www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li smo stvarno pametniji od zivotinja?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Miksa31
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 28 Jan 2008
Poruke: 431
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 11, 2008 2:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jesmo Very Happy


_________________
Na mom grobu pisace tugo: ziveo brzo, umro ludo!
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 11, 2008 9:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee je napisao/la sledeće:


Cak i to sto zivotinje imaju razvijeniji instinkt ih ne odrzava u zivotu. Covek ih opet sve potamani. Samo to sto je jedini inteligentni oblik zivota na ovoj planeti mu "daje dozvolu" da radi sta hoce.
Sav ostali zivi svet se prilagodjava. Covek svet prilagodjava sebi. Ultimativna razlika. "Man VS rest of the world".


To je upravo ono shto ce (ako se nastavi) da dovede do potpunog samounishtenja. Tokom evolucije zivotinjske vrste su se prilagodjavale situaciji na Zemlji, a ne Zemlju njihovim potrebama...I josh neshto:

"Bolje da navodimo primere u kojim slucajevima covek ne radi u svoju korist. I u tim slucajevima je "pametniji" od zivotinja. I jedna velika tacka. "

mi u tim slucajevima mozda jesmo inteligentniji kao npr. pri proizvodnji automobila, zivotinje nikada nisu bile u stanju to da urade...ali isto tako nisu u stanju da naprave nuklearnu bombu, za to mozda jeste potreban intelekt ali da li je to pametno? Praviti neshto shto moze napraviti toliko shtete? Gde je tu ikakva korist za bilo koga?


Citat:
...Ona druga polovina zivi od milostinje ovih prvih. Koliko ljudi u ovom trenutku umire od gladi? Ne od neke bolesti, nego bas od gladi! Gde je njima pamet?


To je cena kapitalizma. Ti ljudi jednostavno cak i da zele nemaju mogucnosti da neshto promene sami. To je isto kao da od zivotinje u kavezu ocekujesh da se oslobodi, shanse su 1:1000000


Citat:
Ne verujem da nas jedan tigar ili medved smatra inteligentnim kada se nadjemo oci u oci sa njim.


Ne verujem da su jedan tigar ili medved uopshte svesni shta predstavlja pojam "inteligencija" Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Dempsey
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Jan 2008
Poruke: 37

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 1:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam tri macke - perzijanere i vidim tezinu nihovih vrednosti. Evo cu samo preneti dva misljenja koja me se jako dojmila (inace dosta citam o mackama).

"Kada bi se čovek mogao ukrstiti sa mačkom to bi njega unapredilo ali bi unazadilo mačku." Mark Tven, pisac

ili ovo

"Ako mačka nešto pametno uradi, mi to zovemo instinktom, a kada isto to uradimo mi onda se to zove inteligencija."
Will Cuppy, humorista i novinar

Tako bi volela kad bi se moglo, da bar jedan dan menjam mesto s mojom Pegi, da bar jedan dan budem ona, mozda bi mi ponesto ostalo.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 14, 2008 11:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako god...
Izgleda da je najteze biti covek. Mi nista necemo da promenimo. MOzemo da potamanimo sve, a i ne moramo. Koji god da su razlozi...
Coek ne moze miran, niti svet oko sebe uzima zdravo za gotovo.
Ni meni nisu neke stvari jasne. Zasto je nesto covek uradio u svoj istoriji. No, imalo je nekih rezultata. Sta god da je radio mislio je samo na sebe.
Sada, kao misli i na svoj svet.
Sta god da ostane od ove planete, siguran sam da ce je covek napraviti da na njoj moze da se zivi.
O cemu mi zapravo razgovaramo?
Planira se kolonizacija Marsa. Tamo covek moze da se igra BOGA. Da stvori planetu na kojoj moze da se zivi. Po svom obliku.
Ja sam duboko ubedjen da ce tako i biti, trunke sumnje nemam.
Koliko god losih stvari sebi i drugima da ucini... ostace naj od naj. I najpametniji.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 14, 2008 8:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee je napisao/la sledeće:

Planira se kolonizacija Marsa. Tamo covek moze da se igra BOGA. Da stvori planetu na kojoj moze da se zivi. Po svom obliku.
Ja sam duboko ubedjen da ce tako i biti, trunke sumnje nemam.
Koliko god losih stvari sebi i drugima da ucini... ostace naj od naj. I najpametniji.


Ostace naj od naj? Zelish da kazesh da je evolucija stala i da se vishe ne odvija? Covek ne treba da se igra Boga, nikada ne znash shta nosi dan a shta nosi noc...Trenutno smo najpametniji to stoji ali da li cemo ostati to niko ne zna.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 17, 2008 10:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^^^ Ne. Evolucija ne moze da stane. Kako udahnemo, tako samo evoluirali.
Sem vanzemaljaca (kojima je mesto u drugom delu foruma), koji bi morali da budu porilicno superiorniji, moze iko na ovoj lopti da nas ukroti?
Sa moje tacke gledista, covek je jedno nedefinisano bice. Mnogo nesigurno. No, kada sam napisao naj od naj, uporeio sam sa covekom ceo zivi svet na ovoj planeti. U svakom pogledu je covek superiorniji, cak i pametniji.
Ovo su samo price "koja je razlika izmedju coveka i svinje? Svinja ne moze da postane covek kada se napije." ???

Da niste slucajno zamenili covek sa muskarcem Wink

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Ptolemej
uvatija te, anđele
<b>uvatija te, anđele</b>





Datum registracije: 09 Feb 2008
Poruke: 12662
Mesto: Negdi na balkanu ...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 17, 2008 10:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jesmo pametniji samo previše tu pamet koristimo u loše svrhe

_________________
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 17, 2008 10:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vi mesate inteligenciju sa pamecu. Inteligentan je onaj koji ume da smisli, a pametan onaj koji to upotrebi za dobrobit svih nas. Nema dileme oko toga da li je prosecan IQ coveka veci od bilo koje druge vrste, ali nije to tema.

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 18, 2008 9:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jerotije je napisao/la sledeće:
Vi mesate inteligenciju sa pamecu.


Kao prvo tvrdim da nigde licno ta dva pojma nisam pomeshao tako da bih ti bio veoma zahvalan kada bi mi ukazao na to gde jesam. Unapred hvala.





Citat:
Ovo su samo price...


A od cega se drugog sastoji filozofija nego od teza i antiteza? Price koliko god bile nemoguce ili moguce vredi demantovati ili ih potvrdjivati Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 18, 2008 12:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:


Kao prvo tvrdim da nigde licno ta dva pojma nisam pomeshao tako da bih ti bio veoma zahvalan kada bi mi ukazao na to gde jesam. Unapred hvala.


Nisam ja tebe ni spomenuo. Wink Mislio sam na Ohanzee-a i Ptolemeja. Wink

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 9:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ok, samo mi se nije svidelo ono "vi" Wink


Elem, a shta ako vodimo diskusiju na pogreshan nacin? Zashto ne pokushavamo da dokazemo da su zivotinje pametnije od ljudi hvaleci njihovu pamet a ne pljujuci ljude. Eto, na primer ako je kako ti kazesh "pametan onaj koji to(misli) upotrebi za dobrobit svih nas" navedi mi jedan primer u kojem zivotinje svesno rade na poboljshanju sredine, olakshavanju lova....bilo shta a da nije previshe vezano za instinkte.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 10:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima mnogo toga... Evo, na primer, ako se kolonija mrava nadje u vodi, oni svojim telima prave loptu zrtvujuci one koji su spolja da bi spasili jedinke koje su unutra, a sve u cilju opstanka kolonije. To se kod ljudi ne desava. Oni u takvoj situaciji svi stradaju.

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Da li smo stvarno pametniji od zivotinja? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon