www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Samohrane majke(roditelji)....
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~
::  
Autor Poruka
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 05, 2006 10:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Khm, nisam tata jos uvek ali jednog dana cu i to biti. Zaista ne znam nijedan jedini razlog zbog kojeg bih ja napustio svoju decu. Na ovom svetu ni za jednog roditelja, ako je normalan, ne sme da postoji nista vaznije od ljubavi prema svojoj deci. Zaista mi je zao sto si ti to prozivela ali mi je i drago sto si ipak ostala sa decom i ukazala im svu ljubav jer oni ni za sta od toga nisu krivi. Oni su se samo sticajem ruznih okolnosti nasli u takvoj situaciji.
Koliko sam ja cuo i video u Beogradu postoji dom za samohrane majke i zene koje su bile na bilo koji nacin zlostavljane. Pricali su i o tome da je mnogo veci problem to sto zene kada pretrpe zlostavljanje ne zele da prijave muza jer se plase za svoj zivot ili pak ne zele to da urade da deca ne bi patila. Deca verujte mi vise pate kada to prezivljavaju u kuci nego da im se roditelji razvedu. Moj otac je samohran roditelj, ostao sam bez majke prosle godine i primamo neku penziju koja koliko toliko pokrije makar kucne racune.

Eto, ja sam vam ipak prikazao malo drugaciju situaciju, gde je ipak drzava, kakva je takva je, stala iza tih roditelja. Crni biser ti se mozes slobodno ponositi sama sobom jer si uspela ono sto zaista malo zena uspe. Da se odupres njemu i da uz sve to tvoja deca ipak ostanu sa tobom.


 
kika_sd
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jun 2006
Poruke: 554
Mesto: ni tamo ni ovamo

djibouti.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 06, 2006 12:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moja mama je samohrana majka,zivimo same skoro 15 god i super nam je.Snalazimo se nekako.Bitno je da nema tate da smeta
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 06, 2006 9:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DJ Intruder je napisao/la sledeće:
Khm, nisam tata jos uvek ali jednog dana cu i to biti. Zaista ne znam nijedan jedini razlog zbog kojeg bih ja napustio svoju decu. Na ovom svetu ni za jednog roditelja, ako je normalan, ne sme da postoji nista vaznije od ljubavi prema svojoj deci. Zaista mi je zao sto si ti to prozivela ali mi je i drago sto si ipak ostala sa decom i ukazala im svu ljubav jer oni ni za sta od toga nisu krivi. Oni su se samo sticajem ruznih okolnosti nasli u takvoj situaciji.
Koliko sam ja cuo i video u Beogradu postoji dom za samohrane majke i zene koje su bile na bilo koji nacin zlostavljane. Pricali su i o tome da je mnogo veci problem to sto zene kada pretrpe zlostavljanje ne zele da prijave muza jer se plase za svoj zivot ili pak ne zele to da urade da deca ne bi patila. Deca verujte mi vise pate kada to prezivljavaju u kuci nego da im se roditelji razvedu. Moj otac je samohran roditelj, ostao sam bez majke prosle godine i primamo neku penziju koja koliko toliko pokrije makar kucne racune.

Eto, ja sam vam ipak prikazao malo drugaciju situaciju, gde je ipak drzava, kakva je takva je, stala iza tih roditelja. Crni biser ti se mozes slobodno ponositi sama sobom jer si uspela ono sto zaista malo zena uspe. Da se odupres njemu i da uz sve to tvoja deca ipak ostanu sa tobom.

Uh zaista predivno zrelo razmisljanje za mladica od 16 godina...svaka cast...Mnogi ljudi jednostavno sticajem okolnosti ostanu sami..uzgajaju svoju decu najbolje sto mogu...To stoji.Cinjenica je da nije lako biti ni samohrana majka ni samohrani otac.Eto, primera da nije dovoljno samo roditi dete vec ga treba i podici, odgajiti...i to ne mora biti samo majka. Ja sam, kao i svaka majka strasno sebicna kad je moje dete u pitanju. Vrlo cesto cujem samu sebe kako govorim da sam ja jedina koja zna kako moje dete dise, da sam ja ta kojoj se obraca kad nesto treba. I jeste tako...Ali me to ne cini savrsenom majkom. Niti ikog drugog savrsenim ocem. Ali kad bih ostala sama, znam da bih izvukla maksimum iz sebe i pruzila svom detetu sve sto detetu moze da zatreba. I sigurna sam da bi svaki drugi normalan roditelj to uradio. Da tacno je da deca mnogo vise trpe u losem braku nego sa samohranim roditeljem, ali necu ici off topic, nego cu se drzati onog o cemu govorimo. Svaki imalo svestan roditelj, svaki normalan covek koji voli svoje dete bio bi dobar roditelj..makar i samohrani...nema to nikakve veze..dete ce biti onoliko srecno koliko mu srece mi pruzimo...Naravno, uvek moze da ostane nedostatak necega...ali sve dok u dete ulazemo svu svoju ljubav i poklanjamo mu sebe, dete ce biti srecno. Sa jednim ili sa oba roditelja. Vaznije od svega je detetova sreca..i u to trebamo svi da gledamo..uh bre sto sam se upetljala..bas me je raznezila prica.. Embarassed

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
TuZnE_OkIcE
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Jun 2006
Poruke: 146

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 17, 2006 2:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam takodje vec godina dana samohrana majka!!!Nemam nikakvih problema i nije mi tesko !!Skoro je i isto kao i dok sam bila sa mojim bivsim.
Djeca su velika(10 i 11)
Kad izlazim ,moj bivsi uvjek dodje i ostane kod njih !!!
Sa bivsim imam dobro razumjevanje i ako ispadne neki problem on je tu i pomogne mi ga rijesit.
 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 45

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 10:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I j asam samohrana majka i ponosna na svoj uspeh i svoju decu.
U zivotu se samo treba boriti...
,,Niko kao mama"
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 18, 2007 10:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mr. Bond je napisao/la sledeće:

Koliko sam ja cuo i video u Beogradu postoji dom za samohrane majke i zene koje su bile na bilo koji nacin zlostavljane.

Eto, ja sam vam ipak prikazao malo drugaciju situaciju, gde je ipak drzava, kakva je takva je, stala iza tih roditelja. Crni biser ti se mozes slobodno ponositi sama sobom jer si uspela ono sto zaista malo zena uspe. Da se odupres njemu i da uz sve to tvoja deca ipak ostanu sa tobom.


Kao prvo hvala na lijepim rijecima i jos ljepsem razmisljanju.

Kao drugo i u Sarajevu postoje sigurnosne kuce u koje se smjestaju zene koje su pretrpljele obiteljsko nasilje ili bilo kakav vid nasilja. Medjutim to je trenutacno rjesenje , jer opet po zakonu ne mogu tu biti stalno.

Trece ja sam ovom temom htjela pokrenuti razgovor o tome koiko prvo drzava kao najvisi organ malo obraca paznju samohranim roditeljima bili oni otac ili majka. Potom koliko drustvo kao sira zajednica odnemaze toj vrsti roditelja i njihovoj djeci. Odnemaze i bliza okolina pa i sama rodbina i porodica.

Ja usitinu jesam imala jako tezak zivot i dugu i mukotrpnu borbu/znam ih jos mnogih koji su isto ili slicno dozivili i dozivljavaju/ , i dan danas se borim/mada mi je danas mnogo mnogo mnogo lakse/.

Evo recimo ja od drzave imam nekih 35 eura pomoci socijalne i sada imam nekih 25 eura alimentacije od njihova oca - znaci ukupna pomoc finacijska od drzave mi je oko 60 eura pa se vi mislite sta ja djeci mogu pruziti s tim novcem Very Happy
Do unatrag nekih par mjeseci nisu imali ni zdravstveno osiguranje , jer da bi ih otac osigurao morao je to uciniti dobrovoljno/ a on im se ni telefonskim pozivom ne javlja vec 6 godina/ ili da ga tuzim za sta opet ja moram izdvojiti finansijske troskove suda i ostaloga. Ali eto Bog opet dade ja jednog dana poludila , sve im sasula na kamaru i odjednom se zakon "moze" prekrsiti i djeca dobise zdravstvene knjizice osigurane od socijalnoga Laughing

Problem samohranih roditelja je dakle u tome sto drzava ne pomaze ni u kom pogledu .

I ono sto je meni najbitnije/finansije su za mene malen problem jer ja cu se nekako opet snaci za novac/ jeste ponasanje okoline prema samohranima/hvala Bogu ima i onih razumnih ljudi mada danas u malim kolicinama , ali ih ima/.

Recimo ja osobno imam velikih problema jer djecu poprijeko gledaju jer nemaju oca , stalno su pod pritiskom djece ali sto je sokantnije i odraslih pitanjima sta su oni/jer ja sam Muslimanka , a otac im je po majci Pravoslavac , a po ocu Katolik/.

Znaci lako je prebroditi financijske prepreke , ali je jako tesko izboriti se sa drustvom i okolinom.

Ali gura se i to jako dobro i doista mogu reci da sam i ja i moji sinovi jako sretni , ponosni i zadovoljni. Very Happy

Sad stoji pitanje kako i na koji nacin promijeniti misljenje primitivaca o samohranim roditeljima i njihovoj djeci i dovesti drustvo u neku "normalu"? Laughing

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 18, 2007 1:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:

/jer ja sam Muslimanka , a otac im je po majci Pravoslavac , a po ocu Katolik/.

Ali gura se i to jako dobro i doista mogu reci da sam i ja i moji sinovi jako sretni , ponosni i zadovoljni. Very Happy




Nemoj da me shvatih pogresno, molim te, al znajuci nase prilike u bivsoj Jugoslaviji, tvojoj deci nije lako. Ja mogu kao i svi samo da se nadam, da ce ljudi nekad znati da gledaju unapred i u ljude, a ne u to ko su i sta su.

KOliko su nasi ljudi primitivni, koliko to nije bitno u sreci i zivotu.

A ovo drugo mi je drago da procitam. I treba da budete srecni. Meni moje sinove ne mooze niko da zameni i nadoknadi. Iskreno receno, i da smo sami, samo nek su oni uz mene.
Malo je drugacije ovde kod samohranih majki. Drzava im sve pruza. Neke bolje zive same, nego da imaju partnera uz sebe.

Nepravda kod nas, tesko da ce se u skorije vreme ispraviti. Sad ce me mnogi ispljuvati sigurno, al cinjenica je da smo poprilicno zaostao narod u pogledu nekih stvari.

Tvoji sinovi ce biti ponosni na tebe, jos su mladi za taj osecaj sad, al sigurno sam, bice ponosni i te kako. I treba da budu

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 19, 2007 9:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Slejdž

odnos mojih sinova i mene je takav da bih svakome pozeljela da ih Bog obraduje s djecom kakvu ja imam...jako su dobra , marljiva , poslusna i ne bih se stidjela i da ih kod kraljeva posaljem.

Upoznata sam ja o odnosu drzave i drustava u drugim Europskim zemljama , medjutim kako i na koji nacin , kada i koliko ce ove nase drzavice nastale raspadom Yu i nase Balkansko drustvo pod noge baciti primitivizam i sovinizam i poceti razmisljati zrelije i shvatiti da samohrani roditelji /ma kako da su takvi postali/ nisu nista drugo nego obicni ljudi koji ne prenose nikakvu zarazu Very Happy

Nekako mi se opet protiv drzave i zakona lakse boriti i izboriti..ali se jako zgrozavam na okolinu koja jednostavno na samohrane roditelje gleda kao na korov , a pogotovo ako su u pitanju nacije.

Do kada cemo se dijeliti po imenima , po imovini , po tome ko nam je otac i djed i pradjed....??

Zar moras biti milioner , top model , dijete nekog multimilionera da bi vrijedio?

Zasto jednostavno velika vecina smatra da samohrani rodtelji nemaju vise prava na novu sansu , na novi zivot?

Zalosno ali istinito..ali ipak je lijep ukus u srcu kada gledas kako tvoja borba bere plodove..zato ja svim samohranima roditeljima kazem da se nikada ne prestanu boriti , da dignu glavu visoko i budu ponosni na svaki uspjeh svoj jer su ga postigli sami.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
nikolaj 210
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 24 Okt 2007
Poruke: 7
Mesto: POSTOJNA

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 15, 2008 10:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao prvo svaka čast na takvoj borbi za svoju decu,tako bi trebala svaka majka da se bori i netreba da žališ što si sama sa njima,bolje se i rastati nego trpiti nerazumevanje.Ja sam u braku i mogu reči da nam poprilično dobro ide u životu ali kad se radi o mom sinu spremna sam na sve.90% žena koje imaju muževe imaju život samohrane majke,nažalost muškarci svataju decu kao nešto što mora da ima ali nepreuzimaju odgovornosti kad dođu na svet,ne svi ali večina.Ne brini upoznaćeš čoveka svoga života koji če ti olakšati život sa svojom dečicom i to ti od srca želim

_________________
danijelca
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 22, 2008 7:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nikolaj 210 je napisao/la sledeće:
Kao prvo svaka čast na takvoj borbi za svoju decu,tako bi trebala svaka majka da se bori i netreba da žališ što si sama sa njima,bolje se i rastati nego trpiti nerazumevanje.Ja sam u braku i mogu reči da nam poprilično dobro ide u životu ali kad se radi o mom sinu spremna sam na sve.90% žena koje imaju muževe imaju život samohrane majke,nažalost muškarci svataju decu kao nešto što mora da ima ali nepreuzimaju odgovornosti kad dođu na svet,ne svi ali večina.Ne brini upoznaćeš čoveka svoga života koji če ti olakšati život sa svojom dečicom i to ti od srca želim


hvala ti na lijepim rijecima Very Happy

Medjutim mislim da ipak tema nikako da potrefi onaj pravi smjer...ja ovo nisam postavila niti napisala da bih dobila pohvale od drugih niti se toliko tim opterecujem.

Cilj i svrha ove teme jeste taj da mene zanima vase misljenje o tome zasto se danas na samohrane roditelje gleda s tolikim prezirom kao da su šugavi i zarazna vrsta ljudi i toliko se odbacuju od drustva?

Recimo barem ono koliko sam ja prosla i porlazim i vidim recimo djeca samohranih roditelja se izdvajaju od djece koja imaju oba roditelja , na samohrane majke i oceve se gleda kao na osobe koje donose samo zlo i izbjegavaju se u drustvu...

Recimo nedavno sam cula pricu jedne ponosno udate gospodje /samo ne znam na sta li je to ona ponosna iskreno ..na dijete koje je registrovani narkoman..mozda/ kako ne moze da ocima gleda komsinicu koja se razvela /razlog njenom razvodu je i ne bitan/ jer Boze moj mogla bi na nju prenijeti tu zarazu pa bi se i ona od svog muza mogla razvesti ili ne dao joj Bog mogla bi joj preoteti muza Mr. Green

E samo se pitam kakva li je to ona zena ako ce joj neko muza preoteti Mr. Green


Znaci pitanje ovogga svega je zasto se tako gleda na samohrane roditelje u nas na Balkanu?
Zar samohrani roditelji nemaju pravo da ponovo zavole i da budu voljeni pa i da zapocnu novi zivot?
Zar time sto su postali samohrani roditelji osudjeni su automatski na sobu s 4 zida , daleko od drustva i drutsvenih desavanja?
Zar ti samohrani roditelji nemaju pravo vise da se smiju i da setaju gradom?

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Adrianova mama
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Apr 2008
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 28, 2008 9:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zasto je obrisan moj post od jutros upucen crnom biseru?
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 28, 2008 9:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Post nije obrisan, postoji i dalje na sajtu, ali je uklonjen odavde jer to nije tema za javnu raspravu. Citat posta je poslat clanici crnibiser, tako da ce i ona videti sadrzaj. Ovde odgovaram zato sto znam da zbog broja poruka ne mozete odgovoriti na pp, ali s obzirom da i ovo nije deo teme, posle nekog vremena ce biti uklonjeno. Ako zelite da se obratite clanici preko pp, prosetajte malo forumom, ukucajte 20 poruka i onda mozete problem resiti "privatno". Hvala na razumevanju.

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> Samohrane majke(roditelji).... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon