворио кивот, узео свету лобању преподобног Давида, и почео да чита егзорцизам.У том тренутку је мајка, која је стајала иза њих и све то посматрала, гласно завикала: "Ох, Боже мој, шта то виде очи моје Question Нека моје дете оздрави".

Након што је егзорцизам прочитан, младић је био ослобођен од демона и смирио се. Када су изашли из цркве, мајка је рекла једном нашем монаху шта је видела у часу када је онако завапила.

Видела је како се отац Јаков издиже поламера изнад земље и гази црног патуљка са роговима и репом Exclamation


у памет се браћо и сестре, маните се вештица, некаквих белих, полубелих и сличних магија, у свему томе лежи ђаво, непомјаник, који нас мами као добар пецарош, добрим мамцем на удици, за добру рибу молите се Богу и слушајте заповести Божије.
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 10, 2007 7:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne vjerujem u ovo uopce...

_________________

~ Banetova Žena ~
 
~Tanja~
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 03 Dec 2006
Poruke: 6359

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 10, 2007 11:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da vjeruju samo oni koju su dozivili, ja ne vjerujem

_________________
 
gorusica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jan 2007
Poruke: 28

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 10, 2007 8:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

..:: OpaSna MaLa ::.. je napisao/la sledeće:
ne vjerujem u ovo uopce...



Naravno da neverujes,mada ces verovati jednog dana.
Nemoj ni dalje da verujes,samo pocni da se molis Bogu,pa nikada nemojda poverujes!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~ -> Egzorcizam i demoni Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 18, 19, 20  sledeća
Strana 9 od 20

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon